Forum Forum prawneGospodarcze

Oszuści z Allegro coraz bardziej pomysłowi!

Oszuści z Allegro coraz bardziej pomysłowi!

Che Lepper / 2011-03-30 13:10
Ostatnio przeczytałem bardzo ciekawą wiadomość o niesamowitej pomysłowości oszustów na allegro jak łatwo wkręcić kupującego... otóż sprzedawali oni zdjęcia aparatów...dla człowieka który nie doczytał o licytacji musiało być bolesne gdy zamiast aparatu dostał jego zdjęcie... i teraz pytanie do was, czy można taką osobę oskarżyć o nieuczcowość skoro, w informacji zamieścił on że jest to zjdęcie aparatu a nie aparat?
Wyświetlaj:
Płatek / 2013-06-18 15:20
Z Allegro jest tak że pomimo tego iż uważają sie za najbardziej bezpieczny portal aukyjny, krętaczy i oszustów jest co nie miara, co ciekawsze w wielu sytuacjach Allegro nei działa tak jak powinno, albo mają gdzies to jak do ich się pisze że po prostu nas oszukano... tak naprawde to nie wiem jakie prawa ma osoba któ¶a po prostu została okradziona... tak było w moim przypadkuk w sumie na Allegro straciłem około 150 zł!!
cfaniak244 / 109.243.169.* / 2013-06-20 21:26
Według mnie można ich oskarżyć o oszustwo. Art. 286 kk mówi "Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8". A według mnie takie działania to jest właśnie "wyzyskanie błędu".
jaqbmilonowy / 77.254.54.* / 2013-06-18 22:07
Allegro to oszuści i złodzieje
dakota1 / 2011-03-30 13:19
dlatego ja przez allegro ani przez inne internetowe aukcyjne portale nie kupuję !

Najnowsze wpisy