Forum Forum prawneKarne

palenie e-papierosa w autobusie

palenie e-papierosa w autobusie

pokraka123 / 2013-04-04 09:38
wczoraj jechalem autobusem do domu i ku mojemu zdziwieniu zoabczylem chlopaka ktory popalal e-papierosa, chcialem mu zwrocic uwage, ale sie powstrzymalem, nie bylem pewny czy palenie e-papierosa w srodkach komunikacji miejskiej jest zabronione, w sumie to nie jest normalny papieros, ale na przyklad dym z niego komus moze przeszkadzac, ktos moze mnie uswiadomic w tej kwestii?
Wyświetlaj:
piotr.jarmula / 89.74.178.* / 2013-05-04 21:18
Zawsze można nie tyle zwrócić uwagę co poprosić o zaprzestanie. Kwestia kultury palacza. Ja jako osoba paląca nie wyobrażam sobie palenia e-papierosa w pomieszczeniach zamkniętych a tym bardziej w środkach komunikacji publicznej - wydaje mi się to po prostu trochę niekulturalne.
szymkon / 83.27.237.* / 2013-04-15 14:21
ja doskonale rozumiem, że komuś może przeszkadzać e dymek na zamkniętej przestrzeni, ale sam spotkałem się z tym odkąd mam liquid wiśniowy Rm1, że znajomi mi mówią, że coś ładnie pachnie ;)
edi19 / 2013-04-05 11:09
a jak to jest w knajpach? tam mozna plaic e-papierosa? czy trzeba wyjsc do specjalnego pomieszczenia z klimatyzacja? pozdrawiam
wiwan / 2013-04-05 11:16
Tak. Samo. Przywołano już w wątku ustawę* kwestię palenia regulującą i fakt, że e-papieros NIE jest wyrobem tytoniowym, czyli ustawie nie podlega.

Decyduje zatem o zakazie ewentualnie właściciel.

*USTAWA
z dnia 9 listopada 1995 r.
o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu
i wyrobów tytoniowych
ulenkaa / 2013-04-04 11:15
E-papieros nie jest wyrobem tytoniowym, więc nie podlega ustawie o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych. Jego używania nie zabrania też nowelizacja ustawy, która 15 listopada weszla w zycie...
uleneczka239 / 2013-04-04 11:14
moj kolega natomiast otrzymał mandat za palenie e-papierosa na przystanku autobusowym na którym jest naklejka zakaz palenia i sie zastanawiam czy mandat zostal wystawiony wlasciwie
sffg / 46.113.72.* / 2013-04-10 13:09
powinien się odwołać do sądu. Zabrania się palenia w miejscach publicznych wyrobów tytoniowych a e-papieros nie jest takim wyrobem!
quens / 2013-04-10 13:39
pozatym on nie palil papierosa ani nawet e papierosa bo przeciez nie bylo ognia, wiec jak niema ognia to nic sie nie pali. on sie tylko zaciagal para wodna :) niech sie odwoluje poki ma czas jeszcze
skromnis / 2013-04-04 11:13
mhm, wielu osobom moze przeszkadzac taki dym, on tez ma taki specyficzny zapach po ktorym niedobrze sie czlowiekowi robi
szczerość / 46.113.72.* / 2013-04-10 13:11
A mnie się niedobrze robi jak ktoś jest nieumyty i śmierdzi potem albo alkoholem. Niektóre perfumy również są odrażające nie wspomnę o kobietach z menstruacją latem które nie używają tamponów tylko podpasek i do tego nie potrafią się umyć... to jest dopiero smród
oferentnik / 2013-04-04 09:58
wydaje mi sie ze jest legalne, skoro mozna go palic w kazdym miejsciu to czemu w komunikiacji miejskiej tegonie mozna by robic? to nei jest wyrob tytoniowy wiec prawo nie precyzuje dokladnie cyz mozna czy nie mozna, moim zdaniem mozna
jurek345 / 2015-01-15 22:40
W moim mieście jest zakaz palenia e papierosów w komunikacji miejskiej i bardzo dobrze. Nie rozumiem ludzi którzy palą to i myślą ze nikomu to nie przeszkadza. Według mnie jest to po prostu brak wychowania i zero szacunku dla innych. Jestem za tym aby zabroniono palić e papierosy w miejscach publicznych.
szklarek / 2015-01-16 10:17
Czyli właśnie na podstawie na podstawie regulacji prawnej niższego rzędu, lokalnie obowiązującej, a nie 'z' ustawy.
Choć w tym zakresie szykują się zmiany:

http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/e-papierosy;ministerstwo;zdrowia;przygotowuje;nowelizacje;przepisow,125,0,1618045.html
szklarek / 2013-04-04 10:05
Chyba że akt prawa miejscowego- uchwała rady gminy/miasta albo regulamin porządkowy przewoźnika przewiduje inaczej tj. stosuje dodatkowe ograniczenia nie wynikające z aktów wyższych tj. ustaw i rozporządzeń.

Najnowsze wpisy