Forum Forum finansoweBanki

PKO BP - spłata kredytu studenckiego

PKO BP - spłata kredytu studenckiego

biz1a / 178.36.218.* / 2011-10-31 10:45
Witam,

Poszedłem dzisiaj do PKO BP spłacić przedterminowo kredyt studencki. Odczekałem swoje w kolejce do klientów indywialnych - choć wiedziałem że będę potem czekać jeszcze dłużej w kolejce do kasy.

W międzyczasie widziałem ludzi którzy po odczekaniu zostali spytani o Złotą kartę czy coś takiego - że Pani im tego nie załatwi niech idą "na pięterko" - buahaha dla Złotych Klientów (tam też kolejka) ...

Podchodzę do Pani i mówię w czym rzecz i dowiaduję się że ... uwaga uwaga że w poniedziałki system nie działa i nie spłacę kredytu (!!!)

Starałem się zachować spokój więc Pani pomyślała co by tu zrobić i wymyśliła że wypiszę dyspozycję spłaty na środę bo jutro 1 listopada Święto.

OK - wypisałem. Nagle Pani krzyczy na głos że ja nie mam konta w PKO tylko "konto techniczne" dla celów kredytu. Z tego konta nie mogę odzyskać nadpłat a ona nie była pewna czy rata którą zapłaciłem za październik została uwzględniona w saldzie czy nie ...

(Tak lepiej wydać milion złotych na jakiegoś idiotę niż doszkolić ludzi - gratuacje dla Zarządu).

No i koniec końców dowiedziałem się że najlepiej przyjść w czwartek bo w środę system pobierze ratkę i w czwartek będzie wiadomo ile zostało.

Doceniam to że ta Pani zadbała o moje pieniądze co nie zmienia faktu że w PKO nie można spłacić kredytu w cywilizowany sposób, no i oczywiście nie w poniedziałki.

Aha, jak dzwoniłem na infolinię to dostałem na twarz tekst czy mam Złote Konto że tak sobie dzwonię i pytam, jak śmiałem zadzwonić nie mając Złotego Konta - jakaś paranoja, wszędzie to słychac w tym PKO.

Wczoraj spłaciłem przedterminowo inny mały kredycik w mbanku - jednym kliknięciem + wpisaniem kodu z smsa.

To co dzisiaj przeżyłem w PKO to był szok - to tak jakby cofnąć się do innej epoki.

Nie polecam, szkoda życia :-)
Wyświetlaj:
Anna562 / 37.47.25.* / 2016-05-15 10:53
Nie rozumiem was ludzie. Co w tym dziwnego, ze bank chce odzyskac swoje pieniadze, to wam powinno zalezec na jak najszybszym zalatwieniu sprawy, a z teho cob czytam to wszystko zostawiacie na ostatnia chwile...
lENA987 / 217.170.164.* / 2014-07-01 16:26
Absolutnie NIE POLECAM BRANIA KREDYTU STUDENCKIEGO W PKO !!! To co przeszłam z tym w ujmujac ładnie"nieprofesjonalnym" bankiem to jakas masakra. Moje zaświadczenia ktore donosiłam po kazdym semsetrze były gubione, straszono moich żyrantów komornikiem . Na pismo kierowane z wyjasnieniami Bank nie odpowiada zaś przekazuje od razu sprawę do WINDYKACJI Pomimo , iz osoba bioraca kredyt ma jeszcze prawa studenta i wywiazywała sie z warunkow umowy . ABSOLUTNIE NIE POLECAM PKO TO JEDNYM SŁOWEM SZAJS !
Murbania / 89.67.67.* / 2013-05-01 14:16
Czyli jest nas dużo więcej. Takich wyskoków z PKO i kredytem studenckim miałam przez 6 lat studiów tyle, że zamierzam napisać książkę.

Powiem tylko tyle, że przez te 6 lat jeździłam z wywieszonym jęzorem do rodzinnej miejscowości z każdym zaświadczeniem. Jeździłam gdyż pani "doradca" na pytanie czy mogę składać świstki tam gdzie studiuję odpowiedziała: "Składać tam gdzie była umowa". No i jeździłam, aż w końcu jakoś tak się dni ułożyły, że zanim dziekanat świstek wystawił to termin składania nadszedł i nadszedł w środku tygodnia oczywiście. Więc złożyłam świstek dzień później - rata oczywiście przepadła. A pani w okienku " Trzeba było złożyć tam gdzie Pani studiuje, tam też jest oddział"

Padłam.
doprze / 82.145.208.* / 2012-11-08 12:39
w nawiązaniu do wcześniejszego postu

wplaciłem "zaległości", napisałem reklamację. Po paru dniach otrzymałem drugi monit za odsetki 13 gr + 30 zł za wysłanie upomnienia. Znowu wpłaciłem. A dziś temat znów powraca. Ten bank to szajs. Z pewnością napiszę do rzecznika praw konsumenta. To jakaś paranoja.
rodeo / 31.63.63.* / 2012-10-08 22:08
Ja spóźniłem się dwa dni ze spłata i od razu wysłali monity do żyrantów do mnie oczywiście dopiero po tygodniu koszt każdego monitu 38zł. Niby polski bank, ale nie dla polaków to dla nich standard niech tych szmaciarzy przejmie jakiś rosyjski bank i bydlaków na bruk lepszy zły Rosjanin niż pieprzony polski bankowiec.
doprze / 178.36.40.* / 2012-10-09 20:28
ja się spóźniłem 0 dni. Termin wpłaty 1 październik, pieniądze wpłaciłem przelewem rano 1 października i również dostałem monity - ale ja tylko 30 zł ;) mnie taniej upomnieli
prefer / 89.76.150.* / 2012-10-08 23:09
A Tobie co się tak zebrało na odświeżanie po pół roku? Konkurencja?
AndrzejKKKK / 83.8.114.* / 2011-12-20 20:32
Dzwoniłeś/pisałeś do PKO BP ? Z chamstwem trzeba walczyć. Polecam napisać do Rzecznika Praw Obywatelskich oraz Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta. Serio. Ja dawno temu miałem z nimi problemy, to napisałem. Teraz, dzięki temu, pewnie ich "pomysły" znalazły się w rejestrze klauzul niedozwolonych.
Student333333 / 83.28.227.* / 2012-02-12 16:46
Bank PKP BP jest najgorszym bankiem z jakim do tej pory się spotkałam.
Spłacałam kredyt w różnych ratach, niezgodnych z planem kredytów - zawsze parę złotych więcej. Ostatnie 2 raty już nie wpłaciłam. W Banku sprawę załatwiano 3 m-ce.Nie będę już opisywać szczegółów, gdzie 3 razy do nich musiałam chodzić, bo nie można było się rozliczyć. W końcu wysłali pismo, że już kredyt studencki spłacony, zgłosić się po weksle. Dziwne dla mnie, że nie było ani grosza nadpłaty, czy też niedopłaty. To banda oszustów lub niedouczonych.

Najnowsze wpisy

Konto osobiste - najlepsza oferta: