Forum Polityka, aktualnościKraj

Palenie zakazane na ulicy i w pracy

Palenie zakazane na ulicy i w pracy

Money.pl / 2007-06-05 11:47
Komentarze do wiadomości: Palenie zakazane na ulicy i w pracy.
Wyświetlaj:
niepalący / 87.205.249.* / 2017-01-21 00:51
A gdzie prawa człowieka niepalącego do oddychania powietrzem bez dymu papierosowego? Nawet jak stoję na ulicy i czekam na zmianę świateł, a obok ustawią się te śmierdzące "kominy", a do tego jeszcze nie ma wiatru, to nie ma czym oddychać. Niech palacze trują siebie, jeśli chcą, ale dlaczego trują ludzi niepalących. Gdzie tu jest sprawiedliwość i prawa człowieka? Totalna hipokryzja. Nie dość, że niepalący muszą płacić za leczenie skutków nałogu palaczy, bo przecież składki zdrowotne idą do "jednego worka", to jeszcze są skazani na wdychanie tych toksycznych smrodów.
T. / 81.190.70.* / 2010-11-19 21:05
I znowu kolejny zakaz i kary !
Czy ktoś jest w stanie zliczyć od 1989 r. od chwili , gdy Polska stała się krajem "wolnym" , ile od tego czasu ustanowiono zakazów, nakazów i kar dla obywateli tego kraju ???
Przez 44 lata socjalizmu PRL-u nie ustanowiono tyle kar , nakazów i kar jak przez ostatnie 20 lat "dobrobytu" w tym "wolnym" kraju .
###***### / 156.17.73.* / 2010-11-19 09:07
Miejsca, w których od 15 listopada 2010 r. nie wolno palić:
- przystanki komunikacji publicznej
- środki transportu publicznego
- place zabaw dla dzieci
- obiekty służące obsłudze podróżnych
- lokale gastronomiczno-rozrywkowe
- zakłady opieki zdrowotnej
- uczelnie
- pomieszczenia zakładów pracy
- pomieszczenia obiektów kultury i wypoczynku
- pomieszczenia obiektów sportowych

Kary za złamanie zakazów: 500 zł zapłaci osoba za palenie w miejscach objętych zakazem (grzywny może nakładać policja, Państwowa Inspekcja Sanitarna, strażnicy miejscy).
2000 zł zapłaci przedsiębiorca za brak informacji o zakazie palenia w jego lokalu, za brak informacji o zakazie sprzedaży wyrobów tytoniowych osobom do lat 18, za sprzedaż papierosów nieletnim, za sprzedaż papierosów na sztuki bez opakowania.

Miejsca, w których można tworzyć palarnie:
- lokale gastronomiczno-rozrywkowe (z co najmniej dwoma salami - jedna z nich może wydzielona dla palaczy, ale musi być zamknięta i wentylowana. W lokalach, gdzie jest jedna sala obowiązuje całkowity zakaz palenia. Można utworzyć niezależną palarnię, wyodrębnioną konstrukcyjnie.
- hotele
- uczelnie
- zakłady pracy
- domy pomocy społecznej
- domy spokojnej starości
- obiekty służące obsłudze podróżnych

nie wiem gdzie znaleźliście tam ulicę lub parking czy prywatny balkon....
mesjasz / 178.36.155.* / 2010-11-18 21:25
a ja i tak będę palił
roman.roma / 89.238.41.* / 2009-03-11 11:48
Jestem za zakazem bo dlaczego idąc ulicą co parę metrów wciągam dym bo wszędzie stoją nikotniki czy naprawdę nie można odychać czystym powietrzem
woj86 / 151.88.22.* / 2010-11-18 13:09
w skrócie powiem tak:
Idiotów na świecie jest mało. Ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku.
x-2 / 178.212.46.* / 2010-11-16 22:56
a policzyłeś samochody na ulicy
gaban / 87.205.132.* / 2010-01-22 19:47
Ale 40 letnie autobusy ktore przejezdzajac wywalaja z siebie tyle spalin ze zabilyby stado koni Ci nie przeszkadzaja ? Niedlugo zaczna nam zabraniac wszystkiego. Wolny kraj... smiechu warte. Idioci decyduja co jest dla mnie dobre. To skoro nigdzie nie moge palic to dlaczego wolno sprzedawac papierosy ??? To nic innego jak dyskryminacja palaczy ! Lubie, palic, chce palic, i bede palic dopoki bede mogl kupic fajki w sklepie. Piszesz "bede mogl odetchnac czystym powietrzem" w miescie ?! Zastanow sie czlowieku nad tym co piszesz.
T. / 81.190.70.* / 2010-11-29 14:05
Gdyby nie te wszystkie nakazy z "UE" , to dalej można by było palić w miejscach publicznych.Przecież najlepszy zysk do budżetu płynie z akcyzy wódy , papierosów i benzyny.
Problem w tym , że Polacy zmądrzeli i przestają palić i chlać .
ickw / 217.153.19.* / 2010-11-19 11:33
Użyłeś kretyńskiego argumentu w stylu: "dym z papierosów ci nie przeszkadza? a jakby ci ktoś podpalił stertę opon pod oknem to też by ci nie przeszkadzało?"
oczywiście argument jest debilny i nie ma nic do rzeczy.
"Ale 40 letnie autobusy ktore przejezdzajac wywalaja z siebie tyle spalin ze zabilyby
stado koni Ci nie przeszkadzaja?"
lopo / 85.222.86.* / 2009-01-24 23:14
To był ciekawy projekt. Ale z góry skazany na niepowodzenie.
mś / 193.151.55.* / 2007-06-12 14:15
Może tak wyedukować społeczeństwo, że wśród niepalących należy się powstrzymać od nałogu. To jest sugestia dla Ministerstwa Edukacji, która mogłaby wprowadzić do programu nauczania lekcji wychowawczej obowiązkowe zagadnienie pt. KULTURA OSOBISTA BIS. Z
pewnością "Czym skorubka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci " przyda się nie tylko "grupie ludzi do zwykłej roboty", ale naszej grupie przyszłych tzw. polityków-dyplomatów. A w tedy będziemy mogli prowadzić konwersację o wyższych celach - poprawie jakości życia, a nie ustalać harmonogram życia intymnego Polaka przez organy ustawodawcze lub wykonawcze jakim jest rząd. To uwłacza przypisanej inteligencji, istoty ludzkiej.
sell / 83.21.148.* / 2007-06-12 12:11
Mimi iż sama palę nie mam nic przeciwko niektórym punktom:
1: nik jednak nie zabroni mi palić w moim własnym samochodzie .
2. panie cymiński i huc może wyjaśnicie mi w jaki sposób jeden dyrektor może upilnować 50,100 czy iluś tam pracowników ,a może zacznijmy wreszcie działać tak by to właśnie winowajca zapłacił . Ja jestem dyrektorem i proszę mi wierzyć nie jestem w stanie upilnować wszystkich pracowników i zrobić jeszcze swoją pracę dlatego jest wyznaczona palarnia a ci którzy nie palą nie muszą tam wchodzić. Może to jest następny pomysł tych nawiedzonych PiS-owców na przeciwdziałanie bezrobociu ( trzeba będzie np na 50 przcowników zatrudnić 2 osoby do pilnowania palaczy) To wszystko jest chore jak nasz cały rząd
8848 / 83.27.127.* / 2007-06-12 09:57
Nareszcie śmierdziele nie będą mi dmuchać swoimi spalinami w twarz na ulicy.
Wapniak / 83.28.91.* / 2007-06-12 09:36
Słusznie. Najlepiej dziecku zabrać zabawkę. A gdyby tak zabronić i karać palaczy za palenie w otoczeniu osób niepalących?... Karać za porzucanie śmieci... za niszczenie własnej i cudzej pracy... itd. Po prostu wziąść się do roboty, a nie do tworzenia kolejnych bzdurnych ustaw. Szkoda lasu.
acomitam / 83.25.200.* / 2007-06-11 14:36
Tak, tak... Władza z ludowego namaszczenia zaciska nam pasa. Najpierw był nakaz jeżdżenia w pasach, teraz zakaz palenia we własnym samochodzie. Ostatnie newsy o utonięciach plażowiczów kąpiących się w miejscach niestrzeżonych sugerują, że lada chwila władza w trosce o życie obywatela zakaże takich niecnych praktyk. Co będzie dalej? Władzuchna bardzo lubi dbać o nasze zdrowie i szczęście. Szczególnie, gdy mamy za to zapłacić z własnej kieszeni. To takie europejskie - wyregulować i zakazać wszystko co się da.
skruszony / 83.8.206.* / 2007-06-11 16:06
Przyznaje sie ze oddalem glos na sPISkujących w ostatnich wyborach - teraz sie tego wstydze jak cholera i czasem to mysle dlaczego reka mi nie uschła kiedy karte do urny wzycalem. teraz takie pOSŁY sie nudza i se wymyslaja kolejne ktore to juz z rzedu niekonstytucyjne regulacje prawne. mam nadzieje że nalezacy do układu zdroworozsądkowego Trybunal Konstytucyjny posprata po tych prawie jak rezpezentantów narodu ( prawie robi wielka różnicę)
ADKA / 213.76.113.* / 2007-06-11 10:13
Palacze robią wszystko,żeby ograniczyć im "wolność". Nie liczą się z odczuciami innych ludzi,rzucają pety gdzie popadnie wg zasady "nam wszystko wolno",a później podnoszą krzyk jak niepalący upominają się o swoje prawa.
Zacznijcie się sami kontrolować. (wnioski o postępowaniu palaczy zaczerpnęłam z własnego doświadczenia -paliłam ok. 30 lat), 5 lat już nie palę,jestem wolna czego i Wam życzę.
Kazek cwl / 83.12.30.* / 2007-06-11 08:26
zamiast zakazem palenia niech się zajmą czymś bardziej pożytecznym, budową autostrad, przygotowaniem do Euro 2012, bo jak na razie o tym cicho. Niedługo zabronią spółkowania o ile nie jest ono w celach reprodukcyjnych. Fajny mamy parlament, ciekawe co jeszcze wymyślą cymańskie i inne parlamentarzysty. Dobrze, ze niedługo koniec ich rządzenia, czekam z niecierpliwością na ich reakcje jak przerżną wybory, a mają to jak w banku.
8848 / 83.27.127.* / 2007-06-12 10:01
Ty też sie zajmij czymś bardziej pożytecznym. Pracuję na dworcu. Proponuję Ci raz dziennie zbieranie kiepów z peronów (na których paradoksalnie kubeł na śmieci stoi co 10 metrów). dworzec sprzątaja przez takich młotków całą dobę. Wpadnij na wrocławski PKS o 9 rano i do roboty!
EX-PALACZ / 87.105.223.* / 2007-06-10 23:48
Palenie to zabójstwo, a palacze to debile!!!
Nie mam zamiaru za to co piszę nikogo przepraszać. Nie jest istotne czy palacz to profesor, czy też zwykły prostak. Niezrozumiałe dla mnie jest, że palacze nie zwracają uwagi na to przy kim palą. Ofiarami ich nałogu są często małe dzieci, a palących kobiet w ciąży nie można inaczej nazwać jak wyrodne matki. Takim debilkom powinno się odbierać prawa rodzicielskie skoro nie dbają o nie już przed urodzeniem!
Nikt palaczowi pod nos "bąka" nie puszcza, a jak zachowywali by się gdyby tak było, przecież "bączek" to nie trucizna. Zapytajmy my nie palący czy to było by dla nich palaczy zapachem perfum czy zwykłym, ale nie szkodliwym
smrodem. Może powinni w zamian otrzymywać takie zapachy?
Sam byłem palaczem. Po zobaczeniu w prosektorium płuca palacza (kolegi) zmarłego na raka z powodu palenia zgasiłem ostatniego papierosa (nie wiem w którym momencie) i nie palę już 17 lat.
Zastanówcie się palacze czy warto umierać z powodu tego "gówna" 10, 20, czy też 50 lat wcześniej? I nie mówcie po prostacku i chamsku, że na coś trzeba umżeć !!!!!!!!!!!!!!! Oby nie na raka płuc.
Nikogo nie chcę obrażać, ale jeżeli chociaż jeden "DEBIL" STANIE SIĘ MĄDRYM CZŁOWIEKIEM dzięki mojej paplaninie to też będzie wielki sukces !!!
POPIERAM PROJEKT TEJ USTAWY !!!
Piotr Kozarzewski / 83.24.83.* / 2009-04-01 21:32
A może zakaz jazdy samochodem , bo co ze spalinami którymi muszę oddychać ????
Niech ci cholerni kierowcy przestaną truć społeczeństwo !!!!, a TIR'y , których 1500 przejeżdza przez moje miasto na dobę-to jest smród !!!, i ja to muszę wdychać??.
Pod instytucjami rządowymi uruchamiane są samochody, pewnie z ich rur wydechowych wionie czysty tlen-muszę popatrzeć i może dla nich zamknięte i szczelne pomieszczenia????? (proponuję spacer po Warszawie i małą obserwację samochodów -to takie warczące pudełka na kołach!)
Dla palaczy trzeba wydzielić zamknięte palarnie, aby niepalący nie byli narażeni na zgubne następstwa nałogu... zgoda trzeba to zrobić i przestać ględzić !!! ,bo zakładając że wszyscy przestaną palić i pić - Państwo bankrutuje ! (VAT!)
Na koniec co z alkohilokami lub idiotami, których gaworzenia trzeba słuchać (pani "Miecia" opowiadająca kolejny odcinek ulubionej telenoweli), tu potrzebny jest jakiś zakaz !
@ / 213.230.129.* / 2007-06-10 01:18
Lamanie praw palaczy? A co z prawami niepalących ? Chcesz się truć - masz prawo. ALE truj się we własnym domu i tylko siebie. Ja nie chcę tego wdychać. A na razie niestety muszę - na ulicy, na przystankach, na plazy... To co, mam byc skazana na raka płuc bo palacze MAJĄ PRAWO dymic w miejscach publiczych... Dzieciom papierosow nie sprzedaje się, ale co z dorosłymi, którzy na przystanku stają obok dziecka i zapalają papierosa? JAk dzieciak wdycha cudzy dym to mu nie szkodzi, tak?
Moze by tak przyjąć zasadę: wolno wszystko, co nie szkodzi innym. Palenia we wszystkich miejscach publicznych powinno się zakazać.
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy