Forum Forum inwestycyjneFundusze

opinie o multi pin aegon 2008

opinie o multi pin aegon 2008

po / 85.222.8.* / 2008-11-14 20:12
co sądzicie o powyższym programie??? warto???

pozdr
Wyświetlaj:
Zygmek321 / 85.221.138.* / 2021-05-27 11:16
Po 10 latach regularnego opłacania jestem do tyłu jakieś 2000 wynikające z informacji którą przesyłają corocznie. Przy likwidacji dodatkowo chcą jeszcze zabrać jakieś 1%. Nie polecam, oszuści. Multi program inwestycyjny Aegon 2008 plus to lipa.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Marcin Be / 81.210.65.* / 2019-05-20 11:33
Witam, osoby niezadowolone ze współpracy z Aegonem mają szansę odzyskania przynajmniej w pewnym stopniu utraconych środków. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu
okokoskoskosf / 83.26.234.* / 2016-08-13 13:51
ach u mnie tez strata(po 4 latach 1500zł), uważajcie na nich to oszuści!
OKRADZIONA / 46.215.18.* / 2016-01-25 05:48
TO ZŁODZIEJE DAŁAM SIĘ NABRAĆ W 2009 ROKU. oSZCZĘDNOŚCI MOJEGO ŻYCIA TOPNIEJĄ Z DNIA NA DZIEŃ. WPŁACIŁAM 16800 ZŁOTYCH A MAM PO 6 LATACH 11000 ZŁOTYCH. NIE MOGĘ NIESTETY WYPŁACIĆ BO TA ŚMIESZNA POLISA TO 10 LETNIA POLISA. NIE DAJCIE SIĘ NABRAĆ.
kowalski_polak / 89.70.117.* / 2014-02-19 16:00
widzę, że większość osób polecających ten produkt to konsultanci, którzy zostawiają namiar do siebie. Potem standardowa bajka o zyskach na przestrzeni zakładanego okresu.. po podpisaniu umowy zero kontaktu i doradztwa. Można zlecić także zarządzanie dla platformy ale tam też nic z tego. Ponadto przegrana sprawa w sądzie apelacyjnym w związku ze zbyt dużymi opłatami likwidacyjnymi. Do mnie konsultant odezwał się kilka dni po tym jak wysłałem wniosek o zamknięcie polisy. Wpłacony kapitał 12k, a opłat likwidacyjnych prawie 2k no i oczywiście częściowa strata kapitału podczas trwania programu. ...że dałem się na to nabrać.
esandedegonite / 89.77.108.* / 2015-01-15 23:37
Był u mnie ostatnio właśnie doradca finansowy na 2 spotkanie miał przygotować oferty, okazało się że przygotował tylko jedną dotyczącą Aegonu, gość młody świeżutko po studiach, proponował, zachwalał. Gdy mówiłem że może przemyśle bo jeszcze nie pracuję, a mam parę groszy to od razu powiedział że mogę wpłacić całość będzie więcej pracować, a dzięki temu przez 3 lata będę miał spokój z wpłatami. Na szczęście nic nie wpłaciłem, a bardzo nalegał. Sam mówił że już odkłada od 5 lat właśnie tam, a ma 26 wiosen więc niby wcześnie się wkręcił w oszczędzanie. Też pokazywał wykresy i piękne rzeczy w 15 lat po wpłaceniu 54 tyś zyskał bym 42 tysie, no pięknie prawie połowa. Trzeba ochłonąć i przemyśleć pierwsza wpłata 3600= rok, która nie pracuje tylko jest zabezpieczeniem i jest wypłacana tylko po okresie 15 lat. Gdyby było tak ładnie jak opowiadał, czyli zysk netto 7 procent to dopiero po 5 latach gdybym chciał wypłacić zwróciło by się się to 3600 które zatrzymują. A jak większość pisze że straci to jeszcze trzeba dopłacić do biznesu nie dość że wpłacając np w sumie 30000 ludzie wyjmują 28000 to jeszcze zabierają te 3600 zł. opowiadał że to średni procent bo raz był a raz 11 (prawie jak w amber gold 14).
Magda K15 / 213.238.92.* / 2015-02-01 15:56
w grudniu 2008r. kupiłam multi pin aegon, na 5 lat.Do grudnia 2013r. wpłaciłam 18tyś. zł. (po 300zł.miesięcznie). W chwili obecnej wartość polisy wynosi ok. 14.500zł., czyli jestem "w plecy" 3500zł. A też miało być pięknie. Dla mnie to zwykłe oszustwo; już nie kupię żadnej polisy, bo gdybym te pieniądze miała nawet na zwykłym koncie to może bym nie zyskała, ale też nie straciła.
aegon2008 / 2015-12-11 08:37 / portfel
wpłaciłem 76x500zł co daje 38000
aktualnie mam 38500 zarobiłem 500zł
aegon zarobił 78x80ok 6000zł
gogof / 195.137.246.* / 2014-04-25 18:32
Gratuluję pracownikom AEGONA pewności i wiary w siebie i możliwości firmy w której pracują.
Prawda jednak jest taka, że efekty są mierne.

Po czterech latach oszczędzania w tym programie mam 1000 złotych mniej niż niż suma wpłaconych co miesięcznych składek. I to nie jest problem kryzysów, spadków, wahań giełdowych.
I nie jestem frustratem, kastratem, czy kimś podobnym. Oceniam TEN PROGRAM AEGONA z własnej perspektywy. W tym samym miesiącu i w tym samym roku założyłem dwa takie programy z identyczną składką, jeden Aegona, drugi w konkurencyjnej firmie na "A". Efekt po czterech latach: AEGON 1000 złotych w plecy, natomiast w firmie "A" 700 złotych na plus.
Co więcej w tym samym czasie zacząłem lokować pieniące w jeden z ogólnie dostępnych towarzystw funduszy inwestycyjnych, co prawda z inną składką niż poprzednich, ale efekt jest taki, że jest 500 złotych na plus. Ten sam horyzont inwestycyjny, te same okoliczności rynkowe, afekty różne, co ważne w dwóch firmach mimo wszystko na plus. Czyli jak się chce to można.

Pomijam fakt, okoliczności nabycia tych programów, bo tak jak tu już pisano, ktoś przyszedł obiecywał 10%, doradztwo, opiekę, troskę itp.
Dla mnie jest to mało istotne, kto mi to sprzedał; Open Finace, Effect,czy ktoś inny. Dla mnie jest ważne kto skonstruował ten produkt, kto za niego odpowiada i kto zarządza moimi pieniędzmi.

Zgodzę się również z tym, że jeśli o czymś jest głośno to coś w tym jest, nawet jeśli oceniaćby w kategoriach frustratów i imbecyli finansowych.

Serdecznie gratuluję i pozdrawiam wszystkich, którzy obracają milionami swoich klientów, gratuluję też szerokich możliwości, życzę ich jeszcze więcej.

Pozdrawiam,
pawel694 / 77.252.126.* / 2015-01-16 21:49
aegon to lipa po 2 latach po wplaceniu 100 tys zl wtedy kiedy gielda byla na dole po upadku banku centralnego i szla jak glupia do gory ja stracilem 14 tys i powiedzialem dosyc. polecam fundusz inwestycyjny querkus tfi zrzadzany przez prezesa Sebastiana Buczka lapie dolki na gieldach tureckiej i rosyjskiej i wyciagam okolo 25 procent rocznie .jestem bardzo zadowolony i polecam najlepiej zarabiajacy fundusz akcyjny
głupi / 212.109.132.* / 2014-03-27 12:26
Niestety całkowicie sie zgadzam, w momencie podpisania umowy konsultant roztaczał niezwykłe wizje zarobku i przekonywał ,że moimi pieniędzmi będa zajmować sie fachowcy,tak manipulował rozmową,żeby ukryć istotny fakt , że przez 10 lat mam zablokowane pieniądze i nie mam do nich dostępu,prawda okazała się gorzka,że stracił zainteresowanie kontaktem, a mój zysk przez kilka lat to lipa, zarabiają na tym tylko pracownicy i firma , strzeż nas Boże od takich interesów i "doradców" niestety za głupotę słono płacę ...:((
ppww605 / 212.91.180.* / 2013-08-30 08:08
To samo doświadczenie. Mam mniej niż wpłaciłem i szczerze mówiąc widząc, że mój "doradca finansowy" przespał zarówno moment, kiedy trzeba było wypłacić pieniądze z funduszy akcyjnych przed kryzysem 2008 roku, jak i moment kiedy trzeba było powrócić na giełdę przed kolejną hossą szczerze wątpię czy kiedyś się odrobię... Przestałem już wpłacać, bo nie widzę w tym sensu...

http://www.kahan.pl
witekkij / 2013-03-08 14:16
mam ten produkt polecony przez Tomasza Kozła z Expandera

45 wpłat po 200zł, na rachunku ~8700

ogólnie odradzam
vip321 / 37.248.254.* / 2015-01-30 21:48
odradzasz bo nie rozumiesz programu
anna 21 / 83.25.213.* / 2012-01-25 14:09
cóż, mam różne produkty tej firmy, od paru lat również program multi pin aegon 2008 plus. Jestem b. zadowolona, mimo zawirowań mam na rach 12% zysku, wgląd do tego co się z moim rachunkiem dzieje i możliwość szybkiej, samodzielnej reakcji, jeśli są spadki. Do kompletu korzystam z konta dodatkowego, gdzie zawsze zbieram na wakacje. Podatek belki nie funkcjonuje w okresie akumulacji, jest pobierany tylko na koncu, od kwoty, którą akurat wybieramy, więc to jest inna kwota, niż ta, pobierana w banku, co roku:)
aaaga / 37.248.254.* / 2015-03-17 19:59
Anno, podasz jeszcze tylko Twój numer pośrednika w Aegon i w zasadzie potwierdzisz tendencyjność opinii ;)
Poproszę o kilka cytatów z owu do kompletu :))))))))))))))))))))
MM763 / 85.219.179.* / 2012-10-22 19:08
No ja również jestem sporo do tyłu po 2 latach inwestowania. Mnie również "omotał" doradca z Open Finance, obliczjąc ile zyskam po 15 latach... A tu tylko straty, jestem w tej chwili jakieś 15% wpłaconej kwoty w plecy:(
Alina280 / 89.77.122.* / 2012-09-16 10:55
Ja dla odmiany jestemb.niezadowolona z multipin2008plus. Wcisnął mi go doradca z Open finance. A ja naiwna dałam się nabrać. Chocialam się wycofać ale twierdził że początkowy spadek to tylko chwila,obiecał opiekę i nic. Po roku z 18000 zł mam tylko 14900 zł i chcę się tego pozbyć. Może ktoś jest zainteresowany.
wojtus1957 / 83.4.126.* / 2012-03-19 14:02
Jestem niestety nieszczęśliwym posiadaczem Multi Programu INwestycyjnego AEGON
Doradca z firmy PDF zaczarował mnie że będzie pięknie nawet przy zawirowaniach giełdowych.Inwestuję przez pięć lat po 10000 zł rocznie czyli na dzień dzisiejszy wpłaciłem 50000zł jak inwestował doradca z PDF uciekło mi z konta 3 000 zł od pół roku sam inwestuję na różne fundusze i wreszcie przekroczyłem 50000 zł .Jeżeli bym te pieniądze zainwestował w Banku na zwykłe konto przyrost byłby ok 4000 zł a ja po 5 latach mam przyrostu 8 00 zł
Na dodatek tego nie mogę wycofać kasy bo straty byłyby olbrzymie.
Oczywiście ktoś znowu powie lub napisze na forach kolejny niewykształciuch finansowy -ma rację ale ja zaufałem doradcy FINANSOWEMUa nie proszę o wybaczenie sprzątaczce.Pozdrawiam wojtus
ewelina30 / 82.196.43.* / 2013-01-24 10:35
czytam wszystkie te opinie i musze powiedziec ze nogi mi sie powoli uginaja od tego co czytam,sama niestety jestem klientem firmy Aegon i po 3 latach skladek regularnych jestem stratna ponad 3tys zlotych, ja zaufalam szwagrowi mojego brata ktory obiecywal zyski,wiec nie przyszlo by mi to do glowy ze mnie moze oszukac!
niestety prawda jest inna, ale moge miec pretensje tylko do siebie.
teraz trzeba placic bo jesli chcialabym wycofac pieniadze przed uplywem 5lat to straty bylyby ogromne.
Kris268 / 80.6.206.* / 2012-07-19 21:57
Szczera Prawda Nie polecam prosta kalkulacja
2012-07-06 Opłata za przewalutowanie -0,03
2012-07-06 Wpłata Składki - część inwestycyjna 210,00
2012-06-27 Opłata za przewalutowanie -0,03
2012-06-27 Wpłata Składki - część inwestycyjna 210,00
2012-06-22 Opłata za zarządzanie -8,51
2012-06-22 Opłata za ryzyko -0,35
2012-06-22 Opłata administracyjna -11,50
2012-06-06 Opłata za przewalutowanie -0,07
Wplacam 210PLN miesiecznie i nie mam zadnej nadzieji na zyski jesli nie bedzie straty po 10 latach to bede szczesliwy.
NIE POLECAM
kaskawd / 178.37.179.* / 2012-01-25 16:27
Agent dyżurny znów na posterunku.
Widmo / 87.99.113.* / 2011-10-21 11:17
u mnie też pięknie na początku pani opowiadała, że będzie się ze mną kontaktować i doradzać w co inwestować, no i że nie ma tu podatku belki. oczywiście teraz wszyscy z aegonu mają mnie głęboko w d ... a jak się okazało te środki nie są zwolnione z podatku belki
wawkaaaaa / 213.195.185.* / 2011-03-15 18:53
nie warto... człowieku ogarnij się...
Pan Ł. / 193.105.202.* / 2011-03-09 13:41
Swoja opinie wyraziłem w odpowiedzi na obiekcje odnośnie spadków inwestycyjnych w ostanich latach trwania produktu. Dodam tylko, że mało która firma oferuje możliwość rozwiazania umowy w przeciągu 60 dni od zawarcia w przypadku niezadowolenia klienta z oferowanej usługi (warto czytać warunki ogólne - polecam) i tym samym mogę obalić mit o jakimkolwiek naciąganiu klientów. Świetny produkt w czasach promocyjnch cen na rynkach kapitałowych. Podrawiam wypowiadającego się w temacie Pana Sz. z treści komentarza zgaduję kim Pan jest i chylę czoła, gdyż miałem przyjemność pracować w jednym odziale w Chorzowie z Panem w 2008 roku. Szkoda, że teraz jest Pan na drugim końcu Polski bo zawsze udzielał Pan cennych wskazówek. Wszystkich zainteresowanych fachową i żetelną informacją na tematy produktów inwestycyjnych zapraszam do korespondencji na maila, bo to nic nie kosztuje - aegon1981@wp.pl
K.1313 / 178.235.1.* / 2013-03-26 21:55
Taaak, "żetelną" z pewnością.
inwestujacy od roku / 87.205.171.* / 2010-12-14 18:35
no aj tez posiadam ten program od roku akurat i mysle ze w tym tez sęk że jestem zadowolony a no bo po kryzysie jesli ktos ma tem program od 2007 roku i nikt mu mie pomagał w prowadzeniu tego a sam się na tym nie znał to za pewne jest w plecy jak większość ludzi po kryzzysie. ja mam ten program od doradcy z firmy efect gosc obiecal 8 procent no i te 8 procent prawie jest ale tez i bezpiecznie inwestuje . gość co miesiąc przysyła mi portfel 10 fundusz w ktore ja pakuje pieniądze portwel ten ustala jakis tam ich doradca inwestycyjny zdaje sie ze pan alfred adamiec z tego co pamietam no i powiem ze nie trace od poczatku zarabiam na oplaty i pare zloty jeszcze zostaje jestem zadowolony tym bardziej ze mam tym stworzyc kapital który w przyszłości ma mi przynieść wieksza kase . polecam ten program jak najbardziej tyle ze troche trzeba tego pilnowac zreszta to sa pieniadze ich trzeba pilnowac mój doradca z efect mi w tym pomaga dla mnie jest super
Morgenstern / 91.189.72.* / 2010-12-11 19:45
Chciałbym podzielić się moimi kilkuletnimi doświadczeniami z tym programem Aegon`u. Nie jestem ekonomistą, tylko kombinatorem - ryzykantem. Kiedyś spotkałem w moim życiu pewnego człowieka, który mi to zaproponował. Ładnie opowiadał i przedstawiał dowody. Nabrałem się. Na początek było 200zł miesięcznie. Teraz wpłacam 210 zł co miesiąc. Obiecywał 10% zysk oraz pomoc w prowadzeniu inwestycji. Po kilku miesiącach były niewielkie straty, a pomocy żadnej. Gdybym spotkał wtedy tego gościa, co mi to zaproponował, to nie wiem, czy nie dostałby w ryj. Po roku bycia w tym wyszedłem na zero, czyli bez strat i zysków. Obecnie mam zysk. Nie jest on wielki, ale zauważyłem, że jest. Napewno nie 10%. Najważniejsze, że nie przynosi mi strat. Za kilka lat wpłacania uważam, że wyjdę na swoje. Należy też oczywiście zauważyć, że przeszedł kryzys na rynkach. Teraz czekają nas lepsze czasy.
pan SZ / 194.63.131.* / 2010-10-05 13:47
PRZEDE WSZYSTKIM BRAWA DLA KONKURENCJI Z MBANK ITP ZA ICH SPORY UDZIAL W KOMENTARZACH DOTYCZACYCH PRODUKTU FIRMY AEGON ROZUMIE KAZDY BRONI SWOJEGO . JESLI O CZYMS SIE GLOSNO KRZYCZY ZAROWNO NEGATYWNIE JAK I POZYTYWNIE TO COS W TYM JEST ALE O TYM OPOWIEM POTEM. Inwestowaniem zajmuję się zawodowo właściwie od początku ich istnienia na rynku w Polsce. Pracowałem i pracuję również dla firm zagranicznych gdzie oferowane sa identyczne produkty jak te dostepne na naszym rynku. Tam takie programy istnieja juz dziesiatki lat w mniej lub bardziej zmienionej formie ale zasada ich dzialanie jest wlasciwie taka sama. Tu nasuwa sie juz pierwszy wniosek. Czy sadzicie, że gdyby takie programy nie przynosiły wymiernych efektów inwestycyjnych i jedynie pogwiększały by rzeszą "oszukanych klientów" to miały by prawo bytu przez tyle dekad? Tam rodzina nowo narodzonego człowieka zakłąda mu pierwszy program inwestycyjny który likwiduje gdy osiąga dojrzałość by mieć niezbędne środki na opłącenie studiów. U nas natomiast nastała moda na zaciąganie kredytów studenckich bo nie ma wystarcającej zgromadzonej sumy na taką inwestycje jak szkoła. Kolejne programy zakłądane są by zgromadzić niezbędny kapitał na własne mieszkanie, samochód itd lub by przyajmniej częściowo wypełnić niedobór finansowy na określony cel. U nas modne jest zaciąganie kredytów hipoteczych, gotówkowych bo znów powstaje problem skąd pozdyskać takie środki. Ostatni etap emerytura. I znów Polak bedzie biadolił, że jego dochód na emeryturze spadnie o 50% i nie bedzie jak miał godnie żyć na starość bo wszystkiemu winen system emerytralny, który nota bene ratuje to co jeszcze sie da uratować. A sąsiad z niemiec nie dość, żę jego poziom wydatków się nie zmieni to jeszcze stać go będzie na wycieczki zagraniczne. FAKTY SĄ TAKIE, ŻE MYŚLIMY PROSTO I KRÓTKOTERMINOWO oczekujemy zysku w miesiąć i na tej podstawie oceniamy dany produkt, a nie na końcu jego trwania! Pracuję między innymi w aegonie. Wprowadzany miliardowy kapitał przez firmy na produkty takie jak LOKATA CZY PIN świadczy o tym, że produkt musi być opłacalny bo inaczej nikt nie ryzykowałby kapitału firmy powierzając go w niepewny produkt. Mówimy tutaj o produktach z kikudziesięcio milionowym wkłądem a takich jest już w obrocie firmy Aegon conajmniej kilkadziesiąt. 5, 10, 20 milionowa lokata to rzaden problem dla firmy. Proszę popytać w innych Towarzystwach inwestycyjnych czy otwarcie rachunku inwestycyjnego na taką sumę jest możliwe. Ponieważ pracowałem i pracuję dla wielu największych towarzystw inwestycyjnych w kraju i za granicą to wiem, że nie każda odwazy się przejąć taką sumę pieniędzy. Co ciekawe firmy te posiadają swoich doradców a mimo to powierzają pieniądze i obsługę firmie zewnętrznej. DLACZEGO? A no dlatego, że sam doradca nic nie zdziała bez odpowiednich narzędzi. TAkimi narzędziami są włąsnie produkty inwestycyjne Aegona. Ja również bawiłem się w produkty wzorowane na tych z mBanku z opcją zarządzania funduszami czy grania na gieldzie to jest zabawa fajna zabawa i tylko zabawa, a jeśli ktoś twierdzi inaczej do dlaczego rachuknki tam otwierane nie idą w miliony zł? Bo strach przed kolejnym dniem spadów czy załamań skutecznie wybija z głowy takie pomysły. DUŻA firma może więcej nawet jeśli wiąze się to z opłatami dla klienta. Wiadmo ważne jest aby wszystko było opowiednio skorelowane z zyskiem ale tak jak pisałem wcześniej mamy możliwość pozyskanie NARZĘDZI do robienia pięniędzy i mamy również wolny wybór z nich nie korzystać. A piszącym komentarze oczerniające firmę aegon i jej pracowników, życzę sukcesów i mniejszej frustracji ale taka już ta nasza polska natura.

PS. pomoc finansowa dla towarzystw inwestycyjnych nie swiadczy o ich kiepskim wynikach inwestycyjnych bo takie praktyki stosują nawet najlepsi ale to duzo dłuzszy temat i nie che mi sie na ramach opini szerzej o tym pisać.

POZDRAWIAM KONKURENCJĘ, FRUSTRATÓW, NIEDOWIARKÓW, SPEKULANTÓW!
Pan SZ. / 194.63.131.* / 2010-10-05 13:42
WITAM!

PRZEDE WSZYSTKIM BRAWA DLA KONKURENCJI Z MBANK ITP ZA ICH SPORY UDZIAL W KOMENTARZACH DOTYCZACYCH PRODUKTU FIRMY AEGON ROZUMIE KAZDY BRONI SWOJEGO . JESLI O CZYMS SIE GLOSNO KRZYCZY ZAROWNO NEGATYWNIE JAK I POZYTYWNIE TO COS W TYM JEST ALE O TYM OPOWIEM POTEM. Inwestowaniem zajmuję się zawodowo właściwie od początku ich istnienia na rynku w Polsce. Pracowałem i pracuję również dla firm zagranicznych gdzie oferowane sa identyczne produkty jak te dostepne na naszym rynku. Tam takie programy istnieja juz dziesiatki lat w mniej lub bardziej zmienionej formie ale zasada ich dzialanie jest wlasciwie taka sama. Tu nasuwa sie juz pierwszy wniosek. Czy sadzicie, że gdyby takie programy nie przynosiły wymiernych efektów inwestycyjnych i jedynie pogwiększały by rzeszą "oszukanych klientów" to miały by prawo bytu przez tyle dekad? Tam rodzina nowo narodzonego człowieka zakłąda mu pierwszy program inwestycyjny który likwiduje gdy osiąga dojrzałość by mieć niezbędne środki na opłącenie studiów. U nas natomiast nastała moda na zaciąganie kredytów studenckich bo nie ma wystarcającej zgromadzonej sumy na taką inwestycje jak szkoła. Kolejne programy zakłądane są by zgromadzić niezbędny kapitał na własne mieszkanie, samochód itd lub by przyajmniej częściowo wypełnić niedobór finansowy na określony cel. U nas modne jest zaciąganie kredytów hipoteczych, gotówkowych bo znów powstaje problem skąd pozdyskać takie środki. Ostatni etap emerytura. I znów Polak bedzie biadolił, że jego dochód na emeryturze spadnie o 50% i nie bedzie jak miał godnie żyć na starość bo wszystkiemu winen system emerytralny, który nota bene ratuje to co jeszcze sie da uratować. A sąsiad z niemiec nie dość, żę jego poziom wydatków się nie zmieni to jeszcze stać go będzie na wycieczki zagraniczne. FAKTY SĄ TAKIE, ŻE MYŚLIMY PROSTO I KRÓTKOTERMINOWO oczekujemy zysku w miesiąć i na tej podstawie oceniamy dany produkt, a nie na końcu jego trwania! Pracuję między innymi w aegonie. Wprowadzany miliardowy kapitał przez firmy na produkty takie jak LOKATA CZY PIN świadczy o tym, że produkt musi być opłacalny bo nikt przy zdrowych zmysłach nie powierza komuś kilku milionów po to by zostać oszukanym na opłątach prowizjach itd. OPŁATY SĄ WSZĘDZIE przyzwyczajmy się w końcu do tego i nie zachowujmy jak hipokryci. Kupujac auto, płacąc obonament, czynsz, robiąć przewalutowanie w kantorze, w każdej dziedzinie naszego życia towarzyszą opłaty i albo sie do tego przyzwyczaimy albo wracajmy do jaskiń i w ten sposób uwlnimy sie od nich! Czy opłaty są duże? Nie sądze, w krajach rowiniętych produkty tego typu niosą znacznie wyzsze opłaty. Uważacie, że granie na giełdzie w pojedynkę lub samemu inwestowanie w fundusze za pośrednictwem np mBanku jest opłacalne? To jest jedynie zabawa dla napaleńców co myślą, że złapali finansowego boga za nogi, bo pozwala im się wybierać i robić coś online. DOSTĘP DO NAJLEPSZYCH FUNDUSZY MAJĄ NAJLEPSZE PROGRAMY INWESTYCYJNE a nie jakieś rachuknki z opcją gry giełdowej lub dostępem do funduszy. Sam też bawiłem się w tego typu rowaiązania i powtarzam jest to tylko zabawa bo chcę widzieć jak szanujaca się firma wrzuca 20 milionów złoty w tego typu rozwiązanie i martwi się co będzie za 2 dni. 20 milonów na lokacie w Aegonie to nie rzaden wyczyn takich lokat jest juz troche i są to firmy które zatrudniają doradców finansowych. Sam doradca nic nie zdziała jemu potrzebne jest narzędzie takim narzędziem jest m.in MULTIPIN AEGONA któego szczerze polecam. Pracowałem lub pracuję dla wszystkich liczących się w tym kraju Towarzystw Inwestycyjnych wszystkie mają produkty podobne do MULTIPIN ale mało który pozwala na przestrzeni 10 lat osiągać tak zadowalające wyniki, maWITAM!

PRZEDE WSZYSTKIM BRAWA DLA KONKURENCJI Z MBANK ITP ZA ICH SPORY UDZIAL W KOMENTARZACH DOTYCZACYCH PRODUKTU FIRMY AEGON ROZUMIE KAZDY BRONI SWOJEGO . JESLI O CZYMS SIE GLOSNO KRZYCZY ZAROWNO NEGATYWNIE JAK I POZYTYWNIE TO COS W TYM JEST ALE O TYM OPOWIEM POTEM. Inwestowaniem zajmuję się zawodowo właściwie od początku ich istnienia na rynku w Polsce. Pracowałem i pracuję również dla firm zagranicznych gdzie oferowane sa identyczne produkty jak te dostepne na naszym rynku. Tam takie programy istnieja juz dziesiatki lat w mniej lub bardziej zmienionej formie ale zasada ich dzialanie jest wlasciwie taka sama. Tu nasuwa sie juz pierwszy wniosek. Czy sadzicie, że gdyby takie programy nie przynosiły wymiernych efektów inwestycyjnych i jedynie pogwiększały by rzeszą "oszukanych klientów" to miały by prawo bytu przez tyle dekad? Tam rodzina nowo narodzonego człowieka zakłąda mu pierwszy program inwestycyjny który likwiduje gdy osiąga dojrzałość by mieć niezbędne środki na opłącenie studiów. U nas natomiast nastała moda na zaciąganie kredytów studenckich bo nie ma wystarcającej zgromadzonej sumy na taką inwestycje jak szkoła. Kolejne programy zakłądane są by zgromadzić niezbędny kapitał na własne mieszkanie, samochód itd lub by przyajmniej częściowo wypełnić niedobór finansowy na okre
niezalogowany dumniy / 83.7.78.* / 2010-10-05 18:50
Z wypowiedzią ogólnie się zgodzę na temat że zaciaga kredytów zamiast oszczędzać na cel. Natomiast co do funduszy niestety nie. Jasne jest ze fundusze zamknięte są lepsze szkoda że zazwyczaj trzeba mieć 500 tyś na wejście w takie programy i tu jest problem bo wiekszość na forrum ma kapitał rzędu 30 tyś część ma pewnie 50 tys czy 100 tyś pewnie niektórzy 500 ale 90 % ma ponizej 100 tyś, Pisze sie o 10 lenich programach , a co wtedy jak ktoś nie wie za ile będą potrzenbe pieniadze ,a akurat obecna syt. finansowa daje mu możliwość oszczędzania bez celu i choryzontu czasowego.
To w tajkim wypadku po co ładować sie w umowę na 10 czy 20 lat, Łatwiej kupić fundusz i mieć dostęp do grupe funduszy (może nie najlepszych) ale o różnym charakterze wśród , których mogę swobodnie lawirować . Przy odrobinie checi posiadania nabycia naprawdę podstawowej wiedzy na rynkach kapitałowych ,którą można posiąść w 3-4 tygodnie unikać wiekszych korekt przeczekując na pieniądzu lub fundach pienięznych.

Pozatym proszę być świadomym faktu że nie wszyscy mają programy tkz regularnego oszczedzania , część ma z wpłatą jednorazową i co jakiś czas dopłaca do tkz.,kont na wpłaty dodatkowe. Ja osobiście nawet nie wyobrazam sobie sytuacji ,że wpłacam przez 10 lat co miesiąc jakąś kwotę i blokuje sobie gotówkę na 10 lat gdyż chcąc wypłacić wcześniej mam chorendalne opłaty za wyjście. Ja tego świadomie nie chcę.

Dodatrkowo chciałbym zwrócic uwagę na fakt iż wcale po 10 latach nie trzeba wyjść na plus ,-Prosta sprawa rynek rośnie 7 lat a 8-9 rok kryzys -wielkie spadki rzedu 60-70%- i czy w takim scenariuszu równiez wyjdziemy na prostą i jak wtedy wyjaśnić klijentowi że odkładał 10 lat a ma mniej niż wpłacił
Pan Ł. / 193.105.202.* / 2011-03-09 13:27
Odpowiedź na ostatni problem dotyczący hipotezy kryzysu w 8-9 roku.
Znów wychodzi brak podstawowej wiedzy. Każdy szanujący się doradca nie ryzykuje pieniędzmi klienta w latach wyjścia tj. 2-3 rok polisy. To jest właśnie czas na ZABEZPIECZANIE ZYSKÓW. Nie wyobrażam sobie sytuacji zeby w tym okresie dopuszczać do ryzyka inwestycyjnego. Do tego dochodzi jeszcze szczególne śledzenie trendów rynkowych które pozwalają na bezpieczne minimalne wyprzedzanie inflacji. Produkt typu MULTI PIN to świetne narzędzie do zarabiania pieniędzy ale nieumiejętne posługiwanie nim może przynieść szkodę. Sama obsługa jest banalnie prosta i każdy powinien spróbwać skożystać z możliwości tego produktu, bo inaczej skończy się na spekulacjach. Śledząc fora można zauważyć, że są osoby, które obrały taktyke atakowania w komentarzach czegoś co nie jest dla nich do końca zrozumiałe, bo wtedy mają spokojniejszą psychikę i sztucznie uśpioną ciekawość. Ja chciałbym widzieć osiągnięcia w obracaniu kapitałem delikwentów, kótrzy tak mądrze wypowiadają się na forach internetowych. Ja swoje osiądnięcia mam, zadowolonych klientów, zarobione pieniądze dla siebie i firm, przerobiłem multum produktów inwestycyjnych, poświęciłem tematowi połowę swojego życia i nadal odkrywam nowe możliwości. Chcesz więcej informacji? Napisz do mnie na adres: aegon1981@wp.pl odpowiem na każde pytanie i nie będziesz musiał opierać się o opinie frustratów, którzych głównym zajęciem jest wypisywanie krytycznych opnii w każdej dziedzinie.
G.Z / 95.51.160.* / 2010-10-05 17:05
Bardzo dobra wypowiedź. Zgodna 100% NAleży ubolewać nad poziomem wiedzy finansowej naszych rodaków.
do początku nowsze
1 2
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy