Forum Forum inwestycyjneFundusze

Parasol- ing mnie oszukał!!!!!!!!!!!!!!!

Parasol- ing mnie oszukał!!!!!!!!!!!!!!!

justita85 / 83.238.20.* / 2008-10-10 12:05
Prawie dwa lata temu zdecydowałam się zainwestować pieniądze w fundusz parasol, tak wychwalany przez bank ING bank Śląski. w Sumie zainwestowałam 20 tys zł, Dzis z tych pieniedzy zostało mi 14tys!!!!!!!!!!!!! Były to oszczedności całego mojego życia i ta strata jest dla mnie ogromna. Nie wiem, czy teraz je wycofać te pieniadze, czy jeszcze jeszcze czakać z nadzieja na wzrost.. jestem wściekła!!!! Najgorsze jest jednak to, że gdzy stałam przy okienku bankowym inwestując te pieniądze, pytałam się bankiera, czy mogę coś stracić. On odpowiedział, że na pewno nic nie stacę z tych pieniędzy, które wpłaciłam, a staty moga dotyczyć jedynie odsetek, które zyskam. Czuję się oszukana. Nie znam się na przepisach dotyczacych inwestowania w fundusze, dlatego dokładnie wypyłam sie o to w banku. Szkoda, że nie nagrałam tej rozmowy, bo miałabym dowód jak postępuje się z klientami banków. Po prostu brak słów!!!!!!!!!!!!!!!!! Nie wiem ,co teraz robić;(
Wyświetlaj:
PIOTR886 / 83.26.26.* / 2022-02-20 10:02
Dlaczego pozwala się na okradanie klientów poprzez takie fundusze jak Investor Parasol.W całej tej złodziejskiej machinie udział biorą banki.Gdzie nadzór KNF.Wpłaciłem 13200 a po 4 latach otrzymałem 115oo.Gołym okiem widać kradzierz.Tego typu fundusze prosperują na polskim rynku'
Kammaa / 188.147.34.* / 2019-02-12 21:43
Mnie też oszukali. Dzisiaj wyłaciliśmy 6 tyś z zainwestowanych 15 tyś!!! Wpłacaliśmy w 2007 roku na fundusz budownictwa i nieruchomosci, który dziwnym trafem od momentu wpłaty tracił. W 2015 roku zlikwidowano ten fundusz i środki w wysokości tylko 6.500 przekazano na fundusz akcji środkowoeuropejskici. Ten fundusz ten ciągle tracił. I dziś dostaliśmy 6.189. Pani powiedziała, że to akcje i to ryzyko. Ale przez 12 lat żeby ciągle tracić to wstyd dla MAKLERóW INF.
Peter953 / 85.222.30.* / 2016-08-26 13:43
No niestety prawda jest taka. Co to jest inwestycją długoterminowa? To nieudana inwestycja krótkoterminowa!
wiwan / 2016-08-29 08:21
No niestety to bzdura i brak znajomości elementarnych pojęć inwestycyjnych.
waldemar55 / 31.61.140.* / 2015-06-23 15:44
Możesz wypłacać swoje pieniądze na minusie /mniej wypłacasz niż wpłaciłeś/ a ING TFI Bank śląski i tak policzy Ci podatek od każdego zysku jaki w międzyczasie był na tych środkach,zsumuje te podatki i....zdziwisz się,że dostałeś jeszcze mniej. Tak działa ten ING TFI.Czy inne fundusze tak działają nie wiem.
B662 / 209.169.73.* / 2013-10-14 17:00
5 lat temu zainwestowalam w fundusze inw. w ing ok. 45.000zl. dzis, stracilam okolo polowe i wycofalam. agentka powiedziala zeby czekac ale balam sie, przyjdzie 3 fala kryzysu i powiedza za rok, ze juz nic nie mam.... nigdy wiecej nie zainwestuje w fundusze. wole lokaty, pewny zarobek i cala kwota zostaje. jestem wsciekla na ing.
przemas 80 / 80.53.38.* / 2012-01-18 15:11
Witam Inwestorów .

Wiadomo jest jak jest (każdy chce zarobić). Ktoś podejmie rozmowę konstruktywną. Jakie warto posiadać na obecną chwilę fundusze ? Chętnie podejmę rozmowę ? Rozmowa toczy się odnośnie TFI ING. Oczywiście wchodzą w grę fundusze parasolowe , ale także fundusze specjalistyczne SFIO ?
Jakiś konkretny portfel może ktoś zaproponować ?
Chodzi o odrobienie strat , czas inwestycji powiedzmy 2 lata .
Zachęcam do rozmowy .
mac78 / 77.255.62.* / 2012-01-18 22:06
Niezły post :) Kawał czasu ciekawe kto przezył a kto poległ Mi krwi upuscili teraz okopany na swoich pozycjach Chrzań fundusze jak jestes aktywny i mysl samodzielnie ( kazdy chce cię wydy... i to jest pierwsza zasada ) Oszczędzac trzeba ,na emeryture raczej nie licz
frychu / 83.22.254.* / 2012-01-16 17:42
mnie tez oszukali
2 lata temu zawarlem umowe na dwa lata a teraz okazuje sie ze jak wybiore piniadze to 40% dostane
pomijam fakt ze przez dwa lata inwestowali jak najgorzej sie da wiec zamiast wartosci bez odsetek 4800 mam 3500 a wybrac moge 2300
zlodzieje i oszusci
nauczka na przyszlosc - wszystko nagrywac
hossa2018 / 89.66.153.* / 2018-10-20 21:23
niestety nie możnainwestowac na głupa to znaczy jak jachcę nie ważne co ci mówią teraz trzeba zarabieć niepotem nie zarabiasz nie wchodż
UB / 89.72.115.* / 2012-01-04 11:20
Ja jestem w odobnej sytuacji .Mnie w ten sam sposob oszukala doradca finansowy,pani z banku PKO NBP w Dabrowie Gorniczej.Jestem w trakcie pisania pozwu do sadu.
mac78 / 87.205.144.* / 2010-06-03 12:51
Najważniejszy jest pierwszy krok na początku każdy traci Masz parasol duzy plus Teraz musisz wiedzieć po co i gdzie investujesz Im więcej TFI tym wieksza konkurencja a teraz myślę że skończy się olewanie klienta Wyjscia widzę dwa dajesz szansę ING albo zmieniasz na inne TFI Na kasę nie płacz bo jeżeli spółĸa traci 80% to siedząc w akcjach jesteś ugotowana
antyING / 78.102.255.* / 2009-04-02 14:01
Dzisiaj Hang Seng +7,5% a Sensex +4,5%. Ciekawe ile ukradną z tego wzrostu szmaciarze z ING Chiny/Indie ?
Do swojego benchmarku już im tak daleko że nawet nie próbują do niego sie zbliżyć!
rabo / 83.28.238.* / 2009-03-26 19:03
ja stracilem 100 tys i nie placze trzeba czekac
xxxxl / 217.113.228.* / 2009-03-26 18:20
ktoś kiedyś dostał Nobla
za co ?
wykazał, że inwestowanie w fundusze nie ma sensu
niesiasia / 193.93.68.* / 2009-03-26 13:23
A Ja nauczona doświadczeniem z Pioniera teraz na dołku wchodzę do ing sub fund bud i nier. Jestem świadoma tego że to nie jest inwestycja na rok tylko na co najmniej 5 lat. Nie mam do nikogo pretensji za to że straciłam na Pionierze, nie wiedziałam co i jak i za to zapłaciłam. Teraz już wiem i zamierzam zarobić. A tym którzy stracili radzę swoim skromnym zdaniem nie wycofywać się w tej chwili, tylko poczekać aż wzrośnie. Kiedy? nie wiem. Ale to nie jest inwestycja na kilka miesięcy i to trzeba było mieć i teraz trzeba mieć na uwadze.
Już zarabiam, czego życzę i Wam
sonka781 / 89.64.7.* / 2018-10-03 14:22
Ja wpłaciłam 16 tys.na konto oszczędnościowe w lipcu 2007 r.W ciągu pięciu minut pani tak mnie omotała ,namawiała na zakup funduszu aż wyraziłam zgodę.Po tygodniu miałam 300 zł mniej po miesiącu jeszcze mniej.Zapewniano mnie że to inwestycja na lata,dziś po 11 latach zostało 6 tys.
niezalogowany dumniy / 83.7.82.* / 2010-06-03 12:21
Proponuje ograniczyć sie do najblizszych 3 lat, max 4 lat jezeli będzie się miało rękę na pulsie, a nie jakj tutaj sie mówi 5, dołek był 1,5 roku temu, póltora roku mamy wzrosty . Dzieci w podstawówce uczą ,że gosppodarka jest cykliczna (przynajmniej mnie uczyli na wosie nie mówie już o liceum bo profil był menagerski.), Hossa / bessa /hossa / bessa czasem głębsza bessa /czasem wyższa hossa. średnio bessa lub hossa trwa właśnie 3-5 czasem 6 lat.. Po półtora rocznych wzrostach nie mozna sie spodziewać ,że wzrosty bedą trwały 5 lat i wiecej. Moze bedą trwały jeszcze 2 lata moze 3, moze nawet 4 chociaż wątpię,moze faktycznie 5 ale w to nie wierzę.
Dlatego z tej okazji przestrzegam przed takim mówieniem ,że inwestycja w akcej (fundy akcji) to jest na 5 lat bo to gówno prawda. I nie śledząc wyników giełdy przynajmniej miesięcznych można obudzić sie z ręką w dupie.( przepraszam za wulgaryzmy). Mozna kupić fundy akcji prawie na samym szczycie i po pieciu latach mieć dużą stratę.
W czasie inwestowania liczą sie dwie rzeczy.
1) ważne to dobrze otworzyć pozycję tzn dobrze wejść
2) NAJWAŻNIEJSZE to dobrze zamknąć pozycję dobrze wyjść nawet nie na samej górce , ale wtedy kiedy będzie się miało dość , i uzna się ze osiągnięte zyski są wystarczające i zadowalajnące . Skąpstwo w inwestowaniu nigdy nie popłaca.
Jak się spełni oba warunki to SUPER
Jak się spełni drugą zasadę , a pierwszej nie to też bardzo dobrze.
Ale jak się zawali drugą zasadę to nie ważne co z pierwsza i tak jest totalna porażka
Arko122456 / 31.0.88.* / 2022-06-21 10:10
Dokładnie, masz racje, nawet jak kupisz na górce i tracisz, to poczekaj jak spadną na maxa, potem dukup i czekasz na wzrost i sprzedajesz jak jesteś na plus, kiedy? To zależy ile Cię satysfakcjonuje..... inwestycja na min. 5 lat to bujda, kupuj jak spadają sprzedawaj jak rosną, tyle 2 temacie, pzdr
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
czestochowianin / 2009-03-26 14:09 / Bywalec forum
Witam Panią , wchodzi pani do sub. BiN , na jakiej podstawie ?
Czy ma pani jakieś bliższe przesłanki . Jestem zainteresowany , bo jestem w w sub Ing Akcji , ale może bym zmienił , żeby jakieś konkretniejsze wzrosty uzyskać :)

Pozdrawiam Panią .
asd1 / 78.152.25.* / 2009-02-01 13:49
a mnie coś urobili na prowizjach przy konwersji dodatkowo. tak. naliczali mi prowizje przy konwersji pod parasolem. na szczęście konwertowałem małe kwoty. jak zadzowniłem, to nie wyjaśnili mi tego dokładnie i poprosiłem o przysłanie wyliczenia prowizji dla jednej z moich transakcji. miałem za miesiąc dostać listownie rozliczenie. minęły 3 mies. i ani widu ani słychu. teraz, mimo, że już dużo straciłem, powoli wycofuję się z tego funduszu i to jedyna dla mnie możliwość w tej chwili. jak kupowałem jednostki, to za mną latali, a teraz mają to w nosie, żeby gorzej nie powiedzieć.
antyING / 78.102.255.* / 2009-01-21 12:12
ING TFI to banda szubrawców. Wielokrotnie o tym pisałem. Zazdroszczę ci jedynie tego że straciłaś u nich tylko 7 tys zł.
do początku nowsze
1 2
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy