Forum Forum podatkowePIT

PIT 2015. Na wspólnym rozliczeniu można zaoszczędzić kilkanaście tysięcy

PIT 2015. Na wspólnym rozliczeniu można zaoszczędzić kilkanaście tysięcy

Wyświetlaj:
podatnik_2015 / 88.156.67.* / 2015-04-13 19:32
do tej pory rozliczałem się z żona. w tym roku przy wyliczeniach wspólnych wyszło że jeśli rozliczamy się wspólnie to mamy 500 do zapłaty a jeśli oddzielnie to każdy ma zwrot po 2zł

nie wiem czym jest to spowodowane. czy jeśli do tej pory rozliczaliśmy się wspólnie to możemy złożyć indywidualne deklaracje pit-37?
wiwan / 2015-05-12 12:36
Też nie wiem, raczej wynikało z błędu w obliczeniach. Do rzeczy- korzystanie z preferencji wspólnego rozliczenia dotyczy każdego roku podatkowego osobno- tj. nijak nie przekłada się na obowiązek kontynuacji tej preferencji w latach następnych i odwrotnie. Każdorocznie wybieramy tę opcję od nowa.
PIotrJF / 176.221.120.* / 2015-04-12 23:35
Sam przechodziłem wczoraj z żoną cały proces rozliczenia z fiskusem i zapoczątkowaliśmy nową edycję - PITy 2015 :) . Pierwszy raz się wspólnie rozliczaliśmy i zrobiliśmy to elektronicznie przez program PIT Format 2014. Wyliczyliśmy wszystkie odliczenia, jak również ulgi, jak np. za internet. Zajęło nam to parę minut. To prosty i bezpieczny pogram.
Za nim z niego skorzystaliśmy poczytałem opinie i jest zgodny z wymogami Ministerstwa Finansów. Można z niego korzystać zarówno dla użytku osobistego, jak też dla celów zarobkowych, gdyby ktoś był zainteresowany taką opcją. Tu jest adres, gdzie można pobrać za darmo ten program www.pit-format.pl/rozlicz-darmowy-pit
Bartekkk38 / 31.61.129.* / 2015-04-12 14:38
Mam pytanie z innej beczki. Jestem obecnie po rozliczeniu podatku i wyszły mi bardzo duże sumy do zapłacenia. W związku z tym pytanie czy możliwe jest regulowanie podatku poprzez np. 2-3 raty? Jak tak to bardzo proszę powiedzieć jakie wnioski należy wypełnić.
dadadsfaf / 77.253.25.* / 2015-04-12 19:15
Wniosek do urzędu skarbowego. Rokowania niskie.
Proponowałbym wziąć kredyt komercyjny i z bankiem się układać (większe szanse).

POWODZENIA.

Najnowsze wpisy