Forum Forum finansoweKredyty

Ostrzegam przed kredytem w Deutsche Banku

Ostrzegam przed kredytem w Deutsche Banku

lechoos / 157.25.157.* / 2009-04-15 16:51
Jeśli macie porównywalne lub nawet nieco gorsze oferty innych banków,stanowczo odradzam kredyt hipoteczny w Deutsche Banku. Po prostu szkoda zdrowia. Tzw."doradca kredytowy" obiecała,że podpiszemy umowę do 27.03 - nie podpisaliśmy jej jeszcze do dzisiaj (15.04), mimo ze 31.03. otrzymaliśmy promesę kredytową.Co więcej,na dzień dzisiejszy bank nie jest w stanie podać konkretnej daty podpisania umowy!!!Po prostu jeden wielki skandal i burdel!!!Także jeśli macie taką możliwość to trzymajcie się od Deutsche Banku (a przynajmniej od jego oddzialu na ul.Podmlynskiej w Gdansku) z daleka.
Wyświetlaj:
mkrk / 37.47.66.* / 2017-08-09 22:26
Ja mam nieco inny przypadek. Jestem zbulwersowana poziomem obsługi klienta biznesowego, w banku w którym mam konto od blisko czterech lat nie mogę dostać linii kredytowej bo rzekomo nie mam zdolności. Dodam, że w tym samym czasie odezwał się do mnie inny bank który zaproponował mi 500000 zł (jutro podpisuję umowę) na podstawie tych samych dokumentów:) Efekt - przenoszę swoje konto do innego banku, a Panu M.K. gratuluję utraty klienta poprzez spuszczenie po brzytwie (pewnie nie chciało mu się weryfikować dokumentów). Długo zastanawiałam się czy nie zgłosić przełożonemu tego Pana moich obaw względem prawidłowej weryfikacji ale stwierdziłam, że szkoda mojego cennego czasu. Pozdrawiam wszystkich cierpliwych posiadających konto w db
dr n. med / 89.64.161.* / 2018-11-12 11:23
Nie ostrzegaj, ponieważ nie masz zdolności kredytowej i tyle. Inny Bank dał Ci bo mocno naciąga procedury.
Jesteś niewypłacalny w DB
M.P490 / 77.254.156.* / 2017-10-25 06:26
A zgłoś przełożonemu jak gość nie potrafi oszacować zdolności kredytowej powinien pracować poza bankiem.
Gabriella / 195.149.98.* / 2017-11-21 10:15
Ja również ostrzegam przed jakimkolwiek kredytem w deutsche bank , mam nadpłatę na rachunku kredytowym imam problem z odzyskaniem nadpłaconych pieniędzy . A na infolinii odsyłają mnie od jednego konsultanta do drugiego . A w banku mam przyjść z pismem stwierdzającym nadpłatę którego nie otrzymałam .
M.P490 / 77.254.156.* / 2017-10-25 06:26
A zgłoś przełożonemu jak gość nie potrafi oszacować zdolności kredytowej powinien pracować poza bankiem.
Albotros / 31.178.226.* / 2017-06-09 11:18
Odradzam ten bank i kredyt hipoteczny bo to są oszuści i naciagacze wcisneli mi jakieś ubezpieczenie z góry na dwa lata za 4900 w zamian uniknelem prowizji ktora wynosiła 5600 po dwóch latach gdy ta śmieszna polisa wygasła nie przypomnieli ze mam płacić miesięcznie składki okolo 100 PLN przez kolejne 3 lata co łącznie wynosi około 8600 w ciągu 5 lat !!! Po 4 latach sie upomnieli ze mam zapłacić prowizję 5600 bo nie wywiazalem się z ubezpieczenia prowizję w kwocie 5600 bym wiedział to bym wolał na początku zapłacić odrazu 5600 zamiast tego ubezpieczenia a tak razem mnie to kosztuje 4900+5600 wielce promocja w dodatku żeby się cokolwiek dowiedzieć to trzeba pisać listownie bo w banku nikt nic nie wie kabaret ZDECYDOWANIE ODRADZAM KTEDYTU I KONTA BANKOWEGO BO JEST MALO PRZEJRZYSTE I SKOMPLIKOWANE
AgentFW / 185.153.35.* / 2017-11-07 21:49
Ubezpieczenie jest dobrowolne, bank nie może Panu narzucać konieczności ubezpieczenia.
Skasował za prowizję z ubezpieczenia, które ma takie wykluczenia że i tak by nie działało.

Polecam sprawdzić umowę z prawnikiem lub np. w Quantum - Szymon Konwerski. pod kątem zapisów niedozwolonych.

Bank też powienien wysłać pismo o braku ubezpieczenia za które też jest kara ale mniejsza. Jeśli Bank nie wywiązał się z umowy ma Pan 2 punkt zaczepienia.
Piotrrr / 91.232.176.* / 2017-06-12 14:48
z tego co widzę, to standardowo macie problem sami ze sobą a nie z bankiem... jak to wcisnęli? a to co, sami rozumu nie macie i nie wiecie co podpisujecie? jak można dać sobie coś wcisnąć? albo się wie co się podpisuje albo się nie podpisuje. biedaczysko ma pretensje, że musi zapłacić kasę mimo że nie wypełnił zobowiązań. Masz umowę to się z niej wywiązuj. miałeś płacić to płać, a nie masz jeszcze pretensje, że ci nie przypomnieli... za wprowadzenie opłat za wypłatę gotówki podziękujcie waszej superpartii, którą wybraliście. Podatek bankowy trzeba czymś refinansować... ja mam kredyt hipoteczny w db i jestem bardzo zadowolony. Kontakt z doradcą genialny. strona taka sobie, ale robi to co ma robić...
Automat do komentów / 176.111.235.* / 2017-09-04 17:57
Za to jak wybierzemy Twoją superpartię to ciekawe kto będzie refinansował wypasiony socjal dla uchodźców. Każdy ma swoje opłaty, wszyscy doją nas równo
mk154 / 5.60.133.* / 2017-01-24 17:47
witam, mam kredyt hipoteczny z MDM w DB jednak rozpatrzenie wniosku trwało ok. 3 m-cy. dodatkowo 30.11 złozyłam tam wniosek o kredyt na wykończenie domu, który miał być podłączony do hipoteki - co przeważyło nad tym, aby nie kierować go do innego banku. Miałam obiecne rozpatzrenie wniosku do końca grudnia, mamy koniec stycznia a ja nadal nic nie wiem. Poza tym, że była juz pozytywna decyzja w systemie, po czym analityk ją cofnął a w komentarzu wpisał "." - tak kropkę. Nie mogę nawet uzyskać informacji, kiedy będzie coś wiadomo ... tragedia.
J..B. / 89.71.40.* / 2016-11-23 16:45
Zgadzam się w 100%, że analitycy w DB chyba nie potrafią liczyć! Zupełny brak profesjonalizmu.Od złożenia wniosku o promesę czas oczekiwania 4 tygodnie! STANOWCZO ODRADZAM.
Pawel19871 / 31.0.40.* / 2016-09-15 12:05
WITAM. WZIALEM KREDYT HIPOTECZNY W DB, CO DO ZALATWIENIA TRANSZ ITD TO OK JEST ALE MIESIAC PO PODPISANIU UMOWY NAGLE TRZEBA PLACIC ZA KONTO, WYBIERANIE PIENIEDZY W INNYCH BANKOMATACH TRZEBA PLACIC GDZIE W MOJEJ MIEJSCOWOSCI NIE MA BANKOMATOCH DB ODRADZAM TEN BANK
H Szatkowski / 2016-09-15 12:28
Nagle ?
Opłaty takie za konto były i są w tabeli opłat i prowizji banku, kredyt właściwie nie ma tu nic do rzeczy.
Elz / 91.206.155.* / 2017-05-18 16:25
Nagle! Ja mialam konto za 60 zl mies i od 2016 musze placic za wyplaty z innych bankomatow 10 zl chociaz do tego konta mialam przez 6 lat mozliwosc bezplatnego wybierania pieniedzy
H Szatkowski / 2017-05-19 09:17
Nie zrozumiałaś. Chodziło mi o to, że ta nagłość była BEZ związku z wzięciem kredytu.

Poza tym żaden bank nie zmienia tabeli nagle, informuje klientów indywidualnych z wyprzedzeniem bodaj dwumiesięcznym, bo zmusza go do tego Ustawa z dnia 19 sierpnia 2011 r. o usługach płatniczych.

I odrobiłem zadanie domowe. Obecna tabela w DB obowiązuje od 15.11.2016 r. Komunikat o jej wprowadzeniu wisi na www Banku od 13.09.2016 r.

Artur912 / 46.77.167.* / 2016-01-28 15:46
Doradca obiecał gruszki na wierzbie. Złożyliśmy wniosek po zapoznaniu się z warunkami. Wydrukowano nam symulację. Po 2 tygodniach i kilku wizytach pracownik poinfirmował nas, że mamy zdolność ale tylko na kwotę o 30tyś większą?! Wówczas możemy oczekiwać pozytywnej decyzji. Przy złożeniu wniosku bezpośrednio w DB musieliśmy z góry zapłacić za operat. Zrezygnowaliśmy bo po co nam te 30tyś więcej? Totalne nieporozumienie. Brak profesjonalizmu. Dodam jeszcze,że między czasie inny doradca z DB wydzwaniał i zapewniał nas,że spełniamy warunki aby dostać kwotę,która nas interesuje. NIE POLECAM!
mk33 / 46.238.115.* / 2015-10-09 11:40
Witam,

ja z kolei bardzo polecam. Razem z mężem mamy kredyt hipoteczny w MdM w dB. Super obsługa, nie mieliśmy z mężem żadnych problemów, opóźnień w podpisywaniu umowy. Doradca kredytowy kontaktował się z developerem, my nie musieliśmy niczego dowozić. Czasami zdarzało się tak, że jak brakowało jakiegoś podpisu to przyjechał do domu lub do pracy. Wszystko poszło sprawnie. Oprocentowanie podlegało negocjacji także jesteśmy bardzo zadowoleni:D
Justyna621 / 94.40.24.* / 2015-08-13 09:33
Witam,

oczywiście odradzam kredyt hipoteczny w DB.
Cały proces ciągnie się już u mnie trzeci miesiąc.
Na odpowiedź analityków czeka się ponad 2 tygodnie!

Biorę kredyt w MDM - DB błędnie zarejestrował wniosek. Na poprawienie go czekam już 14 dni. Deweloper raz zmienił daty wypłat transz, pierwszą mam do 31.08! a tutaj jeszcze wniosek w BGK nie zarejestrowany.....

dramat!
odradzam!
zwłaszcza, że pomimo niskiej raty warunkiem często jest inwestycja w Skandi :(
Arek855 / 109.199.77.* / 2016-08-01 18:24
Ostrzegam!
Ostatnia rata kredytu która miała być w wysokości 2200 zł wzrosła do 4400 zł ("tylko" x2) i nikt nie jest w stanie wyjaśnić jak została obliczona. Kto pozwala na takie rzeczy? Gdzie to zgłosić?
Adam Paczos / 194.146.217.* / 2015-07-31 00:38
Deutsche Bank jest bardzo trudny procesowo. W porównianiu z pozostałymi bankami często stawia więcej warunków i prosi o uzupełnienie różnych dokumentów. Swego czasu poprosili o uzupełnienie dyplomu ukończenia studiów, gdyż w opinii analityka Klient pracował na zbyt niskim stanowisku, biorąc pod uwagę, że ma wyższe wykształcenie.
M123 / 77.112.47.* / 2015-07-09 11:47
W maju złożyłam wniosek o kredyt na zakup działki z budynkiem gospodarczym co jak wiadomo dla banków to wielki problem. Decyzje pozytywną dostałam po 3 tygodniach, umowa została przygotowana po tygodniu. Cała sprawa odbyła się szybko bez komplikacji do tego na świetnych warunkach(na dzień dzisiejszy oprocentowanie kredytu 3,19%) Z reguły wina leży po stronie kredytobiorcy a nie banku, jak się jest przygotowanym 100% to idzie bez szwanku pozdrawiam.
Irek h / 217.28.154.* / 2015-06-30 20:56
Jeśli ktoś chce się poczuć lekceważony to polecam DB

Złożyłem wniosek o kredyt hipoteczny konsolidacyjny.
Po tygodniu zbywania mnie informacjami o procesowaniu kredytu przez centralę, zadzwoniła do mnie Pani informując:
a) Pracownik banku wypisał ze mną i współkredytobiorcą nieaktualny wniosek kredytowy i jeśli chcę aby w ogóle analityk zajrzał do tego wniosku muszę wypełnić go ponownie
b) Pracownik banku zapomniał zrobić ksera jednej z umów konsolidowanych (mimo że mu ją przedłożyłem)
c) w związku z powyższym nie uda się zakończyć wniosku przed spłatą kolejnej raty kredytów konsolidowanych i w związku z tym mam przedstawić zaświadczenia o aktualnych saldach kredytów (oczywiście każde płatne)

Zdecydowałem zapłacić 1% marży więcej w Eurobank ale nie być traktowany jak śmieć...
klient DB / 87.206.157.* / 2015-05-21 16:20
niestety ale również muszę podpisać się pod negatywną opinią o DB.
Decyzja dotyczaca kredytu hipotecznego - 2 tygodnie.
Wynegocjowane warunki naprawdę korzystne - w związku z czym podjąłem decyzję o wyborze w/w banku i tu zaczęły się schody....
A to coś trzeba podpisać jeszcze raz, albo coś ponownie zeskanować albo donieść a to na innym druczku albo czegoś brakuje... W każdym takim przypadku termin podpisania umowy przesuwa się o kolejne 3-4 dni - ostatecznie umowa gotowa po 2,5 tygodnia (zamiast obiecywanych 3-4 dni).
Najgorszy w tym wszystkim jest fakt, ze nikt w DB nie potrafi przyznać się do błędu i przeprosić za swój błąd (brak informacji o jakimś dokumencie, zmianę wewnętrznych procedur,o których przedstawiciel zapomniał etc) - klient chcąc zaciągnąć kredyt wiąże się z bankiem na lata i musi liczyć się z tym, że będzie posłusznie biegać na każde wezwanie oraz płacić nie małe wynagrodzenie dla banku...
Generalnie nie odradzam DB ale uczulam - jeśli chcesz kredyt w DB zakładaj każdy podany termin z marginesem + 3 do 5 dni, przygotuj się nie na jedną wizytę(jak zapewni pracownik) ale na kilka z kolejnymi świstkami, kopiami dokumentów etc oraz z przymrużeniem oka traktuj obietnice typu "do końca tygodnia wszystko będzie gotowe"
basiabux728 / 89.69.201.* / 2015-04-30 21:52
NO proszę, my już jesteśmy w roku 2015 i mamy dokładnie taką samą sytuację i to w tym samym oddziale, wierzyć się nie chce, czekaliśmy na decyzję ponad 3 miesiące!!! Z obiecanych 5% wkładu własnego, zrobiło się w tym czasie 10%, promocja- wycena nieruchomości gratis w grudniu, do dzisiaj nie zwrócili nam 450 zł, ale to są tylko drobnostki, prawdziwą kasę straciliśmy na spredzie, bo bank opóźniał jeden dokument a kurs zaczął spadać co było do przewidzenia kiedy Unia zdecydowała się "dodrukować" euro (czyżby spekulanci), teraz czekamy od ponad miesiąca na kartę kredytową, która ma nam zmniejszyć oprocentowanie o 0,2%, od miesiąca karta nie doszła, a pierwsza podwyższona rata już na chwilę pójdzie z konta. Do tego prowizja "nie wchodziła" im do systemu więc nas zmusili do podpisania umowy ze Skandią!! Komunikacji zero, stres, kupa dodatkowych kosztów a umowę podpisywaliśmy na wariata na 2 godziny przed spotkaniem z notariuszem, nigdy więcej tego Banku, jak tylko będziemy się mogłi od nich uwolnić to to zrobimy, szczerze odradzam, szkoda nerwów, a przynajmniej ten oddział jest fatalny!
Irek h / 217.28.154.* / 2015-07-20 22:39
Niesamowite że sytuacje powtarzają się jak napisane w scenariuszu dla analityków..
złożyłem o pożyczkę hipoteczną na spłatę zobowiązań 180 000, wartość nieruchomości 500 000 zł bank sam wycenił, moje dochody spływające na konto za które płacę im 300 zł rocznie to około 8000 netto i.... po miesiącu kazali mi wyjaśnić pisemnie czemu mam jeszcze inne konto w Eurobanku, dlaczego mam na nim pieniądze oraz również pisemnie czemu przelałem w kwietniu 2015 r 1 zł do Alior Bank... myślałem że z krzesła spadne jak czytałem tego maila od doradcy kredytowego... straciłem miesiąc podczas gdy mogłem złożyć wniosek w każdym innym banku...

Na wielu forch jest mnóstwo negatywnych opinii nt tego Banku dziwię się że nie ma nikogo u nich od BuzzMaretingo kto przynajmniej starałby się odpowiadać na takie zarzuty... ewidentnie
beznazwy / 87.204.210.* / 2015-02-20 13:10
I ja dorzucę tutaj swoje 5 groszy.
Kredyty w tym banku to jakiś koszmar. Szukałam oferty kredytu gotówkowego. Doradca przekonywał mnie, że oprocentowanie rzeczywiste to tylko 8,3% i ŻADNYCH innych kosztów ponad to nie ma. Przy przeliczeniu rat przez okres kredytowania wyszło mi, że rzeczywisty koszt kredytu to prawie 62% gdzie w innych bankach to np. 15% od kwoty jaką dostaję na konto. Pani nadal upierała się, że to TYLKO 8,3% i że lepszej oferty na rynku nie znajdę.
Nie wiem jak oni wyliczają raty i co dodają do rzeczywistego orpocentowania, ale dla mnie naciąganie klientów na takie koszty jest nie do przyjęcia.
zawiedziona / 78.11.168.* / 2017-02-06 02:37
jaką deustache ma formę prawną? to jest bank, nie parabank , czyli % jest liczone w oparciu o stope lombardową która wynosi jej 4-krotność czyli max aktualnie 10%,...fakt banki mogą sobie doadać dodatkowo prowizje + ubezpieczenie i rrso zazwyczaj w bankach jest między 10-20, drogie to 25 %. Też widziałam ofertę deustache baku gdzie rrso wynosi ponad 60%, to tak jakby wziąć pożyczkę w parabanku , gdzie już nawet tam wprowadzili ustawę lichwiarską w której nie można dawać kosmicznego %...to nadaje się do knf
S427 / 31.174.224.* / 2015-03-02 20:46
Widać ktoś nie uważał na lekcjach matematyki w szkole średniej. Wystarczyło zastosować tzw. procent składany, czyli zwykłą funkcję wykładniczą, żeby policzyć koszt kredytu. A stopę procentową podaje się zawsze w skali rocznej.
kredytobiorcaWarszawa / 89.67.254.* / 2015-02-16 12:41
Nigdy więcej! Królewska, Grójecka w Warszawie, koszmar niekompetencji i chamstwa. Analitycy? Śmiech na sali. Zamykam kredyt ale ciekawe co mnie jeszcze czeka. Czy pozwolą mi go zamknąć czy cos wymyślą? Omijać szeroim łukiem! Nie wierzcie doradcom, potem DB odmówi Wam wszystkiego bez podania przyczyny. Nigdy więcej!
byly kredytobiorca DB / 78.133.214.* / 2015-03-04 15:17
Popieram negatywna opinie o kredycie w DB. Na szczescie udało mi sie po roku zamknac kredyt i pomino tego ze biore drugi a w DV niby najlepsze warunki - już wiem ze to nie prawda. Cały czas rata była podwyzszona a to ze ksiega nie wpłyneła (a w płyneła ) a to ze wpływów na konto nie było ..(a było) Mój doradca - śmiech na sali. ODRADZAM
do początku nowsze
1 2 3 4

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: