Forum Polityka, aktualnościPolityka

PiS wygrywa w gminach, PO w sejmikach

PiS wygrywa w gminach, PO w sejmikach

Money.pl / 2006-11-13 09:01
Komentarze do wiadomości: PiS wygrywa w gminach, PO w sejmikach.
Wyświetlaj:
historyk / 87.207.182.* / 2006-11-13 23:04
zadziwiające jest to że PiS i PO mogli miec władze na wiele lat a jednak nie potrafili się porozumieć. Jedni i drudzy wolą i będą mieli władzę liberałów i socjaldemokratów.Czy to nie fenomen. To tak jak z Gronkiwicz-Walz która prowadziła kółko różańcowe i jko działaczka religijna startowała na prezydenta z namaszczenia Wałęsy a teraz jest liberałęm, który za chwilę bedzie porozumiewał się działaczem PRL-u który teraz buduje kapitalizm. Czyli ciągle te zmiany poglądów a może po prostu karierowiczostwo. Jak można tak skrajnie zmieniać poglądy polityczne. Dlatego politycy są niewiarygodni i ludzie wolą głosować na bezpartyjnych. To może być optymistyczne
zdenek / 2006-11-13 11:34 / Tysiącznik na forum
oby PO miała jak najmniej władzy ludzie którzy wybudowali w Warszawie tunel wzdłuż wisły nie powinni być u władzy.
Jo / 213.158.197.* / 2006-11-13 11:41
Nie powiem, ze jestem fanatykiem PO. Ale wole system wolnorynkowy niz centralne sterowanie i socjalizm.

Poza tym - czy Szanowny Przedmówca jest z Warszawy? Czy jezdzil i jezdzi samochodem czasem w okolicach Wislostrady? Musze powiedziec z wlasnego doswiadczenia, ze ten tunel sporo pomaga w komunikacji. Poza tym - zapraszam do Wiednia, gdzie jest kilka tuneli "wzdluz" Dunaju, lub do Oslo, gdzie niemal polowa ruchu odbywa sie pod ziemia.
marek19-53 / 83.24.5.* / 2006-11-13 22:01
Jestem ciekaw, skąd Pan wytrzasnął "centralne sterowanie i socjalizm" i w jaki sposób powiązał Pan to z PiS-em.

Czy może Pan podać choć jeden realny przykład.

Ja widzę napływ kapitału, prywatne firmy, Giełdę.
Jeżeli występuje sterowanie nie wolnorynkowe, zakulisowe.to jest to raczej pozostałość po dawnych powiązaniach, system mafijny. Usadowiony mocno w urzędach, sądach, prokuraturach, na uczelniach i w instytutach naukowych. Usadowieni tam kumple chodują i promują kolejne pokolenia kumpli. Gangrena, której niesłychanie trudno się pozbyć.
zdenek / 2006-11-13 11:59 / Tysiącznik na forum
tak ale tam mogą z nich korzystać ciężarówki a u nas nie
bo tunel okazał się za niski i pierwszego dnia po otwarciu zaklinował się tam tir...po czym postawiono zakaz dla ciężarówek obowiązujący nawet te o masie 3,5 T.
dodam jeszcze że tunel wykonywał ulubieniec przetargowy Platformy Obywatelskiej . a i jeszcze jak Wisła ma wysoki stan wody to tunel jest zamykany BRAWO.
Jo / 213.158.197.* / 2006-11-13 13:25
No i ktos sie mocno myli. Moze zanim "rozjedziemy" wlasne rozwiazania, popatrzmy na innych.
Tam nie ma TIR-ow w miastach, wiec nie musza sie miescic w tunelach. To, ze wysokie ciezarowki (powyzej 2.8 m) nie moga jechac lewym pasem (wentylatory, o ktorych myslisz) - to dobrze, bo tylko blokuja ruch lub zagrazaja innym jadac zbyt szybko.
Co zbudowal natomiast Lesio Kaczorek? Jedno wielkie NIC!!!!!.
marek19-53 / 83.24.5.* / 2006-11-13 21:14
W Wiedniu, właśnie tunelami wzdłuż Dunaju, jeżdżą ciężarówki. Wiedeń ma niekompletną obwodnicę i tranzyt w kierunku pn-pd odbywa się przez Wiedeń.
przebrzydły liberał / 213.158.197.* / 2006-11-13 12:09
A co wybudowali ich następcy?
jliber / 212.180.147.* / 2006-11-13 12:31
Nic, bo ich sposobem na walkę z korupcja to genialny pomysl nic nie robic, ewentualnie zatrudnic pare tysiecy wiecej urzedasow na cieplych posadkach, aby jeszcze wiecej nic nie robic.
zdenek / 2006-11-13 13:02 / Tysiącznik na forum
PO z korupcją nie walczyła
i warszawiacy zapłacili za most 2 razy tyle co powinni
zdenek / 2006-11-13 12:59 / Tysiącznik na forum
musimy sprowadzać ze Szwecji kruszywa drogowe bo nasze kamieniołomy nie nadążają z produkcją
asfaltownie nie nadążają z produkcją asfaltu obecnie Strabag stawia cztery potężne jak na polskie warunki asfaltownie.mój kolega z tej branży twierdzi że jeszcze tak dużo się nie budowało i to pierwszy rok kiedy jest więcej pieniędzy na drogi niż są w stanie wybudować.
jliber / 212.180.147.* / 2006-11-13 13:23
Ciągle ci się myli napływ pieniędzy z UE z osiągnięciami PiSu.
marek19-53 / 83.24.5.* / 2006-11-13 22:08
Napływ bez gwarancji wykorzystanie nie nastąpi. Umiejętność wykorzystania się w tym przypadku liczy najbardziej. Inaczej będą to pieniądze wirtualne. Za tunel na Wisłostradzie musielibyśmy zwrócić pieniądze do kasy Unii, bo nie spełnił założeń projektowych. Wręcz pogorszył. Tranzyt z Gdańska zamiest iść wzdłuż Wisły został skierowany przez miasto.
zdenek / 2006-11-13 13:47 / Tysiącznik na forum
bez naszego wysiłku nic byśmy nie dostali
Jo / 213.158.197.* / 2006-11-13 11:32
Glosowalo niecale 45%. Zatem ponad 55% polakow uwaza, ze jest tak fantastycznie, ze nic nie trzeba poprawiac - a jezeli znowu beda marudzic, to powinno sie im jezyki powywrywac. Na wybory pojsc sie nie chce, ale nazekac na co dzien - to sie jeszcze licytuja, kto bardziej bedzie marudzil.

Czy wszyscy moi Szanowni Przedmowcy byli wczoraj powiedziec, co sadza na temat obecnego stanu rzeczy? Ja bylem (mimo ze musze glosowac na ugrupowania, a nie ludzi).
adama / 83.238.240.* / 2006-11-13 17:03
a tym co poszli powinno sie z dupy nogi powyrywać- walczyłem od 80-o roku w "Solidarności" i wywalczyłem bezrobocie i wiecej towarów w sklepach ale mniej kasy w portfelach-(bilans musi wyjść na zero)- co wybory to te same argumenty: obowiązek patriotyczny, sprawy w swoje ręce ... a dawna nomenklatura ciagle u władzy tylko nazwy zmieniają,a firmuyi zakłady w czyich rękach? jak nie sprzedane obcym to w garści dawnej SB-cji lub apratczyków !-a szary robol zap .. za najniższą krajową i jeszcze dziękuje dawnym sekretarzom zakładowym ze ma pracę.
marek19-53 / 83.24.5.* / 2006-11-13 22:20
Szanowny Panie,
w tamtych czasach walczyłem właśnie o wolne wybory. Przede wszystkim.
Nie mogę się jednak zgodzić z teorią, że wywalczyliśmy bezrobocie. Ono wtedy było ukryte za zasłoną pełnego zatrudnienia. Z czystym sumieniem i przekonaniem mogę twierdzić, że uryte bezrobocie w końcówce Gierka sięgało 50%.

Z resztą niestety się zgadzam. Załatwiła nas "gruba krecha"
zdenek / 2006-11-13 11:51 / Tysiącznik na forum
ja byłem a co do stanu mogłoby być lepiej ale najgorzej nie jest . najwięcej nażekają liberałowie ale to może w większości nieudacznicy życiowi i zamiast wziąść się za robotę to ciągle pieprzą jak to jest źle.
Jo / 213.158.197.* / 2006-11-13 13:31
P. Zdenek
Slyszalem juz zarzuty socjalistow, ze:
- liberalowie chca uwolnienia rynku i bogacic sie kosztem biednych
- wyzyskuja pracownikow zeby budowac swoje imperia
Ale ze sa to ludzie, ktorym sie nie wiedzie???????? To juz delikatnie mowiac absurd na granicy glupoty. Prosze popatrzec na elektorat PiS - typowy socjal - emeryci, rencisci, bezrobotni itp. Rozumiem, ze to im sie najlepiej wiedzie. Tylko dlaczego caly czas narzekaja? - tak jak powiedzialem - absurd (czy moze obled) na granicy glupoty.
jliber / 212.180.147.* / 2006-11-13 12:28
Regulamin forum
przebrzydły liberał / 213.158.197.* / 2006-11-13 12:13
Zanim zacznie się Pan wypowiadać na forum radzę sprawdzić w słowniku znaczenie słów: liberał, liberalizm. Z Pana wypowiedzi wynika, że ich Pan nie zna.
maa / 2006-11-13 13:47 / Tysiącznik na forum
Panowie, przestańce "karmić trolla".

Jak Wy chcecie przekonać jednego z tych, których "nic nie przekona, że białe jest białe, a czarne czarne"?
Jo / 213.158.197.* / 2006-11-13 11:34
linijka 3 - powyrywac.
linijka 4 - narzekac.
Ale u Giertycha mature bym zdal.
koralgol / 83.27.29.* / 2006-11-13 10:23
Moim zdaniem wszyscy obywatele kraju powinni mieć dostęp poprzez Internet do arkusza kalkulacyjnego, zawierającego szczegółowe wyniki wyborów we wszystkich komisjach wyborczych w całym kraju. Obecnie musimy ufać PKW, że to, co odczytuje odpowiada prawdzie, a nie jest zmanipulowaną na jakimś etapie przekazywania danych fikcją. Nie twierdzę, że wybory w Polsce mogą być fałszowane, lecz moim zdaniem nie są do końca jawne, a sytuacja, kiedy wyniki sondaży odbiegają od rzeczywistych może rodzić niepotrzebne wątpliwości, gdyż sondaże są przeprowadzane wg tych samych procedur na całym świecie i o ile wiem, nigdzie nie ma takich rozbieżności jak u nas. Zwykły arkusz Excel’a lub darmowego Open Office opublikowany w Internecie i aktualizowany na bieżąco rozwiałby wszelkie wątpliwości.

Problem widzę taki: załóżmy hipotetycznie, że w Komisji X wynik był Y, ale „w drodze” do PKW został zmodyfikowany np. wirusem na Z - wtedy pan Rymarz odczytywałby w telewizorze wynik Z. Czy są procedury zabezpieczające przed ewentualnością takiej manipulacji, jeśli tak, to kto stoi na straży ochrony tych niewątpliwie newralgicznych danych? Chciałem sprawdzić, jak to wygląda na oficjalnej stronie PKW http://www.pkw.gov.pl/ ale strona nie działa.
jliber / 212.180.147.* / 2006-11-13 10:44
Arkusz też może być sfałszowany. To do czego powinniśmy dążyć to system gdzie każdy na necie będzie mógł sprawdzić jak został policzony jego głos (ale nie innych). Oczywiście przy okazji też powinna być możliwość głosowania przez net, przecież wymóg aby być w miejscu zamieszkania akurat wtedy gdy są wybory to średniowiecze.
Floyd / 2006-11-13 13:05 / Tysiącznik na forum
Głosowanie przez net to wbrew pozorom nie jest takie proste (czyt. tanie) zarówno dla wyborców jak i państwa. Pal licho wyborców, ostatecznie mieliby wybór. Stworzenie odpowiedniego systemu to także dla państwa dość spory wydatek i znowu byłby lament, że wydaje się pieniądze na zbytki bez których można się obejść, a nie ma pieniędzy na łatanie dziur w jezdniach.
jliber / 212.180.147.* / 2006-11-13 13:24
Docelowo wszyscy będą głosować przez net, więc oszczędności będą ogromne.
St / 83.14.253.* / 2006-11-13 09:33
Niestety z wiekiem ulega degradacji również rozum (jeżeli w ogóle był). P**********, które już nie płacą podatków nie powinni mieć prawa wyborczego.
LENIN / 83.238.240.* / 2006-11-13 17:08
Regulamin forum
zdenek / 2006-11-13 10:25 / Tysiącznik na forum
Regulamin forum
jliber / 212.180.147.* / 2006-11-13 10:47
Akurat hipoteza St jest rozsądna (na PiS statystycznie głosują najmniej wykształceni i najstarsi), choć nie popieram aby odbierać im prawa wyborcze. To by był dla nich prezent, dostaliby wtedy lepsze państwo niż zasługują. Obecnie jest sprawiedliwie, przeciętny Polak dostaje takie państwo jakie sobie wygłosował.
zdenek / 2006-11-13 11:02 / Tysiącznik na forum
a na co według ciebie zasługują ludzie starsi?
szczególnie ci którzy walczyli o wolność także dla ciebie.
współczuję ci , jesteś tak ograniczony że szkoda z tobą gadać.
maa / 2006-11-13 11:51 / Tysiącznik na forum
Ci starsi, którzy głosują na PiS, LPR i Samoobronę walczyli w kolejce o kilogram "wołciela" na kartki, przydział cegieł na budowę bukaciarni, lub tytuł doktora praw, pisząc panegiryki na cześć Lenina.
Oni o wolność nie walczyli, bo nawet nie wiedzą, co to jest.
Tak samo jak Pan, Panie "Zdenek".

Oglądałem wczoraj TVP. Obrzydzenie - późny Gierek. Brakowało tylko górniczych pióropuszy i półnagich panienek.
PiS reaktywuje dla dużej częsci emerytów, bezrobotnym i nieporadnym zatęchłe ciepełko PRL-u, a nie wolność, Panie "Zdenek".
Wy tej wolności nie chcecie, boicie się jej i nigdy o nią nie walczyliście.
LENIN / 83.238.240.* / 2006-11-13 17:17
chyba jesteś gnojem z mlekiem pod nosem, poczytaj trochę historii jaki dług zagraniczny i publiczny zostawił po sobie Gierek i co zbudowł za pozyczki ,a jak zadłuzyły Polske następne elity I co oprócz biurowców i paru km autostrad(najdroższych na swiecie)za to wybudowały!
zdenek / 2006-11-13 12:17 / Tysiącznik na forum
Regulamin forum
jliber / 212.180.147.* / 2006-11-13 12:34
maa niestety ma rację. Taki Kaczyński, on nie walczył z komuną bo chciał wolnego rynku, ale dlatego że jego wizja socjalizmu wymagała dodatkowo krzyża na ścianie. To dlatego tak bardzo zachłystywał się Leninem, walcząc jednocześnie z komuną. Jego pomysł na IV RP to jedynie pomysł na inną wersję państwa socjalistyczno-wyznaniowego. Prywatyzacja staneła zupełnie, biurokracja i podatki się rozrastają, gdyby nie forsa z UE i możliwości pracy za granicą katastrofa ekonomiczna dałaby o sobie znać już teraz, a tak jest przeciągnięta na parę lat później. 4 lata stracone.
jliber / 212.180.147.* / 2006-11-13 11:09
Zasługują na taką Polskę na jakich ludzi głosują. Skoro głosują na socjalistów PiS i SLD, to zasługują na IV Rzeczpospolitą LUDOWĄ. I tak dostają lepsze państwo niż sobie wygłosowali, bo na szczęście 1/3 Polaków jest wolnorynkowa.
msmaxxis / 2006-11-13 10:43 / Bywalec forum
Panowie, tylko spokoj nas uratuje. Prosze o troche cooltoory!
hajduk / 157.25.157.* / 2006-11-13 09:11
Nadaj jest sporo tych co wierza w 3 mln mieszkan, tanie panstwo, obnizki podatkow, naprawe moralna.
Ciekawa jest to, ze im starsi wyborcy i im gorzej wyksztalceni tym wieksze poparcie dla pis.To tylko dowodzi, ze jednak mozna klamac i manipulowac bo jest spora grupa naiwniaków, ktorzy sie na to nabiora.
kolonoskop / 148.81.129.* / 2006-11-13 10:13
zadupie Warszawa też?
msmaxxis / 2006-11-13 10:41 / Bywalec forum
Jak przypuszczam przedmowca jliber mial na mysli iz Rady Miasta sa oblozone przez PO a Rady Powiatow przez PiS...
cr / 212.38.197.* / 2006-11-13 10:39
Nie tylko przezydenta sie wybiera. A jak chodzi o prezydenta to raczej bedzie dogrywka. Jeżeli tylko wyborcy borowskiego nie zostaną w domu to Marcinkiewicz nie da rady.
marek19-53 / 83.24.25.* / 2006-11-13 10:57
Taaa. To będzie piękny taniec, prawie walc - Tusk i Gronkiewicz dadzą pkaz miłości do Olejniczaka i Borowskiego.

Co im obiecają za poparcie ( czy to nie korupcja polityczna) ?

W efekcie zwycięzcą może okazać się Borowski - szara eminencja osadzająca Gronkiewicz na stolcu.
maa / 2006-11-13 12:02 / Tysiącznik na forum
Ma Pan chyba rację rację. Niewątpliwie Borowski skorzysta na głupocie Kaczyńskich i ich dworu.
Tak jak Miller skorzystał na głupocie Krzaklewskiego i Buzka.

PO będzie formacją przejściową, jeśl nie wchłonie przed następnymi wyborami znaczącej części PiS. Oby jej się to udało. Brak konkurencji dla centrolewu Olejniczaka i Borowskiego nie byłby dobry.
jliber / 212.180.147.* / 2006-11-13 12:37
PiS to socjaliści, prędzej SLD połączy się z PiS niż będzie koalicja PO z PiSem.
marek19-53 / 83.24.5.* / 2006-11-13 21:28
Taaa. Proponuję, by zaprzestał Pan, do spółki za maa, wypowiedzi na temat polityki.
Z conajmniej trzech powodów:

1. oczywiste zaślepienie, co wyłącza szare komórki,
2. straszliwy prymitywizm, prostactwo wypowiedzi,
3. Kompletny brak umiejętności przewidywania lub też brak wiedzy. Dowód? Właśnie przeczytałem (w rzepie), że Gronkiewicz złapała wiaderko z wazeliną i zachęcająco macha w stronę Borowskiego. Ten jej odpowiedział. Zgoda kochanie, ale mam pewne waruneczki, też chcę mieć z tego przyjemność.
Nawet nie myślałem, że to odbędzie się tak szybko. Oboje mają ochotę na szybciutki numerek.
ĄĆ / 212.244.61.* / 2006-11-14 11:50
Brawo mój "chadzający" - proponuje po napisaniu czegokolwiek przeczytanie tegoż - ze zrozumieniem oczywiście - A Kali się kłania - Twój wybraniec ( prawie juz pomazaniec... ) włazi P. Borowskiemu bardziej niesmacznie niż P. Gronkiewiczowa - a to tylko dla tego, że oni byli kulturalniejsi i nie pluli na okrągło na SLD - trochę umiaru i kultury wystarczyłoby - a tak to umizgi P. Marcinkiewicza są wprost obłudne a nawet obleśne.
maa / 2006-11-13 14:10 / Tysiącznik na forum
Tak, PiS i SLD to są socjaliści. Ale bardzo różni. Gdy PiS przypomina mi realnych socjalistów z PZPRP-u, SLD jest raczej podobne do socjalistów szwedzkich.

Prędzej mogą współpracować ludzie oddaleni ideologicznie, którzy szanują swe różnice i potrafią wypracować kompromis.
Może to dobrze? Dzięki temu zamiast rewolucji mamy ewolucję?

Proszę nie poddawać sie PiS-owskiemu szantażowi - pisiorkowa bolszewia zaklina PO jak może, by ta nie współpracowała z SLD. Niczego bardziej nie boją się bracia Kaczyńscy i ich dwór. Gdy wczoraj oglądałem Parteigenosse Edgara, przypomniał mi się Tusk sprzed roku i jego zaklęcia, by PiS nie wiązał sie z Lepperem...
marek19-53 / 83.24.5.* / 2006-11-13 21:43
Do kogo adresuje Pan te prymitywizmy. Proponuję ograniczyć się do wypowiedzi przed lustrem. Samozadowolenie będzie większe. Zwłaszcza, gdy sprawi Pan sobie lustro do podłogi.
cr / 212.38.197.* / 2006-11-13 11:42
Borowski czy Olejniczak mogą "skoczyć" wyborcom. Nie będzie tak, że Borowski powie" ja popieram Gronkiewicz Waltz" i wyborcy pobiegną zagłosować. Większość tych lewicowych wyborców pójdzie i zagłosuje nie ZA Gronkiewicz ale PRZECIW Marcinkiewiczowi. Niezależnie kto będzie jego kontrkandydatem. To tak jak ludzie głosowali na Wałęsę w obliczu Tymińskiego.
marek19-53 / 83.24.5.* / 2006-11-13 21:40
Dokładnie tak samo, jak z głosami na Borowskiego. Osobiście słyszałem (wyborca PO) "nie cierpię gronkiewicz, beznadziejna, ale nie zagłosuję na pisiorów. Zagłosuję więc na Borowskiego.
Dziwaczna logika, pomieszanie z poplątaniem. Osobowość Gronkiewicz przeciwstawia się przynależności partyjnej Marcinkiewicza i w efekcie oddaje głos na opcję, której wcale się nie pragnie. Na złość mamie niech mi uszy marzną.
ŹĘĆ / 212.244.61.* / 2006-11-13 11:16
Brawo - ewoluujesz Pan do stanu Urbana. Choć ponoć ta teoria jest u Was odrzucona - czyli "wyłazi szydło z wora" - albo słoma z butów. Do wyboru.
jliber / 212.180.147.* / 2006-11-13 11:15
Już raz poprzednicy PO dali d... socjalistom z AWS i g... z tego wyszło. Lepiej niech prezydentem będzie socjalista Marcinkiewicz niż żeby Hanka musiała dawać d... postkomunie.
marek19-53 / 83.24.5.* / 2006-11-13 21:30
Już daje.
maa / 2006-11-13 12:06 / Tysiącznik na forum
Chyba za dużo ogląda Pan TVP. To Pana niszczy...

Najnowsze wpisy