wp.pl
wp.pl
Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Forum Forum finansoweKredyty

Ostrzeżenie przed EFL

Ostrzeżenie przed EFL

skomentuj
ROMEO / 83.30.228.* / 2006-04-12 09:49
OSTRZEGAM PRZED EFL>Mam leasing w efl /zostały jeszcze 2 raty/ ,nie poszły w terminie pieniądze i EFL pokazał swoja twarz. Opózniła sie wpłata raty- to efl zamiast zadzwonić,śle pismo i woła 30 zł.Gdy juz maja wpłatę to piszą pismo ,że rata nie uiszczona,choc maja juz ja od 3 dni,przy okazji powołując się na wczesniejsze pismo ,gdzie zmieniaja o 5 dni datę ,aby zerwac umowę i okazują wielką łaskę,ze za 500 zł mozemy podpisac nową.To jest czyste chamstwo i dziadostwo,to nie jest zaden układ partnerski-tylko gangsterstwo .NIE BIERZCIE NIC Z EFL
Wyświetlaj:
michallo78 / 91.222.126.* / 2017-05-08 10:19
EFL nie jest uczciwą firmą. Wyłudzają pieniądze na czym się da.
Przykłady:
9 na 10 faktur jakie dostaję pocztą, dostaję od razu z listem o przekroczeniu terminy zapłaty i naliczeniem noty odsetkowej oraz kosztów upomnienia.
Jak już zapłaciłem na czas ratę, zanim jeszcze dostałem fakturę, to się okazało, że mam jeszcze kolejne opłaty od wcześniejszych "spóźnionych" opłat na kilka/kilkanaście złotych.
Mimo, że pytałem się na infolinii o swoje całkowite zadłużenie i dostawałem mailem "całe" zestawienie, które w całości opłaciłem. Zapewniali mnie też, że nie ma w systemie żadnych więcej opłat należnych..
I co zrobiła wspaniała firma EFL? Odliczyła sobie te koszty od raty leasingowej, którą zapłaciłem i opisałem w przelewie. Za niedopłatę na parę złotych raty raty dostałem kolejne upomnienie na kilkadziesiąt złotych...
No i fakt, który tu poruszyło wiele osób:
raz jeden, w wakacje 2016 nie byliśmy w stanie zapłacić raty na czas, bo po prostu nie mieliśmy środków na koncie (Członkowie Stowarzyszenia nie popłacili składek w wakacje)
Jesteśmy organizacją NGO, finansowo stoimy różnie, najczęściej koło zera, bo takie są założenia tego rodzaju działalności, i realia polskie też nie umożliwiają aby znacząco od tego odbiec, mamy jedno auto w leasingu, bo na więcej nas nie stać, a mieć auto musimy,aby się przemieszczać ze szkoły do szkoły prowadząc zajęcia sportowe dla dzieciaków. Skontaktowała się ze mną Pani z działu windykacji, 2-3 dni przed terminem zapłaty kolejnej raty, z informacją, że umowa zostanie rozwiązana jeśli do tego czasu nie zapłacimy zaległej raty.
Poprosiłem ją o przesunięcie terminu o 2 czy 3 dni. Zgodziła się na to i obiecała, że jeśli zapłacę w tym terminie to do rozwiązania umowy nie dojdzie.
Wykonaliśmy setki telefonów, aby ściągnąć od członków Stowarzyszenia,w wakacje należne składki.
Udało nam się ostatniego dnia wyznaczonego terminu zapłacić ratę i wysłać potwierdzenie.
Dzień po tym "system" wygenerował list o rozwiązaniu umowy i nakazie zwrotu pojazdu. Data nadania listu - 2 dni po terminie kiedy została rata opłacona.
2 dni później ten sam system wysłał list o zgodzie na wznowienie umowy i nakazie zapłaty na ponad 1100zł
Oba listy dostałem jednego dnia.
Złożyłem reklamację powołując się na rozmowę z pracownikiem. Oczywiście mimo nawet jej ponowienia i wsparcia ze strony agenta EFL, została ona odrzucona.
Argument - wiążące są warunki umowy, a nie ustalenia, i że niby pracownik nie mógł mi czegoś takiego obiecać i ustalić ze mną, powołanie się na zapis rozmowy nic nie dało.
Procedura reklamacyjna trwała prawie 3 miesiące, przez które tej kary nie płaciłem, za to płaciłem wszystkie raty na czas.
Po ostatnim negatywnym rozpatrzeniu reklamacji, znów dostałem chyba ze 4 listy na raz.
W tym o ponownym rozwiązaniu umowy...
Co się okazało? Mimo, że od 2 kolejnych rat nie była ta opłata za wznowienie umowy odliczona, to postanowili sobie od 3 raty już ją odliczyć.
A ponieważ spóźniłem się o 1 dzień z zapłatą kolejnej raty, była to dla nich podstawa do kolejnego rozwiązania umowy...

Przestrzegam więc przed tą firmą, chyba, że macie pełną kasę pieniędzy i kompetentne osoby, które zawsze pilnują płatności na czas. Jak z finansami bywa u Was różnie, to wybierzcie zdecydowanie inną firmę.

Wcześniej mieliśmy 2 razy auto w Mleasingu (wcześniej BreLeasingu) i psioczyłem na opłatę za upomnienia koło 40zł, jak się spóźniłem 2-3 dni z opłatą, ale nidy przez ponad 8 lat nie została nam rozwiązana umowa, a zdarzały się i tam trudne momenty i brak opłat przez 2 miesiące z powodu braku środków. Tam jednak można było się dogadać, ustalić dodatkowy termin spłaty i wystarczyło się z tego wywiązać..
ciekaw / 37.47.110.* / 2017-04-26 13:08
A nie wystarczy płacić w terminie? Czy to nie tak samo jak z nauczycielem w szkole? Źle mówi się o tych u których ma się najgorsze oceny. Skąd się biorą złe oceny? Pozdrawiam wszystkich.
Janusz182 / 62.133.131.* / 2017-04-26 15:15
Są różne sytuacje życiowe a oni to wykorzystują.
Za wznowienie umowy otrzymałem 3 maile w pierwszym było aby opłacić 900 PLN w drugim 3000PLN a jak nie zapłacę w terminie 3000 to opłata wzrośnie do 5000PLN,
to nie jest normalna firma to Łobuzy . To jest u mnie ostatnia umowa i już nigdy więcej EFL.
Pozdrawiam
EFL WSTYD / 5.174.97.* / 2017-03-20 11:59
WŁASNIE SKONCZYŁEM UMOWE ALE NAPRAWDE NIGDY WIECEJ NAWET PAZERNI SĄ NA TELEFON MOZNA DZWONIC TYLKO NA PŁATNY NR WSTYD
zawiedziona / 83.28.174.* / 2017-03-16 17:54
Równiez nie polecam, wystarczy kilka dni spóźnienia z zapłatą raty, a już rozwiązują umowę w celu wyegzekwowania opłaty za wznowienie 900zł nie zależnie od kwoty raty bo taka stawka jest w cenniku opłat
H Szatkowski / 2017-03-16 19:07 / Tysiącznik na forum
Co umowa mówi o sytuacji "kilku dni" ?
Nie ma obowiązku wznawiania.
rozczarowana / 77.255.119.* / 2017-02-20 00:10
Witam w 2012 wzielam sprzet z firmy EFL w 2013 nie z mojej winy musialam zakonczyc dzialalnosc ,EFL sprzet sobie zabrala , wczoraj dostalam informacje ze mam doplcic 14,000 umowy oczywiscie rozwoiazane kary po 900 ale coz zastanawiam sie czy to oby nie jest przedawnione
szklarek / 2017-02-20 08:36 / Tysiącznik na forum
Okres jest tu zgodnie z KC trzyletni. Nie wiem jednak czy nie było kwestii przerwania biegu przedawnienia, kiedy formalnie powstało owo zobowiązanie.

No i to co padłu wiele razy w tym wątku. Roszczenie przedawnione nie oznacza, że przestało istnieć. Można go dochodzić, chyba że dłużnik formalnie podniesie zarzut jego przedawnienia.
KOT-1 / 91.235.193.* / 2017-01-06 20:37
Witam upokorzonych,ja mam 4 umowy,nie dogadacie się z żadnym leasingiem,żyją z tego co inni piszą,myślę że powinno się latać starymi dziadami(auto)kupować stare komputery itd.aż leasingi same padną [...] a my weżmiemy normalny kredyt choć z wiekszym oprocentowaniem ale życie spokojniejsze,choć by przykład mam hipotekę kiedyś spóżniłem się z ratami 2,5 miesiąca,przyjechał Pan pogadaliśmy sytuacja się zmieniła jakoś zapłaciłem,i nikt ze mnie dziada nie zdrobił,jak widzę tel.od efl to dostaję palpitacji,są te chamy zdolne doprowadzić człowieka do marginesu,życzę tym z efl [...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###
biały123 / 31.1.70.* / 2017-02-17 14:07
Za wznowienie umowy jest wg tabeli 1000 zł a nie 500, więc raczej widzę tu kolegę z innego banku który w przerwie na kawę lubi sobie popluć to tu to tam...

Tabela opłat i prowizji, w każdej fimie leasingowej jest na stronie...
Slawek358 / 37.247.63.* / 2016-09-15 16:55
Wiadomo, że kłopoty z leasingiem zaczynają się w momencie opóźnienia w ratach, ale dla EFL czy innych leasingów biorąc pod uwagę ich wielkość, opóźnienie miesięczne w otrzymaniu raty nie jest wielkim problemem, nam po takim opóźnieniu wypowiedziano umowę i przedstawiono nowe warunki, wpłata 20% i płatność 3 rat z góry, dla małej firmy ( 3 samochody ) to w zasadzie koniec. Informowaliśmy EFL o kłopotach, że spóźnimy się z płatnością , oczekiwaliśmy jakiś odsetek, kary ;ale nowe warunki nas załatwiły.
Marek z Krakowa / 94.254.179.* / 2016-08-26 02:32
Jak najbardziej podpisuję się pod ostrzeżeniem przed EFL. Nie zgadzam z opinią TomaszPDB - oczywiście, że EFL jak i każda instytucja ma prawo do opłaty manipulacyjnej np. związanej z wznowieniem rozwiązanej umowy ale w takim przypadku w EFL jest to opłata w wysokości 900 zł + VAT i zgodnie z naomenklaturą zaczerpniętą z kodeksu cywilnego jej wysokość nie jest zasadna. Żadne koszty nie tłumaczą tak wysokiej opłaty. To jest po prostu ukryty koszt i żerowanie na spóźniających się z opłatami Klientów, którzy oczywiście i tak spłacają wobec przeterminowanych należności karne odsetki.

Marek
TomaszPDB / 164.126.231.* / 2016-04-14 10:30
Ludzie, o czym Wy wszyscy piszecie? Ręce i nogi opadają. Nie jestem pracownikiem EFL, współpracuję z wieloma firmami.

Kiedy przestajesz płacić, a co gorsza nie odbierasz telefonu będąc Klientem zgodnie z treścią PODPISANEJ WIĄŻĄCEJ UMOWY LEASINGU otrzymujesz wezwania do zapłaty które kosztują, monity które kosztują i zawieszenia umowy czy ich wznowienia które kosztują.

To kto nie dotrzymuje warunków umowy? EFL czy Klient?

Dlaczego muszą tych opłat wymagać? Ponieważ dla płacącego Klienta zgodnie z harmonogramem są najtańsi na rynku. Jak można mieć za to pretensje.

To jakbyście Państwo umówili się z Waszym Zleceniodawcą że Wam zapłaci za 30 dni za usługę i umówili się w tej umowie że jak nie zapłaci w terminie to będzie należna kara umowna 5 000 złotych. Jak nie zapłaci Wam w terminie to wystawicie tę fakturę zgodnie z umową czy nie?

Jakoś nie widzę tu opinii negatywnych mówiących o innych przyczynach niż nieterminowość płatności...

Wszystkie firmy leasingowe to korporacje, tylko takie stać na finansowanie Przedsiębiorców w takiej skali. Czy to będzie EFL czy inna firma leasingowa postępują zgodnie z procedurami, a Państwo liczycie na indywidualne podejście. To kwestia losowa... Dużo można więcej zrozumienia otrzymać kiedy się ma opiekuna/sprzedawcę któremu zależy na Kliencie, i tu jest problem ludzi. To loteria w każdej korporacji.

Pozdrawiam, Tomasz
polkart111 / 2016-03-25 18:27
Witam
Mnie spotkało to samo .Przestrzegam przed efl,to od jakiegoś czasu chyba jakaś zmiana właścicielska czy inny powód nie wiem.ale to już nie jest firma finansowa a raczej gangsterska.
przeds1 / 83.13.218.* / 2016-03-07 11:54
Takie praktyki stosują wszystkie firmy leasingowe, łącznie z leasingodawcami PKOBP...
Arczi705 / 31.178.85.* / 2016-03-06 16:57
Korzystałem z EFL /około 6 lub 7 leasingów/ładnych parę lat temu. Wszystko było OK. To o czym Państwo piszą to najzwyklejsza banksterka.Dziękuję Państwu za ostrzeżenie, mało brakowało a wpakował bym się na EFL /zaplanowany zakup nowych samochodów do naszej firmy/. Tego typu praktyki jak wypowiedzenie umowy po 14 dniach i wznawianie jej za dodatkową opłatą to najzwyklejsze oszustwo.Panie PiotrKolasinski Pana wyjaśnienia i namowy do składania reklamacji jakoś wcale mnie nie przekonują.
1963 / 178.36.65.* / 2016-02-11 19:10
Witam bralem udzial w licytaci pojazdu i przed koncem licytaci zalicytowalem wyskoczylo ze licytacja jest zakonczona a zegar pokazywal ze jeszcze 15 sekund trwa robia ludzi w bambuko ma leasingi w EFL i mialem teraz brac ostrzegam nie biesci oni moga zrobic to samo z leasingiem
marcin992 / 91.232.91.* / 2016-01-15 12:56
Witam mam umowy od 2007 roku,nigdy nie miałem żadnego problemu z Europejskim.Pozdrawiam
Adam144 / 94.254.192.* / 2016-02-02 16:19
Ja też mam leasingi w efl od 2008 roku i jestem bardzo zadowolony mimo kilkukrotnie zerwane umowy w marcu biorę 2 koleje leasingi za pod na 400tys mam też leasing w Caterpillar Financial i tam to są dziady wznowienie umowy 4 tys Ale puki co walczę :)
właścicielka małej firmy usługowej / 37.47.104.* / 2016-01-03 13:46
Niestety również nie polecam firmy EFL.
Zaczęło się od nierzetelnego doradcy handlowca który wybiorczo przedstawił same superlatywy leasingu np ubezpieczenie rozłożone w ratach leasingu tylko nie wspomniał ze tylko przez 1 rok a później rata pozostała taka sama a opłata za ubezpieczenie doliczone dodatkowo.
Następnie zostało mi założone konto bankowe firmowe w Cre Agri najdroższe z możliwych którego nie potrzebowałam a płacić za obsługę oczywiście trzeba.
Dodatkowo do każdej FV doliczoną mam opłatę za dostęp do portalu klient EFL który to portal w ogóle nie działa brak połączenia z serwerem.
nie wspominając już o opłatach dodatkowych za mandaty, za zgłaszane szkody, za monity itp....
tego jest naprawdę dużo za dużo....
proszę o rozwagę EFL skusi o 50 zl niższą ratą a w konsekwencji skasuje 3x więcej.
NIE POLECAM

ps Pana Kosińskiego proszę o pozostawienie mojej wypowiedzi bez komentarza, osoba nie prowadząca własnej działalności nie powinna wypowiadać się w kwestiach finansowych i terminowości płatności.
jan z wrocka / 95.41.155.* / 2016-05-05 12:16
Bezczelnie jeszcze za mandaty każą płacić. Coś podobnego
markus24 / 95.49.82.* / 2016-01-09 16:08
Witam ja też przestrzegam przed Leasingiem EFL ziołem sprzęt komputerowy spóźniłem się z wpłatą pali mi karę 1000zł , musiałem zapłacić bo by zerwali umowę , jak zadzwoniłem i rozmawiałem z konsultantem to dla nich jest bez różnicy czy weźmiesz w leasing samolot czy najnowsze BMW kara jest jedna a ja za swój sprzęt zapłaciłem w leasingu 3500zł więc jestem w plecy powinni rozgraniczać od wartości sprzętu bo to jest nie fer
do początku nowsze
1 2 3 4 5
skomentuj

Najnowsze wpisy