Forum Forum prawneCywilne

Oszustwo Readers Digest Przegląd !!!

Oszustwo Readers Digest Przegląd !!!

seba22 / 2009-07-27 21:50
witam .
Witam
Mam problem z firmą Readers Digest.
Kupiłem od nich książkę w roku 1999 i 1998. teras dostałem od firmy windykacyjnej "intrum justitia" sp.zo.o
list zwykły (nie polecony), w którym piszą do mnie, że mam zapłacić 530 zł
ale jeśli zapłacę od razu to mi umorzą 200 zł. Firma twierdzi, że są to
odsetki od zrobionych u nich zakupów, mimo, że ja zapłaciłem, chociaż nie
mam potwierdzenia gdyż minęło już 10-11 lat od tego czasu.
Do tej pory nie dostałem żadnego ponaglenia do zapłaty, ani informacji o
jakimkolwiek zadłużeniu.
Po telefonie do firmy windykacyjnej okazało się, żę podobno ponaglenia były
wysyłane.
Czy nie jest to próba wyłudzenia ode mnie pieniędzy?
Po jakim czasie sprawa tego typu powinna ulec przedawnieniu?
Firma windykacyjna żąda ode mnie dodatkowo podania pełnych danych osobowych
(łącznie z numerem PESEL) i wysłania do nich pisma, że zgadzam się zapłacić
230 zł w ciągu 14 dni zamiast 530 zł w terminie późniejszym.
Moim zdaniem sprawą tą powinna się zająć policja i prokuratura, gdyż jest to
prawdopodobnie próba wyłudzenia pieniędzy oraz moich danych osobowych.
Juz dosyc jest informacji na temat oszustwa w internecie tej firmy.
Nie wiem czy odpisywać na takie listy do firmy windykacyjnej? czy olac , czy isc na policję...
Proszę o porady w tej sprawie
Dziękuję.
Wyświetlaj:
siwy z warszawy / 81.219.153.* / 2010-03-03 07:10
Z Twojego postu wynika, że te sprawy dawno się przedawniły/ mineło 10 lat/. Osobiście nigdy nie miałem z tą firmą problemów. Zamawiałem u nich to co mnie interesowało zwłaszcza ,że jakość wydawnictw jest znakomita. Nie liczyłem na wygrane bo wiadomo, że to tylko chwyt marketingowy. A co do listów od firmy windykacyjnej to proponuję je odsyłać bez otwierania. Zwykły list nie polecony nie ma wartości prawnej.
Windykacja Polaris / 81.190.143.* / 2010-04-14 22:09
Odzyskamy Twoje pieniądze. POLARIS - najtańsza windykacja na rynku
www.prewencjawindykacyjna.pl
Sukimuki / 83.21.52.* / 2010-08-17 13:00
Dostałem dzisiaj książke od tych oszustów, od razu zadzwoniłem do biura obs. klienta i dogadałem się, że mam odesłać i anulują koszty.


NIE DAJCIE SIĘ !!!
andre lu / 89.167.35.* / 2010-08-17 23:00
mi się to akurat nie przydarzyło, ale rzeczywiście dużo się słyszy o tych oszustach. jedno pytanie, które każdy z was tak bardzo drżących o swe pieniądze powinien im zadać. czy macie państwo potwierdzenie nadania do mnie tej przesyłki??? i co odpowiedzą??? a jak nie mają (a nie mają) to niech się cmokną w czubek.
"Izunia" / 79.185.124.* / 2010-03-02 11:05
Witam was bardzo serdecznie tez mam problem z ta firma przysyłają mi wezwanie przed sadowe tym bardziej ze nic takiego nie zamawiałam a do zapłaty mam 131.95 zł a korespondencje przychodzą pod zdrobniałe imię "Izunia" a na dodatek pierwsze wezwanie mi przyszło kiedy byłam jeszcze nie pełnoletnia. jeżeli chcą się sadzić nie ma problemu ja i tak tego nie zapłacę.
artg1 / 2010-02-26 16:15
Witam wszystkich.Dzisiaj powiadomilem Telewizje TVN program UWAGA o dzialalnosci tej firmy.Bardzo prosze niech napisza inni.Pozdrawiam
"Izunia" / 79.185.124.* / 2010-03-02 11:07
hej mam proźbe zajmijcie sie tą sprawa bo tu jest wiele osób poszkodowanych przez tą firme
habibbi / 95.51.10.* / 2010-08-13 12:23
HALO CO TU JES GRANE ?dostalam info od rd, że zostanie mi dostarczona przesyłka za kturą zapłace w ratach po 29.90zł skandal!!!!!!ia nic nie zamawiałam!!!!
Kkkkkolezanka / 188.47.148.* / 2010-08-16 16:37
Witam,
Myslalam ze takie zeczy zdazaja sie tylko w filmach.Rozniez zostalam oszukana przez rd.Dostalam ankiete do wypelnienia i pisalo ze za jej wypeklnienie dostane ksiazke:)
Jak juz kurier przyziozl ta ksiazke w srodku byl blankiecic ksiazka kosztowala 69.90 i mialam to zaplacic.Nie zamawialam jej wiec pomyslalam ze nie zaplace jednak redakcja straszyla mnie firma windykacyjna!!!Na dodatke tego wszystkiego sotalam od firmy meila ze mam zaplacic za ksiazke o tytule calkiem innym niz tuytul ksiazki tej ktora dostalam!!!Smieszne co!!!
Jak mozna dorabiuac sie w tak nie udczciwy sposob!!!!
bochesia / 212.244.55.* / 2010-10-07 15:21
Ja tez zostałam oszukana, nie zapłace bo niczego nie zamawiałam, nie odeslę bo nie mam zamiaru płacić za koszt przesyłki, nie ufam im, nie wróca mi za to pieniędzy, niech przyjada i sobie zabiora co do nich należy, ja nie odpakowałam nawet tej ksiązki, czeka na nich, chętnie oddam!!!!!! nie czytam takiej literatury.
Katarzyna74 / 79.162.244.* / 2010-08-16 17:00
mnie przyniósl listonosz paczki na panieńskie nazwisko odesłalam je, ipo 7latach windykacja przyslała list mąż dzwonil do nich że po tylu latach niema już przekazu to odpowiedzieli że ich to nie obchodzi to jest śmieszne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!l Listy przysyłają mizawsze jesienią i trwa to już 4lata ! co dalej robić z tym faktem!!!!!!!!!!!!!!!!!
Figaaarooo / 89.76.239.* / 2010-08-15 14:01
Mam pytanie? Czy kiedykolwiek pisaliście anegdotki do RD?
Ja miałam taki plan, nawet spisałam wiele.
Chciałam znaleźć do nich kontakt i wysłać, ale w googlach mi wyskoczyła propozycja RD oszustwo.
Zastanawiam się, czy będą uczciwi i przyślą mi pieniądze za opublikowaną historię i czy nie wyłudzą przypadkiem czegoś ode mnie.
vice66 / 109.243.33.* / 2010-08-16 16:56
na frix.pl to dajcie
extreme16 / 79.186.123.* / 2010-02-20 13:51
Witam. Dzisiaj dostałem książkę i do zapłacenia mam 79.90 tak jak osoba poniżej mam taki sam problem nic nie zamawiałem co mam z tym zrobić?? Odesłać im tą książkę czy co?? proszę o pomoc.
kasiawww3 / 80.54.247.* / 2010-03-18 11:24
Ja mialam podobny problem, tez dzis dostalam ksiazke ``Ksiazki wybrane`` i rachunek na 79,90zl... wkurzylam sie bo to co wczesniej zamawialam splacilam i myslalam ze dadza mi juz spokuj... zadzwonilam pod numer 225197777 i zastrzeglam zeby zablokowali wysylki do mnie i dane osobiste... musze jeszcze odeslac im ta ksiazke wraz z rachunkiem na adres R`sD przegródka pocztowa 203, 62-056 Komorniki... zrob to samo a bedziesz mogl spac spokojnie...
w gruncie rzeczy ludzie to nasza wina, problemy z ta firma... fakt jak dostajesz pierwsza zamowiona przesylke, malutkim druczkiem jest tam na kopercie czy liscie napisane ze w kazdej chwili mozesz zrezygnowac z zamowionej przesylki... dzwonisz i blokujesz... fakt ze oni potrafia byc namolni i co do cen tez oszukuja... bo zamawiasz za 19,90zl a przesylaja rachunki na 79,90zl... taki chwyt marketingowy... zgadza sie ze pierwszy produkt placisz ta mniejsza kwote ale jak drugi ci wysylaja to juz ok stowki... jest to oszustwo, bo wiedza ze ludzie sa naiwni i sie nabieraja a oni to wykorzystuja... Ludzie nie badzcie naiwni...
rzelka / 212.244.255.* / 2010-03-18 20:30
a czy adres ul. kolejowa 150 62-064 Plewiska będzie dobry do wysyłki??
zczena / 62.148.84.* / 2010-03-12 07:47
najlepiej będzie jak odeślesz. wtedy nie będą stawiać przed tobą jakich kolwiek roszczeń.
teraz takie firmy mają podstawy prawne i będą się upominać o swoje. przede wszystkim upewnij się czy na pewno nic nie zamawiałeś może przez internet jakaś loteria czy coś
innego...
7872499 / 2010-08-16 17:03
Witam , nie wiem czy odesłanie paczki coś zmieni.Ja tak jak wielu z piszacych otrzymałam paczkę z ksiązką i innymi gażetami , których nie zamawiałam. Odesłałam ją i mam na to potwerdzenia , a mimo tego dostałam już dwa wezwania do zapłaty . Zbagatelizowałam je , ale po tym co piszecie aż boję się myśleć co mnie może spotkać ze strony tej firmy?!
Windykacja Polaris / 81.190.143.* / 2010-04-14 22:09
Odzyskamy Twoje pieniądze. POLARIS - najtańsza windykacja na rynku
www.prewencjawindykacyjna.pl
agiii / 83.11.137.* / 2010-07-28 15:29
hej ja mam tak samo przyslali mi paczke - nic nei zamawialm ... oczywiscie podobnie jak wiekszosc przerwalm loterie w trakcie ,,, potem przyszedl mi email ze dzikuja za zamowienie ze przyjdzie paczka w ciagu 14 dni ... oni sobie jaja robia z ludzi pisalm do nich ze nic nie zamawialm i ze nic nie che ale nikt mnie nie slucha ...
Nimfa009 / 80.51.92.* / 2010-02-17 13:21
Na poczcie meilowej znalazlam konkurs,ze mozna wygrac ,ze kazdy cos wygrywa.Wypelnilam ankiete i dzisiaj dostalam list z rachunkiem,z ksiazeczka do platnosci ,ze mam zaplacic za 3 egzemplarze gazety,ktora kosztuje 19.90 i to razem 79.00 Nie zamawialam czegos takiego!!Nie wiem co robic,czy do nich zadzwonic czy odeslac im to i napisac stosowny list!
POMOZCIE!!!Prosze!Sama wychowuje dziecko i jestem bezrobotna.Nie w glowie mi zamawianie takich bzdur!
Windykacja Polaris / 81.190.143.* / 2010-04-14 22:10
Odzyskamy Twoje pieniądze. POLARIS - najtańsza windykacja na rynku
www.prewencjawindykacyjna.pl
ANIA22 / 213.77.77.* / 2010-03-03 11:56
ja miałam podobny problem również dostałam maila od readers digest odpowiedziała moja siostra i okazało się że zamówiła jakąś prenumeratę polska wita za identyczną kwotę natychmiast poinformowałam to wydawnictwo drogą mailową o tym, że nie wyrażam zgody na uczestnictwo w loterii oraz nie chce otrzymywać prenumeraty polska wita na odpowiedź czekałam ok 2 tygodni ale nie dałam im spokoju i posyłałam ciągle nowe maile w końcu przysłali mi odpowiedzieli że uwzględnili mój sprzeciw i moje dane nie będą wykorzystywane w celach marketingowych przez ich firmę. MIMO TO TYDZIEŃ PÓŹNIEJ OTRZYMAŁAM PRZESYŁKĘ Z PRENUMERATĄ POLSKA WITA I KSIĄŻECZKĘ OPŁAT napisałam do nich ponownie ale nie odpowiadali dlatego skontaktowałam się telefonicznie z biurem obsługi klienta ( nr. 22 519 77 77 ) i pani konsultantka powiedziała mi że moje dane zostały zastrzeżone a otrzymaną gazetę mam potraktować jako prezent od nich nie muszę jej odsyłać ani za nic płacić. Radzę od razu skontaktować się z nimi wyjaśnić sprawę i zastrzec swoje dane osobowe jednocześnie proszę wyrazić sprzeciw uczestnictwa w loterii oraz niechęć otrzymywania prenumeraty danego pisma PROSZĘ TO ZROBIĆ JAK NAJSZYBCIEJ
złoty 222 / 94.254.164.* / 2010-03-08 16:42
Hej, zgadzam się z Tobą. Moja mama miała identyczny problem i zrobiła jak Ty. Zadzwoniła i zastrzegła swoje dane osobowe. Zrezygnowała i podziękowała.
mmmmmmmmmmmmmfbfgh / 79.163.177.* / 2010-02-26 18:27
ja tak samo mam i nie wiem co zrobic
maaal / 87.96.46.* / 2010-01-21 20:26
ciekawe to mal.hinskie gowna przysylaja ktore nie dzialaja albo jakies lyzki gownianskie zenada masz racje koles,maaal pewnie tego nie ma
iksi / 87.96.46.* / 2010-01-21 20:28
ja odsylam ksiazki i inne tanie produkty zasluzyles na podziekowanie hahahah
dispondo / 88.156.115.* / 2010-07-06 14:49
Ja wlasnie dzis dostalam koperte z firmy Readers Digest,juz bylam sklonna odpowiedziec na nia,ale cos mnie sklonilo zeby sprawdzic ja w internecie i dobrze,ze to zrobilam,po Panstwach wypowiedziach widze ze sporo osob zostalo oszukanych.Dziekuje za oszczezenie.
marian3z / 77.45.75.* / 2010-07-07 03:09
Dostałem dziś po południu broszurki reklamowe i koperty TAK/NIE a nawet paszport.:)
Ruszyła znów wielka zasrana loteria...
Ludzie , nie bądźcie naiwni !!! niczego wygrać się w tej loterii nie da!!!! Najlepiej nie odsyłać żadnych kopert i nie odbierać jakichkolwiek przesyłek od ZŁODZIEI i NACIĄGACZY spod znaku Reader's Digest. A jeżeli już ktoś ma pecha i niechciana,niezamawiana książka jest w domu to polecam lekturę Ustawy o ochronie praw konsumenta :

Art. 15. Spełnienie świadczenia niezamówionego przez konsumenta następuje na ryzyko przedsiębiorcy i nie nakłada na konsumenta żadnych zobowiązań.

Tłumacząc z poslkiego na nasze...:

Spełnienie świadczenia niezamówionego przez Konsumenta następuje na ryzyko Krzedsiębiorcy i nie nakłada na Konsumenta żadnych zobowiązań. Przepis ten jest potwierdzeniem niepisanej, ale wyrażanej w orzecznictwie i doktrynie zasady, że "milczenie oblata nie stanowi o przyjęciu oferty".
Konsument, który otrzymał świadczenie niezamówione, nie ma obowiązku informowania Przedsiębiorcy o odmowie przyjęcia tego świadczenia. Konsument nie ma również obowiązku odsyłania świadczenia niezamównionego. Ewentualna utrata świadczenia obciąża Przedsiębiorcę. Konsumenta nie obciążają z racji otrzymania świadczenia niezmówionego żadne obowiązki, ani z tytułu bezpodstawnego wzbogacenia (art. 405 Kodeksu Cywilnego), ani z posiadania (art. 224 i nast. KC)

Podstawa prawna

Ustawa z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny

Cały tekst ww ustawy tutaj :
http://lex.pl/serwis/du/2000/0271.htm

To tez warto przeczytać:
http://forumprawne.org/prawa-konsumenta/57401-poradnik-konsumenta.html#post258218
pimpusia / 87.96.46.* / 2010-01-21 20:17
to jest chore a ja dostaje juz wygrales zamow nie strać szansy zasatnow sie a losowania wcale nie sa w dniu ich podania to wiem bo pracoealem robia wywaiad o tym kto ma wygrac zenada
alos / 87.96.46.* / 2010-01-21 20:19
na przymus wysylaja prezenty guzik warte fe.a może wygram glowna to zmienie o nich zdanie ale watpie.puki co to moja zonba mowi na to znowu zabawki w poczcie przyszly hahahah
bronson111 / 88.156.56.* / 2010-06-02 09:09
MAM TO SAMO Z TĄ SUPER FIRMĄ W UBIEGŁYM ROKU NIEŚWIADOMIE ZAMÓWIŁEM ICH PRZEGLĄD TAKI MIESIĘCZNIK NIC NIE WARTY ZRESZTĄ ,PŁACIŁEM PRZEZ OKRES PRENUMERATY T>J PRZEZ ROK W TYM ROKU NIE ZAMAWIAŁEM NIC I NIE ZŁOŻYŁEM ŻADNEGO PODPISU POD JAKIMKOLWIEK ZAMÓWIENIEM A ONI DALEJ MI PRZYSYŁAJĄ I KAŻĄ PŁACIĆ ODESŁAŁEM PIERWSZY EGZEMPLARZ RAZEM Z BLANKIETAMI ZAPŁATY A JUŻ PRZYSŁALI NASTĘPNY MYŚLĘ ŻE TO JAWNE OSZUSTWO I Z TĄ FIRMĄ TRZEBA ZROBIĆ PORZĄDEK ZGŁASZAJĄC NA POLICJĘ LUB PROKURATURY A FIRMY WINDYKACYJNEJ ,NO NIECH PRZYJDĄ TO WRÓCĄ BEZ ŁBÓW
kasiaczek525 / 2009-11-17 11:44
witam. ja tez nadzialam sie na ta firme reader's... tylko ze ja nie zamawialam u nich ksiazki. ktos podal sie pod moje dane. co mam robic. nie mam zamiaru placic 69.90 za jakis bubel. jestem osoba niepracujaca i nie mialam pieniedzy zeby ja odeslac. dnia 13.11.wyslalam ja do nich lecz dostalam list niepolecony od firmy intrum justitia ze zostanie wszczete postepowanie. co mam robic momozcie mi!!! nie stac mnie na takie koszta. czy powinnam isc z tym na policje? czy mam zaplacic im? a jak sie nieodczepia? prosze pisac!
anna777 / 83.18.231.* / 2010-02-15 19:57
mam taki samy problem! (((
kukułka / 83.7.66.* / 2009-11-30 16:28
Mam ten sam problem i do tego moje rzekome zamówienie sprzed siedmiu lat ( 2002 rok) jest na nazwisko, którego od kilku miesięcy wcześniej nie miałam, gdyż wyszłam za mąż. Ponadto pani w firmie windykacyjnej na moją prośbę o przysłanie, jakichkolwiek dokumentów potwierdzających złożone zamówienie, stwierdza, że takich dokumentów nie posiadają. Pytam więc, kto je posiada? I co w tej sytuacji robić, gdyż mało to uprzejmie informują, że zostanę zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Dłużników. Czy to możliwe?
voyager11 / 89.77.74.* / 2009-11-25 16:12
Najlepiej zachować spokój o ile to prawda.Żeby ściągnąć kwotę poprzez windykację należy przedstawić fakturę wystawienia i dokument nadania na poczcie oraz dokument odbioru przesyłki z poczty.Jeżeli takich dokumentów nie ma to nie ma podstaw do naliczenia należności i każda sprawa w sądzie jest do wygrania.Pozdrawiam
izaaaa / 212.160.172.* / 2009-11-17 11:04
Ja równiez dostałam taki list i nie polecony, także zastanawiam sie, czemu ma to służyć??
Krystyny Filipczak / 93.214.165.* / 2009-11-17 10:22
OSZUSCI !!! MNIE TEZ OSZUKALI ! PRZSLALI PUSTA KOPERTE ;A MIALA BYC TAM PLYTA Z NAGRANIAMI "ACH SPIJ KOCHANIE"
mirek61 / 89.73.7.* / 2010-04-01 09:50
Witam wszystkich przyjaciół firmy Reader`s Digest. Jestem emerytowanym policjantem i znam się na prawie a że mam dużo wolnego czasu to każdemu z Was pomogę. Wczoraj złożyłem zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa na policji. O szczegółach nie będę pisał na forum, ale odpowiem na każdego e-maila i udzielę bezpłatnie porady prawnej. Składam wam wszystkim serdeczne życzenia świąteczne i czekam od was na sygnały. Mirek
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - adam61.]
gege / 87.199.4.* / 2010-05-25 11:43
Wiatm. czytajac to co napisales zastanawiam sie co zrobic z moim problemem. Firma Reader's Digest przysłała mi ksiażke za cene 79,90 a chyba jak sie kazdy domysla nie zamawialam jej.. co mam teraz zrobic, czy wyslac ja spowrotem na podany adres: R''s D przegląd ul.Kolejowa 150 62-064 Plewiska.
Prosze o pomoc. NIe chce miec z nimi do czynienia w zaden sposob.
zjmp / 81.210.91.* / 2010-04-10 21:40
Proszę o poradę jak odpowiedzieć na listy firmy Justitia jeżeli upominają się o zapłatę zaległości z przed 8 lat. Zaległość napewno była uregulowana, gdyż nie mam zwyczaju być dłużnikiem i wszystko opłacam w terminach.
Windykacja Polaris / 81.190.143.* / 2010-04-14 22:10
Odzyskamy Twoje pieniądze. POLARIS - najtańsza windykacja na rynku
www.prewencjawindykacyjna.pl
czareklewicki / 85.221.162.* / 2010-08-18 14:42
Na stronie www.loteriard.pl/EBAA07/index.php?tracking=0701A7098 jest ten zafajdany konkurs , każdy śmiało może sobie poklikać i stwierdzić że nie ma żadnej opcji o zamawianiu płatnej przesyłki ... lecz nie podawajcie prawdziwych adresów ... klikajcie jakieś adresy z kosmosu i niech sobie tam książki wysyłają ... ale ja nigdzie nie znalazłem żadnej opcji o zamawianiu towaru - jest tylko mowa o prezencie gratis ... czyli RD może wam naskoczyć :)))
inz. Zbigniew Burnatowski, RFN (80) / 84.61.43.* / 2010-04-03 13:18
Otrzymuje od tej firmy od dluzszego czasu korespondencje i czasami rozne przesylki. Wydawnictwo Reader's Digest jest duzym koncernem wydawniczym i nie przypuszczam, aby moglo sobie pozwolic na szereg nieuczciwych chwytow propagandowych. Natomiast czego doswiadczylem, to ze zabawa ta polega miedzy innymi na tym, ze trzeba przychodzace z korespondencja wypelniac odpowiednie rubryki i naklejac z innego pisma wziete kupony. Mnie to tez czasami wprowadza w blad i dwa razy mnie sie zdarzylo nie tam nakleic, gdzie potrzeba kupon. To spowodowalo, ze zamowilem nie wiedzac o tym roczny abonament jakiegos krajoznawczego pisma itd, itd. Sporo osob patrzy wylacznie na tytul Reader's Digest, ktore to wydawnictwo umieszcza sporo reklam innych firm w swoich wydawnictwach, za ktore to nie bierze odpowiedzialnosci. Nie sa one wowczas podpisane przez pania Petre Gegnus... bedaca odpowiedzialna za ta cala zabawe, tylko podpisy znajduja sie osob bioracych udzial w tej imprezie. I oni sa odpowiedzialni za swoja relame, a nie wydawnictwo. Zreszta wcale nie malymi lierkami mozna sie doczytac, ze nie zamawianie jakichkolwiek produktow nie ma wplywu na uczestniczenie w losowaniu , tak sie zastrzega wydawnictwo i to jest prawda. Posadzam, ze sporo osob blednie wypelnilo kupony lub postawilo krzyzyki w niewlasciwe miejsce i to jest glowna przyczyna calego zamieszania. Jezeli ktos dostal jakas przesylke, a jej nie zamawial, wystarczy w ciagu 14 dni odeslac na koszt poczty z powrotem i sprawa jest zalatwiona. Ale nie zwalajmy winy na redakcje za zle zlozone zamowienie przez nas lub zle wypelniona ankiete, ktora jak sie przekonalem, wymaga troche bystrosci.
zmjp / 81.210.91.* / 2010-04-10 21:34
Jeżeli odeśle Pani przesyłkę na koszt poczty to jakie ma Pani potwierdzenie, że przesyłka jest odesłana?
wkurzony / 85.222.18.* / 2009-11-03 15:14
chyba złożę doniesienie o przestępstwie widzę że dużo ludzi nabili w butelkę trzeba im dokopać za to
oszukany / 85.222.18.* / 2009-11-03 15:11
Nigdy nie zamawiałem tego szmatławca i nie przysłali mi go tylko rachunek na 69 zł i grożą postępowaniem sądowym ludzie nie kupujcie u nich niczego to oszuści wyłudzają kasę od naiwnych
nibydluznik / 2009-08-06 19:32
Mam podobny problem. Książkę kupiłam i oczywiście za nią zapłaciłam. Ale przecież nie trzymam potwierdzen przez 10 lat. Ktoś mi poradził, abym czekała na oficjalne pismo z sądu. Nie mam zamiaru płacić, ale trochę się boję. Jak udowodnic ,że nie jestem wielbłądem? Zastanawiam się, czy nie zgłosic sprawy na policję. Czy ktos zna firmę windykacyjną Instrum Justitia? Seba 22, jaki jest ciąg dalszy Twojej sprawy?
hera25 / 83.31.106.* / 2009-09-03 11:06
009-09-03 zaza52 Mam identyczny problem.Z tego co się dowiedziałam konsument powinien przechowywać potwierdzenie zapłaty przez rok( chyba że faktury służą do rozliczenia z fiskusem wówczas trzymamy je pięć lat) ,a firma ma prawo domagać się zapłaty przez dziesięć lat.Dzięki takiej rozbieżności w przepisach znaleźliśmy się w bardzo niewygodnej sytuacji.Ponadto koszty sądowe są znacznie wyższe niż kwoty sporne i nie mamy pewności czy wyrok będzie dla nas korzystny.( Może rozwiązaniem byłby pozew zbiorowy)Co Wy na to ?
janek57 / 188.146.243.* / 2009-12-09 18:43
może to być przestroga dla pozostałych aby to wydawnictwo ukarać milionowymi karami , a co na to KONSUMENCI , którzy mają bronić naszych praw
poszkodowany / 77.253.106.* / 2009-10-03 14:42
http://nra.pl/nra.php?id=575&rtnl=1
na tej stronie pliki do pobrania są miejsca darmowych porad wielu miast apeluje że by ktoś co mieszka obok niech się dowie powie co radzą tylko 15,00 godziny dziś za darmo
nibydłuznik / 77.253.106.* / 2009-10-03 14:12
też o tym myślałem,bo czuje się oszukany przez tą firmę ,wyłudzają pieniądze za towar , dobrze sobie wymyślili nie wiem ,mają adwokatów windykacje i sztab ludzi co żyją z ludzkiej naiwności też uważam że ktoś powinien sprawdzić tą firmę (zaznaczam że nie wiem czy zmienili swoje praktyki) w pojedynkę nikt nie wygra dziś jest dzień darmowych porad niech ktoś da znać co radzą bo nie mam do nich dostępu?
latarnia / 2009-10-12 16:21
Szanowny "nibydluzniku"i wszyscy inni "nibyposzkodowani"
Na wstępie poinformuję Was że na pewno nie jestem pracownikiem Firmy ,która Was nęka. Na Wasze forum trafiłem przypadkowo. Ja osobiście nie mam do nich żadnych zastrzeżeń. Zamawiam u nich od kilku lat różne wydawnictwa, książki,atlasy,płytyCD, czasem również poradniki-oczywiście tylko te interesujące mnie samego. Nigdy nie otrzymałem innych publikacji niż te zamawiane przeze mnie.
Zamawiałem Atlasy Zwierząt, Świata, Ciekawych miejsc na Świecie-również w Polsce, itp. Niektóre przekazywałem później moim krewnym czy znajomym w prezencie,
(w oryginalnym "zafoliowaniu")
Otrzymywałem również od Nich różne bonusy za zainteresowanie się Ich produktami - Bezprzewodowe Stacje Pogodowe- Zegarki elektroniczne sterowane radiem z alarmami-Mierniki ciśnienia krwi- Słuchawki z mikrofonem- Termometry dwupunktowe - radiowe itd.
Skłamałbym że nie otrzymywałem listów zapewniających mnie o wygranej samochodów, gotówki, premii czy innych nagród, ale nigdy nie odpowiadałem Im kopertą TAK czy NIE,
Po prostu, zainteresowała mnie jakaś publikacja to zamawiałem przez internet bez tych przedziwnych naklejek,gwiazdek, czy innych takich "cudów".
Nigdy nie wygrałem żadnej nagrody typu "gotówka" - "samochód" - "Premia" bo nie odpowiadałem załączonymi kopertami. I MAM SPOKÓJ.
Zdarzało się że zaczęły nadchodzić paczki nie zamawiane przeze mnie, ale mając doświadczenie że z paczką przychodzą również "KWITKI OPŁAT" po prostu ich nie odbierałem i jak do tej pory nie mam żadnych konfliktów z tą Firmą.
Co do innych forumowiczów zamieszczających "biadolenia - co z tym fantem zrobić?"
RADZĘ - jeśli faktycznie nie daliście się nabrać na reklamy i nie zamawialiście u Nich żadnych produktów licząc na wielką wygraną, czy odesłaliście Im niechciane produkty,
ŚPIJCIE SNEM SPRAWIEDLIWEGO !!! KORESPONDENCJA DO KOSZA, ŻADNYCH ODSYŁEK CZY ODPOWIEDZI, BO TO JEST PROWOKACJA DO DALSZEGO "MOLESTOWANIA KORESPONDENCYJNEGO" Tak sądzę.
Mam nadzieję że tym Was trochę uspokoiłem. Śpijcie słodko.
kaskader2009 / 94.254.184.* / 2009-11-29 12:54
Brawo Latarnia, tu się z Tobą całkowicie zgadzam.
Ja tak naiwny byłem gdzieś w latach 90-tych, za każdym razem odsyłałem im kopertę z napisem TAK i non stop dostawałem coś nowego z tym, że nie zdążyłem jeszcze zapłacić pierwszej raty a miałem już kolejne 2,3 lub 4 nowe książeczki ratalne.
W końcu przestałem odsyłać koperty i pospłacałem resztę do zera licz też po jakimś czasie przyszedł zwykły list od firmy windykacyjnej o zapłacenie zaległości, wystarczyło mi tylko odesłać pismo do nich informujące, że sprawę kieruję do prokuratury i do dzisiaj mam spokój.
MOJA RADA : Jeżeli dostaliście wezwanie od windykacji aby zapłacić zaległości to odpiście im, że oddajecie sprawę do prokuratury ! ! !
TO DZIAŁA ! ! !
amorki / 87.207.117.* / 2009-12-31 09:28
Ja rowniez mam problem z ta firma!Kilka lat temu zapukal do moich dzwi pan i mowi tak...mam dla pani przesylke...a ja na to...ale nic nie zamawialam,a pan ...ale to jest prezent darmowy od firmy,zostawil i poszedl.Do dzisiejszego dnia wysylaja mi upomnienia,grozby,zeby im oddac kase.Ale ja im nie oddam bo ja nie zamawialam zadnych ksiazek..niech przyjada ja im oddam ten prezent..czyli ksiazke...to jest olbrzymi atlas swiata.To sa oszusci,policja powinna sie nimi zajac!!!!!!!!!!!!!
Alexandra 2277 / 83.28.209.* / 2009-07-30 13:21
Widzę, że nie jestem sama. Ja też otrzymałam z tej firmy nakaz zapłacenia 99 zł za książkę plus odsetki razem 265 zł. Problem w tym, że na oczy tej książki nie widziałam i wcześniej nie dostawałam żadnych upomnień. Myślę, że jest to wielki przekręt. Dzwoniłam do nich i powiedzieli, że łaskawie mi umorzą odsetki jeśli w ciągu 2 tygodni wpłacę 99 zł. Nie mam zamiaru płacić za coś, czego nie kupiłam a tym bardziej na oczy nie widziałam. Czekam na rozwój wypadków. Co może taka firma windykacyjna zrobić?
cecylia / 195.117.31.* / 2009-08-25 15:16
Ja rownież dzisiaj otrzymałam z tej firmy nakaz zaplacenia za książkę której nie widziałam na oczy kwotę117,60 i jezeli to zrobię umoża mi 194,32 odsetek ale wspanialomyślni!Było to w 1999 roku i prawdopodobnie miałam 5 ponagleń,których również nie otrzymalam . Po tylu latach zadna ze stron nie ma zadnych dokumentów więc jest to ewidentne wyludzenie pieniędzy przez firmę . Równiez nie mam zamiaru płacić za coś czego nie wzięłam. Ale nie wiem jak to dalej będzie? Co robić?
Janusz 42 / 93.179.248.* / 2009-08-10 21:15
Mam taką samą sprawę domagają się ode mnie zapłaty za książkę ,którą ja rzekomo zamówiłem i otrzymałem w czerwcu 1999 roku,prawda jest taka ,że nie zamawiałem takiej książki i tym bardziej nie mogę za nią zapłacić,nigdy nie otrzymałem żadnego upomnienia z Przeglądu a jak zadzwoniłem do firmy windykacyjnej zajmującej się tą sprawą to osoba rozmawiająca ze mną twierdziła ,że wysłali do mnie 6 ponagleń o zapłatę a ja na żadne nie odpowiedziałem.Doprawdy żenująca sytuacja a smaczku dodaje fakt, że jak zdecyduję się zapłacić to umorzą mi 100% odsetek.Pisałem do Przeglądu otrzymałem jedną odpowiedź w stylu "to już nie nasza sprawa" czekam jeszcze na kolejną prosiłem o wykaz zamówionych i zakupionych książek.Na tą chwilę nic nie zamierzam płacić.
Arlet / 83.16.126.* / 2010-03-09 16:55
też zostałam oszukana ! nigdy takiej ksiazki nie zamiawiałam a ją dostałam i teraz mam niby za nią zapłacić ...
Zbyszek O. / 78.88.134.* / 2009-07-28 11:49
Ja bym w pierwszym rzędzie, zasięgnął rady w sądzie konsumenckim. Myślę, że tam rozwieją wiele twoich wątpliwości i być może okaże się, że wyżej wymieniona cwaniacka firma, może cię w trąbkę pocałować...(przepraszam za wyrażenie, ale tracę cierpliwość wobec żerujących na ludziach złodziei).
Może następnym krokiem okaże się konieczność wizyty na policji i prokuraturze. Myślę, że nie należy się cackać ze złodziejami, którzy wymyślają terminy typu "odsetki od opłaconych zakupów".
nibydluznik / 2009-08-06 19:32
Mam podobny problem. Książkę kupiłam i oczywiście za nią zapłaciłam. Ale przecież nie trzymam potwierdzen przez 10 lat. Ktoś mi poradził, abym czekała na oficjalne pismo z sądu. Nie mam zamiaru płacić, ale trochę się boję. Jak udowodnic ,że nie jestem wielbłądem? Zastanawiam się, czy nie zgłosic sprawy na policję. Czy ktos zna firmę windykacyjną Instrum Justitia? Seba 22, jaki jest ciąg dalszy Twojej sprawy?
bazylia / 89.151.10.* / 2009-09-05 18:39
Niestety spotkało mnie to samo. Otrzymałam papiery dotyczące loterii. Wypełniłam je lecz nie zamawiałam książki. Po kilku dniach otrzymałam od nich paczkę. Byłam lekkomyślna i przyjęłam ją. Wewnątrz była książka 1001 rad dla zdrowia wyceniona przez reader,s digest na 70 złotych. Za namową męża książkę tą natychmiast odesłałam Pocztą Polską do Reader,s Digest Przegląd skr. poczt. nr 203 62-056 Komorniki.
Dzisiaj 05.09.2009 otrzymałam od nich wezwanie do zapłaty na kwotę 34,98 (za w/w książkę). Chyba mnie każą za to, że dokonałam zwrotu.
Tą firmą powinny się zając organa ścigania i kontroli, również Federacja Ochrony Konsumentów. Pozdrawiam
Cretux / 83.16.30.* / 2009-10-07 06:36
I jesteś sobie winna. Bo jakbyś dokładnie przeczytała to dowiedziałaby się, że odsyłając do nich te papiery jednocześnie zgadzasz się na prenumeratę. Jeśli sama nie wybrałaś to oni Ci automatycznie wybiorą jakąś pozycję książkową. I teraz będziesz dostawała ją regularnie co miesiąc. A nawiasem mówiąc jakiś czas temu miałem podobny problem jaki tu jest opisany. Firma też straszyła sądem i kazała sobie słono za coś zapłacić. Załatwiłem tą sprawę jednym telefonem. I mam spokój.
mrsAurix / 83.28.18.* / 2009-10-07 15:46
ja dzisiaj dostałam druga część listu od Reader's Digest! w nim paszport zdrapka i inne tam liściki aby zachęcić do odesłania kopertą "TAK" ! doszukałam się bubelka a w nim ze przyślą ,mi prenumeratę na 70 zł! oczywiście potraktowałam ten cały list jak jeden wielki żart! nie będę odsyłać ! a jak zechcę pograć puszcze totka , jak zechcę książke kupię w księgarnii! zastanawiałam się skąd oni dorwali się moich danych! nigdy nie miałam z tą firmą nic wspólnego !a otóż wystarczy zgodzić się raz na przetwarzanie swoich danych osobowych w jakimś konkursie ankiecie itp. ! podłapią Twoje dane i nie dadzą Ci spokoju! takie liściki nie wiadomo skąd od razu do kosza ! co z tego ze potwierdza to Teresa Lipowska z M jak Miłość ! proszę państwa nie dajcie się oszukać !!! i niech nie zyli WAs pięknie zapewniające słowa aktorki która reklamuję klej do protezy !
mojlos / 83.9.201.* / 2010-07-06 14:52
witam nie ja lecz moj dziadek dostal to samo ze nagrody jakies do wygrania liche to za piueknie wyglada ale nic nie kosztuje przocz tek ks na kopercie pozdrawiam nie dajcie sie naciagnac tym oszustow ja wale wszystko w kosz na smieci dziedek napalony na 1milin lacznej nagrody a ja mu to wywalam bo nie szczescie sprowadzi na siebie dzis jest 06. lipca 2010 r otymal koperte wypchana nagrodami pozdrawaiam
K-a-s-i-a / 188.33.106.* / 2009-10-08 14:34
Opowiem Państwu moja historie - W gazecie kotra zakupil moj ojciec w sklepie biedronka (program telewizyjny) byl tam konkurs do wygrania auto,trzeba bylo zdrapac tylko zdrapke i jesli bedzie ten sam kod co pod jakims autem to wygralam auto.Oczywiscie byl kod i to pod najlepszym autem co wiadomo bylo ze to pewnie we wszystkich gazetach tak bylo porobione.Ale glupia ja ...wysylalam smsa gdzie podalam swoje dane i nr tej zdrapki( z tad wlasnie mieli moje dane) i w tym tygodniu otrzyamlam list ze przyjdzie jeszcze jeden list ktory mam odeslac aby moc zagrac o jakas tam sume (wlasnie dzis go otrzymalam) i zaciekawilo mnie to ze sa dwie koperty do wyslania "TAK lub "NIE" ,na poczatku bym je z checial wyslala ale grac o auto juz nie bede mogla bo nie mialam zamiaru wysylac koperty z odpowiedza "Tak" gdzie wtedy bezposrednio zamowila bym sobie jakas ksiazke 1001 RAD DLA ZDROWIA ktora kosztuje niecale 70zl,do tego wyslali mi jakas zdrapke z gwiazdkami iz gdy bede miala 3 gwiazdki to wygram nagrode upominek iii co sie okazalo ze mialam 3 Gwiazdki :)))))) Powiem szczerze ze juz nawet sobie ponaklejalam wszystko na koperte "NIE" na jakis tam paszport finalisty i mialam zamiar to wyslac,ale ta nazwa
Reader's Digest coś mi nie dawala spokoju i wogle te glupie zdrabki,naklejki jakies koperty(nawet w liscie szukalam malym druczkiem napisow jakis chcaczykow na nich,cóz oni moga kombinowac.... zeby pozniej nie bylo tak ze to ja mam im zaplacic te 570 000 zl czy iles tam : ) dlatego tez zanim wyslalam postanowilam wejsc na internet i poszukac cos na temat tej ze loteriii i co sie okazalo ze trafiłam na te wszystkie Panstwa wypowiedzi .

Ja tego wysylac nie mam zamiaru !!!!!!!!!! Ale tego nie spale zostawie gdzies z dokumentami gdyby na wszelki wypadek okazalo sie ze niby odeslalam do nich ta koperte i mam zaplacic za ksiazke ktora dostalam !! Na Pansta miejscu (jest was duzo) poszla bym na policje bo to jakies ladne przekrety sa....nawet pokazala bym im ta stronke na ktorej teraz sie wypowiadamy,aby udowodnic ze poszkodowanych jest wiecej. Cale szczescie ze ja tego nie wyslalam chodz kto wie moze i tak wysla mi ta ksiazke...poczekam ,jak dostane cos od nich ide na policje.

Pozdrawiam.
tymoniusz1 / 77.113.73.* / 2009-12-17 11:58
witam proszę o podanie mi adresu do tej firmy dostałem ksiązke kturą wogóle nie zamawiałem mam za nią zapłacić 70 zł czy mam za nią zapłacic czy nie a wogóle co mam robic
bachna / 83.24.24.* / 2010-01-28 21:52
HA, HA, HA - ADRES? od kiedy oszuści podają adresy do odsyłania fantów? tylko skrzynkę pocztową podają; dziś tą jutro-inną. Iść do prokuratury., to się uspokoją na jakiś czas. Parę lat temu też mi coś przysłali, jakieś prop. wygranego domu, albo złota, albo pieniędzy. Nie odpisałam im, bo nie jestem głupim dzieciakiem, co wierzy w św. Mikołajów; to potem mnie nękali , że im coś dla nich ważnego nie odesłałam i też czymś grozili; ale nie odpowiadałam i uspokoili się. Aż do dzisiaj, bo też mnie pragną koniecznie obdarować samochodem, lub gotówką. Miałam im odesłać ten ich paszport w kopercie NIE z paroma słowami dezaprobaty na ten nędzny proceder , jaki stosują wobec naiwnych, ale przestrzeżona przez was nie będę gówna ruszała. Ale gdyby mnie zaczęli straszyć to bym poszła do prokuratury, lub wysłała do gazety, a redaktorzy sobie z nimi poradzą lub do telewizji.Nie martwcie się- jest kryzys to i oszuści uaktywniają się. Na firmę bez adresu nie zwraca się uwagi, bo nawet zwrócić wadliwych rzeczy nie ma gdzie. Ja kiedyś zamówiłam jakąś rzecz u innej firmy niby handlowej, też tylko z adresem na skrzynkę, to mi przysłali zupełnie coś innego co nie potrzebowałam z przeproszeniem,że zapasy chwilowo wyczerpały się; a gdy im zrobiłam zwrot, to nie zobaczyłam ani zwrotu pieniędzy , ani towaru żadnego już nie miałam. Tak to już jest. Nie ma co się bać ;to niech oszuści się boją, ale trzeba nie dać się.:}:)
irena b3 / 83.25.27.* / 2009-10-11 10:31
Jak to dobrze ,że są takie strony ,które mogą przestrzeć ludzi przed takimi oszustami .Szczególnie teraz jak wszystkim doskwiera chroniczny brak pieniędzy.Ja również dostałam takie koperty podwójne i już bym się skusiła nawet ponaklejłam rózne znaczki które były dołączone w tym liście,ale nie bardzo podobała mi się nazwa tej firmy i nazwisko osoby ,która podpisywała te listy no i proszę jak łatwo człowiek dałby się nabrać. MOJA RADA DLA WSZYSTKICH JEZELI NIC NIE PODPISYWALES A SZCZEGOLNIE LISTY POLECONE OD TEJ FIRMY TO NIE MUSISZ NICZEGO SIE OBAWIAC. Szanujące firmy nie mające nic do ukrycia dochodzą swoich należności otwarcie wysyłając listy polecone podając swoje adresy.Tu jest tylko skrzynka pocztowa i na pewno nikt nie otrzymał listu lub monitu poleconego od tej firmy.Jezeli będziecie ich ignorowac to po dłuższym czasie znudzi im się i zaprzestaną wysyłacte wezwania do zapłaty.Firmy windykacyjne są wszyztkie zarejestrowane legalnie i można je sprawdzić w rejestrze firm przy sądzie w danej miejscowości.
Cretux / 83.16.30.* / 2009-10-08 06:58
Jak skąd mają dane? Po pierwsze albo wykradną gdzieś albo handlują niby inne firmy bez Twojej wiedzy. Np jakaś platforma cyfrowa czy sklep, w którym bierzesz coś na raty. A po drugie dane takie mogły zostać gdzieś w bazach jeszcze za czasów gdy dane osobowe nie były tak chronione jak teraz.
janek57 / 188.146.243.* / 2009-12-09 19:06
pamiętasz dane osobowe w śmietniku ,twoje też tam były
Madlen_87 / 95.40.122.* / 2009-10-16 15:52
Ja dostałam tez taki list z poleceniem zapłaty...Ksiażki nie zamawiałam ale ma ją przysłano...W liście był adres firmy instrum Justitia łącznie z NIPem i REGONEM...czy jest osoba, która nie zapłaciła inie miała problemów z tą firmą??
Madlen_87 / 95.40.130.* / 2009-10-16 19:21
Rozmawiałam z konsultantkami firmy intrum justitia, a także rozmawiałam z paniami z przeglądu...według nich taka zaległość naprawdę istnieje...może warto zgłosić sie do Rzecznika praw konsumenta i dowiedzieć się jak to działa i czy po takim odstępie czasu są nam w stanie udowodnić, że taka zaległość istnieje...P.S.nie wszystkie nakazy zapłaty przychodzą listem poleconym...pozdrawiam
aagggaaa / 79.188.186.* / 2009-10-22 15:19
intrum justitia Ja też z nimi rozmawiałam bardzo nie przyjemnie ludzie.... Pan groził mi tylko sądem i mówił że nie jestem na jego poziopmie do rozmowy że jak nie znam prawa to powinnam się go pouczyć ale mine wkurzył... książki nigdy nie zamawiałam, odebrał ją tata który nie wiedział co to, byłam wtedy po za krajem jak wróciłam to odrazu odesłałam to gówno im nie otwierając nawet tego... nie pozwole im się starszyć ani obrażać, złodzieje!!
radymenes / 83.17.247.* / 2009-11-09 17:56
i mnie się dostało takie pismo, a w sumie to już dwa bo rok temu też dostałem takie coś w stylu "zapłac dziś a umorzymy 100 % odsetek". Niby mam wobec nich jakąś należność za książke, którą rzekomo otrzymałem w 2002 roku. Bzdura !!! Niczego takiego nie zamawiałem, a te ich ulotki, propozycje itp. od dawna wędrują do śmieci. Próbuja człowiekowi wmówić taką bzdurę, za którą oczywiście trzeba zapłacić... Dla zachęty firma windykacyjna oferuje umorzenie 100 % odsetek - to chwyt, za który do ich skarbonki mają wpływać ogromne pieniądze - bo obawiam się, że są ludzie którzy się na to złapali ;/
Z tego pierwszego pisma to nic sobie nie robiłem, zadzwoniłem tylko pod numer podany w tym "piśmie" (wygląd, którego świadczy, że to masowa wysyłka) i nie dodzwoniłem się w ogóle a za brak połączenia zapłaciłem około 20 zł!
Dzisiaj znowu dostałem takie "pismo" i mam ich wszystkich daleko w d***ie !!
Oszuści, Naciągacze, Złodzieje !!!
M1550 / 83.29.12.* / 2009-10-18 02:37
Wiecie co jest najskuteczniejszym środkiem w walce z oszustami i naciągaczami? MEDIA, publiczne czy nie publiczne, bez znaczenia. W mediach liczy się temat, są programy jak: superwizjer, uwaga, celownik...myślę, że reporterzy, tym bardziej ci którzy zaczynają dopiero swoją przygodę w tv z przyjemnością zajęliby się tematem RD, mogłaby byc to dla nich trampolina w hierarchi medialnej. Także jeśli ktoś z Was chce się na nich odegrac nic prostszego tylko zgłosic się do jakiejsc redakcji (telewizjnej, radiowej, albo do któregoś z dzienników ogólnopolskich).
Smutny / 83.143.161.* / 2009-12-17 19:27
Uważajcie na Reader's Digest,bo to czołowy wyłudzacz pieniędzy od naiwnych Polaków.
atenaz4 / 195.22.125.* / 2010-11-23 14:25
Ja dziś sprawę skierowałam do prokuratury o próbę wyłudzenia o załkócenie miru domowego oraz o naruszenie ustawy o ochronie danych osobowych.Dziś otrzymałam to "Gówo" i od razu reakcja wszystkie książeczki pokserowałam ,pisma itp potem im odesłałam razem z kserokopia pisma do prokuratury zobaczymy co będzie
sola_K / 81.219.72.* / 2010-01-23 12:06
witam! ja dostałam droga pocztową jakies broszury , że jak odeśle to mam szanse wygrać kase albo samochód, a i tak przyśla mi jakis prezent, zeby tylko odesłać im koperte z napisem tak.Nie wiem skąd ta firma ma moje dane adresowe bo mieszkam tu nie spełna 1,5 roku. W głowie się nie miesci,że tyle osób jest nabijanych w butelkę i nie można nic z tym zrobić i to w dzisiejszych czasach, powinna zając się tym prokuratura i policja. Jestem bardzo zbulwersowana skąd oni biora adresy, przecież jest ochrona danych osobowych,a ja nie rozdaję na prawo i lewo swojego miejsca zamieszkania.
kris14 / 88.199.129.* / 2010-01-26 16:11
Mam podobny problem . Mieszkam od niespełna dwóch lat pod nowym adresem i w miesiącu styczniu 2010 dostałem na niego korespondencję z papierami o wygranej (trudno to nazwać dokumentacją) . Myślę o złożeniu wniosku o ściganie ponieważ nie życzę sobie żeby ktoś handlował moimi danymi osobowymi . Gdzieś powinien być ślad wycieku , bo w jaki sposób „firma” może posiadać moje dane personalne jeśli nie miałem z nią nigdy do czynienia i nie podpisywałem z nią umowy o przetwarzaniu danych osobowych . Pozdrawiam !
Zbieracz19 / 2010-01-28 15:07
Moja rada jest prosta: gdy otrzymuję od RD papiery o wygranej to WYRZUCAM DO KOSZA.Dzięki temu żadne "windykaty i inne firmy duperelskie" nie nękają mnie.Więc, kochani nie dajcie robić się w bambucho bo oni na tym żerują.
gajka / 78.9.2.* / 2010-02-16 16:27
Ja rowniez tydzien temu otrzymalam od tej firmy ksiazke ktorej nigdy nie zamawialam na kwote 79 zl.chcialam nadmienic ze odebral ja syn. Nigdy nic w tej firmie nie zamawialam i nigdy z nia nie mialam doczynienia wiec z kat ta ksiazka ? W tym samym dniu zadzwonilam do tej firmy i przedstawilam cala sytuacje na co pani mi odpowiedziala ze ksiazka byla zamawiana przez internet i podala mi wszystkie moje dane lacznie z telefonem iadresem meil.Bylam w szoku skad maja moje dane jesli nigdy z ta firma nie mialam kontaktu.Sprawa powinni sie zajac panowie z TVN UWAGA. Co mam robic z ta ksiazka.
uhh / 193.0.242.* / 2010-04-06 08:57
zadzwoń do nich i powiedz że nie jesteś zainteresowana i żeby wykreślili twoje dany z bazy. Książke dostaniesz za darmo ;]
uhh / 193.0.242.* / 2010-04-06 08:58
dodam że to sprawdzona metoda przez wielu forumowiczów
nie zalogowana nazwa usera / 85.221.162.* / 2010-08-16 14:10
witam , też dostałem niechcianą książkę , odesłałem pocztą na koszt adresata - i paczka wróciła jak bumerang z podwojoną kwotą do zapłaty za przesyłkę 80 zł , nie odebrałem tym razem od kuriera i postanowiłem zignorować wszystkie przesyłki listy etc... poczekam na wezwanie do sądu w którym niech mi to zafajdane RD udowodni że zamawiałem towar ... chętnie dołączę się do zbiorowego pozwu o wyłudzanie pieniędzy , mój adres czarek@lewicki.us
rpk / 79.173.11.* / 2010-04-14 18:54
Drodzy Państwo- jeżeli nie zmawialiście niczego od tej firmy nie mają prawa żądać od was absolutnie żadnych świadczeń - mówi o tym ustawa o ochronie niektórych praw konsumenta, nie trzeba nic odsyłać, nie ważne czy coś odebraliście czy nie. Jeżeli przysłali wam coś czego nie zamawialiście to wyłącznie na swój koszt. Jeżeli przyjdą jakieś wezwania do zapłaty - zgłaszacie to na policję - każdą sprawę macie wygraną.
Ktos =) / 87.204.77.* / 2010-05-25 15:44
Witam
Mam problem z firmą reader's Digest. Dzis dostałam przesyłke z książką. Dołaczyli do tego książeczke opłat- podobno mam zapłacic 79.55 zł a niczego nie zamawiałam. Nie wiem co z tym zrobic ponieważ jestem niepełnoletnia. PROSZĘ O POMOC
ibrachacz / 83.10.162.* / 2010-06-16 20:42
Drodzy Panstwo, prosze o kontakt mailowy tych, ktorzy czuja sie oszukani przez ta firme. Chcemy zajac sie Panstwa sprawa i pomoc - ibrachacz@polsat.com.pl
piotyrek / 91.196.109.* / 2011-01-20 14:49
witam. znam ten problem. oni nie maja prawa nic zrobic. nie odsylajcie ksiazek na wasz koszt tylko napiszcie zeby wam przesłali kase lub osobioscie przyszli po tą przesyłke.
Co do otrzymywanych pocztą materiałów o loterii to jest akcja.- wysyłajcie obydwie koperty TAI oraz NIE ale do kopert włóżcie czyste kartki, na koertach nie ma waszych danych osobowych a oni ponosza koszty przesyłki.. Jak kazdy odesle dwie koperty to narazi ich na duze koszta od poczty polskiej. Walczmy z nimi
Juzek z Bazin / 81.219.228.* / 2011-02-01 13:01
A ja tam zrobiłem inaczej. Pozbierałem z podwórka wytwór przemiany materii okolicznych psów (bez skojarzeń proszę ;) ), dołączyłem to wszystko do ich przesyłki i wysłałem pięknie zapakowaną paczuszką. Jak oni ludzi robią w ciula, to i ja się mogę zabawić.
1 2 3 4 5 6
na koniec starsze

Najnowsze wpisy