Forum Polityka, aktualnościKraj

Pakiet onkologiczny zdestabilizuje polski system ochrony zdrowia?

Pakiet onkologiczny zdestabilizuje polski system ochrony zdrowia?

Wyświetlaj:
Waniek / 2014-12-06 09:29 / Bywalec forum
A że tak się zapytam to my mamy jakiś system ochrony zdrowia??? Przecież nasi pacjenci prowadzą coraz silniejszą turystykę zdrowotną, więc nie leczą się w polsce to o jakim systemie zdrowia piszecie???
Lysy 25 / 213.238.105.* / 2014-12-06 10:04
Mamy dość dobry płatny system.
Płatne wizyty u specjalistów i płatne operacje chrurgiczne pozwalają w większości przypadków na szybki powrót do zdrowia.
Ceny bez porównania niższe od tych w USA czy też w Europie Zachodniej, jakość usług dobra a okres oczekiwania bardzo krótki.
Ojciec miał ostatnio dość zaawansowaną operację neurochirurgiczna na kręgosłupie.
Za jedyne 30000pln wszystko zrobili jak należy, bez trzyletniego czekania w kolejkach i po miesiącu powrócił do zdrowia.
W USA dostał wycenę na taką samą operację za $150000.
Na prawdę nie ma co narzekać na naszą *płatną* służbę zdrowia a ta bezplatna... no cóż... umieralnia.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
bernadeta1 / 87.207.104.* / 2014-12-07 23:34
Porównywanie naszych możliwości zarobkowych do tych w USA to duże nadużycie , w Polsce to jest aż 30000zł, a nie tylko dla zdecydowanej większości.Niech pan się cieszy ,że dla pana to tylko 30000zł.
Większość chorych na raka leczy się jednak w Polsce, a źle przygotowane zmiany najbardziej odbiją się na pacjencie.Ja jestem takim pacjentem, dla mnie oznacza to pewno kolejki w POZ, nie wiem gdzie Ci lekarze mają nas wysyłać na badania bez kolejek - na Zachód,też nie podoba mi się powrót po wyleczeniu do POZ,choć w przypadku raka nawroty choroby są dosyć częste, więc kiedy jest się wyleczonym?A co wtedy od nowa procedury.Ja po wyleczeniu wolałabym zostać pod opieką lekarza onkologa - chemioterapeuty, którego wybrałam, znam i który mnie leczył.
o placebo / 87.205.33.* / 2014-12-06 09:39
Pasuje tu : Kobiety są jak delfiny.Wszyscy wiedzą,że rozumne a dogadać się nie idzie.

Najnowsze wpisy