Forum Forum pracyDokumenty

Pion techniczny w Polcji

Pion techniczny w Polcji

mikolajZN / 2017-06-21 23:09
Witam!
Interesuje mnie praca w policji na stanowisku technicznym. Rozumiem przez to przeglądanie przejętych laptopów, telefonów itp itd
Moim celem po maturze są studia na kierunku informatyka. Czy pion techniczny musi zdawać tak samo egzamin ze sprawności fizycznej tak jak "typowi mundurowi"?
Wyświetlaj:
mikolajZN / 2017-06-23 15:49
To tak ostatecznie chciałem się jeszcze upewnić, że mówimy o tym samym stanowisku pracy. Pracownik cywilny w zakresie informatyki to nie przerzucanie papierów, akt tylko wspomaganie śledczych w zakresie informatyki, telefonów, kart pamięci itp itd..
szklarek / 2017-06-23 20:35
W większości przypadków tak, bo większość policjantów jest w służbie od ukończenia szkoły średniej, a nie po studiach inżynierskich. Choć niekoniecznie wygląda to jak w filmie tj. że technik uczestniczy w całym śledztwie, albo w ogóle wie, do jakiego śledztwa analizę np. SIMów robi.

Oczywiście pewnie też w dużych komendach wojewódzkich są też mundurowi inżynierzy, szefujący takim zespołom w znacznej części cywilnym.

Przejrzyj ogłoszenia komend w zakresie pracy.
szklarek / 2017-06-22 08:05
Pytasz o pracę czy służbę ?

Przecież w policji jest szereg stanowisk cywilnych na zasadzie etatu i KP, a nie służby.

Nie wiem, czy na takich stanowiskach technicznych są też policjanci. Jeśli tak- to przy przyjmowaniu podlegają ogólnym zasadom, w tym testowi sprawności.

Pracownik cywilny może być nawet niepełnosprawny.
mikolajZN / 2017-06-22 08:57
Jeżeli dobrze Ciebie zrozumiałem, to chodzi mi o pracownika cywilnego
szklarek / 2017-06-22 09:06
To nie ma żadnego testu sprawności fizycznej.

Jest normalna procedura lekarskich badań wstępnych medycyny pracy i tyle w zakresie 'cielesnym'.

Najnowsze wpisy