Forum Forum prawneCywilne

Oszustwo Readers Digest Przegląd !!!

Oszustwo Readers Digest Przegląd !!!

seba22 / 2009-07-27 21:50
witam .
Witam
Mam problem z firmą Readers Digest.
Kupiłem od nich książkę w roku 1999 i 1998. teras dostałem od firmy windykacyjnej "intrum justitia" sp.zo.o
list zwykły (nie polecony), w którym piszą do mnie, że mam zapłacić 530 zł
ale jeśli zapłacę od razu to mi umorzą 200 zł. Firma twierdzi, że są to
odsetki od zrobionych u nich zakupów, mimo, że ja zapłaciłem, chociaż nie
mam potwierdzenia gdyż minęło już 10-11 lat od tego czasu.
Do tej pory nie dostałem żadnego ponaglenia do zapłaty, ani informacji o
jakimkolwiek zadłużeniu.
Po telefonie do firmy windykacyjnej okazało się, żę podobno ponaglenia były
wysyłane.
Czy nie jest to próba wyłudzenia ode mnie pieniędzy?
Po jakim czasie sprawa tego typu powinna ulec przedawnieniu?
Firma windykacyjna żąda ode mnie dodatkowo podania pełnych danych osobowych
(łącznie z numerem PESEL) i wysłania do nich pisma, że zgadzam się zapłacić
230 zł w ciągu 14 dni zamiast 530 zł w terminie późniejszym.
Moim zdaniem sprawą tą powinna się zająć policja i prokuratura, gdyż jest to
prawdopodobnie próba wyłudzenia pieniędzy oraz moich danych osobowych.
Juz dosyc jest informacji na temat oszustwa w internecie tej firmy.
Nie wiem czy odpisywać na takie listy do firmy windykacyjnej? czy olac , czy isc na policję...
Proszę o porady w tej sprawie
Dziękuję.
Wyświetlaj:
jarek888 / 81.219.165.* / 2017-01-17 16:03
Ale pilnuj sądu internetowego tak zapłaciłem niesłusznie 2500 zł złodziejom z cyfry bo nie odwołałem się od wyroku tego sądu. Pismo z tego sądu przychodzi bez żadnych pieczątek i podpisów. Uważajcie na to!!!!!!!To złodzieje!!!!!!
zula505 / 37.47.131.* / 2016-06-07 22:51
mam ten sam problem ale nie zapłace nic nie zamawiałam a rachunek przysłali
Piotr888787 / 31.182.77.* / 2014-09-04 20:18
Słuchajcie wszystkie wezwania od RD i Intrum traktujcie jak śmieci i od razu do kosza a jak zaczną was w...ć macie czas i do zainwestowania parę groszy to pozew na drodze cywilnej Intrum za wyłudzanie pieniędzy plus zadośćuczynienie za zszarpane nerwy i macie trochę ksy do przodu. :) Oni nie sa wstanie zrobić NIC dosłownie nic poza wysyłaniem śmiesznej korespondencji. Nie chodzcie na policję bo szkoda czasu ani nie odpisujcie bo znaczek też kosztuje a tam i tak nikt tego nie czyta.
asasasasa / 31.60.187.* / 2013-01-15 21:20
2 lata temu brałam udział w jakiejs loterii tej firmy, okazało sie ze zamowilam jakas ksiązke ktora przyszła po 2 tyg, ksiazke odesłałam pod podany adres w ciagu 7 dni roboczych. Firma twierdzi ze nie zapłaciłam za książke, firma windykacyjna Intrum Justitia wysyła e-maile ze mam zapłacić swój dług 114 zl. Nie wiem co robić ! Błagam pomóżcie ! Jak mam zapłacić za co odesłałam
kwiatuszekk / 176.116.201.* / 2013-11-28 10:28
witam! tez bralam udzial kolo 2 lat temu w tej loteri i po jakims czasie przyszla ksiazka ze niby to prezent a po jakims czasie przychodzily pisma ze mam za nia zaplacic odeslalam co z tego jak dalej pisza ze mam zaplacic ...grozili windykacja irp a dzis z tego przyszedl mi list od komornika za nia ..mam do zaplaty prawie 800 zl pisze tez ze w kazdej chwikli moze wkroczyc policja i zabrac co cenne ..niewiem co robic..za co mam im placic za to ze nie zamawialam i im to zwrocilam jeszcze:( co mam zrobic?
zenek411 / 176.101.82.* / 2013-12-02 21:25
ta firma juz od 8lat mojemu tesciowi obiecuje auto wysokiej klasy,pieniadze wwysokim nominale ale warunek jeden zamowic ksiazke ito niezamale pieniadze co glopia ksiazka unich 150zl.a mozna ja kupic za 50zl.Moim zdaniem to jeszcze im sie ktos do dupy niedobrał.OSZUSCI!!!!!!
łatka / 91.227.0.* / 2014-01-23 11:55
ta firma to jedno wielkie oszustwo.proponuję wszystkim oszukanym o złożenie doniesienia.firma ta skończyła finansowo mojego teścia.dziś facet tuła się po opiekach i prosi o wsparcie na chleb
iza991 / 83.21.18.* / 2012-07-19 17:52
sprawa ulega przedawnieniu o 3 latach, musisz złożyć takie oświadczenie, a żądanie pesel to sprawa dla policji, sama zajmuje się windykacją i wezwania winny być skutecznie doręczane, tzn. list polecony za potwierdzeniem odbioru
marian176 / 31.128.25.* / 2012-12-31 20:25
do seba22 Nie wiem kim jesteś ale chciałbym śię dowiedzieć jak to śię stało ze nie odpisałeś im ze zapłacisz ale u siebie w domu a jakby przyjechali to im rórą w tępy łep
gosia474 / 5.173.246.* / 2012-10-28 17:31
pomocy moja mama bierze te książki mając ciągle nadzieję że coś wygra a kilka z tych książek jest nie otwarta z foli także nie tknięta czy mogę je odesłać na ich adres jak już minęło więcej niż 10 dni czy mi to uwzględnią czy muszę przez kuriera pomocy
brunetka63 / 195.211.0.* / 2013-11-25 15:14
Możesz odesłać te książki.
Doris.M / 78.8.209.* / 2012-11-09 18:03
zeMoja mama zmarła m-c temu przeglądając dokumenty natrafiłam na ukryty duży karton z dokumentami i książeczkami wpłat od RD przeraziłam się tym bardziej że nic wcześniej nie wiedziałam!Mama należała do RD od 15 lat i sukcesywnie zamawiała książki i różne wciskane produkty łudząc się na wygraną.Brakowało jej na leki ,ale książki kupowała,nawet folia nie była ściągnięta oprócz tego mam listy któte mama pisała do tych naciągaczy z pytaniem kiedy wkońcu wygra te pieniądze lub samochód była już bardzo blisko wygranej tylko musi jeszcze odpowiedzieć TAK .Piepszone naciągacze starszych ludzi ,zastanawiam się nad przekazaniem całej dokumentacji dziennikarzom TVN lub Sprawie reportera!to jest skandal że jeszcze nikt nie wziął się za dupę tym oszustom!Mama posiada książek na astronomiczną sumę szkoda tylko że wcześniej nic nie wiedziałam ,może uchroniłabym ją przed złudną nadzieją i bezczelnymi naciągaczami!
ela.1e / 87.96.20.* / 2013-01-26 17:58
moja mama rowniez przez kilkanascie lat kupowala od RD tandetne ksiazki oraz rozne inne produkty wciskane przez RD z obietnica wielkiej wygranejiprzysylali Jej wzor czeku tej wielkiej wygranej oraz zamowienie na okreslona kwote,ktorej brakowalo do spelnienia tej nagrody,wg posiadanych ksiazeczek wplat na ich konto jest to kwota kilka dziesiat tysiecy zl,oszukuja ludzi starszych,manipulujac nimi,maja sobie znane metody dzialania,ale powinni za to poniesc odpowiednia kare,poniewaz zeruja na bezbronnych czesto chorych starszych ludziach,NIK lub CBS powininni z urzedu zweryfikowac niecne dzialanie tej firmy,rowniez Prokuratura i Policja takiej kontroli powinna sie podjac,wszyscy pokrzywdzeni przez wydawnictwo RD wspolnie powinni zlozyc doniesienie do prokuratury,aby zadzialalo.
Latte / 95.160.92.* / 2015-07-28 11:26
Witajcie, pracowalam w tej firmie bardzo krotko i wiem o jakich ksiazkach mowa. Zwolnilam sie, poniewaz na przerwach plakalam z nerwow jak moge oszukiwac starszych ludzi. Nie dajcie sie nabrac, nie wygracie zadnej nagrody, szanse sa mniejsze chyba niz wygrana w lotka. I nikt z nas nigdy nie oglosil nikomu ze owa wycieczka zostala wygrana. Naprawde dajcie sobie z tym spokoj poki nie jest za pozno. Wypelniacie formularz o wycieczke, wpisuja was w baze danych z stamtad sie wydostac aby nie dzwonili graniczy z cudem, gdyz trzeba to robic na infolinii gdzie nie da sie niemalze dodzwonic. Ja mialam 3 polaczenia w ciagu tygodnia do kobiety ktora nie zyje i nie moglam jej usunac z bazy danych. Nie konsultant decyduje do kogo dzwoni a komputer, losowo z bazy danych. My jako pracownicy tez jestesmy oszukiwani ;) Dostajemy bardo niskie wynagrodzenie (ok. 700zl za miesiac), najadamy sie stresu i mamy do siebie zal. Nie dostajemy premii ktora jest nas obiecana, a najgorsze co moze byc to fakt ze przychodzimy do pracy, zarobic, pomoc Rodzicom a klienci wyzywaja sie na nas, dzwoniacych, uwierzcie mi, wy klienci wiecie wiecej o tej firmie niz my pracownicy, naprawde. Jestesmy tak samo robieni w konia jak my. Ja wychodzilam na przerwy i plakalam bo ni moglam wytrzymac obelg od klientow, a pracowalam tam moze 4 dzien? Tak, to naciagacze i sama opuszczajac mury firmy powiedzialam ze sprawiedliwosc istnieje i ta placowka powinna byc zamknieta a sprawa zajac sie sad. Ostrzegacie, nie idzcie tam do pracy, omijajacie.
iza991 / 83.21.18.* / 2012-07-19 17:22
Koniecznie wyślijcie list polecony za potwierdzeniem odbioru i zażądajcie:
zestawienia wszystkich zakupów;
zestawienia zapłat (możecie sobie porównać)
obowiązek wysyłania do was korespondencji listem poleconym dotyczącym zakupow, zapłat i wszelkiej korespondecji windykacyjnej oraz poproście o saldo na koniec wybranego miesiąca z uwzględniem odsetek i to saldo, np. 0,00 złotych przechowywać do końca życia!!!!!!!
Boresz / 31.178.175.* / 2014-10-27 14:35
Dziwię się, że taka chrześcijańska firma ima się takich praktyk. Trudno się dziwić bo ona zbiera pieniążki na "cele kultowe",stale usiłuje wciskać klientom jakieś hagiograficzne opracowania na temat historii Kościoła, często sprzeczne z ustaleniami naukowców.
iwan3512 / 31.41.86.* / 2012-07-18 23:03
Readeers Digest pszegląd to oszuści naciągacze ktuży żerują w Polsce na poiakach niedajcie się nabrać na mafijne zagrywki to firma ktura powinna zniknąć z powieszchni Polski niepozwulcie soba manipulować to oszusci złodzeje mają mafijne metody naciagania ludzi okradaja biednych polakuw nagłaśniajcie oszustwa tej mafijnej firmy niedajcie zrobic z siebie niewolnikuw tej firmy
Lidia Latanowicz / 81.219.110.* / 2012-07-13 11:38
Prosze mnie dopisac do ludzi czarowanych, dreczonych i nagabywanych zwyklymi listami i emailami przez Reader Digest. Czy naprawde nie ma na nich siły? W tym przedsiębiorstwie siedzi sztab ludzi i wymysla jak naciągnąc delikwentów. Nie wiem jak to sie stało że w ubiegłym roku 2011 gdzieś chyba w listopadzie kupilam u nich Atlas chyba za 100 zl. Atlas koszmarny, duży i ciężki. Od tej pory nie moge sie od nich odczepić. Zatrudniają chyba wybitnych polonistów do pisania takich tekstów żeby adresat nie zorientował sie, że ma do czynienia z naciągaczami. Jestem profesorem belwederskim a dałam sie tak nabrać. Przysyłaja mi jakieś badziewne czasopisemko (cena 20 zł), książki. Ani chybi doczekam sie firmy windykacyjnej. Coś podobnego nie spotkalo mnie w calym długim życiu. Moje dzieci śmieja sie ze mnie. Makulaturę która przysyłali do mnie jeszcze nie wyrzuciłam. Chętnie bym ja przekazała komuś. Co prawda część odsyłałam im spowrotem ale to nie zniechęcilo Reader Digest do pisania do mnie.
boj11 / 93.105.244.* / 2012-06-21 20:38
witam,przeciez sa nazwiska,fotki,nr. tel.nie mozna ich oskarzyc?za wyludzanie pieniedzy!wczoraj dostalem przesylke od nich z reklama wygrania 550.000zl,po wejsciu na ten portal dowiedzialem sie ze to zlodzieje,nic nie odsylam i zobaczymy co bedzie sie dzialo w najblizszej przyszlosci.tylko zastanawia mnie wlasnie skad maja dane? juz nie mowie o ochronie danych osobowych pozdrawiam
mała857 / 31.174.233.* / 2012-06-10 01:39
Jeżeli masz problem z Readers Digest!!! Popatrz tutaj!!!Możesz wszelkie skargi wysyłać na adres: uokik@uokik.gov.pl oraz skargi zglaszać w miejscowych urzędach miejskich (co jest mało skuteczne).Możesz też walczyć ich własną bronią,ludzie! nikt tam nie wymaga prawdziwych danych, bieżcie udzial we wszystkich loteriach i zglaszajcie dane z księżyca!!!
paterak / 89.174.79.* / 2012-01-11 12:41
zlodzieje,przyslali list z wygrana na 66.000(DO CORKI KTORA MA 9 LAT I ZKAD MAJA DANE) wyslac koperte zwrotna i nic wiecej.Tylko ze wyslanie koperty jest tranzakcja do zakupu ksiazki za 99,00zl.NIECH WKONCU KTOS TYMI ZLODZIEJAMI SIE ZAJMIE!!!!!!!!
iza991 / 83.21.18.* / 2012-07-19 17:54
zgłoś to na policję!!!!!
Piaskowy dziadek / 46.205.93.* / 2012-01-14 20:00
proponuję odsyłac koperty zwrotne"tak"i "nie"wypełnione starymi sklepowymi reklamówkami;lub czymś zbędnym.Oplata przerzucona jest przeciez na adresata.Jeżeli zapchamy ich tysiacami stron makulatury,może to ich przystopuje.
Piaskowy dziadek
darkyy91 / 82.11.112.* / 2011-12-15 22:26
ja mam ciekawsza sytuacje z ta firma siedze za granica od 2 lat i nagle przyjezdzam do polski otwieram skrzynke pocztowa a tu list. Wezwanie do zaplaty na kwote 74zl za jakąs ksiazke Atlas POlski nie wiem jak nie wiem z kąd no ale dobra dla światego spokoju zaplacilam. Nie minął miesiac. Nastepne upomnienie na 99zl za to samo hm.. zglupialam.. i powiedzcie co ja mam zrobic?
rokoko / 94.251.236.* / 2012-01-03 21:50
MIĘDZYNARODOWA PRZESTĘPCZA DZIAŁALNOŚĆ FIRMY Readers Digest. W związku z ciągłym , natrętnym wymuszaniem opłat za niezamawiane usługi firma Reader's Digest Przegląd Sp. z o.o w Warszawie ul. Taśmowa 7 przesyła ciągle nieuzasadnione rachunki do zapłaty - ostatnie wymuszenie opiewał na kwotę 89,70 PLN. Rachunki wysyłane przez w/w firmę nie posiadają regonu, ani nr NIP. Przesyłają również, tandetnie z prefabrykowane certyfikaty informujące o wielkich wygranych, których nikt nigdy nie wygrał. A wszystko po to by wyłudzić w perfidny, natrętny sposób opłatę za obietnicę udziału w następnej loterii o nieistniejącą "Wielką Nagrodę" np. 100 tysięcy PLN. Nazbierałem stos makulatury z takimi obietnicami, i telefoniczne prośby o nieprzysyłanie śmieci nie przyniosły rezultatu, po każdej telefonicznej rozmowie, wysyłki się nasiliły. Jest to perfidna mafijna metoda wyłudzania pieniędzy przez nękanie wysyłania niezamawianych propozycji, najczęściej wykorzystując naiwność starszych ludzi, a w przypadku propozycji internetowych dopuszczają się podstępu wyłudzenia danych adresowych i wystarczy kliknąć zatwierdź i już mamy gwarancję ciągłego otrzymywania niezamawianego pasztetu, stosu śmieci, obietnicy wygrania kolejnych 100 tysięcy PLN. Po prostu całkowita bezwzględność, brak poszanowania człowieka, nadużywania danych osobowych - do zaśmiecania skrzynek pocztowych... A Polskie prawo jest bezsilne i pozwala na działalność oszustom w kraju, gdzie bandyta ma większe prawa niż ofiara, bo ofiara ma się tłumaczyć, że jest niewinna!
Proponuję nie przejmować się bandą oszustów, ignorować wszystkie przesyłki a zwłaszcza te w skrzynce bez konieczności potwierdzenie odbioru (można je zachować jako dowód w celu przedstawienia organom ścigania o oszustwo wyłudzenia, zachować wszystkie dowody wpłaty.
- POWIADOMIĆ RODZINĘ, SĄSIADÓW BY NIE PRZYJMOWALI PACZEK OD KURIERÓW Z READER'S DIGERS
- GOŚCI Z WINDYKACJI BEZ DECYZJI SĄDU PRZEGONIĆ LUB WEZWAĆ POLICJE W SPRAWIE WYŁUDZENIA
- OSTATECZNIE ZADZWONIC LUB ODSYŁAĆ LISTY Z ADNOTACJĄ ADRESAT NIE MIESZKA POD WSKAZANYM ADRESEM ..., ale firma oszust i tak ignorują taką informację i tracisz czas na chodzenie do Urz. Pocztowego
- Podpisując umowy w różnych instytucjach zaznaczyć NIE WYRAŻAM ZGODY NA PRZETWARZANIE MOICH DANYCH W CELACH HANDLOWYCH I MARKETINGOWYCH...
- NA PRZYSZŁOŚĆ NIE BRAĆ UDZIAŁU W CWANIACKICH LOTERIACH, sms za 3,6 zł itp. itd. - nic za darmo, zyskują tylko prowadzący loterie
Borykałem się w nieswojej sprawie z w/w firmą i też straciłem cierpliwość, ale współpraca i czujność z rodziną powoli zaczeła owocować spokojem. Życzę cierpliwości i bezwzględności dla oszustów i innych przestępczych patologii.
jancba / 178.182.7.* / 2011-12-13 01:10
witam.r.d to oszusci jakich mało.Moja mama ma 74l,kupiła u nich książki za około 20 000 zł.Obiecywano jej duże wygrane! Wygrała !!
zabawkowy zegarek o wartosci 300 zł !!!

w
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaahaya / 83.9.78.* / 2011-11-30 10:42
sprawa przedawniona, po 3 l upływa czas, poza tym napisz pismo,że jestes uczciwy i wszystko było zapłacone, a poza tym powołując sie na artykuł (chyba 118kpc) napisz ze uległo przedawnieniu
taki ktoś / 77.253.129.* / 2011-11-23 00:19
Firma kurierska dostarczyła mi przesyłkę zapytałem kuriera co to jest to powiedział, że to chyba książka. Odmówiłem przyjęcia tej przesyłki i podpisałem odmowę no i też żądają ode mnie zapłaty. Telefonowała do mnie jakaś kobieta pytając czy zapłacę stanowczo odpowiedziałem, że nie. Upewniła się czy jest to moje ostateczne stanowisko na co odpowiedziałem twierdząco. Też jak w innych przypadkach straszyła mnie zablokowaniem konta i sądem. Dostanę ponaglenia to i upomnienia od firmy windykacyjnej to zgłoszę to policji bo mam wątpliwości w prawdziwość windykatorów.
caryca / 79.190.74.* / 2011-12-13 11:23
witam , mnie nekają upomnieniami za niby kupioną książkę której nigdy nie dostałam, jak jeszcze raz zadzwonią to zgłosze naciągaczy do prokuratury , metoda na wnuczka i księdza widać to już za mało, chodzi 0 60 zł. ale dlaczego mam płacić za coś czego nigdy nie otrzymałam
caryca / 79.190.74.* / 2011-12-13 11:23
witam , mnie nekają upomnieniami za niby kupioną książkę której nigdy nie dostałam, jak jeszcze raz zadzwonią to zgłosze naciągaczy do prokuratury , metoda na wnuczka i księdza widać to już za mało, chodzi 0 60 zł. ale dlaczego mam płacić za coś czego nigdy nie otrzymałam
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy