Forum Forum finansoweInne

PKO BP wdraża nowe płatności zbliżeniowe. UKNF: zabezpieczcie telefony

PKO BP wdraża nowe płatności zbliżeniowe. UKNF: zabezpieczcie telefony

Wyświetlaj:
Marcin Michalak / 88.156.128.* / 2016-02-01 06:36
Teraz UKNF panikuje a jak BZWBK i PeoPay wprowadzi identyczne rozwiązanie to jakoś cicho było :/
kaban / 88.156.129.* / 2016-01-31 19:38
Przeciez pkobp testowalo to na 100% z Visa wiec ja uznaje ze to jest rownie bezpieczne jak platnosci karta. Trzeba jak z glowa uzywac wszystkich nowinek i bedzie dobrze
Gosciu / 89.79.39.* / 2016-01-31 12:58
A ja walczyłem o wyłączenie funkcji płatności zbliżeniowych w karcie debetowej. Okazało się to niemożliwe. Owszem mogą zablokować transakcje zbliżeniowe ale tylko te w trybie ONLINE. Więc jaki to ma cel skoro większość nadużyć robi się w transakcjach OFFLINE?
Wziąłem żyletkę, pociąłem antenkę w mojej karcie bo to jedyny sposób walki z tymi pier**nymi zbliżeniówkami
lind / 86.14.54.* / 2016-01-31 12:04
Wszystko pieknie ladnie - ale tak samo w Anlii mozna dokonac platnosci zblizeniowej
tylko ze taka platnosc schodzi z konta po 2-3 dniech od transakcji
wiec bardzo latwo mozna wejsc na debet - a ten kosztuje
wiec to jest poprostu oszustwo
Obywatel_ / 188.146.73.* / 2016-01-31 11:24
Banki wciskają na siłę karty zbliżeniowe, większość nawet nie informuje o tym, że klient może tę funkcję zablokować.

Ani o tym, że każda karta VISA (oraz niektóre Mastercard) umożliwia płacenie offline (bez połączenia z centrum rozliczeniowym), co daje możliwość wejścia w niedozwolony debet oraz płacenia skradzioną i zastrzeżoną kartą (spokojnie można wykonać serię min. 3-4 transakcji, każda do 50zł, a w niektórych bankach i kilkunastu) na koszt właściciela.

Ktoś powinien beknąć za to.

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: