Forum Forum finansoweInne

Open Finance opinie

Open Finance opinie

barrbaa / 2011-09-20 10:39
myślę o skorzystaniu z usług Open Finance, chciałabym by pomogli mi w doborze kredytu hipotecznego, czy moglibyście podzielić się opiniami na ich temat?
Wyświetlaj:
KARA540 / 188.127.14.* / 2012-09-06 22:30
Potwierdszam powiązania OF z GETING, oferta była korzystna ale dla doradcy, dla nas to było bagno finansoe, ale doradca twierdzi, że tak miało być, pomimo, że przedstawił wszytsko inaczej.
Piotr Szymański / 178.42.255.* / 2013-07-31 09:39
Doradca faktycznie otrzymuje wyższe wynagrodzenie, jeśli Klient podpisze umowę kredytową z Getin Bankiem. Jednakże wiąże się to z dalszą obsługą Klienta po przyznaniu kredytu. Z jednej strony zatem doradca otrzymuje trochę większe wynagrodzenie, z drugiej jednak ma więcej pracy. Z punktu widzenia Klienta natomiast sytuacja jest tożsama - dalej usługi naszej firmy są dla niego bezpłatne - a nawet korzystniejsza, gdyż przez cały okres kredytowania w sprawie kredytu kontaktuje się z jednym doradcą.

Pozdrawiam, Piotr Szymański
________________________

Online Ekspert Open Finance
DC / 93.179.216.* / 2012-09-05 14:10
W skrócie: krętacze. Proszę o warunki umowy, dostaję, ale innej umowy. Dopiero po 3-cim razie dostałem to co trzeba. I tak nie wszystko. Znowu musiałem się prosić.
opoka / 87.206.86.* / 2012-08-29 10:19
zdecydowanie odradzam jakikolwiek kontakt z tą firmą.
pietia957 / 89.229.88.* / 2012-08-31 18:08
zgadzam sie z przedmowca, odradzam kontaktu, mamią ludzmi...
Piotr Szymański / 178.42.255.* / 2013-07-31 09:44
Bardzo proszę o przedstawienie jakichś konkretnych zarzutów co do jakości świadczonych przez nas usług. Chętnie odniosę się do merytorycznej krytyki.


Pozdrawiam, Piotr Szymański
________________________

Online Ekspert Open Finance
cgyuasiu@aol.com / 86.128.225.* / 2012-08-09 00:47
Prosze poczytac strone wrobieni.org Tysiace oszukanych Polakow, rowniez emerytow na zakladaniu lokaty ktora sie okazuje produktem rentierskim. W pierwszym roku tracicie 40%. Nazwy tych produktow sa bardzo optymistyczne... Swiatowe Rynki, Bogactwa,Kwartalne Zyski i Profity. Jedne wielkie oszustwo. Amber Gold w porownaniu do Getin/Open to amatorzy i przedszkolaki.
gośc 2012 / 194.63.133.* / 2012-08-11 18:49
Korzystałam z uslug w sprawie doboru kredytu, jednoczsnie sprawdzilam tez 2 polecane przez OF banki sama, akurat oferty się pokrywały. Mimo wszystko nie widzę sensu z korzystania z ich usług - lepiej iść bezpośrednio do banku.
bor / 195.95.144.* / 2012-08-23 16:34
Co?! wolisz chodzić po bankach przez tydzień i szukac najlepszej oferty niż iść na 1 h do open fin. i wiedzieć gdzie jest najlepsza oferta nie płacąc za to ? gratuluję rozgarnięcia...
FKKatowice / 83.13.229.* / 2012-12-12 14:31
Rozgarnięty to nie dore słowo dla Ciebie, skoro wierzysz że tak z dobrej woli Ci zaoferują najlepszy. Najlepszy dla nich! Oszukają Cie, choć może powinni jak taki jesteś cichociemny.
Piotr Szymański / 85.128.81.* / 2013-07-31 10:29
Doradcy za swoją pracę otrzymują wynagrodzenie, więc dobra wola nie ma tutaj żadnego znaczenia. Dużo ważniejszy jest Klient usatysfakcjonowany z naszych usług, ponieważ to on poleci nas kolejnym Klientom. Zatem doradcy w swojej pracy kierują się wyłącznie interesem Klienta.


Pozdrawiam, Piotr Szymański

-------------------------------------

Online Ekspert Open Finance
Kazimierz W / 217.197.68.* / 2012-10-15 09:38
Chyba Cię pogięło. Wchodzisz w internet, wpisujesz co chcesz i na jakich warunkach, asystem sam wybiera najlepsze opcje. Sprawdzasz w banku i jest OK.
A Jak myślisz przyjacielu - z czego żyje ta cała masa doradców, za co utrzymują całą masę lokali, za co te panienki stoją przy tych kontuarach nie wypracowując żadnej kasy? Z tych których nabrali. Gratuluję, ale nie rozgarnięcia tylko głupoty i niewiedzy.
Zostałem przez nich oszukany i nigdy nie zgodzę się z Twoją tezą. Zobacz, że są spółką, a nie bankiem, zobacz, że prawie nie mają kapitału zakładowego i zobacz, co ludzie o nich piszą
Piotr Szymański / 178.36.37.* / 2013-07-14 16:10
Korzystanie z porównywarek dostępnych w Internecie to fajna sprawa, ale za grosz nie ma to nic wspólnego z rzeczywistym oszacowaniem zdolności kredytowej. Jeśli ktoś naprawdę jest zainteresowany otrzymaniem kredytu, to powinien przejść się do pierwszego lepszego banku, który będzie zachwalał swoje produkty, albo wstąpić do najbliższego oddziału Open Finance, gdzie fachowy doradca całkowicie za darmo przeanalizuje oferty 23 banków pod kątem możliwości finansowych i oczekiwań Klienta.

Pozdrawiam, Piotr Szymański

-------------------------------------

Online Ekspert Open Finance
allo / 91.222.24.* / 2012-08-08 22:41
Czy ktoś z Was brał kredyt za pośrednictwem OF w Tychach przy Grota Roweckiego lub w Jaworznie przy Farnej. Pytam bo byłam na spotkaniu i średnio je oceniam
gość 158 / 83.10.221.* / 2012-08-24 12:09
Byłam na spotkaniu w Open Finanse w Tychach przy Grota Roweckiego i szczerze odradzam. Doradca przedstawia wszystko w pięknych bajkowych kolorach, zdolność kredytowa w 5 bankach a w rzeczywistości wszystkie wnioski kierują tylko do jednego banku do GETINBANKU!!!Radze zaznajomić się opiniami tego banku na różnych forach - mają bardzo złe opinie. Wynika z nich ze Open Finanse jest sponsorowane przez GETINBANK. Radze omijać z daleka
wojtek351 / 95.160.111.* / 2012-09-23 10:46
Sponsorowane? To jest jeden holding, open finance, getinbank, homebroker, tax care i cała reszta.
Piotr Szymański / 178.36.37.* / 2013-07-14 16:13
A jeśli z uwagi na to, że Open Finance należy do tej samej grupy kapitałowej co Getin Bank, ten drugi da korzystniejszą ofertę dla Klientów, którzy przyjdą właśnie z OF, to z punktu widzenia Klienta jest to coś okropnego, czy raczej zaleta? A jeśli dodatkowo taki kredyt okaże się najkorzystniejszy ze wszystkich dostępnych na rynku, to doradca ma o nim Klientowi wspomnieć, czy może milczeć, bo nie wypada polecać Getina?

Ważniejsze są dobre warunki kredytowe, czy bank, który go udziela?

Pozdrawiam, Piotr Szymański

-------------------------------------

Online Ekspert Open Finance
gosc516 / 87.207.128.* / 2012-08-07 11:46
OMIJAC Z DALEKA OPPEN FINANCE !!!
oszukali setki osob na aneksach tzn mini %,a takze na lokatach!!! po dwoch latach zaprzyjazniony z nimi bank Genitg Bank-dopisuje do kapitalu 20 %...W szczegolnosci radze omijac Home Bloker bo to jedna mafia jak i nową ich placowke na ul Wilczej -Lion,s Hause z Michalem Cebula na czele.
to zawodowi oszuści,przez nich ludzie zostali pozbawieni mieszkan i oszczednosci, rata kredytu po tzw mini %okazuje sie nie do spalcenia! oppen finance powinien byc ukarany, kierowane są pozwy zbiorowe, proszę omijać z daleka !
Cea / 194.39.218.* / 2012-08-06 10:12
Szczerze odradzam kontakt z OpenFinance. Ich sposób działania jest daleki od profesjonalizmu. Na pierwszym spotkaniu doradca przedstawił oferty, których banki najzwyczajniej w świecie nie posiadały. Po mojej weryfikacji ofert, twardo upierał się przy stanowisku, że jest w stanie takie stawki kredytów wynegocjować. Konsultowałem te oferty z dwoma innymi doradcami z dwóch różnych firm, którzy jednogłośnie mówili, że są one nierealne. Mój błąd polegał na tym, że zaryzykowałem - pomyślałem sobie, że być może OF jako taka duża firma ma lepsze warunki współpracy z bankami. Okazało się, że nie. Oferty ostatecznie okazały się identyczne z tymi proponowanymi w samych bankach jak i u innych doradców. W tej chwili kończymy współpracę z OF. Kredyt będziemy negocjować na własną rękę z bankami (mamy bardzo dobre porozumienie z developerem). Nasza sytuacja pozwala nam na zakończenie współpracy z OF, jednak ludzie, którzy do nich przyszli i im zaufali, a mają już np. podpisaną umowę developerską, mogą znaleźć się pod ścianą - albo wezmą bardzo niekorzystny kredyt z OF, albo będą musieli płacić odszkodowania, albo stracą mieszkania.
Jeden z doradców z którymi się konsultowałem, wypowiedział słowa, które idealnie podsumowują OF:
„Co do Open Finance, to domyślałem się, że tak będzie. To jest po prostu nieuczciwa konkurencja i psucie rynku doradztwa finansowego. Przy czym taka czy inna firma jest kwestią drugorzędną; kluczowa jest etyka i postawa konkretnego człowieka - doradcy. Chociaż pewien typ (anty)kultury biznesu (praktykowany np. w grupie Getin-u) sprzyja czy też generuje nieetyczne i nieprofesjonalne zachowania doradców.”

Pozdrawiam i unikajcie naciągaczy. Najlepiej samodzielnie udać się do banku i negocjować warunki na własną rękę. Teraz już to wiem na pewno.
Anna318 / 37.225.76.* / 2012-08-01 23:10
zdecydowanie odradzam. Spotkanie udane, było miło i profesjonalnie. Ale to złudzenie. Jak się podrąży okazuje się, że wprowadzają w błąd, nie podają najkorzystniejszej oferty dla klienta tylko dla siebie. Do tego ukryte opłaty, o których nie informują. Decyzja należy do Ciebie, ale na 90% będziesz przez lata bardzo żałować.
ala929 / 84.158.79.* / 2012-07-14 23:43
Witam, brałem kredyt z open finance w zeszłym miesiącu..serdecznie odradzam tych oszustów!!! Gdyby nie właściciel mieszkania prawdopodobnie przepadło by mi kilkanaście tyś. kaucji...
Nie dajcie się nabierać, pośrednicy tylko ładnie mówią...
oszukany10051 / 194.246.106.* / 2012-07-10 09:35
Open Finance to oszuści jakich trzeba się wystrzegać. Najważniejsze są dla nich prowizje jakie otrzymują za podpisane umowy. Proszę się wystrzegać osób tam pracujących, a w szczególności osobnika o nazwisku Drewniak. Zrobi wszystko, żeby coś Ci wcisnąć patrząc tylko na swoje profity.

Dowiedzieć się o kredyt można, ale później najlepiej skierować się bezpośrednio do danego banku.
EWA277 / 92.244.33.* / 2012-11-27 19:23
Ja zakładam w OP i Getinie lokaty bo mają naprawdę wysokie oprocentowanie i nie muszę u nich zakładać konta to naprawdę wygodne bo internetowo. Ale to taka marchewka jak już masz u nich trochę kapitału zaczynaja się telefony od konsultantów z propozycjami super okazji i to właśnie dla ciebie wyjątkowego klienta. Tak dałam się złapać na lokatę timingową gdzie kwota lokaty była dzielona na pół i połowa szła na lokatę a druga połowa była inwestowana w fundusze inwestycyjne. Konsultant zadzwonił do mnie po tym jak założyłam u nich lokatę internetową z tą super propozycją. Naściemniał mi, że jest tam gwarantowane 12 %. Nie poinformował mnie, że za kupno jednostek zapłacę prawie 500 zł. Naiwnie się zgodziłam. Dopiero potem jak przejżałam na oczy i się trochę doedukowałam w tej kwestii zobaczyłam, że opchnęli mi fundusz po najwyższej cenie jaki kiedykolwiek osiągnął więc zaraz zaczęłam notować straty. Dziś po 2 latach mój fundusz stracił około 35% wartości. Myślę, że dobrze na mnie zarobili. Tak jest ze wszystkimi super ofertami ciągle dostaję telefony od konsultantów i jestem umawiana do OF. Kiedyś poszłam na takie spotkanie i pan na siłę wkręcał mnie w IKE a ja ciągle mu powtarzałam, że nie chcę zamrażać pieniędzy i będę jeszcze u nich zakładać lokaty najwyżej przez 2 lata a potem kupuję mieszkanie. Pan bez żadnych skrupułów wkręcał mnie w 10 letnią IKE, bez gwarancji zysku. Kiedy mu zwróciłam uwagę że zbieram na mieszkanie i to są moje wszystkie oszczędności, które mogę stracić z rozbrajającym uśmiechem powiedzaeł, że on po prostu chce swoją prowizję.
Reasumując.
Mają wysoko oprocentowane lokaty, nie trzeba otwierać u nich konta, lokaty zakłada się internetowo. Inne banki mają podobne oprocentowanie tylko dla nowych klientów z koniecznością założenia konta, potem marne są ich lokaty. Śledzę to już około 4 lat. OF i Getin mają takie oprocentowanie żeby ściągnąć ludzi celem póżniejszego ich wydojenia. Nie dajcie się naciągnąć na te ich super produkty, nie spotkałam pozytywnego wpisu na forum chyba jeszcze nikt nie zarobił na tych ich super produktach oni tam doją.
kinga44 / 37.30.3.* / 2012-08-31 21:28
zgadza się to akwizytorzy a nie doradcy, zamiast klientowi pomóc dobrze ulokować kasę, wciskają produkty za które otrzymują sowite prowizje, a potem człowiek niedoinformowany laik nie śpi po nocach bo utopił swoje oszczędności w przysłowiowym szambie! Oto Polska rzeczywistość -oszust goni oszusta. Ewka
Alojzy454 / 46.204.48.* / 2012-08-09 16:44
>>Dowiedzieć się o kredyt można, ale później najlepiej skierować się bezpośrednio do danego banku.
maladetta / 2012-07-05 13:05
Także odradzam korzystanie z ofert pośrednika. Idea tego typu instytucji to przede wszystkim zarobić na kliencie, zaproponować ofertę banku, z którego mają najwyższą prowizję + zaproponować dodatkowy produkt w formie lokaty lub funduszu. Sugeruję samodzielne "chodzenie" po bankach, po uprzednim sprawdzeniu oferty na www danego banku. Sparzyłam się na OF, mam niemiłe doświadczenie, dlatego wzięłam sprawy w swoje ręce. Uwierzcie we własne siły, nie ufajcie obcym.
on35 / 195.95.144.* / 2012-07-19 13:13
Ale nikt Ci kolezanko nie kaze od razu wybierac oferty, skoro piszesz od razu od wyborze jestes podatna na manipulacje...
maladetta / 2012-07-19 13:25
Nieistotne czy jestem podatna na manipulacje czy nie. Na pewno jestem czujna, bo w efekcie nie kontynuuję współpracy. Istotą mojego komentarza jest PRZESTROGA dla innych.
dariusz__s / 77.254.105.* / 2012-06-28 23:41
oto oficjalny mail wysłany do OF
myślę , że na tym powinniśmy zakończyć naszą współpracę.
na szczęście nie liczyłem na państwa firmę i udałem się do konkurencji
gdzie potraktowano mnie bardziej profesjonalnie.
ogólnie wystawiam waszej firmie negatywa za działanie, kompletny brak
profesjonalizmu.
ogólnie nie żałuję, po prostu jeszcze jedno negatywne doświadczenie z
którego można wyciągnąć wnioski i dzięki którym człowiek staje się
silniejszy oraz to by można poinformować innych o swoich
spostrzeżeniach by nie tracili czasu tak jak ja oraz nie obnażali się.


mam nadzieję, iż żaden z dokumentów przesłanych do waszej firmy nie
dostanie się do osób niepowołanych gdyż tego nie podaruję.
ala222 / 94.40.46.* / 2012-06-22 15:58
Nowa sąsiadka miała podobne przygody, wszystko przeciągało się okropnie, kilka dni przed podpisaniem umowy zakupu wymarzonego domu otrzymała odpowiedź odmowną. Biuro nieruchomości- znane u nas z uczciwości od lat pomogło jej znaleźć dobry kredyt i szybko. Jest zadowolona ale jak ktoś wspomnie o Open dostaje szału.
martabak / 94.40.27.* / 2012-06-21 12:07
jestem strasznie zawiedziona brakiem kompetencji pracowników z tego oddziału. Nie mają pojęcia co oferują swoim klientom - mówiłam że potrzebuje kredyt z malejącymi ratami a oni po 5 tygodniach (!!!) wysyłają maila że kredyt przyznany ale nie ma rat malejących...mieli składać wnioski w kilku bankach - złożyli we dwóch :) to jakieś kpiny z ludzi. Ostrzegam przed tą instytucją - o mało nie straciłam zadatku na mieszkanie przez tych ludzi. Byłam tam z polecenia - ale po takich przygodach już opowiedziałam wszystkim znajomym co tam się wyprawia. Nie polecam.
tayes / 84.10.102.* / 2012-07-17 00:09
martabak a czy Ty nie widziałaś ile wnisoków podpisujesz? Jak podpisałaś dwa to wysłali dwa. Mieli podpisać inne za Ciebie.
hencki / 90.156.56.* / 2012-06-13 11:39
Witam jeżeli chcesz kredyt to polecam panią Kasie 667975227. Bardzo miła i naprawdę zależy jej na kliencie żeby dostał jak najlepszy warunki.
naciągniety przez OPEN FINANCE / 93.154.202.* / 2012-08-09 11:05
i zapewne najlepsze warunki są w getin banku

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: