Forum Forum inwestycyjneFundusze

PKO/Credit Suisse Akcji FIO

PKO/Credit Suisse Akcji FIO

Mająca dylemat / 87.116.204.* / 2007-05-01 18:57
Witam, mam ogromny problem, otóż w lutym zainwestowałam w fundusz pko/ credit suisse zrównoważony na 42 tys zł. mam poza tym jeszcze 20 tyś które sie mrozą na lokacie, przy podpisywaniu umowy miałam dylemat zrównowazony czy akcji, wybrałam zrównowazony,dla bezpieczeństwa. Teraz jednak wiem ze nie bede tych pieniędzy ruszała przez około 4 lata, czy warto jest teraz przenieść je na fundusz PKO/Credit Suisse Akcji FIO. Jak duże jest ryzyko i przyszłośc w funduszu akcji.Czy jest możliwośc ze wyjdę z mniejsza sumą niż wpłaciłam? Proszę o radęa także dodatkowe info osób które są w tym funduszu
Wyświetlaj:
Pilsener / 2010-08-31 20:19 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
1. Nie opłaca się teraz inwestować w akcje na 4 lata, giełda stoi a gospodarka też
2. Zamiast zrównoważonego lepiej podzielić to na akcje i pieniężne, wyjdzie na to samo a prowizja mniejsza
3. Nie wrzucamy wszystkich jajek do jednego koszyka, jak fundusz akcji to minimum 3 z danego segmentu
4. Patrzmy co kupujemy - jakie są wyniki na tle konkurencji w tym segmencie
Adora / 89.228.29.* / 2010-08-30 10:15
ja wpłaciłam na ten fundusz pieniążki w 2007 i jak na dzień dzisiejszy to stracilam połowe więc nie wiem czy warto pozdrawiam
Buchalska Halina / 77.114.72.* / 2012-05-22 09:34
Na ten Fundusz wpłacilam w 2005 r i do tej pory cały czas trace wpłacilam gdyż PKO zastosowało to oferujac większa lokate na ktorej więcej tracę jak zarobiłam więcej bym takiej operacji nie dokonała
YareckiL / 2010-09-01 13:45
Inwestować zawsze warto, ale z głową, jeśli ktoś myśli, że wpłaci pieniądze w jakikolwiek fundusz i na kilka lat o nich może zapomnieć to popełnia wielki błąd. Inwestować trzeba aktywnie.
mruwa / 87.204.69.* / 2007-05-08 01:17
o tyle dobrze że na dzień dzisiejszy fundusz odrobił prowizje jaką zapłaciłeś. Teraz możesz pomyśleć o przejściu na inny fundusz. Nie przecjhodz w obligacje ani stabilny wzrost ani w rynek pieniężny - są mało opłacalne. Na pewno część zainwestuj w Akcje (wybież lepszy fundusz niż ten PKO - ing akcji, bph akcji, legg mason akcji, idea akcji, arka akcji itp. Posiedz chwile na archiwum Money.pl a napewno coś znajdziejsz. Drugi możesz wybrać jakiś zrównoważony - jest ryzyko ale nie takie duże. No i wszystkich "zakupów" możesz dokonać sam przez mBank (mając tam kąto), albo centralnie pójść do danego dystrybutora funduszu, zrob ić przelew na konto i kupić jednostki. Możesz również skorzystać z pomocy doradców (których jest wielu), ale po co?. Pozdrawiam
LBas / 2007-05-02 16:39 / Bywalec forum
Jak na 4 lata to wybrałbym fundusz akcyjny ale nie PKO/Credit Suisse Akcji FIO , ma bardzo słabe wyniki w porównaniu z innymi funduszami i na samym początku już jesteś w plecy około 4% za zapłacenie prowizji , proponuje zakup przez mBank bez prowizji i masz tam dużo lepsze fundusze niż PKO/Credit Suisse Akcji FIO np; PZU MiŚ Spółki oraz Idea Akcje .Pozdrawiam
Nabity / 82.143.157.* / 2011-07-16 23:30
17 maja 2007 roku została zawarta transakcja (mam ją właśnie przed sobą), na zakup jednostek funduszu PKO/Credit Suisse Zrównoważony – FIO.
Dzisiaj, po ponad czterech latach, nie zostało na koncie nawet połowa wpłaconej sumy. Bardzo dużą część zabrały opłaty za prowadzenie konta. Jeśli uwzględnić rzeczywistą, a nie oficjalną inflację, to nie wiem czy została chociaż 1/3 wpłaconej wartości. Oszczędzanie w tym funduszu okazało się całkowitym błędem. Jeśli ktoś pragnie stracić swoje oszczędności, to mogę polecić ten fundusz.
rol222 / 85.222.86.* / 2011-07-17 12:59
Wedlug wykresu strata wynosi -20.54% wiec cos ci sie pomylilo.
agand / 2007-05-02 14:01
Witam
4 lata to malo mamy gorke moze okazac sie ze bedziesz do tylu musisz pilnowac swojej kasy
radziej / 2007-05-03 17:33 / Bywalec forum
to teraz to już sie popłakałem ze śmiechu, cztery lata to krótko... musisz pilnować kasy, masakra jakaś, cztery lata to krótko, masakraaa jak nic. "mająca dylemat" zmień forum na bardziej poważne, bo to jest forum kabaretowe, dużo tu dżołkmenów.
Basia136 / 2007-05-11 20:37 / portfel
Patrząc na Twój optymizm wnioskuję, że masz nie więcej niż 25 lat i jesteś dzieckiem hossy. Nie znasz się na funduszach inwestycyjnych, dlatego nasza górka i 4 lata to dla Ciebie bardzo dobrze bardzo długo i bezpiecznie dla akcji. Owszem 4 na 4 lata to można planować, ale nie 100% w fundusze akcji !!! ( no chyba, że mamy jeszcze inny kapitał na czarną godzinę). W fundusze trzeba z głową, ja miałam przyjemność słuchać co o inwestycjach w fundusze mówił Robert Nejman ( to mój idol) i nawet na 8 lat nie ulokuję wszystkiego w fundusz akcji. Jak chcesz dużo zarobić, ale również pogodzisz się ze strata 50% kapitału to sobie lokuj na 4 lata w fundusze akcji. Dlatego pamiętajcie o parasolach w TFI lub parasolach w TU.
radziej / 2007-05-12 14:16 / Bywalec forum
no cóż Basiu, na temat wieku nie dyskutuję z damami, choć przyznam, że się pomyliłaś troszkę, ale nie za dużo, świadczenia emerytalnego jeszcze nie pobieram. ja mam innego idola, ale Twojego też posłucham. a po co Ci parasol? pada? pozdrowienia Basieńko
Luki... / 2007-05-01 20:18
witaj jak zamierzasz inwestowac 4 lata to bedac na Twoim miejscu wybralbym fundusz akcyjny . Najlepiej podzieli kwote na polowe i 21 tys wplacilbym w fudusz malych i srednich spolek np. PZU MiS czy BPH dynamicznych spolek a druga polowe wplacil w tradycyjny akcyjny np. tak jak napisales PKO Credit Suisse Akcji, a z lokaty bym zrezygnowal i 20 tys wplacilbym w fundusz rynku pienieznego
rol222 / 85.222.86.* / 2011-07-17 13:02
Hit roku 2007: fundusze malych i srednich spolek :)))
rol222 / 85.222.86.* / 2011-07-17 13:03
Pozdrawiam z roku 2011 ;)
radziej / 2007-05-03 17:35 / Bywalec forum
a jaka jest różnica między lokatą a funduszem rynku pieniężnego? duża? a na czym bardziej się ew. straci na lokacie czy na pieniężnym? masakra panowie, masakra.
mruwa / 87.204.69.* / 2007-05-08 01:20
Radziej, nie każdy jest tak zorjentowany w rynku finansowym jak ty. Dlatego piszą na tym forum o pomoc. Wiem że stać cię na coś więcej niż pisanie masakra. Miej troche chęci by pomóc po raz kolejny. Pozdrawiam
radziej / 2007-05-12 14:11 / Bywalec forum
Masakra Mruwka, masakra:):):). pozdrawiam.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy