Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Pierwszy etap budowy IV RP zakończony

Pierwszy etap budowy IV RP zakończony

Money.pl / 2007-03-20 08:38
Komentarze do wiadomości: Pierwszy etap budowy IV RP zakończony.
Wyświetlaj:
waz(usa) / 64.21.123.* / 2007-03-21 17:16
Dziekuje i gratuluje rodakom zakonczenia I etapu budowy.
Na kolejne nie czekam.
NIEŻYD / 80.55.218.* / 2007-03-21 16:26
chyba ROZBIORU RP CO JESZCZE ZOSTALO?????
NIEż / 80.55.218.* / 2007-03-21 16:26
chyba ROZBIORU RP CO JESZCZE ZOSTALO?????
a320 / 80.48.97.* / 2007-03-20 14:22
ogłoszony chyba w 1986.
Wszyscy zastanawiali się wtedy, kiedy był I etap i czym się skończył, bo ocet jak królował w spożywczych wcześniej tak królował później.
Potem okazało się, że II etap rozpoczął się podwyżkami cen i na tym też zakończył swoją krótką historię.

Jeżeli rozwój gospodarczy to okręt, a pis to gów.. to mamy gotowe przysłowie: Przyczepiło się gów.. do okrętu i krzyczy PŁYNIEMY!!!
dezynfekcja / 83.6.23.* / 2007-03-20 15:55
z perspektywny szamba, w którym pływasz wszystko jest gów....ne.
antyPiSuar1 / 85.222.25.* / 2007-03-20 21:48
Do 83.6.23.* : gościu wyjdź z tego portalu. Jesteś jak PiS P-O-J-E-B z 16 rzędu na tych waszych spędach ku swojej uciesze i obciachu narodu. macie jeszcze 2,5 roku i wypad. nawet mi nie zależy żeby was specjalnie lustrować czy odbierać to co ukradniecie przez te 4 lata. po prostu róbcie jak najmniej. jakoś się po was pozbieramy.
pewnik / 83.24.231.* / 2007-03-21 17:32
do tego czasu szambo cię zapewne już gruntownie pochłonie
antyPiSuar1 / 198.155.189.* / 2007-03-23 16:17
do 83.24.231.*: sugerujesz, że będziesz mnie wciągał do siebie? Wiem jak radzić sobie z takimi jak ty... Brise i już nie śmierdzi.
~Kris / 195.205.150.* / 2007-03-20 13:12
Szkoda, że poza księgową muszę jeszcze utrzymywać np. Ministerstwo Rybołóstwa

Jak PIS uprości przepisy, to będę musiał zwolnić księgową - którą lubię, no i automatycznie zapłacę więcej na Ministerstwoo Rybołóstwa.

Niech ktoś dopisze do tego pointę, bo ja mam pustkę w głowie.
lciesiel / 2007-03-20 13:22 / Bywalec forum
W sumie z tym "jednym okienkiem" jest sporo logiki, poniważ: łatwiej i szybciej założyć firmę = więcej przedsiębiorców = więcej chętnych "do golenia" = większe przychody do budżetu = więcej można rozdać = więcej głosów w przyszłych wyborach, itp.
Gytheon / 83.31.132.* / 2007-03-20 11:26
Czytałem komentarze poniższe i wyglądają mi na wypowiedzi szczur-elity chcącej zachować za wszelką cenę swój wysoki status społeczny i nie dopuścić do wejścia na rynek o wiele lepszej niż oni konkurencji.

Liczą się fakty a nie słowa. Mam gdzieś ten cały polityczny bełkot o IV RP, ale za to doceniam działania PiS i ich widoczny wpływ na poprawę sytuacji w kraju
Joo / 213.158.196.* / 2007-03-20 14:22
Czlowieku!
Jako przedstawiciel "szczur-elity", pomysl, kto kreuje dochod narodowy? Te kilka "kluczowych " gigantow? Czy wlasnie ta pogardzana przez ciebie "szczur-elita"? Kto utrzymuje ze swoich podatkow armie biurokracujne, bezrobotnych, opieke spoleczna, szkolnictwo - a moze i ciebie?

Zalozenie firmy to pikus w porownaniu z tym, co dalej. A tu durny wodzu z kaczym dziobem nie ma zadnych propozycji, poza tym, zeby doic ile wlezie.
Jak zakladalem firme, to nie mialem zadnych ulg, wystawalem w kolejkach do okienek - ale mialem cel i staram sie go realizowac.
A ty? 8 godzinek i do domu. Jeszcze opieka socjalna, jeszcze dodatki, urlopik, chorobowe, emeryturka...

Jak wykazesz troche wiecej inicjatywy niz to cholerne bagno polityczne (pierwszy raz sie zgodzilem z Rydzykiem - hi hi hi !!! ) z pisuariatem na czele, to pisz - ale z sensem.
. / 2007-03-20 12:20 / ................
wiec moze na poczatek zaloz jakas firme i pogadamy za rok.Jak zdolasz przezyc.
czaterXX / 2007-03-20 11:57 / Bywalec forum
Krótki kurs odświeżania pamięci. Kłamstwa wyborcze, afery PiS i towarzyszy: 1. Nie będę premierem, gdy mój brat będzie prezydentem (JK).
2. Dla mnie, raz dane słowo, jest święte... (J)
3. Nie będzie koalicji z Samoobroną (J).
4. Samoobrona jest tworem byłych oficerów służb bezpieczeństwa (J).
5. Cieszę się, że będę na pierwszej linii walki z Samoobroną, zbrojnym ramieniem SLD. (J).
6. My w kolejnej kompromitacji i w otwieraniu Samoobronie, podpórki Leszka Millera, drogi do władzy w Polsce uczestniczyć nie będziemy (J).
7. Andrzej Lepper udowodnił, że ma za nic prawo i jest politycznym awanturnikiem. Poparcie PISu dla tego polityka w jakiejkolwiek sytuacji jest nierealne (J).
8. Nie poprzemy nikogo z wyrokiem sądu lub przeciwko komu toczą się sprawy sądowe. To jest sprzeczne z ideałami PIS. Lepper skazany worakami i płaci grzywny. (J)
9. W-ce minister sprawiedliwości nie ścigał i nie osadzał w więzieniu działaczy opozycji w latach 70 (J).
10. Nie zmienia się ordynacji wyborczej na krótko przed wyborami. Bubel prawny, którego koszty ponosimy, ze względu na oświadczenia majątokowe.
11. Nie podniesiemy akcyzy na paliwa.
12. Wybudujemy trzy miliony mieszkań. (6-10 tys. zł za metr)
13. Wprowadzimy szybko niższe podatki. (Będą wyższe)
14. To będzie tanie państwo, zredukujemy administrację. (taśmy prawdy, ministerstwo mórz)
15. Wycofamy wojsko polskie z Iraku. (Jedziemy do Afaganistanu)
16. Marcinkiewicz, to premier na całą kadencję. (Zrobił się popularny więc go odsunięto i porzeczołgano)
17. Pomożemy Stoczni (UE chce zwrotu 4 mld).
18. Afera bilboardowa (Kurski kłamał).
19. Chcemy koalicji z PO (Jarek kłamał).
20. PO jest w koalicji z SLD. (Nigdy nie będzie, w przeciwieństwi do PiS, która kolaburuje z aparatem po PRL).
21. To wszystko wina PO i SLD.
22. Nie bedzie TKM-u. (Widzieliśmy u Begier i teraz w TVP)
23. Moja teczka jest sfałszowana (J).
24. Większość byłych szefów dyplomacji była na usługach KGB. (raport o WSI to konfabulacje)
25. Prawie 200 km autostrad w 2006, to nasza zasługa.
26. Tylko 6 km autostrad w 2007, to wina SLD.
27. Merytoryka i przejrzystość. (widać po nominacjacach Orlen, NBP i TVP)
.............
99. Dla mnie, raz dane słowo, jest święte w świętmym dla Pokaów miejscu... Jarosław Kaczyński 10 VII 2006 w stoczni otoczony przez 38 mln ZOMOWców)
dodajbedziepełniej / 83.6.23.* / 2007-03-20 15:59
100. straciłem pracę w WSI - a mieli się rozsypać wcześniej.
101. stracę emeryturę esbowską - a gdzie moje prawa nabyte za wierną służbę
antyPiSuar1 / 85.222.25.* / 2007-03-20 21:41
Do 83.6.23.* : jestem masonem, pedałem, esbekiem i pedofilem... no to tak według twojego chorego umysłu. Tak prywatnie to jestem młodym, ambitnym, wykształconym w wolnej Polsce, ciężko pracującym człowiekiem, nie przynależącym do żadnej partii, żyję z kobietą. Twódz jest moim przeciwieństwem: stary, chory na paranoje, wykształconym w komuniźmie i piszący prace na temat Lenina, żyjący z matką i kotem. i powiem Ci jedno idź w PiSdu i tobie podobni P-O-J-E-B-Y
konferencja / 83.24.231.* / 2007-03-21 17:36
serdecznie dziękuję za osobiste informacje. Niestety nic nowego, co można byłoby wcześniej nie przewidzieć. Ale proszę bardzo o więcej osobistych wynużeń
xx / 24.1.220.* / 2007-03-21 03:44
mlody ambitny wyksztalcony prostak i duren przynajmnie tak wynika z wypowiedz zalosna retoryka
antyPiSuar1 / 198.155.189.* / 2007-03-21 13:21
Do xx: ale przynajmiej nie paranoik. Napisz coś na temat artykułu jeśli chcesz zaistnieć. Temu powyżej odpisałem w jego języku. Tobie mogę odpisać merytorycznie. Jak widzisz różnymi językami się posługuje. Pozdrawiam.
wezyzyr / 212.76.37.* / 2007-03-20 11:42
spójrz na poniższe komentarze, wszyscy twierdzą, że się pogorszyło i to dramatycznie. Skąd oni mają te tajne informacje, które nie potwsierdzają się w rzeczywistym świecie
fader / 193.17.54.* / 2007-03-20 10:20
Idziemy dalej bo w tym co do tej pory zrobilismy spier..lić więcej juz sie nie da.
czarymary / 83.6.23.* / 2007-03-20 16:03
ależ się chłopie nap.....lił i gdzie się teraz wybierasz?
antyPiSuar1 / 198.155.189.* / 2007-03-20 10:17
O matko! Póki się nie zajmowali gospodarką to jakoś Polska dawała sobie radę. PiSiory zajmowali się sobą, trupami w szafach, sexaferami i kłótniami ze wszystkimi w około. No coż PiSiory postanowiły teraz rozwalić gospodarkę. A można było utrzymać ten wzrost gospodarczy...
harmoniusz / 157.25.157.* / 2007-03-20 08:54
Zajmiemy się teraz gospodarką (bo co innego nam zostało?), na której znamy sie jeszcze mniej tzn. wcale, ale liczymy na waszą głupote drodzy wyborcy. A mamy dowody na to, ze jesteście głupi bo wciąż nas popiera ponad 20%.
KAP / 162.27.160.* / 2007-03-20 11:25
jest rok 2008, JM Jaroslaw otwiera jedno okienko do obslugi przedsiebiorców, jest to jedyne okienko w Polsce i
znajduje sie w Wloszczowej na dworcu pkp i dotyczy miejscówek na ekspres do Warszawy
Zorientowany / 83.6.194.* / 2007-03-23 10:43
...ciemność, przed okienkiem pustka, bo wszycy już wyjechali do Irlandii, a ostatni zgasił światło.
ban / 80.146.184.* / 2007-03-20 08:38
kto kiedys powiedział z dumą: 'Możemy uznać, że socjalizm już zbudowaliśmy, teraz będziemy budować komunizm'?

Mam deja vu
tymtrąci / 83.6.23.* / 2007-03-20 16:06
i prawidłowo, czym skorupka za młodu...
Bernard+ / 83.30.232.* / 2007-03-20 16:34
A czy w ramach „pakietu Kluski zniknie takie zjawisko jak opisany poniżej przypadek?
Znajomy opowiedział mi jak starał się w grudniu ubiegłego roku o informację w urzędzie skarbowym i doszedł aż przed oblicze Naczelnika Urzędu, który po wysłuchaniu jego sprawy poinformował Go, że powinien złożyć wniosek i uprzejmie podał jak się taki wniosek pisze. Mój znajomy wniosek napisał od razu i w urzędzie zostawił w kancelarii. Jakże się zdziwił, gdy po 2 tygodniach otrzymał pismo z U.S., że wniosek trzeba uzupełnić oświadczeniem o korzystaniu lub nie z pomocy de minimis. O tym informacji mu nie udzielono podczas pierwszej wizyty. Gdy złożył stosowne oświadczenie na otrzymanym druku za kilka dni znów został poinformowany, że do rozpatrzenia jego wniosku są potrzebne następne dokumenty i tu ich lista była już dłuższa i trudniejsza gdyż wymagano nie oświadczeń i informacji, ale zaświadczeń o różnych składnikach majątku np o wartości posiadanej nieruchomości. Aby TAKIE COŚ MIEĆ TRZEBA NIERUCHOMOŚĆ WYCENIĆ A TEGO NIE DA SIE ZAŁATWIĆ W 7 DNIOWYM TERMINIE. Tym sposobem złożenie wniosku o przesunięcie o 1 miesiąc terminu płatności podatku gdyż główny kontrahent Jednoosobowa spółka skarbu państwa nie zapłaciła za wykonane usługi, więc zwyczajnie nie ma, z czego zapłacić podatków nie został przyjęty w terminie umożliwiającym wydanie decyzji przed dniem 20-stego, czyli przed terminem PIT i przed 25-tym, czyli przed terminem VAT. A więc podatnik będzie karany za niezapłacenie w terminie podatków, bo głupi wykonał usługę dla Jednoosobowej Spółki Skarbu Państwa, która musi mieć pieniądze na 13-ste pensje swoich pracowników, i na wypłatę wynagrodzenia z okazji święta branżowego, więc nie płaci terminowo swoim dostawcom należności za wykonane zgodnie z zamówieniem usługi. Ale to zmartwienie podatnika. Poniesie konsekwencje tego, że był konkurencyjny cenowo i wygrał przetarg, ale nie ma środków obrotowych na to by kredytować Kompanię Węglową przez 3 miesiące i zapłacić w terminie zgodnym z datą wystawienia faktury podatek, mimo że nie otrzymał zapłaty. Ale sam jest sobie winien jak można mając wyższe wykształcenie ufać w informacje otrzymane od Naczelnika Urzędu Skarbowego skoro nie ma takich informacji, które byłyby godne zaufania, gdy się je słyszy od Premiera i Wicepremiera.

Najnowsze wpisy