Forum Forum inwestycyjneFundusze

Pareto (Open Finance)

Pareto (Open Finance)

Michal_O / 2009-05-29 09:35
Witam,

Czy ktoś z Was kupił / zna produkt o nazwie "Pareto" sprzedawany przez Open Finance ?

Produkt oparty na: BNP Paribas New Frontier 8 EuropeExcess Return Index.

Wyświetlaj:
KLIENT OPEN / 95.41.100.* / 2010-09-02 12:42
TEN PRODUKT DAJE GWARANCJE OK 80% PO 15 LATACH SAM INDEX OD POCZATKU PRZYNIÓSŁ ZYSK NIECAŁYCH 5%. TO JEST SCIEMA KTORA POZWALA DUUUUZO ZAROBIC TYLKO FIRMIE. PO WSPOLNYCH WYLICZENIACH Z DORADCA SAM PRZYZNAL MI RACJE. TERAZ ZASTANAWIAMY SIE NAD REGULARNA INWESTYCJA W SKANDII LUB AXA
arur / 77.236.26.* / 2010-10-26 20:48
skandia i axa chyba nie lepsze patrzac na prowizje jaka pobieraja co miesiąc - sam sie zastanawialem i stwierdzilem ze lepiej inwestowac w mbanku niz przy pomocy powyzszych.
Wg mnie gorsza opcja niz pareto - prowizja dóżo wieksza, brak gwarancji kapitału, podatek belki przy wypłacie całej kwoty. Jedyny plus to ze samemu sie decyduje w co inwestowac ... ale w momencie kiedy nie ma w co pozostaje placic prowizje :-)
saaa / 188.147.160.* / 2010-09-05 17:01
co to znaczy ze produkt daje gwaracje 80% po 15 latach??
CB / 77.222.255.* / 2010-08-31 09:56
Zrobiłem ten błąd, ale opamiętałem się podobnie jak "Ki" i odkręciłem rzecz - ulga jest naprawdę wielka.
antypareto / 178.182.39.* / 2010-08-19 19:13
Sytuacja wygląda tak: po roku czasu w Patero mam zerowy zysk (indeks poleciał w dół). Mam przeczucie, że nic z tego nie bedzie również i w przyszłosci i zamiast kokosu dopłacę do interesu. Chciałbym zapytać kogoś kto się na temacie zna: czy umoczę pieniądze czy są szanse, że wybiorę je chociaż z minimalnym zyskiem?
Ki / 79.186.208.* / 2010-08-20 20:37
Mnie Pani w banku przekonywała, by przez najbliższe 3 lata nie śledzić tych wykresów, ale też zapewniała, że po 3 latach nawet jak zabiorą mi 75% przy rezygnacji to i tak odzyskam to co wpłacałam plus procent....więc zakładam, że pewnie tak jest ...jakiś tam zysk powinien mimo wszystko być. A im dłużej wpłacasz tym mniejszy koszt wycofania się.
pracownik gnb / 83.26.136.* / 2010-08-31 14:06
i wierzysz w to co Ci mówią, to czyste kłamstwa, mówię to od strony sprzedawcy :)
Ki / 79.186.197.* / 2010-08-17 19:49
Witam,
ja dałam się nabrać albo raczej namówić na Pareto II. Całe szczęście, że opamiętanie przyszło w porę i następnego dnia poszłam wszystko odkręcić. Nie było łatwo, bo pani w banku przekonywała mnie, że nie ma powodów do paniki a za 3 lata mogę sobie odebrać to co wpłacę plus całkiem spory procent. Mimo tego nalegałam by umowę wycofać, bo nie rozpoczął się jeszcze tzw okres odpowiedzialności w którym przepadły by mi całe pieniądze, gdybym chciała z tego zrezygnować w tym okresie. Oczywiście na początku pani twierdziła, ze nie ma możliwości odwrotu, bo...już moje pieniądze pracują...Ale w końcu przyznała rację i w ciągu tygodnia miałam zainwestowaną kwotę z powrotem bez żadnych strat czy prowizji. Miałam dużo szczęści, że udało mi się to w porę wszystko odkręcić.
zawiedziony / 178.182.39.* / 2010-08-19 17:47
No pewnie ze ta pani ciemnote wciskala, bo te skurczybyki maja od tego prowizje. Tak jak napisalem ponizej, moje pieniadze pracuja juz rok............ a dzisiaj bylem zapytac jak tam, co tam i.......... po roku mam tyle samo co wplacilem. No to juz jest smiesze, za te 9 000zl to juz wolalbym sobie jakis slaby samochod kupic, a nie na piechote chodzic wszedzie. Ja to wzialem w Open Finance - u doradcców finansowych. Jesli to są doradcy finansowi to ja jestem Marek Belka.
tropiciel / 83.27.115.* / 2010-06-10 21:20
witam, sam zastanawiałem się nad tym produktem, jednak z niego zrezygnowałem, 15lat bez wpływu na to co się dzieje z własnymi pieniędzmi za dużo, na wykresach wszystko ładnie wygląda ale rzeczywistość jest zgoła inna, tak jak pisali przedmówcy na strukturach na ogół się nie zarabia, a po odliczeniu opłat nawet się traci....
qlik00 / 89.76.81.* / 2010-05-09 20:51
Ludzie biorą kredyty hipo i nie myślą czy go spłacą czy nie, ale biorą. Z parto jest podobnie, tylko klienci się zastanawiają czy dożyją czy nie. a tak naprawde klient ciułając na lokatach po 3 miesiące zejdzie po wyjściu z banku... i co? tez ma sam wkład :)
Ok zakładając że chcecie systematycznie odkładać pieniądze. niech to będzie 100 zł miesięcznie. Za 100 zł nie założysz żadnej lokaty. Ale ok. Mówicie że pareto jest BE. Więc... zapewne wybierasz jakiś fundusz.
w Pareto masz gwarancje że po 15 latach jeżeli będzie się waliło i paliło masz 100% gwarancji kapitału. więc jeżeli odkładasz kase systematycznie to zawsze lepsze jest 22500 na koniec niż 0.
na fundusz wpłacisz... ok nie dość że nie masz gwarancji kapitału. więc niech w ciągu 15-30 lat 2x powtórzy się kryzys to na starość kupisz sobie fajnego lizaka.
Dobry doradca powie wam że jeżeli masz dodatkowy kapitał żebyś nie wrzucał go na całe pareto. Dlaczego? Po to żeby mieć w razie czego płynność finansową.
Jak widzicie nie piszę o zyskach, zakładam prosty scenariusz kiedy wszystko byłoby do dupy. przy Pareto macie możliwość systematycznie odkładać kase, z gwarancją kapitału i nawet niech to będzie zysk około 3% dodajcie do tego dźwignię finansową i to że na początku pracuje np. nie 4500 tylko 22500. Niektórzy piszą o dywersyfikacji kasy ok. W obrębie tego indeksu pieniądze sa inwestowane między obligacjami, surowcami, nieruchomościami i akcjami.tylko dodatkowo w przeciwieństwie do funduszy podatek naszego kochanego Belki jest odroczony w chwili przerzucania kasy, na funduszach przykro mi ale i tak płacisz - podatek belki - + prowizje dla maklerów etc. więc 1.28 % miesięcznie przy pareto to nie duży koszt.

czepiacie się że są duże koszty rezygnacji do 5 - 6 lat. Paribas inwestuje w klienta 4/5 kapitału, a Wy jako typowy Polak macie pretensje że już w pierwszym miesiącu nie możecie wybrać zagwarantowanej kwoty. szkoda że z kredytów tak łatwo rezygnujecie w połowie ich trwania a LCD 42 cale wisi na ścianie.. hehe
Ludzie biorą kredyty hipo i nie myślą czy go spłacą czy nie, ale biorą. Z parto jest podobnie, tylko klienci się zastanawiają czy dożyją czy nie. a tak naprawdę klient ciułając na lokatach po 3 miesiące zejdzie po wyjściu z banku... i co? tez ma sam wkład :) (tzn uposażeni :D )
na koniec powiem jeszcze że
-spada % lokat a po wejściu w strefę euro nie liczcie na wyższe % niż 2.
-to zmusza klienta do systematycznego oszczędzania ale jak wrzucicie kase na rachunek i oczekujecie dźwigni to licznie % w skali roku miesięcznie, minus inflację, - belkę i to że oprocentowanie spada to obudzicie się po 15 latach z kwota znacznie mniejszą...
Zapraszam do Getin Noble Bank, Trafiając na dobrego doradce przedstawi wam + - pareto + doradzi jak zdywersyfikować kase. nie spodoba się pójdziecie gdzieś indziej. Nie zapomnijcie że Open, Noble to komórki odpowiedzialne za rozmieszczanie inwestycji kasiastych ludzi, dołączył do nich Getin i przekształca się w komórkę doradców a nie sprzedawców. W końcu klient z mniejszym portfelem może oszczędzać w większym wymiarze. Nie o to chodzi żeby wcisnąć klientowi lokate i wywalić z oddziału tylko zapewnić klientowi dobre rozwiązania. To klient podejmuje decyzję a nie pracownik banku, nie zapomnijcie o tym
poznaniak / 79.173.14.* / 2011-01-14 23:16
Cały czas mowa o jakiejś 100% gwarancji kapitału. Co to za gwarancja? Bank (nie BFG), czy nawet jakaś jego jednostka podrzędna. W perspektywie 15 lat może upaść. Jaka to gwarancja? Doradca czy sprzedawca. Co za różnica? Jak doradca pracuje w Getin to poleci produkt WBK albo PKO? Doradca ma płacone od upchniętych umów więc proszę bez tych pustych wywodów, bo mam wrażenie że pseudo-darmowi doradcy traktują wszystkich innych jak byśmy przyjechali do ich oddziałów z głębi Syberii.
koala007777 / 89.76.209.* / 2010-08-27 10:53
A ja tam wolę lokatę. Mam "Mocne konto oszczędnościowe " w PKO BP. Oprocentowanie od 3,8%-do 4,5% (w zależności od kwoty). Odsetki są dopisywane co miesiąc. W każdej chwili mogę pieniądze wypłacić ( raz w miesiącu bez żadnej prowizji) . W każdej chwili przez serwis internetowy mam wgląd w stan konta. To mnie w tej chwili całkowicie zadowala. Kiedyś straciłam na funduszach i teraz odrabiam na lokacie.
mancia200 / 93.94.190.* / 2011-02-26 15:25
to sie nazywa zysk 4,5% łał inflacja 3,8 % jestes w skali roku jakies 0,7% do przodu a na emeryturze wyzyjesz za jakies 400- 500 zł ???? masz łeb gdzie to konto ide zakładac heheh
573489057432 / 83.4.92.* / 2010-04-20 07:23
jeśli nie rozumiesz tego funduszu, a chciałbyś się dowiedzieć więcej o jego pozytywnych i negatywnych (które nie zostały przez open finance przedstawione) stronach, zapraszam, napiszcie do mnie na maila: rimwrecker(at)tlen.pl
pozdrawiam
hoin / 93.105.187.* / 2010-07-19 21:29
Szkoda że ten mail jest niepoprawny
tanczący_z_fundami / 195.149.64.* / 2010-03-10 12:31
Przeczytałem opis produktu w necie, ja p...dolę ! Naprawde ludzie sie na to nabierają ? haha zobaczycie zyski tak jak zeszłoroczny śnieg. Produkt jest nieźle zakamuflowany (zresztą jak większość produktów strukturyzowanych), aby tylko ukryć przed frajerem który dał pieniądze co się naprawdę dzieje z jego pieniędzmi. Najbardziej mi sie podoba stwierdzenie (cytat z opisu produktu http://www.structus.pl/analizy/pierwsza-struktura-z-regularna-skladka):
"to 15-letni produkt inwestycyjny, w którym inwestor na początku uiszcza 20 proc. składki, a pozostała część jest niejako kredytowana i spłacana w miesięcznych ratach."
HAHA frajer myśli że te dodatkowe 80% to dobry wujek Paribas mu dał za darmo,a tu kredyt - pytanie NA ILE OPROCENTOWANY ? Fajne jest też to że mimo iż frajer wpłacił 20% kwoty to nie dośc że dostaje na te pozostałe 80% kredyt oprocentowany, to jeszcze opłata roczna jest pobierana od pełnych 100% - czyli nie dośc że frajer płaci za kredyt który dostał, to jeszcze od tej kwoty płaci prowizję , PODWÓJNA RĄBANKA w majestacie prawa!
Ludzie nie dajcie się nabijać w butelkę !!!
tańczacy_z-fundami / 195.149.64.* / 2010-03-10 12:35
Aha i jeszcze te 80% co jest kredytowane może być w euro a nie w złotówkach więc rąbanka może się okazać potrójna, bo jeszcze dojdzie spread haha ALE JAZDA !
mmadzia / 77.253.161.* / 2010-03-04 13:53
Ja dzisiaj zakupiłam PARETO, liczę że dotrwam te 15 lat i że zysk będzie taki jak obiecują :)
bronek12345 / 178.182.103.* / 2010-06-19 12:04
Dałeś się nabrać, zysku nie będzie, sprawdź indeks jak traci. Zapłacisz za to 1,28% x 15 lat czyli prawie 20 % bankowi. Duża opłata jak za możliwość oszczędzania
favil / 77.253.135.* / 2010-08-20 10:58
Mój znajomy a dokładnie duzy gość (zresztą były kryminalista) tez odwiedził open finance i po zapoznaniu sie z ofertą Pareto i zapoznaniu z danymi osobowymi agenta stwierdził,ze moze zainwestowac 10000,ale jak za te 15 lat nie otrzyma przyblizonej kwoty jaką deklarował ów agent to go dosłownie znajdzie choćby pod ziemią i mu nogi z dupy powyrywa itd.No prosze wierzyć ,ze ów agent nie chciał mu juz wciskać tego "produktu".To daje troche do myslenia,ze agent wybrał bezpieczną przyszłośc
dadasf / 178.182.39.* / 2010-08-19 17:21
dokladnie mam od roku pareto i w ciagu roku mam zero zysku bo polecialo na łeb na szyje :| licze ze bedzie lepiej w przyszlosci a jak nie to po 6 latach to wyciagam, nic nie zyskuje i trace 5 000zl :). I to by sie wtedy zgadzalo ze za glupotę się płaci.
@@@ / 188.146.119.* / 2010-02-18 08:04
Za założenie PARETO II jest wysoka premia, dlatego nikt nie przekona mnie, że nie warto go zakładać. Sam założyłem 7 i chcę więcej :)
mxmxmx / 87.207.59.* / 2010-02-09 09:03
ja mam ten fundusz, z początkiem roku przestałem mieć dostęp do wyników on-line. tylko doradca go posiada. Nie znam się na funduszach ale liczyć umiem więc martwi mnie fakt że kupowałem coś po 200 a teraz jest po 137 i cały czas dokupuje ten felerny towar.
jeśli ktoś potrafi mi wyjaśnić że sytuacja może się odwrócić to poproszę bo nie wiem co robić. pozdr
DORADCA GNB / 89.79.56.* / 2010-02-26 14:21
JA CI TO JASNO WYTŁUMACZE - NOTOWANIA JEDNOSTKI Z 200 SPADŁO O 90% PO POSREDNICY I AGENCI DOSTALI WYNAGRODZENIE Z TWOJEJ WPLACONEJ KWOTY, ALE SPOKOJNIE TO BYLO DO PRZEWIDZENIA ZA ROK POWINNO WROCIC DO 200 I ZACZNIE PRACOWAC NA ZYST - WSZYSTKIE PRODUKTY STRUKTURYZOWANE TAK DZIALAJA ;)
matp12 / 2010-01-22 00:31
Więc tak, na dzień dobry chcę powiedzieć, że pracuję w konkurencji, nazwa nieważna, bo nie mam zamiaru nic sprzedawać. Jeden z moich klientów zapytał mnie, czy program pareto jest opłacalny. Przyznaję się, że nic o nim nie wiedziałem, tak więc na podstawie danych przekazanych przez klienta powiedziałem, że jeżeli wszystko przedstawia się tak jak mnie informuje, to nic lepszego mu nie znajdę. Poprosiłem go jednak, aby dał mi dwa dni na lepsze zorientowanie się w sytuacji. Umówiłem się na rozmowę z doradcą open finance. Byłem bardzo ciekaw tej rozmowy, ponieważ wydawało mi się, że można na tym programie sporo zarobić. Oto wnioski z mojej rozmowy:
- 80% faktycznie dostajemy jako niskooprocentowaną pożyczkę,
- nie mamy wglądu w co w danej chwili inwestowane są nasze pieniądze,
- nie mamy możliwości zmiany inwestycji, nawet w stopniu bardzo ograniczonym np. ryzykownie, bezpiecznie,
- według doradcy z którym rozmawiałem, nie mamy możliwości sprawdzić historycznych wyników funduszu,
- dostałem informację, że średnia roczna stopa zwrotu za ostatnie 17 lat wyniosła 9,72%,
- podobno w roku 2008 w czasie największego kryzysu pieniądze ani nie zarabiały, ani nie traciły, tylko czekały.....niestety pani nie poinformowała mnie, gdzie wtedy były...,
- na przedstawionej symulacji był przyjęty znacznie wyższy zysk niż ten historyczny, kiedy zwróciłem na to uwagę, doradca nie potrafił odpowiedzieć mi, dlaczego założone było wyższe oprocentowanie.

Mój wniosek: albo trafiłem na bardzo złego doradcę, albo jest to produkt, nad którego opłacalnością i bezpieczeństwem należy się głębiej zastanowić.
punto25 / 83.30.214.* / 2010-02-02 22:02
Na dzień dobry, chciał bym zwrócić uwagę na fakt, że twoja wypowiedź pojawia się na kilku forach, oczywiście treść identyczna , kopiuj +wklej to twoja metoda.

Więc nie zaśmiecaj forum skoro nie masz nic do powiedzenia.
Z pracą w banku też raczej do czynienia nic nie masz, a wynika to z treści twojej wypowiedzi. No chyba że pracujesz w Banku Spółdzielczym to zwracam honor :-)
slawekk / 77.255.77.* / 2012-01-21 14:12
ja mam PARETO II - od 2 lat - zdecydowanie odradzam, tak samo jak cały Getin Bank i doradców z HB - ale to tylko moje zdanie ( straciłem przez nich w 2 lata ok 25 tys zł więc mam prawo na nich narzekać)
mmam pareto / 78.159.80.* / 2010-01-25 23:26
LEPIEJ POWIEDZ ŻE CIĘ NIE STAĆ NA PARETO I O INWESTYCJACH MOŻESZ SOBIE POMAŻYĆ :):) ZBIERAJ W SKARPETĘ WYJDZIESZ NA TYM NAJLEPIEJ
matp12 / 2010-01-26 17:17
Inwestuję pieniądze już od kilku lat, moja powyższa wypowiedź miała na celu jedynie podsumować rozmowę z przedstawicielem open finance.
marit / 89.75.40.* / 2009-11-15 00:15
Ja tez podpisałam taka umowe.
Z tego co powiedzial moj doradca, jak najbardziej pieniądze mozna wycofac, ale zupelnie sie to nie oplaca ze wzgledu na wspominane tu już prowizje od zerwania umowy. Z symulacji takiego funduszu, wyglada na to ze naprawde mozna sporo na tym zarobic i np. po 15 latach miec mozliwosc splacenia zaciagnietego na 30 lat kredytu. Uwazam, ze to super perspektywa, ale przekonam sie za 15 lat :)
R. Z. / 89.72.55.* / 2009-11-22 23:02
G.Bank jest sprzedawcą finansowym, proszę nie brać jego uwag na serio. Po prostu musi opchnąć ludziom jak najwięcej szitu. Im większy szit tym większa prowizja, im większ prowizja tym bardziej nakręca ludzi do "inwestycji"
Pareto jest podobno znakomitym produktem dla pośredników (oczywiste) i dla banku, jest to za to fatalny produk dla klientów o czym najlepiej świadczy zawiłość jego konstrukcji i fakt że nik nie wie na czym on polega...
Podobno sprzedawcy potrafią świetnie przedstawić go Klientom ale w moim banku słyszałem już opinie "chcesz stracić Klienta, sprzedaj mu pareto"
Znam doradcę (powtarzam doradcę) który nie odważył się sprzedać swojemu bardzo dużemu Klientowi pomimo nacisków ze strony przełożonych
Tak więc odradzam inwestycję w pareto, ludzi nie ładujcie pieniędzy w coś o czym nie macie zielonego pojęcia
A trochę się znam na rzeczy bo pracuję w banku który produktów strukturyzowanych sprzedaje bardzo dużo poprzez swoich SPRZEDAWCÓW
punto25 / 83.30.212.* / 2010-01-23 21:09
Postaram się sprostować kilka wątków z tego postu, bo ktoś kto śmie się nazywać pracownikiem banku, nie posiada elementarnej wiedzy odnośnie produktów finansowych.
Mogę się zgodzić, że Pareto jest skomplikowane pod warunkiem, że rozwiązanie zadania
2+2 sprawi komuś kłopot.
Twierdzisz, że Twój bank oferuje produkty strukturyzowane, więc proszę pomyśleć
czy Pareto, które oferuje 100 % kapitału , posiada formę ubezpieczenia na życie, nie przypomina troszkę struktury na której niby się znasz ?


Jeżeli jesteś zainteresowany poznać szczegóły konstrukcji Pareto, Możesz dzwonić lub pisać, na pewno zaspokoję Twoją ciekawość .

Pozdrawiam.

mail = nick plus o2.pl
KASIULEK987 / 79.191.234.* / 2009-12-10 00:10
Jesli pracujesz w banku to znaczy że też sprzedajesz produkty strukturyzowane. I jak to sie wyrażasz też oferujesz swoim klientom "SZIT"! A może Ty nie masz o tym zielonego pojęcia? W porównaniu do ciebie wiem z czym mam do czynienia. Pareto jest instrumentem który na świecie funkcjonuje od dziesiątek lat. Wystarczy spojrzeć na sąsiedujące z nami Niemcy. Zastanawiałeś się kiedyś skąd ci ludzie maja tyle kasy na starość? Stać ich na domy, podróże etc. Wszystko dzięki systematycznemu oszczędzaniu. Faktem jest iż jest to fundusz i nie znamy ostatecznego, końcowego wyniku procentowego, ale nie ma możliwości straty! A zyski przy czasie 15 lat mogą być na prawde duże.
Wojtek4321 / 79.190.54.* / 2009-12-09 17:14
Rozumiem, że sam trzymasz pieniądze na lokatach 5% na rok? Dla twojej wiadomości na programie "PARETO" zarobiłem przez ostatnie 68 dni prawie 16% więc chyba nie jest źle :) - do indeksu na którym opiera się ta inwestycja jest podgląd w internecie na stronie banku. Program ma też zresztą gwarancje kapitału...
No Name / 91.150.196.* / 2009-11-24 17:38
Konstruktywna krytyka i siła argumentu. Panu/Pani R.Z. dziękujemy za pełen emocji komentarz.
ZZZAAADAM / 89.75.212.* / 2009-08-02 22:23
podpisałem próbną umowe i nie ma w niej żadnej wzmianki, że mogę wypłacić pieniądze po 6 latach ze sporym zyskiem(a tak mi tłumaczył doradca).Wręcz tłustym drukiem jest napisane, ze z zyskiem wypłacić moge po 180 miesiącach, czyli 15 latach. Jeśli nie wpłacę tych pieniedzy, czy poniose jakieś konsekwencje? Prosze o informacje!
t0mek / 87.205.222.* / 2009-08-17 22:58
Z tego co zrozumiałem warunki - można wycofać się po 6 latach z oplata likwidacyjna w wysokości 20 % wpłaconych środków (składek bieżących) oraz wypracowanego zysku. Przy założeniu że indeks faktycznie będzie rósł w zadowalającym tempie - faktycznie można wyciągnąć więcej niż się wpłaciło. Jeżeli nie wpłaci Pan pierwszej wpłaty - zgodnie z regulaminem nie przystępuje Pan do programu.
rozważna / 83.10.112.* / 2010-07-07 14:14
Opłata Likwidacyjna* Rok Odpowiedzialności Wysokość Opłaty Likwidacyjnej
(pobierana od Wartości Rachunku)
1- 100%
2 -100%
3 -100%
4 -75%
5 -50%
6 -30%
7 -20%
8 -15%
9 -10%
10- 5%
11 -4%
12 -3%
13 -2%
14 -1%
15 -1%

Znajoma pracownica GNB powiedziała, że strasznie kłamią prezentują klientom ten produkt, głównie chodzi o opłaty za wcześniejszą likwidacje. Mówiła, że nie założyła by go sobie ani nikomu znajomemu
pzdr / 94.231.53.* / 2010-05-10 19:23
Mi doradca powiedział, że jeśli wycofujesz się po 6 latach odzyskujesz jednie 20 % ewentualnie narosłych odsetek.
WIKTOR123 / 79.190.54.* / 2010-09-27 13:30
AKTUALNIE NIE MA NA RYNKU LEPSZEGO PRODUKTU NA OCZSZĘDZANIE NIŻ PARETO!!!
JEST GWARANCJA KAPITAŁU NA 100% ( A NIE 80% ) I JEST TO ZAPISANE W OWU!!!
NIE PISZCIE BZDUR, PONIEWAŻ ANALIZOWAŁEM INWESTYCJE W AXA, AEGON I SKANDIA I SĄ TAM OPŁATY ROCZNE PRAWIE 6% ( ZA FUNDUSZE I UBEZPIECZENIE )!!!

PS. SPRZEDAWCY Z INNYCH FIRM NIE PISZCIE BZDUR BO NIE MOŻECIE SPRZEDAWAĆ INWESYTCJI EUROPY M.IN. PARETO!!!
I DLA CIENIAKÓW, KTÓRZY TU WYPISUJĄ BZDURY - INWESTYCJE WTEDY SIĘ ROBI JAK FUDNUSZE LUB INDEKSY SĄ PO SPADKACH, PONIEWAŻ WTEDY TASNIO KUPUJEMY I ZA KWOTĘ ZLEWAROWANĄ ( TAKA JEST KONSTRUKCJA W PARETO )!!!
AAADAM / 89.75.212.* / 2009-08-02 22:20
podpisałem próbną umowe i nie ma w niej żadnej wzmianki, że mogę wypłacić pieniądze po 6 latach ze sporym zyskiem(a tak mi tłumaczył doradca).Wręcz tłustym drukiem jest napisane, ze z zyskiem wypłacić moge po 180 miesiącach, czyli 15 latach. Jeśli nie wpłacę tych pieniedzy, czy poniose jakieś konsekwencje? Prosze o informacje!
gość7777 / 109.243.30.* / 2010-04-02 12:47
hmm, ja dzisiaj tez pytalam o ten produkt. Mi doradca powiedzial, ze moge wyplacic po 6 latach i wtedy bede raczej na zero. Do szostego roku - na minusie. Potem idziemy po zysk :)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy