Forum Forum finansoweInne

open finance wasze opinie

open finance wasze opinie

moli56 / 2011-11-24 08:29
Potrzebujemy pomocy w pozyskaniu kredytu hipotecznego i w skompletowaniu niezbędnych dokumentów, czy wybór Open Finance byłby trafny? Korzystaliście może z ich usług, byliście zadowoleni? Jak wygląda opłata za usługi Opena?
Wyświetlaj:
mariushod / 89.76.55.* / 2013-06-23 21:12
Czy ktoś z Was ludzie kiedyś przeczytał w życiu umowę? Poza tym nikt Wam nic nie wciska! Byłem w Openie parę razy z ciekawości i spotkałem kilku kompetentnych doradców. Interesowałem się ich produktami inwestycyjnymi i widzę, że dużo poprawiły się przez lata, ale nie uważam, że są to jakieś oszustwa. Jeżeli akcje spadają to nie jest nikogo wina, a na pewno nie doradcy ;)
Lukrecja / 83.12.59.* / 2014-01-23 20:49
oho! czyżby opinia pracownika open??
aga196 / 195.95.144.* / 2014-04-25 10:43
Dokładnie ludzie!!!!! czytajcie umowy !!!!! a potem się czepiajcie pracowników z OF. Bo nie wszyscy są tacy sami !!!!! nikt za was tych umów nie podpisuje ,
spedytor / 78.8.87.* / 2013-08-02 13:10
Ja też miałem konto.Robiłem przelewy czyli zlecenia stałe.Usunąłem zlecenie stałe,no a bank na drugi miesiąc i tak jeszcze zrobił przelew bez mojej wiedzy,po prostu mnie okradli na 92 zł.i od 24.05 nie mogę odzyskać tych pieniędzy,bank stwierdził że jest wszystko w porządku.Z całą pewnością odradzam ten bank.
Karina899 / 31.182.161.* / 2013-06-19 20:18
Ja polecam wszystkim, którzy zastanawiają się nad wyborem Open Finance! W ubiegłym roku z mężem staraliśmy się o kredyt hipoteczny i wszystko poszło lepiej niż się spodziewaliśmy. Na pochwałę zasługują doradcy, którzy wszystko nam wytłumaczyli, pomogli, część tej papierkowej roboty wypełnili za nas. Fajne było to, że widać było jak się starali, żebyśmy byli zadowoleni. No i czuliśmy, że naprawdę zależy im na naszym nowym, miłym, przytulnym gniazdku, w którym już mieszkamy :))
Także ja z mężem, polecamy jak najbardziej :)
koral126 / 31.1.223.* / 2014-05-14 13:47
ale kit ,to ile mialaś tych doradców ??????
Karina przestan pieprz......Ty jestes doradcą a z Banku !!!!!!!!
BODEK422 / 78.8.84.* / 2013-08-05 08:40
Do dawania kredytów to oni szybko,bo póżniej mają z czego okradać.Nie polecam tego BANKU.
spedytor / 78.8.87.* / 2013-08-02 13:02
Tylko proszę sprawdzić czy wszystko jest z płaceniem rat ponieważ ten bank lubi sobie bezpodstawnie jedną ostatnią dodatkową ratę dla siebie naliczyć i beszczelnie potrafią powiedzieć że wszystko jest w porządku,bo do błędu nie chcą się przyznać.
mateusz160 / 195.95.144.* / 2014-04-25 10:45
OpenFinance nie jest bankiem tylko Doradztwem Finansowym!
Wojciech! / 83.24.72.* / 2013-06-21 16:03
Umówmy się, nikt z klientów nie pisze tych pozytywnych opini bo i po co - jeżeli firma jest dobra to i tak się obroni. Podstawieni ludzie piszą, że to dobra firma a prawda jest taka, że są przeciw Open Finance pozwy zbiorowe i sam mogę poświadczyć że jest to gówniana firma pełna naciągaczy - za kredyt w Getin Banku mają doradcy lepiej płacone...
jolo981 / 89.74.70.* / 2014-04-27 22:01
Ludzie przeczytajcie sobie opinie innych instytucji !!!! nigdy nie będzie 100% zadowolonych ludzi kazdy jest inny . ja mam mieszkanie , gdzie kredyt załatwiał mi OF doradzil mi doradca pieknie wszystko
ZK1100 / 37.248.254.* / 2014-07-08 13:53
W mojej strefie przez ostetnie 20 lat (o promieniu 20km) niepowstala zadna fabryka.W Holandii na jedno miejsce pracy dla inzyniera zglasza sie 70 kandydatow w 2 dni.Czy ci ludzi sa dlA BANKOW NIEBEZPIECZNI?Dlaczego instytucji proponujacych "chwilowki" jest tak duzo?
spedytor / 78.8.214.* / 2013-07-30 14:37
Posiadam konto w banku open online.W dniu 13.04.2013r. usunąłem stałe zlecenie.Po usunięciu zlecenia Bank oczywiście w m-cu maju zrobił przelew na kwotę 92zł.Do dziś dnia nie otrzymałem tych pieniędzy.Dwukrotnie składałem reklamację telefonicznie,bez żadnej odpowiedzi.Próbowałem E-mailem tylko kręcą,ale konkretnej odpowiedzi nie otrzymałem.Raz przyznali się do tego że potrącili bez mojej wiedzy i występują do cyfry+ o zwrot tych pieniędzy.Po miesiącu czasu napisałem E-maila z zapytaniem co z moimi pieniędzmi,to mi odpisali że,wycofali żądanie zwrotu pieniędzy,ponieważ ja wykonałem ten przelew,co jest w ogóle nie prawdą.Nikomu nie polecam tego banku sami złodzieje.
Niezadowolony byly klient / 178.37.33.* / 2013-05-06 16:47
Witam.
Chcialbym napisac iz Pan z Open Finance zalatwial kredyt w 5 miesiecy i nic nie zalatwil a decyzja w banku o kredyt jest w tydzien. Ja sie pytam jak to jest mozliwe?? Bardzo niemila i niekompetentni ludzie tam pracuja. Ludzie nie iddzie tam , naprawde szkoda czasu. Pozdrawiam open finance walbrzych. Dobra robota!
spedytor / 78.8.87.* / 2013-08-02 12:49
Po prostu złodziejski bank.Jak im pasuje to robią przelewy bez wiedzy klienta.Ze mną właśnie tak zrobili.Absolutnie odradzam ten dziadowski bank lepiej z nimi nie mieć nic do czynienia.
alikia / 80.48.211.* / 2013-03-28 19:04
doradca z open finance pomogl mi w kredycie hipotecznym, porownal oferty w roznych bankach i doradzil najbardziej optymalna
gość 2 / 89.70.44.* / 2013-03-26 12:02
mi w przypadku kredytu hipotecznego pomogli.. przeanalizowali mnóstwo ofert i pokazali najlepszą, więc nie mam im nic do zarzucenia. wręcz przeciwnie.
BODEO / 78.8.84.* / 2013-08-05 08:28
Żeby wziąć kredyt to oni szybko załatwiają. A potem ludzi okradają bez ich wiedzy.U mnie zrobili przelew bez mojej wiedzy 24.05.2013r. i do dziś dnia nie odzyskałem swoich pieniędzy.Złodzieje a nie bank.NIKOMU NIE POLECAM TEGO BANKU.
olajg / 78.9.153.* / 2013-03-24 17:29
ja byłam bardzo. Pomogli mi w analizie ofert ponad 20 banków, nie miałam wrażenie, ze chcą cokolwiek przeforsować wieć jak bym miała jeszcze raz iść to tez wybrałabym ich
kajja / 62.87.247.* / 2013-03-18 11:45
No niestety tam pracują tylko ludzie. Ja miałam wiele szczęścia, bo na ruskiej 8 we wrcławiu trafiłam na specjalistę. Po analizie zaproponował nam dokładie to czego od niego oczekiwaliśmy, nie próbowął nas do swoich racji przekonać. Ja szczerze polecam.
nn374 / 80.239.243.* / 2013-03-16 15:54
Poszliśmy z mężem do Open Finanse w Łodzi- ul. Piotrkowska p. Dawid w celu porady kredytu hipotecznego - pan tak pięknie mówił, wyrysował tabelę interesujących nas banków z dokładnymi kosztami kredytowymi, sprawdził w Biku, proponował metody oszczędzania. W rezultacie stracilismy: po 1. pan nie potrafił załatwić kredytu w ciągu 3 miesiecy 2. wzywał średnio raz w tygodniu do podpisu wniosków, tłumacząc, że brakuje parafki, podpisu itp.,wszystko bardzo długo trwało i skończyło się na tym, iż stracilismy na wycenie nieruchomości, którą musilismy uiścic, a i tak nie dostalismy kredytu, pan Dawid jest osobą niekompetentną, dużo improwizuje. Odnoszę wrażenie, że naszą sprawę zignorował, i niemalże stracilismy zadatek z umowy. Jednak w ostatniej chwili zwrócilismy się sami do jednego z banków i kredyt otrzymalismy w 5 dni. Przeszlismy piekło,do którego dołożył się OF. Biorąc pod uwagę nasze doświadczenia proponuję jedną wizytę w OF w celach poznania ofert banków, a później działać samemu. Szkoda Waszych pieniędzy i czasu. My stracilismy 3 miechy, kasę i mnóstwo nerwów.
bodek448 / 78.8.84.* / 2013-08-05 08:31
Oczywiście ja też nie polecam tego banku tam pracują sami złodzieje.
mi! / 83.6.18.* / 2013-03-11 22:24
U mnie było tak jak u Stefana, przeczytajcie...

Przyszedłem skuszony lokatą na 10% i co się okazało? Dostanę taką lokatę pod warunkiem wejścia w inwestycje ING na 10 lat przy czym jest ona oparta na funduszach a doradca próbował mi wmówić że obligacje korporacyjne to to samo co fundusz obligacyjny - oszuści!!!
O ile na obligacjach korporacyjnych jest stały zysk pod warunkiem, że firma która wystawia obligacje nie upadnie o tyle przy funduszach poza ryzykiem upadku emitenta dochodzą jeszcze koszty funduszy ( około 2-3% rocznie ) oraz jeszcze koszty samej polisy w ING ( około 1,5-2% rocznie ) co daje w sumie około 4-5% rocznie!!!! - jak ja mam na tym qurwa zarobić? Doradca pokazywał wykresy funduszy obligacji ( stopy zwrotu 9-12% ) tylko zapomniał wspomnieć o kosztach polisy ( jest jeszcze stała miesięczna opłata 10 zł oraz opłata za ryzyko zależnie od wieku i oczywiście opłata za zarządzanie 2% rocznie ) oraz o ryzyku jakie za sobą niesie inwestowanie w obligacje korporacyjne. Ciekaw jestem ile z firm które wypuściły obligacje korporacyjne zbankrutuje, ale co to obchodzi doradcę, przecież to nie jego pieniądze on ma zgarnąć prowizje z ING...
szu / 89.71.166.* / 2013-01-15 19:51
bardzo jestem zadowolony, bez nich nie dałbym sobie rady
myslący / 89.74.84.* / 2013-02-27 22:21
A ile dostałeś za napisanie tego komentarza, bo ja nieznanam nikoego zadowolenego z ich uslug. wypisz wymaluj nasz rząd - swietny PR i nic poza tym
igo / 46.204.110.* / 2012-10-01 19:58
open finance- jedne wielkie naciąganie ludzi , dosłownie nabijanie ich w butelke .Miałem lokate w getin banku miała się ku koncowi i dostałem tel. miała pani emilia dzwoniąc do mnie zapewniała ze tylko dla mnie ma specialna oferte!? lokate na wyższy procet dokałdnie powiedziała 9% kapitalizacija co miesiąć i zrywam kiedy chce bez utraty odsetek! , tylko po odwiedzeniu open finance okazuje się ze to kpletna BZDURA!!! niema nic takiego laokaty jak w innych bankach które można założyc przez internet nie wychodzac w domu .Dlatego naprawde ludzie nie dajacie się nabierać na tą rzekomo firmę która wszystko załatwi za was taniej i jesze na tym zarobi , mało tego mogą łatwo wiernych zrobić na szaro jak AMBER GOLD poprostu obiecują złote góry a w rzeczywistosci to zwykli pośrednicy którzy poprostu staraja się zarobić na was jak naj więcej ,z moim doświadczeniem zdecydowanie odradzam kontak z tą firmą juz drugi raz nie dam się nabrać
bewuero / 83.13.8.* / 2013-12-04 12:49
Nigdy nie miałem styczności z firmą Open Finance ale porównywanie firmy doradztwa finansowego do Amber Gold stworzonej na bazie piramidy finansowej, jest oznaką kompletnej niewiedzy nt. rynku finansowego.
Pozdrawiam
zawiedziony / 95.155.85.* / 2013-02-27 17:16
Open Finanse powinien się nazywac Open fajans ,dziś żałuję ze im zaufałem i powierzyłem im swoje pieniądzie ,zamiast zarobic to straciłem .Ja też 2 raz nie dam się nabrac . No ale naiwnych nie brakuje i nie doinformowanych , Proszę was czytajcie opinie uzytkowników zanim podejmiecie jakiekolwiek kroki .Tu nie piszą z konkurencji tylko prawdziwi zawiedzeni klijenci tych instytucji
spedytor / 78.8.87.* / 2013-08-02 13:25
Powinni się nazywać open złodzieje,bo wykonują przelewy bez wiedzy klienta.Składałem reklamacje telefonicznie,obiecali że oddzwonią,drugi raz dzwoniłem,odpowiedzieli mi że jeszcze nie otrzymali odpowiedzi z działu finansowego.Po kilku dniach dzwoniłem,stwierdzili że to nie była reklamacja tylko zwykła rozmowa.Na E-maile odpowiadali,z tym że za każdym razem kłamali od 24.05.2013r. a na końcu również skłamali że to ja sam zrobiłem ten przelew,co jest w ogóle nie prawdą.Nie dość że złodzieje to i kłamcy, nie polecam nikomu tego banku.
klika of / 82.160.131.* / 2012-11-13 22:24
To wszystko prawda .Piekne hasła i gesty.Podłe umowy z ukrytymi kosztami.
GregR / 31.183.62.* / 2012-11-17 20:11
Zdecydowanie odradzam Open Finance a szczególnie pana Krzysztofa z Łódzkiego oddziału.
Brak profesjonalizmu na całym polu.
Nic z tego co usłyszałem na rozmowie, gdzie pan Krzysztof namówił mnie na rzekomo bardzo bezpieczny sposób inwestowania, ani z tego co potem doradzał mi przez telefon, nie okazało się być profesjonalne. Straciłem dzięki niemu dużą kwotę
cea / 194.39.218.* / 2012-08-06 10:33
Szczerze odradzam kontakt z OpenFinance. Ich sposób działania jest daleki od profesjonalizmu. Na pierwszym spotkaniu doradca przedstawił oferty, których banki najzwyczajniej w świecie nie posiadały. Po mojej weryfikacji ofert, twardo upierał się przy stanowisku, że jest w stanie takie stawki kredytów wynegocjować. Konsultowałem te oferty z dwoma innymi doradcami z dwóch różnych firm, którzy jednogłośnie mówili, że są one nierealne. Mój błąd polegał na tym, że zaryzykowałem - pomyślałem sobie, że być może OF jako taka duża firma ma lepsze warunki współpracy z bankami. Okazało się, że nie. Oferty ostatecznie okazały się identyczne z tymi proponowanymi w samych bankach jak i u innych doradców. W tej chwili kończymy współpracę z OF. Kredyt będziemy negocjować na własną rękę z bankami (mamy bardzo dobre porozumienie z developerem). Nasza sytuacja pozwala nam na zakończenie współpracy z OF, jednak ludzie, którzy do nich przyszli i im zaufali, a mają już np. podpisaną umowę developerską, mogą znaleźć się pod ścianą - albo wezmą bardzo niekorzystny kredyt z OF, albo będą musieli płacić odszkodowania, albo stracą mieszkania.
Jeden z doradców z którymi się konsultowałem, wypowiedział słowa, które idealnie podsumowują OF:
„Co do Open Finance, to domyślałem się, że tak będzie. To jest po prostu nieuczciwa konkurencja i psucie rynku doradztwa finansowego. Przy czym taka czy inna firma jest kwestią drugorzędną; kluczowa jest etyka i postawa konkretnego człowieka - doradcy. Chociaż pewien typ (anty)kultury biznesu (praktykowany np. w grupie Getin-u) sprzyja czy też generuje nieetyczne i nieprofesjonalne zachowania doradców.”

Pozdrawiam i unikajcie naciągaczy. Najlepiej samodzielnie udać się do banku i negocjować warunki na własną rękę. Teraz już to wiem na pewno.
Marekrak / 91.224.180.* / 2012-07-26 11:58
Unikajcie ich bo na pewno na tym stracicie.
Moje OSOBISTE doświadczenia:
1. Pareto, chwalone przez doradców, ludzie potracili 75% zysków, ja też.
2. Better future - opłaty tak wysokie że nigdy nie zarobi (oczywiście doradca nic o tym nie mowi)
3. Lokaty - teraz miałem na 3 miesiące, niby dobre oprocentowanie, ale skonczyła się 10 lipca a do dzisiaj nie ma kasy. Po prostu mają na przelew 14 dni roboczych czyli 3 tygodnie (doradca oczywiście o tym nie wspomniał), czyli jest to lokata na 4 miesiące więc oprocentowanie o 25% niższe.
Doradcy wszystko zachwalają bo od tego mają prowizje, dają do podpisu 30 stron - kto to przeczyta. Nic nie powiedzą o kosztach, prowizjach itd. Jak podpiszesz papier - to już Cię mają w d.
Zdecydowanie i szczerze odradzam.
agula971 / 91.224.104.* / 2012-12-15 21:33
a jak się wyplątać z tego funduszu Better future?? wpłaciłam już 10 rat po 350zł, chcę z tego zrezygnować jak najmnijeszym kosztem, pomożcie !!
zzzzzzzzz / 91.224.144.* / 2012-08-07 11:21
Też miałam na 3 miesiące - czekam na zwrot pieniędzy od 30 lipca. Żałuję, że w ogóle tam poszłam. Uważam, ze ich cel główny to złapać i wydoić i tyle. Naprawdę nie warto z nimi zaczynać. A odezwali się, bo miałam lokaty w getin, czyli - ręka, rękę myje. A i jeszcze - mam podgląd do swojego konta better future - już 4 razy wysyłałam do nich pytanie. I jak myślicie? Odpowiedzieli?
BODEK444 / 78.8.84.* / 2013-08-05 08:33
Mnie też okradli na ponad 90 zł.
Chapelle / 2012-08-09 14:02
Możesz coś wiecej napisać o Better Future? Z góry dziękuję
sdf697 / 86.149.139.* / 2012-07-27 02:05
Open Fajans i Getin bank to zorganizowana grupa przestepcza. To klamcy i oszusci. Pracownicy Getin powinni uwazac bo ich podpisy sa na umowach i kiedys beda z tego rozliczani. To tylko kwestia czasu kiedy Getin Noble padnie, niestety z naszymi pieniedzmi.
prick / 86.149.139.* / 2012-07-27 02:03
Open Fajans i Getin bank to zorganizowana grupa przestepcza. To klamcy i oszusci. Pracownicy Getin powinni uwazac bo ich podpisy sa na umowach i kiedys beda z tego rozliczani. To tylko kwestia czasu kiedy Getin Noble padnie, niestety z naszymi pieniedzmi.
Ania217yg / 87.205.244.* / 2011-12-07 22:36
ludzie placza szykuja pozwy zbiorowe
Ania217yg / 87.205.244.* / 2011-12-07 22:32
polecam strone wrobieniwgetin.pl ludzie placza po tym jak doradcy opena im doradzili a ci co maja pareto robia pozew zbiorowy
henryczeq / 89.76.55.* / 2013-06-26 21:24
A co z tym Pareto było nie tak?
aluna / 78.10.114.* / 2012-03-29 12:00
jestem ofiarą niekompetencji i niedoinformowania a podejrzewan że specjalnego wprowadzenia w błąd przez doradcę OF w Wałbrzychu. Ponad rok temu poszliśmy z mężem do tego biura w wałbrzychu żeby założyć lokatę która stanowiła nasze zabezpieczenie na przyszłość. mamy ponad 50 lat.Chcieliśmy zainwestować tak aby była ochrona kapitału. Kierownik zaproponował nam LIBRę.Dzisiaj dowiedziałam się że mogę stracić 30% w najlepszym wypadku albo nawet wszystko.Czuję się oszukana . nie wiem co robić. Czy dalej wplacać. czy zrezygnowć wtedy spracę szystko.(ponad 30 tyś zł)
ms1949 / 81.219.221.* / 2012-06-20 14:15
Jestem również ofiarą knowań doradców Openfinance.
Chodzi mi o produkt "Rynki Zagraniczne".
Teraz już wiem, że produkt ten to czysty rozbój.
Z góry wkalkulowana jest tu strata klienta.
Jest to produkt w którym 70% to lokata oprocentowana na ok. 7% netto (i to jest ta marchewka) a 30% to inwestcja (i to jest ten rozbój). Doradca nigdy nie powiedział mi, a w regulaminie jest to bardzo mętne, że Towarzystwo ubezpieczeniowe (tu openlife) przez pierwsze 6 miesięcy potrąca z owych 30% po ok. 6,5% tytułem kosztów zarządzania. Reasumując to po 6 miesiącach kapitał inwestycyjny okradziony jest o ok. 35% czyli całość może ale nie musi dopiero po ok. 4 latach odbuduje wpłacony kapitał. Jest to czysty rozbój i oszukiwanie klijenta i Skarbu Państwa. Bo ubezpieczenie tu wynosi tylko 100 zł. a przez to Getin nie odprowadza podatku.
M.s / 178.37.208.* / 2012-05-16 21:55
Ja również zostałem oszukany przez starszego doradcę finansowego Open Finance we Wrocławiu, Plac Grunwaldzki. Moje straty osiągają też ok 28 tyś zł. A moje lokaty miały być 100% bezpieczne.
Wg doradcy to zaoferował mi najlepszą inwestycję.
aluna / 78.10.114.* / 2012-03-29 12:30
Znalazłam ciekawe forum.wrobieniwgetin.pl.
Można się przyłaczyć do pozwu zbiorowego.

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: