Forum Forum prawneCywilne

Oszustwo Readers Digest Przegląd !!!

Oszustwo Readers Digest Przegląd !!!

seba22 / 2009-07-27 21:50
witam .
Witam
Mam problem z firmą Readers Digest.
Kupiłem od nich książkę w roku 1999 i 1998. teras dostałem od firmy windykacyjnej "intrum justitia" sp.zo.o
list zwykły (nie polecony), w którym piszą do mnie, że mam zapłacić 530 zł
ale jeśli zapłacę od razu to mi umorzą 200 zł. Firma twierdzi, że są to
odsetki od zrobionych u nich zakupów, mimo, że ja zapłaciłem, chociaż nie
mam potwierdzenia gdyż minęło już 10-11 lat od tego czasu.
Do tej pory nie dostałem żadnego ponaglenia do zapłaty, ani informacji o
jakimkolwiek zadłużeniu.
Po telefonie do firmy windykacyjnej okazało się, żę podobno ponaglenia były
wysyłane.
Czy nie jest to próba wyłudzenia ode mnie pieniędzy?
Po jakim czasie sprawa tego typu powinna ulec przedawnieniu?
Firma windykacyjna żąda ode mnie dodatkowo podania pełnych danych osobowych
(łącznie z numerem PESEL) i wysłania do nich pisma, że zgadzam się zapłacić
230 zł w ciągu 14 dni zamiast 530 zł w terminie późniejszym.
Moim zdaniem sprawą tą powinna się zająć policja i prokuratura, gdyż jest to
prawdopodobnie próba wyłudzenia pieniędzy oraz moich danych osobowych.
Juz dosyc jest informacji na temat oszustwa w internecie tej firmy.
Nie wiem czy odpisywać na takie listy do firmy windykacyjnej? czy olac , czy isc na policję...
Proszę o porady w tej sprawie
Dziękuję.
Wyświetlaj:
rina / 158.75.81.* / 2011-11-02 15:57
ZAWIADOMIENIE
O ROZPOCZĘCIU PROCEDURY PRZEDSĄDOWEJ

Zawiadamiamy, że z powodu braku spłaty zadłużenia wobec:
Reader's Digest Przegląd Sp. z o.o.
z tytułu dostarczonych publikacji* w kwocie 79.55 zł otrzymaliśmy pełnomocnictwo
na mocy którego, rozpoczęliśmy proces kompletowania dokumentacji, celem wystąpienia
z powództwem na drogę postępowania sądowego.
Zadłużenie razem: 79.55 zł
Termin do zapłaty: 2011-11-09


Jeżeli w dalszym ciągu będzie Pani unikała spłaty, wierzyciel podejmie kolejne kroki, których skutkiem będzie wydanie przez sąd nakazu zapłaty upoważniającego komornika sądowego do wszczęcia egzekucji (zajęcie wynagrodzenia, renty lub emerytury, zablokowania środków zgromadzonych na rachunkach bankowych).

Wpłaty kwoty należy dokonać w nieprzekraczalnym terminie do 2011-11-09
na konto:
Intrum Justitia Sp. z o.o.
ING Bank Śląski S.A. 18105000996251335710000456

Dowód wpłaty należy przesłać faxem na nr 022 57 66 668 niezwłocznie po wpłacie.

Podkreślamy jednocześnie, iż na tym etapie postępowania istnieje możliwość zawarcia porozumienia, które pozwoli na odstąpienie od powyższych działań. W tym celu prosimy o pilny kontakt z Intrum Justitia.

- Nr telefonu: 022 576 60 10
- Nr faxu: 022 576 66 68
- Adres e-mail: kontakt@intrum.pl


Z poważaniem,
Prowadzący sprawę
Menadżer Zespołu Operacyjnego


Mikołaj Gawroński
Sylwia Zielińska
*szczegóły na odwrocie

Specyfikacja zadłużenia:
Data
wymagalności
Kapitał
początkowy
Kapitał
aktualny
Typ dokumentu Numer faktury
Sekrety najbardzie 2010716/3142220 2011-03-08 79,55 79,55
79,55
Razem:

Pełnomocnictwa:
Intrum Justitia Sp. z o.o. działa w imieniu i na rzecz Reader's Digest Przegląd Sp. z o.o. na podstawie umowy z dnia 2004-05-17 r. oraz art. 95 § 1 Kodeksu Cywilnego (Dz. U. 64.16.93 ze.zm.)

Wiadomość ta jest przeznaczona jedynie dla osoby lub podmiotu będącego jej adresatem i może zawierać poufne lub uprzywilejowane informacje. Zakazane jest przeglądanie, przesyłanie, rozpowszechnianie lub inne wykorzystywanie tych informacji, jak również podejmowanie działań na ich podstawie, przez osoby lub podmioty inne niż zamierzony adresat.
Jeśli otrzymali Państwo tę wiadomość przez pomyłkę, prosimy o poinformowanie nadawcy i usunięcie jej z komputera.

Poradnik dla klientów Reader's Digest

NIE ZAMAWIAŁEM

Wydawnictwo Reader's Digest nie wysyła żadnych publikacji bez ich wcześniejszego zamówienia przez klienta. Zamówienie publikacji polega na udzieleniu odpowiedzi na przedstawioną ofertę.

NIE OTRZYMAŁEM, NIE BĘDĘ PŁACIŁ, BO ODESŁAŁEM/NIE ODEBRAŁEM

Jeżeli produkt nie spełnia oczekiwań adresata każdemu z Klientów wydawnictwa Reader's Digest przysługuje prawo odesłania produktu w ciągu 10 dni od jego otrzymania bez podania przyczyny. Adresat nie jest zobowiązany do zapłaty żadnych rachunków. Warunkiem jest odesłanie produktu na właściwy adres, na własny koszt. Powyższe rozwiązanie zgodne jest z przepisami Ustawy z dnia 2 marca 2000 roku o ochronie niektórych praw konsumentów oraz odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny.
Jeśli klient nie odeśle produktu we skazanym terminie/nie dokona zapłaty, Reader's Digest wysyła serię rachunków przypominających o zapłacie.
Jeśli pomimo niedostarczenia przesyłki, nieodebrania jej bądź odesłania do Reader's Digest, otrzymali Państwo monit ponaglający do zapłaty należało niezwłocznie skontaktować się z Reader's Digest. Jedynie tą drogą można było rozwiązać sprawę bez windykacji

PRZEPROWADZIŁEM SIĘ


tylko co otrzymałam. już nie wiem co mam robić i myśleć.
iza991 / 83.21.18.* / 2012-07-19 18:03
Muszą Ci wskazać potwierdzenie odebrania przesyłki - kopia od Poczty Polskiej .S.A, zażądaj tego z adnotacją, że nie przypomianasz sobie, żebyś ją odbierał i żądaj przesłania potwierdzenia, a do tego czasu zaznacz, że nie zapłacisz i w przypadku drogi sądowej nie zamierzasz pokrywać kosztów sądowycgh, bo to ty chcesz wyjaśnić wątpliwości, a to oni mają taki obowiązek, ja raz napisałam, że mają przestać mnie nękać i proszę o skierowanie sprawy do sądu, gdzie sąd ich zobliguje do udowodnienia odbioru przesyłki i przestaną cię nękac, to działa!!!!!
Oszukany 10000 / 91.210.51.* / 2013-01-15 12:59
Dziękuję bardzo za radę.
Oszukany przez Reader's Digest
Jola004 / 46.134.33.* / 2011-11-18 13:07
Skontaktuj się z Rzecznikiem Praw Konsumenta w swoim mieście/przy Starostwach Powitowych/bo prawo wyraźnie mówi: za nie zamówione przesyłki nie placimy i nie mamy obowiązku odsyłania ani opłaty _ to są sprytne wyłudzenia nie tylko tej firmy- powodzenie!!!
monikamilota44@wp pl / 93.154.196.* / 2011-10-24 13:42
Ja też zostałam oszukana ,nie zamawiałam tej Książki a żądają zapłaty odemnie ,nawet dostałam wezwanie do zapłaty ,ale ja tego nie płace bo nie zamawiałam tego ,nie odesłałam tej książki bo musze zapłacić wysyłke pocztowom ,a oni wysłali mi ją za darmo .
dfgdsgfv / 85.219.237.* / 2011-10-03 15:54
spokojnie.. mnie tez scigaja, oszusci jedni.. bo wypelnilam formularz jednego konkursu, i potem wyskoczylo mi ze przysla mi ksiazke i mam za nia zaplacic ;/ i przyslali mi ja z rok temu i teraz drecza mnie by za nia zaplacic.. najchetniej bym im rzucila ta bezuzyteczna ksiazka, ale poki co znosze nekania.. naprawde, ktos powinien zamknac ta firme oszustow, razem z tym calym forum justitia..
caryca / 79.190.74.* / 2011-12-13 11:26
no właśnie ja te z coś kliknęłam tylko że ksiązki nigdy mi nie przysłali , caryca
.doradca. / 81.190.72.* / 2011-10-23 23:19
Przecież to jest jawne , podstępne wyłudzanie pieniędzy(!) od ludzi nieświadomie np: wypełniających formularz konkursowy ,który nie ma nic wspólnego z jakimkolwiek zakupem.
Może należy zwrócić się do UOKiK.
nieklient / 78.9.160.* / 2011-09-08 19:53
Dostałam już trzy upomnienia na coraz wyższe kwoty, za -podobno- wysłaną do mnie przesyłkę. Ja żadnej przesyłki nie otrzymałam i nie mam zamiaru płacić za nic. Po pierwszym upomnieniu zadzwoniłam, aby wyjaśnić sprawę, to okazało się, że konsultanci są teraz zajęci i oddzwonią do mnie. Nikt nie oddzwonił, tylko za miesiąc dostałam drugie wezwanie, a potem trzecie.
Rok temu zmieniłam nazwisko i oczywiście, RD już nim dysponuje - skąd ?
Mam dość tych bezpodstawnych wezwań, napisałam @ zobaczymy, czy przeproszą, czy nastraszą...?
nieklient / 217.96.52.* / 2011-09-14 16:33
Firma RD wyjaśniła mi drogą e-mail, że mają moje dane osobowe od mojego członka rodziny. Dziecko kliknęło w baner reklamowy, aby wziąć udział w konkursie.
Tak to opisują "W kwietniu 2011 roku na stronach portali internetowych zostały zamieszczone banery reklamowe wydawnictwa. Kliknięcie w ten baner powodowało automatyczne przejście na stronę internetową wydawnictwa Reader’s Digest, umożliwiającą rejestrację w konkursie (Wielkiej Loterii Reader’s Digest) oraz zamówienie proponowanej publikacji po uprzednim wypełnieniu formularza danych osobowych"Zgodnie z wyrażonym zainteresowaniem, w drugiej połowie maja 2011 roku, publikacja "Sekrety najbardziej niezwykłych miejsc na świecie" (numer produktu 2010716) została wysłana na adres podany w formularzu"
Jednak ja żadnej przesyłki nie otrzymałam i nic nie pokwitowałam, więc nie czuję się zobowiązana do zapłaty żądanej kwoty.
"z" / 77.46.116.* / 2011-09-17 12:19
RATUJCIE -MAM NIEDŁUGO WYJECHAC na wycieczkę do Turcji. może ktoś był? wycieczkę ufundował R.Dagest.Podobno wszystko opłacone!,ale czytając te strony nabrałam wątpliwości.
IA / 83.3.172.* / 2011-10-14 12:08
Wysyłają wszystkim.OSZUŚCI
minetaurek / 213.92.177.* / 2011-09-02 18:08
miałam taką samą sytuację jak każdy wyżej. Dostałam książkę za 120 zł, której nie zamawiałam itd. itd... odesłałam im ją na drugi dzień, fakt, 11 zł straciłam, ale wczoraj przysłali mi list, że książka do nich dotarła i że wszystko ok i dalej zachęcają do korzystania z ich oferty... 11 zł praktycznie wyrzuciłam, ale przynajmniej mam spokój i nauczkę, że jak najdalej od tej firmy...
W.S. / 78.133.200.* / 2011-07-29 16:14
Witam,(Prawnik Nowy Sącz)
Miałem jedną taką klientkę!!!
Wszystko to przez nieumiejętność czytania ze zrozumieniem. Proszę czytać od A do Z wszystkie przesyłane do Państwa propozycję wzięcia udziału w loterii, aby wziąć udział wystarczy tylko wysłać kopertę z napisem NIE, niestety każdy Polak jest chciwy na pieniądze i na gratis, wysyła kopertę na TAK nie czytając, że przy okazji zamawia książkę watą ok 100zł. Przewertowałem tą firmę całą i powiem Państwu, że nie ma, do czego się przyczepić. Jedna rada nie bądźmy chciwi i czytajmy wszystko ze zrozumieniem.

Pozdrawiam
W.S.
Karoling / 83.21.107.* / 2011-10-23 16:54
Ciekawe gdzie studiowałeś prawo.Z Twojego komentarza nie wynika żadna rada dla biednych owieczek,które usiłuje oskubać oszukańcza firma RD.Jedna moja rada dla wszystkich.
Ponieważ firma Reder Digest nie dysponuje Państwa danymi uzyskanymi drogą legalną nie może absolunie domagać się jakiej kolwiek zapłaty za niezamówion towar lub tez usługe.Koniec kropka.Wszystkie e.maile,telefony i przesyłki równiez polecone ignorować.KONSEKWENTNIE
marwyp / 79.189.218.* / 2011-08-11 12:56
Odpowiedź dla seba22. Olać. mamy do czynienia w tym przypadku z umową kupna-sprzedaży. Roszczenia z tego tytułu przedawniają się z upływem 2 lat (dziwię się, że tego faktu nie podniósł prawnik z Nowego Sącza). Firma windykacyjna działa na zasadzie - a może się uda i delikwent zapłaci. radzę nie płacić i nie odpisywać(szkoda na znaczek). Nie mają żadnych szans w odzyskaniu tej należności nawet gdyby nie była uregulowana. Pozdrawiam. Marek
pokrzwdzony / 79.185.40.* / 2011-07-26 13:54
to są zwykłw k**** które nacjagaja ludzi trzeba pozwac ich do sądu wysyłają kurierem paczki darmowe a w nich różnej kwoty przekazy najlepiej nie odbierac takich
darxdar / 109.243.70.* / 2011-08-04 18:12
jezeli juz nieswidomie ktos odebral,,,,prosta sprawa...szybko odeslac do nadawcy bez oioniszenia zadnych kosztow....po prostu nie przyjmuje przesylki i zwracam ja.Poczta ma codziennie mnostwo takich zwrotow od tych złodziei.Juz poraz drugi nie wyśla!!!!!i macie z głowy oszustow.
nieznajomy@wp.pl / 79.185.16.* / 2011-07-29 08:38
to są k.......wy które wyłudzają pieniądze ,dziwne że jeszcze istnieją ale im pomagają ci idioci z firmy indiwikacyjnej nie wiem czy to nie jedna ręka niech nikt nie płaci tylko do sądu a napewno wygra bo to jest naruszenie praw
Ołkione / 77.247.181.* / 2011-07-04 15:42
Ja wziąłem udział w loterii, której reklamę dostałem na @, ale nie wiedziałem że będą przesyłać jakąś książkę. Wszędzie było napisane że loteria jest darmowa. I teraz ciągle coś do mnie przychodzi do skrzynki. Od razu to wyrzucam, bo ta książeczka do niczego się nie nadaje, nie wiem po co to komu?
Napisałem do nich @, a oni na to że zamawiałem od nich wtedy prenumeratę ze strony i to potwierdziłem i że trzeba czytać regulamin. Napisałem im że "Mama powiedziała że nie da mi tych pieniędzy, bo kupiła mi już mi deskorolkę." Może to ich odstraszy:D

Czy w takim razie mogą mi coś zrobić, skoro nic nie podpisywałem, ale wziąłem udział w tej loterii podając adres, a przesyłki przychodzą bezpośrednio do skrzynki?

Napisałem im że
wojtekvoytek / 83.168.106.* / 2011-07-04 15:25
ja chyba juz 5 rok wysylam koperte NIE - czyli ze nic nie zamawiam i chce tylko brac udzial w losowaniu! i do tej pory nic nie zamówionego nie dostalem - owszem raz dzwonila jakas nawiedzona i probowala mi sprzedac ksiazke ale powiedzialem zdecydownie NIE dziekuje i juz wiecej nie zadzwonila... inna sprawa ze nigdzie nie słyszalem o kims kto by wygrał - a w sumie skoro daja 600 tys wygranej to chyba powinno im zalezec na naglosnieniu wygranej!
Rada / 83.21.63.* / 2011-07-04 13:55
Proszę Państwa.Najpierw musimy być pewni,że nie podpisywalismy z firmą Reader Digest (RD)żadnej umowy kupna sprzedaży.Jeżli nie podpisywalismy to NIC NAM NIE MOGĄ zrobić.To,że pokwitowaliśmy dostarczoną przesyłkę to jeszcze nie jest umowa.Jeżeli przesyłka dostarczona jest zgodnie z zawartą umową to można z niej zrezygnować bez podania przyczyn w ciągu 10 dni roboczych.Jeżeli przesyłka została dostarczona bez wcześniej zawartej umowy można z niej zrezygnować w każdym czasie po otrzymaniu przeyłki.Nie obowiązuje tu termin 10-ciu dni.Wystarczy wysłać email lub list,najlepiej polecony.Nawet po kilku miesiącach od otrzymania przesyłki.W korespondencji do RD NIE PODAWAĆ żadnych naszych danych jedynie nazwisko,imię i adsres zamieszkania(które to dane i tak firma ta posiada).Przy okazji zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych należy zażądać aby RD przekazało nam:jakimi naszymi danymi dysponują,od kiedy,w jaki sposób posiedli do wiadomości nasze dane osobowe.Wszelką korespondencję nadchodzącą z RD w formie e.maili czy też przesyłanej listem zwykłym NIE POLECONYM należy ignorować.Nie ulegać panice gdy otrzymujemy e.maila,sms straszącego nas różnego rodzaju konsekwencjami.To są puste pogróżki.Otrzymanie np.sms`a,że Inspektorat Terenowy jakiejś firmy Iustitia.... otrzymał zlecenie przeprowadzenia wizyty w miejscu Państwa zamieszkania jest poprostu śmieszny.Nikt oczywiście do Państwa drzwi nie zapuka.Ale gdyby nawet to należy poprostu poprosić o interwencję policję.Gdyż nikt poza uprawnionymi organami państwowymi nie ma prawa nas odwiedzać bez naszego zezwolenia.Nawet policja musi mieć zezwolenie wejścia do naszego mieszkania wystawione przez sąd lub prokuraturę.Zauważcie Państwo,że zarówno ta Iustitia jak i RD wysyłają nieformalną korespondencję (list zwykły ,sms lub e.mail)gdyż w każdej chwili mogą się wyprzeć,że nie posiadają naszych danych w swojej bazie i nie wysyłali do nas żadnej korespondencji-czyli nas nie szykanowali i nie grozili.RD liczy na naiwność ludzi do których wysyłają nie zamawiany towar.Jeżeli wyślą np.100 książek i 50 naiwnych przestraszy sie ich żałosnych pogróżek to juz jest dobrze.Interes się kręci.Procesu,żadnego nie będzie bo przed sądem musieli by się przyznac,że jednak posiadają nasze dane osobowe uzyskane w sposób nielegalny.a to grozi poważnymi konsekwencjami ale firmie Reader Digest.Nie dzwońcie na żaden podany przez nich numer telefonu.Nie odbierajcie telefonów ANONIMOWYCH.To tyle w skrócie.
tomekgda1 / 83.11.21.* / 2012-02-29 20:27
Mój probolem jest taki, że ja u nich zamówiłem przez Internet "Twój komputer bez tajemnic". Gdy przysyłali z\eszyty - płaciłem im, gdy przestali przysyłać - przynajmniej ja nic nie otrzymywałem - to nie płaciłem, bo i za co?! Ale faktem jest tez, że z uwagi na dość kiepską zawartość merytoryczną tego wydawnictwa, nie pisałem do nich ponagleń, dlaczego zaprzestali mi wysyłki. Nagle - wezwanie do zapłaty, na które im wysłałem maila, że nic im nie zalegam, bo nie dostaję przesyłek. Nic nie odpisali. Myslałem, że dali sobie spokój. A oni czekali, zeby sług urósł, teraz go sprzedali Iustitii, a ta dziś - to jest co najmniej po kilku latach od tamtego czasu - przysłala wezwanie do uregulowania... 700 zł!!! Mam to dobrowolnie zapłacić, bo rzekomo wcześniej wydawnictwo przysyłało upomnienia (nieprawda, nic nie odbierałem) i dług jest należny. A jak nie, to moge sie spodziewac ich insprektora w domu bez zapowiedzi. Pewnie mam to czytać, że mi mordę skują. Prosze, doradcie, co mam robić. Ja w życiu nikomu nie zalegałem ze złotówką, Nie mam kasy, żeby płacić za coś, co nienalezne. Nie czuję się dłużnikiem. Mam chora matkę po zawale i innych chorobach i wiekszośc pieniędzy "idzie" na leki.
Jrena / 31.63.215.* / 2011-06-19 09:01
Tą firmą powinien zajac się prokurator, Dlaczego w Polsce pozwalają na takie oszustwa, zzzzzzzzzzzzzzzludzie nie pozwulcie sie wykozystywać niech wreszcie zbankrutują, Przysyłają buble za wysoką cene,krzyżyk pozłacany a łańcuszek z czeskiej biżuterii za 160,00 zł oszuści.
minksi / 80.239.242.* / 2011-06-03 09:27
Wszędzie teraz jest mnóstwo oszustów. Mnie osobiście sprawa ta nie dotyczy ale uważam że powinna być nagłośniona na przykład w mediach lub na stronach internetowych takich jak http://www.info.sadowe.pl
WARJATKOWO / 62.152.130.* / 2011-07-08 15:09
dzięki wam bardzo mi pomogliście właśnie dostałam od nich list że mam szanse wygrać samochód wart 100.000 zł lub to w gotówce ja mam zaledwie 11 lat i skąd oni mają mój adres zamieszkania dane ??
s.A / 78.133.200.* / 2011-07-29 16:17
Zalogowałeś się na ich stronie i sam podałeś swoje dane. Konkursy nie są dla dzieci. Nawet jak wygrasz dziwnym trafem to i tak loteria zostanie unieważniona. Czytaj dokładnie bądz poproś rodziców o wytłumaczenie jak czegoś nie rozumiesz.
tufan / 2011-05-31 19:16
Mili Państwo,doznałam tego wszystkiego o czym Państwo piszecie, i nie będę opisywać swojej historii bo jest podobna do waszych.

Napisałam pismo do RD , na które dostałam odpowiedź- niesatysfakcjonującą!

Złożyłam doniesienie do Prokuratury Rejonowej o próbę popełnienia przestępstwa przez próbę wyłudzenia ode mnie pieniędzy za niezamawiany towar.

Sprawa w toku.

Ale już wiem, że sprawy nie wszczynają ponieważ jest to pozew jednoosobowy i niska szkodliwość czynu.A więc przyjdzie postanowienie iż nie będą prowadzić dochodzenia.

Ale jest światełko w tunelu jak na wstępie pisałam-otóż trzeba napisać zbiorową skargę do Rzecznika Praw Konsumenckich a następnie zbiorowe doniesienie do Prokuratury o próbę popełnienia przestępstwa przez wyłudzenia od nas pieniędzy za niezamawiany przez nas produkt oraz nadużywanie danych osobowych. Co do nadużywanie danych- to piszemy skargę do GIODO- (Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych )

Ale jest jeden szkopuł, jedna osoba nie ma szans, a więc moja propozycja jest taka, aby zrobić to zbiorowo. Ja to wszystko przygotuję, a wszystkich zainteresowanych zapraszam do zgłaszania się na maila. Będę odsyłać zainteresowanym osobom dokumenty do podpisu i musicie mi to odesłać z powrotem skanem lub tradycyjną pocztą.

Póki co proszę o kontakt mailowy.

biuro@top-promotions.pl
Dorota
z skotnicki / 0.0.0.* / 2011-09-21 19:47
firma ta jest faktycznie nie uczciwa lecz żle trafiła ,
Mądry po szkodzie / 178.181.114.* / 2011-08-16 22:39
Co ta baba pieprzy. Wejdźcie na jej stronę, www.top-promotion.pl i co?????? Taka sama oszukańcza firma jak RD.
szpydek / 80.54.253.* / 2011-08-03 11:32
zgadzam sie z Panią trzeba napisac skarge zbiorowa. Mam podobny przypadek,dostałem od nich ksiazke podobno zamawiałem,ktos z rodziny odebral paczke no i sie zaczelo,nie bylem obecny pod adresem przez pol roku wiec ksiazke odeslalem troche w pozniejszym ich zdaniem terminie mam teraz na karku firme intrum justitia trzeba cos zrobic z powazaniem arek
Pokrz. / 83.11.238.* / 2011-05-18 12:16
Ludzie jeżeli ktoś dostanie wezwanie do Sądu w tej sprawie niech poda na tym forum dane:kiedy-data,godzina,w jakim sądzie -miejscowość ma sie odbyć rozprawa to wszyscy oszukani się zjedziemy do tego sądu i będziemy swiadczyć przeciwko tym oszustom z RD.
rembajło / 83.19.232.* / 2011-05-10 13:50
Policja twierdzi ze zgłoszeń takich mają tysiące... radzili albo ksiązkę odeslać, albo sobie ją zostawić hgdyż nie ciąży na nas obowiązek zapłaty skoro przesyłak nie była zamawiana i nigdzie nie złożyliśmy żadnego swojego podpisu. A windykacji mamy się nie bać ponieważ nie doszlo do zawarcia żadnej umowy miedzy nami a firmą więc nie maja prawa zająć nam czegokolwiek... co więcej gdyby pojść z tym do sadu to i windykacja i firma musiałby zapłacić odszkodowanie za nielegalne ściganie długów. Generalnie tyle sie dowiedziałam na policji. Wszyscy mówili , że najważniejsze to nie płacić!! i generalnie olac sprawe

Najnowsze wpisy