pit za staż

Inka28 / 2016-02-29 13:40
czy powinnam rozliczyć się z urzędem skarbowym jeżeli byłam na stażu z urzędu pracy? jaki dokument powinnam otrzymać od nich żebym mogła się ewentualnie rozliczyć?
Wyświetlaj:
wiwan / 2016-02-29 14:19
Co do zasady- na podstawie PIT 11 z PUP. Dziś mija formalny termin na jego dostarczenie podatnikowi. Ale może być winna poczta i miniony weekend.

Natomiast- jeśli był to tzw. staż unijny czyli (współ)finansowany ze środków UE, to korzystał ona raczej stypendium z jego powodu ze zwolnienia PIT, nie będzie formularza z PUP, nie rozlicza się go.

Podstawa- art. 21, ust. 1, pkt. 137 ustawy o PIT.

Jeśli nie wie Pani tego, jaki to rodzaj, to wskazują kwoty. Jeśli netto (do ręki, na konto) uzyskiwała Pani 851,63 zł/mc to był to zwykły staż, jeśli 997,40 zł, to 'unijny'
Inka28 / 2016-02-29 14:34 / portfel
na pewno był to staż unijny. Czy w takim razie powinnam złożyć jakikolwiek dokument w urzędzie skarbowym? Co roku rozliczałam się jako matka samotnie wychowująca dziecko i otrzymywałam zwrot, czy w tym przypadku jakikolwiek zwrot mi przysługuje?
wiwan / 2016-02-29 14:39
Jeżeli w 2015 r. stypendium stażowe było jedynym przychodem to nie ma czego rozliczać i nie ma z czego uzyskać zwrotu czy to w rozliczeniu 'pojedynczym' czy wspólnym z dzieckiem, bo nie było żadnych zaliczek PIT w trakcie roku. W latach poprzednich zwrot na skutek rozliczenia jako samotnie wychowującej był na skutek pobranych zaliczek PIT z zatrudnienia itp.

Z ulgi na dziecko też zwrotu nie będzie, bo poza brakiem zaliczek z samego stypendium unijnego brak też składek.

Najnowsze wpisy