Forum Forum podatkoweOdliczenia

PIT-38 strata - czy mogę pomniejszyć dochód z PIT-37 o tą stratę?

PIT-38 strata - czy mogę pomniejszyć dochód z PIT-37 o tą stratę?

majer / 2009-03-13 18:43
Witam,
W 2008 roku poniosłem stratę na rynku forex.
Dodatkowo uzyskałem dochody z pracy "na etacie".
Czy o stratę z rynku forex (PIT-38) moge pomnieszyć mój dochód z PIT-37?
Pozdrawiam
Wyświetlaj:
belladonna / 2009-03-14 07:00 / Tysiącznik profesjonalny
Nie. To rożne PITy i różne opodatkowanie. Stratę wykazujesz w PIT-38, a dochody z pracy w PIT-37 :-))
majer / 2009-03-14 09:19
czyli jesli miałem np. 50tyś dochodu na PIT-37 to nie moge go pomniejszyc o stratę z PIT-38?
belladonna / 2009-03-14 10:54 / Tysiącznik profesjonalny
Nawet stratę w działalności na zasadach ogólnych nie można odliczyć od innych dochodów na zasadach ogólnych (np z pracy) kiedy wszystko wykazuje się na jednym PIT-36. Stratę z czegoś możesz odliczyć od dochodu z tego samego źródła. Dlatego mając stratę też się składa PIT i to wykazuje :-))
Mis_Janusz / 2009-03-23 19:26 / portfel / Anty Portfel
A co z tym co podaje:
http://www.pit.pl/strata/index.php
?

Odliczenie strat ma zastosowanie do strat z odpłatnego zbycia udziałów (czy akcji) w spółkach mających osobowość prawną, papierów wartościowych, w tym z odpłatnego zbycia pożyczonych papierów wartościowych (sprzedaż krótka) i odpłatnego zbycia pochodnych instrumentów finansowych oraz z realizacji praw z nich wynikających, oraz z tytułu objęcia udziałów (akcji) w spółkach mających osobowość prawną albo wkładów w spółdzielniach w zamian za wkład niepieniężny w postaci innej niż przedsiębiorstwo lub jego zorganizowana część. Jeden z czytelników PIT.pl zapytał, czy nie można w takim razie odliczyć od dochodu np. ze sprzedaż akcji, straty z inwestycji w funduszach inwestycyjnych. Zdaniem PIT.pl ostrożnie - ale jednak należy pozwolić na takie odliczenie. Warto uzgodnić to ze swoim urzędem skarbowym.
belladonna / 2009-03-23 21:06 / Tysiącznik profesjonalny
Strata z rynku forex, a dochód z pracy to zdecydowanie jest coś innego :-))

Najnowsze wpisy