Forum Forum dla firmKsięgowość

płacenie składek na ZUS online

płacenie składek na ZUS online

pani Danuta / 2012-10-22 10:00
Czy jeśli prowadzę firmę to składki na ubezpieczenia społeczne do ZUSu mogę opłacać przez internet? jest taka możliwosć? czy muszę to robić osobiście? wydawało mi się, ze miała wejść w życie możliwość załatwiania tego online
Wyświetlaj:
przyszła mama / 2012-10-22 12:16
ale wydaje mi się, ze właśnie w październiku tego roku mieli znieść ten obowiazek podpisu elektrycznego
wiwan / 2012-10-22 12:45
Nie do wszystkich działań. Pozostaje wymóg dla składania np. deklaracji miesięcznych. W innych kwestiach (np. podgląd stanu konta) rzeczywiście wystarczy tzw. 'profil zaufany'- albo dotychczasowy z e-puap, albo uzyskany przy fizycznej wizycie w ZUS.
szklarek / 2012-10-22 10:15
Płacenia czy załatwiania ?

Płacenie od lat jest możliwe bezgotówkowo, co więcej co do zasady prowadzący DG mają to czynić przelewem z konta firmowego.

Załatwianie spraw- czyli składanie m. in. deklaracji rozliczeniowych czy zgłoszeń do ubezpieczeń przy posiadaniu 'bezpiecznego podpisu elektronicznego'.

Od 1 października nastąpiła zmiana polegająca na tym, że ten kanał (Elektroniczny Urząd Podawczy ZUS (EUP) )został przejęty przez nową Platformę Usług Elektronicznych ZUS (PUE) – nowoczesny i wszechstronny portal internetowy, dostępny pod adresem: http://pue.zus.pl.

Najnowsze wpisy