Forum Polityka, aktualnościKraj

Pakiet onkologiczny w Sejmie. Arłukowicza nie było

Pakiet onkologiczny w Sejmie. Arłukowicza nie było

Wyświetlaj:
dgen / 2014-12-18 09:18 / Tysiącznik na forum
Tzw. limity przypominają kartki żywnościowe w czasach PRL.

Dlaczego nikt nie zapyta wprost dlaczego leczenie chorego na raka czy cukrzycę przesuwa sie w nieskończoność mimo, że pacjent ten zawarł swego rodzaju umowę z rządem i odprowadził (pod przymusem) stosowną składkę ubezpieczeniową ! Zapłacił w terminie i ma prawo domagać sie wykonania usługi ! Co go obchodzą jakieś limity ?

Dlaczego nie reagują sądy i trybunał konstytucyjny ???????

Wyobraźmy sobie, że zawarłem umowę z towarzystwem ubezpieczeniowym, zapłaciłem składkę a firma ta odmawia mi wypłaty świadczenia bo..................ma limity !!!!! Albo, że wypłaci, ale za 3 lata.
chore ?
H Szatkowski / 2014-12-18 09:49
Bo składki zdecydowanie nie pokrywają zapotrzebowania na 'odszkodowania', a szkodowość rośnie.

Towarzystwa komercyjne też w szeregu OWU przewidują wyłączenia odpowiedzialności, limity kwotowe odszkodowań, odszkodowania np. na 70% kwoty odtworzeniowej, terminy wypłaty wcale nie natychmiastowe itd.
zxc12 / 79.185.6.* / 2014-12-18 10:00
a dlaczego składki nie pokrywają zapotrzebowania? co jest głównym kosztem w służbie zdrowia?
H Szatkowski / 2014-12-18 10:09
Tak, wiem - wklejasz ten sam post w dziesiątkach egzemplarzy...
Przewartościowuje on zdecydowanie moim zdaniem udział wynagrodzeń lekarzy w kosztach.
zxc12 / 79.185.6.* / 2014-12-18 09:26
Niestety służba zdrowia to trudny temat dlatego że musi pozostawać pod kontrolą państwa. Wiążą się z tym pewne problemy.ale innego wyjścia nie ma. Potrzebny jest prawdziwy rząd dbający o społeczeństwo a nie o klesiów.
W służbie zdrowia nie może działać wolny rynek.
Chory nie ma czasu na utarczki z prywatnymi firmami ubezpieczeniowymi. Często czas to życie, bo za chwilę może byc za późno można nie doczekać końca procesu sądowego.
Zdrowie ludzkie to nie towar a ubezpieczenia prywatne są dobre na leczenie kataru i podobnych. Wadą podstawową jest w nich ustalony limit na leczenie i skomplikowana umowa z zastrzeżeniami pisanymi drobnym drukiem . Leczenie poważnej choroby kosztuje nieraz tak dużo że limit nie wystarcza lub tego schorzenia umowa akurat nie obejmuje. proces sądowy itd ............................
zxc12 / 79.185.6.* / 2014-12-18 08:27
Lekarz powinien być zatrudniony przez NFZ na pensję. Przychodzi do pracy wykorzystuje całą swoją wiedzę i sprzęt nie oglądając się na limity.
Ot i cała reforma.
Niewygodna?? dla kogo??
Po co te targi?
dla dobra pacjenta oczywiście
mm304 / 178.43.141.* / 2014-12-18 12:01
Czyli chcemy - "Ręce, które leczą" - "gołe" ręce bez sprzętu, bez nowoczesnych technologii ?

"Służba" Zdrowia ? - to sformułowanie to relikt poprzedniego systemu - może niech Służba Bezpieczeństwa zagoni Służbę Zdrowia do roboty ?

Najnowsze wpisy