Forum Forum finansoweInne

Open Finance opinie

Open Finance opinie

barrbaa / 2011-09-20 10:39
myślę o skorzystaniu z usług Open Finance, chciałabym by pomogli mi w doborze kredytu hipotecznego, czy moglibyście podzielić się opiniami na ich temat?
Wyświetlaj:
Andrzej821 / 89.74.254.* / 2013-02-06 22:31
Dziwią mnie opinie ludzi, którzy wylewają tutaj swoje żale, pewnie nie otrzymując nigdzie kredytu. Pierwsza sprawa - doradcy są po to by pomóc, nie oszukać - bo to nie miałoby najmniejszego sensu, gdy dostaje się ofertę gorszą, powiększoną o jakieś koszty w placówce Open Finance niż w placówce banku. Druga kwestia - spotykasz się z konkretnym doradcą, który jest odpowiedzialny za to co robi i wie jakie są konsekwencje swojego zachowania. Twierdzisz, że Cię oszukał - udowodnij to, idź do sądu a nie pomawiaj, bo za pomówienia też są paragrafy Trzecia sprawa - mitem jest wynagrodzenie. Z każdego banku jest ono TAKIE SAME dla doradcy. Kolejna kwestia - jak ktoś się nie zna na finansach - niech się nie wypowiada i nie sugeruje opiniami sfrustrowanych ludzi, wylewających swoje żale wszędzie gdzie się da. Szkoda tylko, że wiele osób nie wskazuje drugiego dna. Około 4 milionów Polaków ma problem z obsługą zadłużenia - nic nie dzieje się bez przyczyny, no ale jak bierze się chwilówki na święta i płaci wszędzie kartami kredytowymi i kupuje nowy telewizor na pokaz - to się ma tego efekty. A w każdym banku, jego pracownik będzie zachwalał jaki tam kredyt jest super. Prawda jest taka, że super kredyt nie istnieje. Od tego jest doradca, by to wytłumaczył i porównał i wybrał tam gdzie wyjdzie najbardziej optymalnie. Inaczej taka działalność nie miała by sensu. I skoro takie firmy jak Open Finance się rozwijają, zatrudniają ludzi, otwierają nowe placówki - ma to sens.
basia558 / 78.8.58.* / 2013-02-05 10:09
nie dajcie się nabrać!!!!!!!!!!!! doradztwo jest do momentu uzyskania kredytu, póżniej martw się sam, moje doświadczenie jest bardzo złe, za dużo by pisać, nawet o aneksy trzeba wydzwaniać i się dopytywać, bo bank kary przysyła na kredytobiorcę nie na doradcę że zapomniał poinformować że aneks leży u nich, pirwszy i ostatni raz dałam się nabrać
Piotr Szymański / 178.36.37.* / 2013-07-14 15:05
Pana opinia jest wielce niesprawiedliwa z jednego powodu - doradcy Open Finance doradzają w wyborze najkorzystniejszej oferty banków. Po zawarciu umowy kredytowej osobą kontaktową w jego sprawie jest pracownik banku, w którym Klient otrzymał kredyt, a nie doradca Open Finance!

Zatem Pana opinia dotyczy tak naprawdę nie doradcy naszego doradcy, a doradcy banku, w którym ma Pan kredyt.

Pozdrawiam, Piotr Szymański

-------------------------------------

Online Ekspert Open Finance
oszukana przez Open Finance / 109.107.0.* / 2013-02-04 19:06
Witam, ja również pragnę podzielić się moimi spostrzeżeniami z doradcami Open Finance ale Witam, mój komentarz dotyczy także innych doradców z których usług niestety korzystałam. Moja przygoda z Open Finance trwała krótko, ale do dziś płacę tego skutki. Po pierwsze Pan doradca wmanewrował mnie w inwestycję które traciły i tracą do dziś malując przede mną obraz ogromnych zysków. Po drugie ten sam Pan próbował nam wcisnąć kredyt hipoteczny w banku w którym wg naszych wyliczeń było bardzo niekorzystnie. Pan bardzo mocno nas przekonywał że tam się opłaca wziąć kredyt. Niestety wymsknęło mu się że pracował w tym banku przez kilka lat i ma kontakty... i pewnie słoną prowizję za sprzedaż kredytu. Tylko tego zapomniał dodać. Nie będę się rozwijać gdyż takich historii mogę ze swojego życia przytoczyć bardzo dużo. Ale zwracam się z apelem do ludzi których nie stać na wciskanie kitu przez doradców. Najpierw sami się rozejrzyjcie za inwestycją/kredytem i sami udajcie się do banku. Porównajcie oferty. Możecie mi wierzyć że samemu można wiele utargować, wiele zrozumieć i przekalkulować co się opłaca. A jak czegoś co mówią w banku nie rozumiecie- to albo to jedna wielka ściema albo musicie jeszcze trochę doczytać. (Wierzcie mi-bardzo dużo się naczytałam ale warto było. Teraz mam większą wiedzę i nie dam się tak łatwo wpuścić w maliny tylko i wyłącznie dla smakowitej prowizji doradców). Pozdrawiam!
Piotr Szymański / 178.36.37.* / 2013-07-14 15:16
Bardzo łatwo przychodzi Panu zrzucanie winy na doradcę, który "wmanewrował Pana w inwestycje, które traciły i tracą do dziś", nie wspominając przy tym, że do zakończenia tych inwestycji pozostało jeszcze wiele lat, przez które Pana środki mogą uzyskać zyski o wiele większe, niż dzisiejsze straty.

Ponadto mówienie o jakichkolwiek stratach i zyskach w czasie inwestycji ma tyle sensu, co chwalenie niezawodności samochodu, którym przed chwilą wyjechało się z salonu. W jednym i drugim przypadku trzeba poczekać.

Co do "wciskania" przez doradcę kredytu w konkretnym banku... doradcy Open Finance otrzymują taką samą prowizję niezależnie od banku, w którym Klient otrzyma kredyt. Nie widzę zatem żadnych racjonalnych przesłanek, którymi miałby się kierować doradca, polecając Panu bank, w którym rzekomo wcześniej pracował. Powiem więcej - fakt, że był on wcześniej pracownikiem tego banku, mógł wpłynąć korzystnie na Pana kredyt, ponieważ być może istniała realna możliwość wynegocjowania lepszej oferty po uzyskaniu potwierdzenia posiadania zdolności kredytowej?

Mamy w Polsce jakąś dużą obawę, że załatwienie czegoś "po znajomości" to coś zdrożnego, nie przyjmując do wiadomości, że bardzo często jest to kanwą otrzymania czegoś znacznie korzystniejszego. Warto się otworzyć.

Pozdrawiam, Piotr Szymański

-------------------------------------

Online Ekspert Open Finance
zawiedziony / 46.113.240.* / 2013-02-02 09:44
lepiej samemu iść do banku, to bedzie trwało krócej niz przez open, bedzie tanszy kredyt i bardziej fachowa obsługa. wiem to na podstawie własnego doświadczenia z open finance, po 2 miesiącach zwodzenia za nos, donoszenia zbędnych i do niczego nie potrzebnych dokumentów zerwałem z nimi kontakt i sam poszedłem do banku, gdzie w miesiąc dostałem już pieniądze na potrzebny cel
Piotr Szymański / 178.36.47.* / 2013-07-30 08:21
To, co uzyskuje Pan od naszej firmy, czego nie otrzyma Pan bezpośrednio w banku to niezależna analiza ofert 23 banków ze wskazaniem kilku najkorzystniejszych dla Pana. Doradca w banku nie powie Panu, że oferta konkurencji jest lepsza, co jest oczywiście naturalnie zrozumiałe. Jedynym interesem naszej firmy w twierdzeniu, że jednak oferta jest lepsza od drugiej, jest interes naszego Klienta.


Pozdrawiam, Piotr Szymański

-------------------------------------

Online Ekspert Open Finance
zaber / 78.8.112.* / 2014-02-11 21:31
A co Pan powie o słownym zapewnieniu doradcy iż ulokowane pieniądze są oprocentowane na 10% w stosunku rocznym, a po dwóch latach wszyscy się wypierają (obsługa w tym czasie jest z dwa razy wymieniona) i zostaje Pan tylko z wniesionym wkładem? Jest to oszukańcze działanie, mamicie klientów obietnicami , moje jedyne szczęście że otrzymałem wpłaconą kwotę ale praktycznie straciłem ponad tysiąc złotych!
gość 2 / 89.70.44.* / 2013-01-31 19:33
a ja mam dobre doświadczenia z open..na tyle dobre, że teraz zdecydowałam się na produkt family saver gdzie oszczędzam przez 5 lat z oprocentowaniem 8% rocznie. doradzali mi w sprawach kredytowych i zwykłych inwestycyjnych i do tej pory wszystko jest ok.
nitkka / 195.22.98.* / 2013-01-31 12:05
ja nie mialam czasu a zajmowanie sie kredytem samodzielnie, pomagal mi we wszystkich formalnosciach wlasnie doradca z open finance i jestem bardzo zadowolona, rzeczowo, na temat i fachowo, tak moge podsumowac nasza wspolprace
Karol 1 / 89.71.3.* / 2013-02-14 12:07
pewnie jestes podstawionym pracownikiem open Finance. Open Finance to pośrednik więc musisz na nich zarobić zanim oni pozwolą Tobie zarobić . Zyczę sukcesów i jak jesteś naiwna to dalej finansuj tych złodziei
Piotr Szymański / 178.36.37.* / 2013-07-14 15:22
I kolejny raz - pozytywna opinia to na pewno pracownik Open Finance. Przykre.

Co do prowizji, którą zarabiają doradcy Open Finance jest ona płacona przez bank za polecenie Klienta. Nie jest też w żaden sposób wliczona w kredyt - można to przecież sprawdzić! - bo wtedy faktycznie nikt nie skorzystałby z pośrednictwa, lecz udał się do bezpośrednio do banku.

To takie proste, że aż niewiarygodne, że ludzie sami siebie potrafią przekonać, że płacą za co w rzeczywistości nie płacą. A wystarczy zdać sobie sprawę, że to bankom bardziej zależy dziś na udzielaniu kredytów, niż ludziom na ich zaciąganiu, więc bank naprawdę jest skłonny zapłacić za polecenie Klienta. Tę zależność wykorzystuje Open Finance. Zatem jeśli ktoś może się w takiej sytuacji skarżyć na OF to bank.


Pozdrawiam, Piotr Szymański

-------------------------------------

Online Ekspert Open Finance
bob199 / 193.59.33.* / 2014-08-15 20:30
Pracowałem dla Opena, jednak jak 99% doradców musiałem robić plany w/g wytycznych firmy. Czyli przy hipotece którą się zajmowałem, musiałem sprzedać jakiś procent kredytów w Getinie. Wiec klient nie zorientowany łykał kredyt właśnie w Gtinie, a ja przytulałem dobrą prowizję. W życiu bym nie polecił tej firmy, to przestroga. Lepiej iść samemu do 23 banków niż do OF
arkaNoego / 94.240.34.* / 2013-01-28 18:51
Omijaj Open szerokim łukiem . Lepiej iść do konkretnego banku . Doradcy Open są kompetentni w tym aby wsadzić Ci na "konia" a później i tak powiedzą , że to była Twoja decyzja.
Piotr Szymański / 178.36.37.* / 2013-07-14 15:24
Można prosić o jakieś konkrety?


Pozdrawiam, Piotr Szymański

-------------------------------------

Online Ekspert Open Finance
ARBIL MO / 82.160.131.* / 2013-01-25 09:52
Jak do tej pory widać,że można.Tysiące naciągnietych i oszukanych przez OPEN FINANCE a firma reklamuje się w telewizji i działa nadal. Myslę ,że do czasu podobnie jak to było z AMBER GOLD i koniec jest już bliski.
Miś Pyś / 83.4.64.* / 2013-01-23 14:09
Zdecydowanie nie polecam Open Finance. "Skorzystałem" z ich usług podpisując za ich pośrednictwem umowę na polisę w AXA. Gdy była o tym rozmowa wychodziło 8% rocznie netto w praktyce jest to nieco powyżej 0%. Dużo lepiej wyszedłbym na zwykłej lokacie. Do tego nie zamrażałbym pieniędzy na 10 lat.
AXA's / 78.88.62.* / 2013-01-28 23:54
W AXA jak i innych podobnych programach masz wybór Funduszy m.in:
- Bezpieczne;
- Mieszane;
- Akcyjne;
Ustaw na bezpieczne - np. Obligacji.
A jeśli byłeś na Akcyjnych to na 200% masz + bo prawie wszystkie Fundusze w ostatnim roku zarobiły między 8 - 40%
miara czsu / 80.52.200.* / 2013-01-22 10:42
Kiedyś Danuta Rinn śpiewała piosenkę " Gdzie Ci meżczyzni " .Jak ulał pasuje ona do tych czasów i tyh doradców . Proszę to sobie przypomnieć.--" gęby pełne wazliny,oczka stale rozbiegane,bez godności,bez honoru,niepoważne to ,nieszczere itd."
BICYCLE RACE / 82.160.131.* / 2013-01-21 20:52
Open Finance nie jest bankiem a w ofercie lokat piszą o sobie jako o banku.
W wyścigu szczurów z zapisami na lokatę w tym pożal się Boże "banku" małym druczkiem dowiesz się,że musisz opłacić złożoną dyspozycję. Kto ma decydować czy się załapiesz - doradca Lens Armstrong
Piotr Szymański / 178.36.37.* / 2013-07-14 15:28
Ach, te nieszczęsne kruczki w umowie, zawsze bardzo dokładnie pochowane. Aż ich UOKiK nie widzi! A wystarczy wziąć pierwszą lepszą umowę i widać, że cały tekst zawsze jest tą samą czcionką.

A jeśli ktoś chce się upewnić, że umowa nie jest dla niego niekorzystna, nie ma przeszkód, aby przed jej podpisaniem skonsultował jej treść z prawnikiem.


Pozdrawiam, Piotr Szymański

-------------------------------------

Online Ekspert Open Finance
abc132 / 89.230.221.* / 2013-01-21 18:12
Staraliśmy się z żoną o kredyt hipoteczny z programem rodzina na swoim. Pierwsze dokumenty złożyliśmy w listopadzie 2012. Po drodze wiele razy trzeba było powielać te same dokumenty czyli 2 razy więcej biurokracji niż normalnie. Wszystko to po to aby usłyszeć w styczniu że odpadliśmy na ostatnim etapie analizy bez możliwości uczestnictwa programie RNS. Kolejny Amber Gold.
Piotr Szymański / 85.128.81.* / 2013-08-20 13:00
Zarówno długość samego procesu wydania decyzji, jak i sama decyzja w kwestii udzielenia kredytu należy do banku. Nasza firma nie ma możliwości wpłynięcia ani na czas, ani na ostateczną decyzję banku. Jest mi niezmiernie przykro, że z powodu opieszałości i braku profesjonalizmu banku nie otrzymali Państwo kredytu w ramach programu "Rodzina na swoim", jednakże Pani/Pana krytyka powinna być skierowana w stronę banku.

Jednocześnie zapraszam do oddziału naszej firmy. Chętnie przeanalizujemy dla Pani/Pana aktualne oferty kredytowe pod kątem Pani/Pana możliwości i oczekiwań finansowych. Co prawda nie będzie to już kredyt w ramach programu "Rodzina na swoim", ale jestem przekonany, że uda się dla Pani/Pana znaleźć równie atrakcyjną ofertę.


Pozdrawiam, Piotr Szymański

-----------------------------------

Online Ekspert Open Finance
adrian817 / 178.183.184.* / 2013-01-21 13:48
również odradzam doradztwo Open'a. Starałem się o kredyt hipoteczny i już miałem przyznany z jednego banku, gdzie pan doradca z OF obiecywał gruszki na wierzbie jak to jego opcja będzie lepsza i bardziej atrakcyjna. Przyszło co do czego to warunki były zupełnie inne na dodatek gorsze niż w banku gdzie już miałem pozytywną decyzje. Finalnie przepadła mi opcja na mieszkanie dla singla z dopłatami i zostałem w czarnej dziurze, NIE POLECAM !!!!! Krętacze
Reqwiem / 78.88.119.* / 2013-01-31 21:20
A ja mam wręcz przeciwne doświadczenie dzięki nim wziąłem tańszy kredyt. Sporo m pomogli inaczej nie załatwił bym tego tak szybko.
DVD+R123 / 78.133.215.* / 2013-01-18 21:16
Szkoda zahodu lepiej omijac te instytucie nikt niczego zadarmo niezałatwi każdy natym hce zarobic ale nie petent owszem załatwiom ale niezadarmo trzeba inwestowac w obligacie i akcie wpłacac comiesiąc od 500 zł do 1000 niemożna tego zlikwidowac przez 10 lat tojest najkrutszy okres lihwa i tyle byłem dostałem kredyt ale umowy nie podpisałem lihwa
jangc / 109.231.17.* / 2013-01-01 12:19
Ja chciałem przestrzec przed nowym pomysłem OF jakim jest lokata na 12%. Rozmawiałem już z kilkoma doradcami i żaden nie mówi całych warunków uzyskania takiej lokaty a nawet wmawiają że, nie ma żadnych opłat i nie ma żadnych obowiązków. Nawet w umowie wszystko jest za 0zł. Natomiast do takiej lokaty obowiązkowo musi na konto wpływać 1000zł i ich kartą trzeba wydawać minimum 400zł. Żeby zerwać umowę to też trzeba zapłacić. Kompletna porażka i oszustwo!!!! NIGDY WIĘCEJ OF, GETIN BANKU I WSZYSTKICH PODLEGŁYCH IM!!!
NIE DZIWNE ŻE WŁAŚCICIEL -CZARNECKI JEST JEDNYM Z NAJBOGATSZYCH POLAKÓW
MACIEKO / 109.196.87.* / 2013-01-11 13:26
Wystarczy,że wypełnisz formularz i umówisz się na spotkanie (może być ich kilka) z doradcą finansowym Open Finance.Pod jednym warunkiem, niczego Ci nie wolno podpisywać.Wysłuchaj tych wszystkich obietnic,zapewnień oraz wspaniałych możliwości inwestowania z pakietem i planem dla Ciebie. Najważniejsze - domagaj się otrzymania regulaminów, tabel opłat i prowizji.Tego wszystkiego co zawsze mają ukryte. Tą wiedzę,którą nie łatwo Ci będzie otrzymać zabierz do domu. Porównaj z tym co Ci obiecywano na spotkaniu i wtedy dostaniesz olśnienia. Takim się pożal Boże doradcą jak te błazny z OF Ty już nie zostaniesz.Legitymując się doświadczeniem własnym Sam zdecydowanie lepiej i korzystniej będziesz potrafił ocenić i zainwestować swoje oszczędności. Powodzenia.
aig / 193.200.47.* / 2013-01-07 12:13
Dzięki za info. Przydatne. Ciągle mnie atakują e-mailowo. W końcu chciałam sprawdzić. Teraz już wiem czego można się spodziewać.
mik985 / 89.78.53.* / 2013-01-02 17:29
Koszmar...Próbowałem załatwić kredyt w Open, doradca w Krakowie na Stradomiu obiecywał gruszki na wierzbie, powiedział, że mam zdolność, a póżniej okazało się, że kredytu nie dostanę. I straciłem trochę kasy... A wiecie ile oni na nas - osobach, które się nie znają zarabiają! Kredyt można załatwić samemu i tak też uczyniłem. Sam byłem w banku, byli dla mnie bardzo mili, kompetentni - w przeciwieństwie do pana pożal się doradcy z Krakowa. Mieszkanie już mam i polecam wszystkim tak ważne sprawy załatwiajcie samemu i nie dajcie zarobić ludziom, którzy się na niczym nie znają.
Piotr Szymański / 178.36.37.* / 2013-07-14 15:37
Poszedł Pan do banku, w którym byli dla Pana mili i kompetentni, i mówili, że ich oferta jest dla Pana najlepsza. A zapytał Pan, czy w innym banku nie otrzyma korzystniejszej?

Open Finance to nie bank! To doradca ofert z 23 banków. Przy zaciąganiu kredytu nie ważne jest, żeby było miło, ale żeby było tanio.

Mieszka Pan już w nowym mieszkaniu, więc chciałbym życzyć Panu w nim samych szczęśliwych chwil. Jednak tego, czy wysokość raty, którą płaci Pan co miesiąc jest najkorzystniejsza ze wszystkich, które mógł Pan uzyskać już się Pan nie dowie.

Pozdrawiam, Piotr Szymański

-------------------------------------

Online Ekspert Open Finance
iiangc / 83.238.11.* / 2013-01-02 14:02
witam........
ze mną postąpili podobnie.

Odradzam- uwaga na open finance i nie polecam
DVD+R123 / 78.133.215.* / 2013-01-18 21:24
W Polsce nikt tego nienadzoruje mogą bezkarnie okradac obywateli kturzy mają przysłowiowy nurz na gardle hcieliby godnie życ ale muśi znależc się oszust ktury pozbawia te osoby wszelkih nadziei na lepsze życie
kiii / 93.154.232.* / 2013-01-22 13:40
Biorąc pod uwagę pisownię i wnioskuję że mam doczynienia z wysoko wykształconą i świetnie znającą rynki finansowe osobą ....I takie osoby właśnie się tu użalają - sami w głowach nic nie mają

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: