Forum Polityka, aktualnościKraj

Pielęgniarki walczą o podwyżki. Przygotowały własną wersję porozumienia

Pielęgniarki walczą o podwyżki. Przygotowały własną wersję porozumienia

Wyświetlaj:
minimum / 78.8.185.* / 2015-08-18 18:25
najnizsza pensja powinna wynosic przynajmniej 3000 zl netto.
xdsdsdss / 90.156.67.* / 2015-08-04 21:07
jestem z Wami, walczcnie do końca!!!, olac lekarzy złodziei
ŻABCIA 456 / 5.172.236.* / 2015-08-04 18:41
Pielęgniarką podwyżka się należy, leżałam w szpitalu i wiem jaka to ciężka praca.PIELĘGNIARKI UPOMINAJCIE SIĘ O SWOJE.
Nemo. / 178.37.142.* / 2015-08-05 07:56
Ja też leżałem w szpitali i wiem jak one się opier....
kapslock / 79.190.156.* / 2015-08-04 16:45
Pielęgniarkom należy się podwyżka. Już teraz na oddziałach nie ma komu pracować. Zresztą pielęgniarki nie są jedyne. Służba cywilna od 8 lat na oczy nie widziała nawet wyrównania inflacyjnego, a wielu w SC też zarabia blisko pensji minimalnej. Generalnie zarobki w Polsce są za niskie
inz_ / 5.172.247.* / 2015-08-04 14:06
argument jaki kiedyś czytałem tzn. , że w szwajcarii za to samo pielęgniarka dostaje 12 tys zł za miesiąc to żaden argument - w szwajcarii wszyscy zarabiają inaczej - inne zawody też zarabiają tam dużo więcej, więc jeśli zależy wam na forsie zamiast biadolić po prostu jedźcie do pracy za granicę.. jeden zawód ma zarabiać na poziomie niemiec czy szwajcarii a cała reszta ma zarabiać po polsku? czy wy zdajecie sobie z tego sprawę?
agata18xxx / 88.199.147.* / 2015-08-04 14:18
Człowieku to pakuj się już ,zostaw rodzinę i jedź ....nikt Ciebie nie trzyma ....my chcemy odpowiedniej pensji za swoją pracę ..... jak uważasz ze masz też za mało to miej pretensje do władzy a nie do pielęgniarek ..... zdrowia życzę ..... :)
inz_ / 5.172.247.* / 2015-08-04 15:33
chyba nie bardzo zrozumiałaś co piszę., ja też w swoim zawodzie mógłbym zarabiać więcej np w niemczech czy gdzieś tam ale żyję w Polsce i nie biadolę że gdzieś tam inż programista zarabia 10 tys euro a u mnie w polsce to tylko 3-4 tys.. za to są też plusy - jestem blisko rodziny i nie chce wyjeżdżać, gdybym chciał zarabiać więcej nie pisałbym, że ktoś ma mi dać bo w innym bogatszym kraju jest lepiej wyjechał bym albo sam próbowałbym siły zakładając swoją działalność - wtedy mogę sobie płacić ile mi się podoba.. jesteś wart tyle ile chce Ci dać pracodawca lub klient a jak nie pasuje to zmień go a nie miej pretensji że są bogatsze kraje..
ka353 / 79.187.40.* / 2015-08-05 14:51
Tylko Ty nie masz odpowiedzialności takiej jak pielęgniarka!komentujesz,a nie wiesz o co chodzi!bo wyobraź sobie, że właśnie chodzi o to, żeby pielegniarki nie wyjeżdżały, bo nie będzie się miał kto Tobą na starość zajmować!!!pozdrawiam
aramiska / 37.248.254.* / 2015-08-05 00:01
Po prostu jesteś mało wymagający. Jak podoba Ci się jedzenie ziemniaków z kefirem, to smacznego. Ja chcę jeść schabowe i to w knajpie. A zamiast wczasów agroturystycznych w wiosce obok, Dominikanę. Bo czemu nie ?
bratka1 / 212.96.245.* / 2015-08-04 21:36
Pan inż.programista zarabia jak napisał tylko 3-4 tysiące.Trzeba mieć tupet by proponować wyjazd za granicę pielęgniarkom w większości 48+.My też chcemy zarabiać godnie jak pan inż. i być blisko rodziny.
Pielęniarka / 109.243.40.* / 2015-08-04 19:25
Ty chyba też nie rozumiesz czego oczekują pielęgniarki. Ty jako programista za pracę umysłową masz 3-4 tys. My za pracę fizyczną mamy 1700 zł. Chodzi o to, że z czasem (jak tak dalej pójdzie) to po prostu nie będzie miał kto pracować w tym zawodzie. W Polsce jest mało pielęgniarek, ponieważ wyjeżdżają za granice, a z kolejnymi latami nie będzie ich więcej, ponieważ więcej z nich odchodzi na emeryturę niż przychodzi do pracy. I zmiana pracodawcy nic tu nie da. Bo wszędzie jest tak samo.
Sławek823 / 62.148.81.* / 2015-08-05 06:11
Kompletna bzdura. Żadna pielęgniarka nie wyjeżdża za granicę. To tylko wasza niczym nie pokryta śpiewka. Młoda pielęgniarka po szkole nie ma szans na pracę.
Nikt nie chce jej przyjąć do pracy. Może na miesiąc dwa na zastępstwo a potem na bruk.
Pielęgniarki to taka sama szajka jak lekarze. W lutym moja żona rodziła w szpitalu wszystko było ok dopóki nie było walentynek i panie pielęgniarki miały serduszka w oczach kawka ciasteczka a pacjent wróg numer jeden bo przeszkadzał w imprezce.
ivo_page / 109.173.147.* / 2015-08-05 03:24
Tak już jest na tym świecie, że za pracę umysłową dostaje się więcej niż za pracę fizyczną. Wracając do tematu - jedynym ratunkiem jest prywatyzacja służby zdrowia. Wszelkie udawane reformy, obietnice, prognozy niestety się nie sprawdziły. Państwo sobie nie radzi z zapewnieniem świadczeń lekarskich dla obywateli, którym siłą wyrywa składki na NFZ. Niestety, wiemy, że większość piguł będzie w przypadku prywatyzacji do odstrzału, bo nie spełnią wyśrubowanych norm, które nałoży prywatna lecznica. Zresztą, proszę być bardziej obiektywnym i wspominając o zarobkach szwajcarskich pielęgniarek, proszę wspomnieć o kompetencjach i kwalifikacjach wymaganych w Szwajcarii od takiej osoby. Druga kwestia - z całym szacunkiem, czy kogoś w Polsce w ogóle obchodzi, czego oczekują pielęgniarki? Nie obchodzi to władzy, społeczeństwo jest na Wasze problemy nieczułe, bo samo jest przyzwyczajone do biedowania. Nic nie wskóracie. Kopacz naobiecuje, będzie mydlić Wam oczy, przeczeka do jesieni, a po wyborach wygrany PiS powie, że to nie jego obietnice wyborcze. "W Polsce jest mało pielęgniarek, ponieważ wyjeżdżają za granice, a z kolejnymi latami nie będzie ich więcej, ponieważ więcej z nich odchodzi na emeryturę niż przychodzi do pracy" - cóż, to już nie Pani zmartwienie. Skoro dostanie pracy w Medicover to dla niektórych pielęgniarek marzenie, wnioskuję, że nie wszędzie jest tak samo.
Anonim290 / 83.8.169.* / 2015-08-04 14:05
Jestem przeciwko to co wyprawia sie w szpitalach i pomoc pielegniarek .Zgroza niech wyzyja za minimalna pensje i wezma sie do uczciwej roboty bo narazie to jest lekcewazenie pacjentow bo szanowna pani musi wypic kawusie i wysluchac najnowszych plot a taki pacjent musi czasami wysluchac obelg zanim dostanie pomoc od nich
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
aramiska / 37.248.254.* / 2015-08-05 00:11
Kawę Anonimie, piję w domu, bo w pracy nie mam czasu. Niejednokrotnie nawet jest tak, że i potrzebę fizjologiczną , zaniosę do domu, bo nie mam kiedy pójść do toalety. Serdecznie zapraszam w nasze szeregi, z pewnością "obskoczysz", wszystkich pacjentów, spełnisz oczekiwania ISO, zdublujesz papierową dokumentację w komputerze, wysłuchasz obelg rodzin, zbierzesz wymówki z USG, RTG, od lekarzyn, nadal z uśmiechem do pacjentów. I będziesz, uwierz mi, złorzeczył na brak rękawiczek, papieru do rąk, tuszu do drukarki, brak czasu i durny system. Nie zapomnij o uśmiechu do pacjentów i wsparcia. SERDECZNIE ZAPRASZAM !!! Ignorancie.
agata18xxx / 88.199.147.* / 2015-08-04 14:30
Paniusia hrabianka co to kawy niby nie pija a tylko żądania i wymagania ma ..... sama się sobą niedługo zajmiesz i swoją mamusią ,tatusiem i babcią ..... zdrowia życzę ....
pracownik_cywilny_wojska / 31.178.145.* / 2015-08-04 13:54
Każdemu droga Pani Pielęgniarko się należy...każdemu...
Od dobrego roku wszyscy w tym kraju trzęsą tyłkami patrząc na wschodnią granicę...zdaje Pani sobie sprawę z tego kto "robi" łączność w wojsku? kto utrzymuje wszystkie systemy odpowiedzialne za obronność kraju?
Moja droga Pani to nie jest zastrzyk, który można zrobić... to też jest wiedza nabyta na uczelniach wyższych o profilach dość wysoko umysłowych.
ZAŁOŻĘ SIE Z PANIĄ, ŻE SZYBCIEJ UMYJĘ TYŁEK PACJENTOWI, ZROBIE ZASTRZYK I ZROBIE OPATRUNEK ANIZELI PANI I INNE PIELEGNIARKI POZNACIE PRACE TRAKTU CYFROWEGO, SYGNALIZACJI...UZMYSLOWICIE SOBIE NA CZYM POLEGA POMIAR I NAPRAWA, USUWANIE BŁEDÓW W PRACACH KROTNIC CYFROWYCH.
PRACUJEMY W DYŻURACH, SOBOTY I NIEDZIELE, W ŚWIĘTA...
JAKI POŻYTEK Z NAS MAJĄ ŻONY I RODZINY KIEDY PRZYNOSIMY DO DOMU 1700 ZŁ????
Właśnie po to by wszyscy w kraju czuli się bezpiecznie!!!
Dodam, że nie wolno nam strajkować, dlaczego? Po to by wszyscy w Polsce mogli czuć się bezpieczni...WY MOŻECIE i CHAPIECIE WSZYSTKO NIE PATRZĄC NA INNYCH.
PRACUJEMY W DYŻURACH, SOBOTY I NIEDZIELE, W ŚWIĘTA...
JAKI POŻYTEK Z NAS MAJĄ ŻONY I RODZINY KIEDY PRZYNOSIMY DO DOMU 1700 ZŁ????
...zastanówcie się są biedniejsi od Was.
JAK ŚMIECIE ŻĄDAĆ PODWYŻKI 1500 zł KIEDY INNI NIE MOGĄ DOSTAĆ WIECEJ NIŻ 1700 DO RĘKI???
...na koniec tej gadki, skoro nie rozumiecie... może powinnyście otworzyć oczy. WSTYD CZYTAĆ WASZE POSTY DOTYCZĄCE ŻĄDAŃ.
war / 92.63.40.* / 2015-08-05 12:06
przy którym pacjencie neurologicznym ,geriatrycznym wyprzedzisz pielęgniarkę, i ile smierdzacych basenów wyniesiesz jako opiekunka medyczna. Chałabym się zapytać czy trakt cyfrowy to praca na rzecz tworzenia leku na raka. A tak na marginesie to jesteś cienki bolek jak tyle zarabiasz. Pracuję w wojsku.asd
darek1968 / 88.199.147.* / 2015-08-04 16:26
,,syty głodnego nie zrozumie " masz panie kasę za mundurów .., dodatek do mieszkania służbowego i wcześniejszą emeryturkę to sieć pan cicho i uważaj żeby ci tego nie zabrali.... był czas kiedy wy się o to staraliście takich darmozjadów to cały kraj ma już teraz dosyć .... a nie broń pan biednym pielęgniarkom walczyć o lepsze pieniądze za ich ciężką i bardzo odpowiedzialną pracę ....należy im się i tyle na ten temat ....wstydź się ....
agata18xxx / 88.199.147.* / 2015-08-04 14:07
Wstyd czytać to co piszesz człowieku . Doucz się jeszcze bo za mało wyuczony jesteś skoro nie widzisz nic poza czubkiem swojego nosa . Pielęgniarki w chwili obecnej są wysoko wyspecjalizowaną kadrą medyczną po studiach . Chcesz robić zastrzyki i myć tyłki , sprzątać inne rzeczy to rób to nikt ci nie broni . Rób to nawet za darmo jeśli uwielbiasz to robić i nie broń nikomu otrzymywać właściwego wynagrodzenia za jego pracę . Jeśli uważasz ze Ty masz za mało to staraj się to zmienić a nie masz pretensje do pielęgniarek i wszystkich innych że żądają lepszego wynagrodzenia za pracę , której np.Ty wielki inteligencie wykonywać nie chcesz .... żal ci ???.... he he
ivo_page / 109.173.147.* / 2015-08-05 03:39
"Jeśli uważasz ze Ty masz za mało to staraj się to zmienić a nie masz pretensje do pielęgniarek i wszystkich innych że żądają lepszego wynagrodzenia za pracę (...)" - słucham? Czy Ty jesteś upośledzona? Przecież pracownik_cywilny_wojska również żali się na niskie zarobki i wskazuje, ze pielęgniarki nie są jedynymi w fatalnym położeniu (poważnie, nie są!). Rozumiem, że pielęgniarkom również polecisz, aby "postarały się coś zmienić", a nie tylko miały pretensje do innych. Chryste, jakie pęknięcie intelektualne. Czy to jest ta mądrość i inteligencja po studiach pielęgniarskich? Wątpię. Uprzedzając pytanie - tak, również jestem pracownikiem cywilnym wojska. Na palcach jednej ręki można policzyć, ile jest osób w Europie Środkowo-Wschodniej, które zajmowały się tym, w czym ja miałem okazję wziąć udział. Nigdy nie doświadczyłem ani grama szacunku - ani od państwa, ani od narodu. Rzuciłem tę "super" pracę za 1850pln i poszedłem do prywaciarza za 3200pln. Nie mam kompleksu zbawiciela, poradzą sobie tam beze mnie. A jeśli nie, to i tak nie będzie to moja wina. Polecam wzięcie losu w swoje ręce i zmianę zawodu. Nie ma sensu, żebyście jakąś popisową ascezę odprawiały.
kakak613 / 79.110.202.* / 2015-08-04 13:39
jeżeli pielęgniarki chcą 1500zł podwyżki to ile teraz zarabiają?
aga872 / 91.189.248.* / 2015-08-04 13:25
Pielęgniarkom czyli tym które wycierają wam tyłki kąpią, podają leki, zmieniaja opatrunki się należy i już!
nomik / 77.91.38.* / 2015-08-04 13:03
Jako podatnik nie wyrażam zgody na podwyżki dla pielęgniarek pracujących w szpitalach, to jest totalne nieporozumienie. Panie lekceważą pacjentów , nie pomagają, nie przychodzą na wezwanie, o kaczkę czy basen nie można się doczekać te czynności muszą wykonać inni pacjenci .... i tak bez końca. Winę za całokształt ponoszą ordynatorzy oddziałów to zło dzieje się za ich przyzwoleniem - CZAS ZAKOŃCZYĆ TEN PROCEDER. Panie ministrze wnoszę o zwiększenie wymagań wobec żądających pań, a podwyżki uzależnić od opinii pacjentów. Musiałem kilkakrotnie przebywać na szpitalnych ddziałach - MASAKRA.
aramiska / 37.248.254.* / 2015-08-05 00:24
Ty, podatnik, czy zdajesz sobie sprawę ile Twojej kasy idzie na więźniów? Dzienne wyżywienie więźnia jest czterokrotnie droższe niż pacjenta. A taki zdrowy więzień np. mógłby pracować społecznie i odrobić co nie co, co? Przy okazji, dobrze napisałeś "ordynatorzy oddziałów to zło dzieje". :-P A szkolnictwo ? Zwróć uwagę ile nauczyciele wyciągają od Ciebie, co roku podwyżka.
kliper / 83.15.78.* / 2015-08-04 14:30
Dzieje się tak bo pielęgniarek jest mało i pracodawcy, czyli również ordynatorzy nie mogą sobie pozwolić na wywalenie na przysłowiowy zbity ry... ! Podwyżki mają to zmienić po to aby poprawić konkurencyjność i wyeliminować czarne owce z zawodu. Jak ktoś tego nie rozumie to niech zamknie przysłowiowy ry......!
agata18xxx / 88.199.147.* / 2015-08-04 13:46
Powodzenia na starość . Może zakonnice zechcą się tobą zająć , albo dużo dzieci sobie zrób to może ktoś ci tyłek umyje jak będziesz pod siebie robił . Abyś częściej do szpitala trafiał i miał okazję na zmianę zdania .... he he
pracownik_cywilny_wojska / 31.178.145.* / 2015-08-04 12:55
...a wiecie co...dajmy wszystko pielegniarkom, niech biorą, niech sie nażrą...takie biedne.... i jeszcze emeryture...też 5000 już w wieku 50 lat, bo przecież tylko im się ręce trzęsą w tym wieku
CHOCIAŻ LUDZIE EMERYTURY NIE DOŻYWAJĄ... niech chapią...

...potem dajmy nauczycielom, żeby nie doeszli ze szkół, bo przecież 4h dziennie to upodlająca praca, no i ciężka
CHOCIAŻ CORAZ MNIEJ LUDZI DECYDUJE SIE NA DZIECKO

...i jeszcze dajmy górnikom...to nic że ich kopalnie dobrze przędą, sponsorują kluby piłkarskie...no i koniecznie emeryture juz po 40-tym roku życia

ZABIJCIE NAS WSZYSTKICH
agata18xxx / 88.199.147.* / 2015-08-04 16:36
aby zlecono ci kiedyś 10 serii zastrzyków dożylnych od pielęgniarki w wieku 67 lat na oddziale intensywnej terapii.... he... :P ...100 lat życia i miliona złotych w portfelu .... pozdrawiam pielęgniarka ...
olkaaa / 62.182.212.* / 2015-08-04 12:21
zero podwyżki za lekceważenie i totalne olewanie pacjenta to i tak za dużo zarabiają
iwona67 / 88.199.147.* / 2015-08-04 13:57
Nie ty im płacisz ani nie one tobie człowieku .... a każdy wcześniej czy później do szpitala trafia ..... i to one robią wszystko przy chorych .... lekarz zlecenia robi i idzie spać .... a one obserwują i pielęgnują ..... inaczej będziesz gadał za kilka lat ...... kiedy cię choroba strawi ..... wtedy na rodzinę nawet nie będziesz mógł liczyć..... poczekasz to zobaczysz .....
hala / 93.105.242.* / 2015-08-04 13:28
może sobie popracujesz jako pielęgniarka to pogadamy
rexel / 193.186.39.* / 2015-08-04 11:44
Za co te podwyżki??? Za lekceważenie pacjentów?? To co wyprawiają w Polsce pielęgniarki w szpitalach woła o pomstę do nieba. Traktują ( szczególnie ludzi starych ) jak przedmiot. Od wielu osób słyszę, ze nie mogą doprosić się obsługi. Zresztą, każdy w tym kraju wie jak "piguły " pracują. Najczęściej pod lekarzem lub forsiastym pacjentem. Oczywiście generalizuję lecz wiem z rozmów, że 95% aktualnie pracujących pielęgniarek nie powinno nigdy nimi zostać.
agata18xxx / 88.199.147.* / 2015-08-04 16:41
to może ty zostań pielęgniarką - najlepiej wolontariuszką i pracuj za darmo .... ???....szpitale i przychodnie czekają na takich jak ty ....
Wkurzony / 77.254.129.* / 2015-08-04 11:19
Ja też chcę podwyżki bo tyram ciężko fizycznie za 1300 zł miesięcznie po 12h dziennie 5 dni w tygodniu !!!!!
Wkurzony / 77.254.129.* / 2015-08-04 11:19
Ja też chcę podwyżki bo tyram ciężko fizycznie za 1300 zł miesięcznie po 12h dziennie 5 dni w tygodniu !!!!!
pracownik_cywilny_wojska / 31.178.145.* / 2015-08-04 13:24
...nie dostaniesz...zapomnij...dziś "czerwone płótno" drą pielęgniarki i lekarze, nauczyciele i górnicy...w myśl zasady co ugram to moje...a Ty(my wszyscy) ZDYCHAJ.

I TAK JEST CO ROKU KIEDY ZBLIŻA SIĘ 1 WSZEŚNIA...gdy nasze dzieci idą do szkoły.
beatx70 / 88.199.147.* / 2015-08-04 16:47
pracownik cywilny wojska .... dobre sobie ...a ze wszystkich przywilejów wojskowych korzysta....i na emeryturkę wcześniejszą się wybiera ....ale jak zwykle najwięcej takie cwaniaki mają do powiedzenia jeśli chodzi o inne grupy zawodowe ....
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy