Forum Forum finansoweInne

Plan Oszczędnościowy w Złoto SutorGoldDepot

Plan Oszczędnościowy w Złoto SutorGoldDepot

inwestor-złoto / 85.222.105.* / 2010-05-27 13:36
Witam!

Szukałem w internecie banków/firm, które sprzedają złoto i natrafiłem na ofertę niemieckiego banku Sutor. W Polsce oferuje on sztabki złota przez firmę Ventura Nova.

Wszystko wygląda atrakcyjnie, bezpiecznie - umowa zawierana jest z bankiem, depozyt też jest w banku, ale czy ktoś z Was słyszał o tym produkcie lub ma podpisaną umowę z tym bankiem?

Z góry dziękuje za odpowiedzi.
Wyświetlaj:
Doraf / 87.157.1.* / 2011-03-29 10:56
Pozdrawiam wszystkich zwolenników złota. Bank to pewność, zgadza się, tylko nasuwa mi się pytanie. Gdyby wszyscy chcieli na raz odebrać złoto z banku w sztabkach złota, każdy otrzymałby swoją należność??? Ja wolę: plan oszczędnościowy, przechowywanie mojego własnego złota w odpowiednich do tego tresorach w Szwajcarii, koszt tylko za 0,1% od ilości przechwywanego złota. Gdyby nadszedł kryzys nie muszę oddawać mojego złota do PAŃSTWA. To już coś!! Czego chcieć więcej?
Besti / 93.193.117.* / 2011-06-22 10:31
To placisz z tego co widze 4 razy wiecej za przechowywanie Zlota i Srebra w Szwajcarii niz ja. Mam zalozony ,,Zloty Filar" w ktorym pobierane jest 0,025% od wartosci przechowywanego Zlota i/lub Srebra! Sam Kruszec rownierz jest taniej kupowany. W Marcu tego roku mialem okazje porownac na podstawie wyciagu z obu depozytow czyli SutorGoldDepot i Zloty Filar.Poza tym mam dostep Online do mojego Depozytu z absolutna natychmiastowa Decyzyjnoscia dotyczaca mojego Zlota i Srebra! Dokupienie, sprzedarz, zmiana podzialu ( Zloto,Srebro ).To jest cos!! Czego chciec wiecej?
Doraf / 87.157.1.* / 2011-03-29 11:02
Mała korekta, Nie mam na myśli planu oszczędnosciowego w Złoto SutorGoldDepot
Zlotnik / 87.164.22.* / 2011-07-17 11:07
Ale tez Wajda ? Z Auvesta ? Z deszczu pod rynne.
axell26 / 2014-01-02 15:09
Wajada i jego nowa firma Excellent Broker nadal sprzedaje nielegalnie złoto w Polsce, radzę uważać na tą bandę oszustów!!!
Marek794 / 46.238.240.* / 2020-06-04 00:47
Nazwy firm zmieniają się.
Trzeba uważać na tego gościa.
mała kobieta / 94.246.136.* / 2010-11-03 14:33
Witam,
śledzę podobne wątki i postanowiłam zasięgnąc porady. Czy zna ktoś firmę Noricum - ponoć wchodzą na rynek polski i też zajmują się inwestycjami w złoto. Czy ktoś coś o nich wie?
Pozdrawiam,
Wielbiciel metali szlachetnych / 46.205.125.* / 2011-11-08 17:44
Witam, To jedna wielka ściema pod wodzą Pana Alfreda Friese. Przez 2 lata oszczędzający płaci ... prowizję dla pośrednika. Również cena zakupu jest n/n, miejsce składowania również, a umowy na 5-30 lat na odległość śmierdzą podstępem. Kto zdrowo myślący na tyle lat pozbawi się dostępu do metalu? Umowy są "mydlane", mało szczegółoweDlaczego oferują podobno sztabki od 50 g, skoro na całym świecie są: 1, 2,5, 5, 10, 20, 31.103 g. Jak ten metal podzielić na mniejsze cząstki? Piłą czy nożem?
Fredziulka / 87.164.64.* / 2010-12-04 11:12
Tak znam. Najlepszy produkt oszczednosciowy na rynku.
Tanie zloto od 100 miesiecznie, mozna doplacac, wyplacac nie placic .
Wiecej na www.noricum.com.pl
mały1000 / 88.208.163.* / 2014-06-09 13:11
tak ale multi inwest niemiecki pobiera 1,500 euro prowizji dopiero ja nazbieracie 15,000 nie ma prowizji to jest sciema
Prywatny / 87.105.233.* / 2010-11-12 14:27
nie, nie słyszałem. Ale ja nie ufam firmom z nikąd! Bank to Bank. Firma z dnia na dzień zniknie lub zrobi przekręt jak już bywało w Polsce. A tak w banku nic mi nie zginie. Faktycznie Sutor Bank ma zezwolenie i postanowiłem u nich kupować.
Xavenzo / 125.25.218.* / 2010-10-30 08:47
Witam wszystkich!


Chciałbym podzielić się z Wami bardzo ciekawą możliwością inwestowania w złoto „Good Delivery” za pomocą Internetu, w sposób bezpieczny i wygodny. Strona dzięki której jest to możliwe znajduje się w linku poniżej:

http://zloto.bullionvault.pl/#COOKIECAKE

Osobiście zacząłem inwestować na wyżej wymienionej stronce jakiś czas temu i jestem bardzo zadowolony. Jest to internetowa giełda na której można kupić/sprzedać złoto od innych użytkowników zarejestrowanych w serwisie. Złoto którym można handlować jest najwyższej czystości (Good Delivery) i fizycznie przechowywane jest ono w skarbcu w Zurichu, Londynie lub Nowym Jorku. To gdzie chciałbyś przechowywać swoje złoto zależy tylko od Ciebie i sam sobie wybierasz skarbiec. Prowizje pobierane są od każdej transakcji kupna/sprzedaży lecz są one bardzo niskie (ok. 0.8% wartości transakcji). Istnieje również możliwość zakupienia srebra lecz prowizje są troszkę większe i jedyny skarbiec, który je przechowuje jest w Londynie. Po zakupieniu złota lub srebra otrzymujecie dokument potwierdzający nabycie kruszcu. Zakupów można dokonywać w jednej z trzech walut: USD, EUR lub GBP. Minimalna ilość kruszcu jaką można zakupić to 1 gram. Aby dowiedzieć się więcej poczytajcie sobie FAQ na stronie:

http://zloto.bullionvault.pl/#COOKIECAKE


Życzę powodzenia i udanych inwestycji w złoto!
miako / 188.33.123.* / 2010-08-28 12:28
zobacz też tu:

http://dobra-lokata.blogspot.com/
Prywatny / 87.105.233.* / 2010-11-12 14:31
trochę śmieszne jest to, że pokazujesz lokaty w formie pieniężnej! Chodzi o to by nie trzymać kapitału w wartosciach pieniężnych. A poza tym, kiepska pożyczka bankom!
bmwcruiser / 2010-06-14 15:22
Nie znam dokładnie oferty tego banku ani gramatur jakie proponują klientom oraz opłat dodatkowych.
Warto porównać z innymi.Osobiście polecam firme iQ invest Polska.
Pozdrawiam.
Prywatny / 87.105.233.* / 2010-11-12 14:35
Firmy prywatne (nie podam nazw) mają problemy z prawem (są powiązane ze sobą). Oszukiwano klientów przez lata podobno. Nie posiadali depozytów klientów. To jest potwierdzenie że Bank to Bank.
Bogi / 77.112.168.* / 2010-08-18 19:29
Czy wiesz po ile sprzedaje IQ Invest zloto po 61 € za gram. W Polsce nawet ceny nie podaja.To 85 % drozej jak cena rynkowa. Investuj dalej
progres72 / 2010-07-02 09:44
Ja posiadam taka umowę. Wybrałem wariant wpłat systematycznych (miesięcznie tylko 100 zł) i wpłaciłem dodatkowo (jednorazowo wolne środki 5.000 zł). Rewelacyjna propozycja wśród niedostosowanych innych ofert na naszym rynku. Wszystkie firmy wymagają dużych wpłat. Ja szukałem i znalazłem (z polecenia) i poleciłem również klilku znajomym. Wiem, że również zawierli umowy.Koszty są jasno określone i niskie w stosunku do wszystkich polis z funduszami itd. Bank Sutor lider w Niemczech! Nas obsługiwała firma WAJDA & PARTNERS, która bezpośrednio reprezentuje ten Bank w Niemczech i Polsce. O tej firmie co piszecie nie słyszałem.
Zlotnik / 77.112.36.* / 2010-08-17 18:07
Mysle ze twoje 5000 juz ma ktos inny bo poszlo na oplaty a nie w zloto.
Te umowy sa od 200 PLN a nie od 100. 200 x 12 = 2400 x 30 = 72000 x 6,5 % = 4680
Kosztow za zalozenie i jeszcze 6 % od karzdej wplaty bieze Sutor. Mysle ze sa tansze oferty.
Wajda prubuje sprzedawac dopiero od miesiaca w Polsce.Przedtem byla tylko Ventura i kilku pojedynczych. Ten produkt nikt nie kupi jak mu sie prawde powie. Chyba ze sie koszty zataji a to nieuczciwe.W niemczech tak robia .Znam niemiecki i czytan net na temat Sutor. Nawet bylo to nie dawno w telewizji. yur tube Goldgauner.
Prywatny / 87.105.233.* / 2010-11-12 14:38
Widać że konkurencja. Sugeruję odrobić lekcje. Od 100 zł!
goldinwestor / 85.222.105.* / 2010-07-09 12:22
Ja natomiast słyszałem już wiele pochlebnych wypowiedzi o firmie Ventura Nova Sp. z o.o..
Firma ta jest jedynym oficjalnym, bezpośrednim dystrybutorem produktu z ramienia banku Sutor.
Znalazłem też kilka informacji dot. Wajda & Partners. Okazuje się, że i wszem mogą sprzedawać produkt Sutor gold depot, ale w Niemczech. Nie posiadają polsko języcznych wniosków/umów.
Firma Ventura Nova natomiast posiada polsko języczne wnioski, sieć sprzedawców w Polsce i dalej poszukują dystrybutorów (proponowali mi nawet pracę :)).
Nic nie piszę o plusach produktu, bo jest to super produkt - oszczędzanie w czyste złoto już od 200 złotych.
Szczerze polecam produkt jak i firmę venturanova.pl
Bogi / 77.112.168.* / 2010-08-18 19:38
Popieram Goldinvestor. Wajda podchodzi bardzo nie uczciwie do pracy w Polsce.
Ale jak wiemy kij ma 2 konce. Obiecuje pozycje dyrektorskie z zarobkiem 6 do 18 000
miesiecznie ale nie mowi ze to trzeba wypracowac prowizja. Biznesplan jest do 4 %
prowizji to policzcie. Komus sie to nie spodoba ze go oszukuja zabieraja czas na CV itd
kaza jechac przez pol Polski a na koncu dostaje oferte gorsza jkby sprzedawal fundusze.
Wajda nie tak sie z Polakami postepuje. Chyba za dlugo jestes w Niemczech.
W Polsce sa zasady a nie bajkowe objetnice..Z ludzkim losem nie ma zartow.
Kto jest mojego zdania ze to swinstwo ?
R.T / 78.8.74.* / 2010-07-17 16:07
Chyba jednak goldinnwestor jest kimś z firmy Ventura Nowa, ponieważ promuje ich i bredzi głupoty o innychch firmach. Wajda & Parters posiada polskie dokumenty (foledery, wnioski). Tak na marginesie wystarczy zobaczyć na stronę Banku o którym mowa, by zobaczyć nazwisko kto odpowiada za rynek w Polsce. Przykre jest to, że nadal firmy takie jak Ventura Nowa usiłują zwalczać innych takimi niskimi chwytami. To daje do myslenia nawet potencjalnym klientom...Na innych forach równiez zagrywki oczerniające wszystkich tylko nie VN! Szukam innych firm jak ww. Moze nawet innych rozwiazań inwestycyjnych!
Bogi / 77.112.168.* / 2010-08-18 18:56
Wasze dyskusje wywolaly we mnie potrzebe sprawdzenia tego produktu.Jest za drogi.
Przeplacasz do Wajdy albo Ventury 6 ,5 % potem do Banku 6 %. Na wymianie Comerzbank tacisz do 7 %. Depozyt tez oplacasz.Kiedy to wszystko zliczysz gdzie zysk?
Za gram zlota placisz razem okolo 190 PLN . U jubilerow czy Kantorach placa dzis za 1 gr zlomu 585 ok 40 PLN.Nawet nie mozesz sprawdzic przez internet ile masz na swoim koncie.Bo widocznie nic tam moze nie byc. Nawet prosty fundusz jest do sprawdzenia.
Moze mysla ze nie mamy w Polsce internetu
goldinwestor / 85.222.105.* / 2010-07-19 11:20
R.T wypraszam sobie!
Nie zgadzam się z Twoją wypowiedzią i należą chyba mi się przeprosiny!

Po pierwsze nie mam nic wspólnego z firmą Ventura Nova.
Po drugie, nie bredzę głupot tylko śledzę poczynania firm, które zajmują się sprzedażą złota na terenie Polski. Od zeszłego roku pojawiło ich się sporo, lecz tylko niektóre pozostały na rynku.
Po trzecie w chwili pisania mojego postu nie było żadnej informacji ze strony Sutor banku nt. innych firm, jak np. Wajda & Partners. Po skontaktowaniu się z bankiem, pracownica informowała, iż w Polsce produkt "sutorgolddepot" można kupić przez firmę Ventura Nova.

Mimo tego co napisałeś R.T pozdrawiam i życzę powodzenia w poszukiwaniu innych firm, jak i innych rozwiązań inwestycyjnych!
Inga Berac. / 78.8.78.* / 2010-08-07 20:45
Sprawdzona informacja! Dzwoniłam do Sutor Banku. To firma WAJDA & PARTNERS i sam Pan Wajda z ramienia banku reprezentuje w Polsce ten Banki i ofertę.
Ventura Nova Sp. z o.o. / 85.222.105.* / 2010-08-11 15:42
Pragnę zdementować Pani wpis.
Chciałbym wszystkich zainteresowanych produktem plan oszczędnościowy w złoto SutorGoldDepot poinformować, iż zgodnie z informacją umieszczoną na stronie banku wyłącznym dystrybutorem w/w produktu na Polskę jest firma Multi Invest GmbH.
Pan Wajda jest jedynie jej pracownikiem.
Od października 2009 roku firma Ventura Nova sp. z o.o., oferuje i sprzedaje ten produkt na rynku polskim. Spółka jest pierwszym dystrybutorem tego produktu na terenie RP. Jestem pracownikiem tej firmy i z przyjemnością udzielę odpowiedzi na wszystkie pytania i wątpliwości (kontakt poniżej). Mając nadzieję, że uda się w końcu wyjaśnić tę sprawę.

Michał Garncarek (michal.garncarek@venturanova.pl)
To już bez znaczenia, kto.... / 78.8.66.* / 2010-08-11 23:15
http://www.infoveriti.pl/firma/86270/ventura-nova/warszawa/widawska/

To jakiś żart? OOOOOOOOOOO, chcąc zobaczyć coś o tej firmie, wpadło przypadkiem to. To jakieś dane z raportu. Ale zyski??? UUU gratualcje!
szperacz i poszukiwacz. / 78.8.66.* / 2010-08-12 01:42
Dajcie spokój! Ktoś, kto zna język niemiecki rozumie a jeżeli nie rozume to może tłumaczyć sobie strony www. Jeżeli według Pana Michała Garncarka Pan Piotr S Wajda to zwykły pracownik Sutor Banku, to odeśle czytelników do kilku stron, ktróre pokazują "nieco" inny obraz tego Managera. A Więc, Pan P S. Wajda jest współodpowiedzialny za "Niemieckie Stowarzyszenie Handlu Metalami Szlachetnymi"
Odpowiada i współodpowiada za szkolenia banków i towarzystw ubezpieczeniowych w tematyce matali szlachetnych i nieruchomości. Współzalożyciel Deutsche Sachwert Union! Opracowuje i wspólodpowiada za wypuszczanie produktów bankowych. Wszytkiego można się doczytać na stronach niemieckich. Od ponad 16 lat nagradzany, za przedsiębiorczość. Sprzedający nieruchomości w całuch Niemczech ale i na świecie. Na przełomie lat 99/2000 zajmował czołwe mijsca sprzedaży funduszy inwestycujnych.
Osiągnięcia tego Pan postawiły go pewnie na stanowisku Dyerektora ds. Sprzedaży Multi - Invest Polska (takową wizytówkę trzymam w rękach). Dla niedowiarków został kontakt z Muli - Invest GmbH. Byłem osobiście w Niemczech na rozmowach! A taki Pan, jak Pan Garncarek to chyba żartowniś lub całkowicie oderwany gość.. Zwłaszcza z takim wynikiem finasowym firmy, jak pokazano w ww. raporcie 2. 200 rocznego dochodu.
Ja równiez poczyniłem małe sprawdzenie:

http://www.sachwert-union.de/ueber-uns/gruendungsmitglieder

http://www.afv-wajda.de/index_sc.php#00

http://www.treuhandwerk.de/cms/index.php?id=134

http://www.treuhandwerk.de/cms/index.php?id=133

www.wajda-partners.pl

Osoba, która pisze artykułu do gazet finasowych w Niemczech oraz proszona o wywiady w prasie branżowej jest nazwana przez ww. "zwykłym pracownikiem". Ciekawe dlaczego Sutor Bank nie zaproponoiwał Panu Garncarkowi stanowiska Dyrektora Sprzedaży na Polskę?

Prosze wybaczyć mi uniesienia, ale nienawidzę "straceńców chcących pić krew innych, by sie utzrymać przy życiu". A w naszym kraju to dość częsta sytuacja.

Sutor Bank powinien ściąć głowę temu Panu a resztę zatopić na dnie oceanu, by nikt nie wiązał banku z działalnością komedii tego Pana (lub tej firmy).
Iza B. / 78.8.78.* / 2010-08-07 20:45
Sprawdzona informacja! Dzwoniłam do Sutor Banku. To firma WAJDA & PARTNERS i sam Pan Wajda z ramienia banku reprezentuje w Polsce ten Banki i ofertę.
Inga Berac. / 78.8.78.* / 2010-08-07 20:48
A tak na marginesie, to tu coś zawirusowane jest bo nie mogłam wyjść z forum ani nic zrobić. Nazwisko musiałam zmienić bo nakazywało mi tak zdanie wskazujące! O co chodzi?? Uwaga wirusy!
A axa / 78.8.70.* / 2010-08-12 10:05
Szanowni Internauci.

Widać od kilku tygodni rozgorzała dyskusja w Internecie o Sutor Banku i produkcie SutorGoldDepot. Większość osób rozpoczynających fora i tematy to osoby, które dzięki dobrze wykonanej pracy managerskiej dowiedziały się o banku i ofercie. Proszę zwrócić uwagę, że jeszcze dwa miesiące temu praktycznie nic się w sieci nie działo w tym temacie. Teraz dzięki braciom Wajda, a zapominacie o tym, że to dwóch managerów, sieć trzęsie się w posadach na temat Sutor Banku i ich oferty. Profesjonalnie Panowie rozbudowali firmę i dynamicznie rozwijają projekt ze swoim Partnerem.

Miałem okazję poznać Panów Piotra i Pawła Wajda i zdecydowanie jestem pewny sukcesu, który realizują w Niemczech i teraz w Polsce. Ogromne inwestycje i przedsięwzięcia rozpoczęte w Polsce. Posiadają Kadrę Managerską w każdym województwie i wielka baza kandydatów do pracy. Codziennie odbywają się rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami do pracy w całej Polsce.

Zostałem zaproszony do grona szacownych Managerów i jestem bardzo zainteresowany.

Posiadam wieloletnie doświadczenia na stanowisku Dyrektora Sprzedaży i Managera w branży finansowej. Bardzo mi odpowiada Niemiecki system rozmowy kwalifikacyjnej i ogólnie podejścia do ludzi. To naprawdę inne standardy jak u nas! Ale wiadomo, że Polska uczy się od zachodu.

Żenujące jest to, że podobno szanująca się firma i promująca, jako pierwsza „V”, itd., obiera takie nieetyczne kroki. Na forach Internetowych lansuje się na lidera. Należy postawić pytanie. Czego Państwo dokonaliście w danym Wam czasie? Obecna pozytywna sytuacja wynika z krótkiego i dynamicznego działania braci Wajda.

Każdy, nawet agent ubezpieczeniowy wie, że ma do wykonania zadania, które są rozliczane w określonej ilości i czasie. Bez specjalnego dochodzenia można się domyśleć, że niczego nie dokonaliście i brakło inwencji twórczej temu Panu lub firmie. Kreatywność jest cechą, za którą płaci się pieniądze!

A jeśli komuś jej brakuje a zajmuje „stanowisko” zależne od tej cechy, to się z niego rezygnuje.

Jak słusznie wcześniej pisali moi przedmówcy, kierujcie się własną logiką i rozumem a nie „gierkami”.



Pozdrawiam wszystkich logicznie myślących!

Andrzej.
Zlotnik / 77.112.36.* / 2010-08-17 17:39
Wszystcy sie kluca o Sutor Bank i robia bezplatnie Bankowi reklame.Ani Ventura ani Wajda nie sprzedali dla Sutora tyle co Cezary K. O Wajdzie za pol roku nie bedzie nic slychac bo ten produkt jest zly. Przy oszczedzaniu 500 PLN miesiecznie klient musi zaplacic 11700 PLN kosztow aby moc oszzedzac Zloto. Sutor jeszcze 6 % pobierze
oraz dodatkowe oplaty za przechowywanie. Czyli Lacznie ok 25 000 PLn lub 50 miesiecy
placenia po 500 za Kontakt z nemieckim Bankiem . Czy Polacy gorzej kosza?
Donata-Dorota / 79.187.219.* / 2010-10-12 14:11
Koszty ponosi się na początku dlatego wydają się duże,ale na przestrzeni lat oszczędzania
nie są większe jak przy innych finansowych produktach. Nie powiedział pan prawdy do końca.
Przy oszczędzaniu 500 zł mieś. poniesie się takie koszty, gdy będzie oszczędzać aż ok.30 lat, przez ten czas nazbiera tyle złota,że te koszty okażą się małe.Jest to produkt finansowy który zawiera się najwyżej do 20 lat, a minimum przypominam to10lat. Nie ma w tym produkcie ukrytych kosztów.uważam ,że jest to dobry produkt finansowy.
777zwierzak777 / 83.20.71.* / 2010-10-15 18:02
a żeby zarobić trzeba się narobić, w tym przypadku trzeba zachęcić ludzi do zainwestowania w produkt, który mamy do zaoferowania, czyli złoto! ja proponuję zainwestować w piekarnie. na świeże pieczywko chętnych nie brakuje,
........ / 78.8.79.* / 2010-08-25 17:35
Złotnik, ale się pocisz w swoich opisach by zniechęcić innych do tego Bank!? Rozumiem konkurencja!
PPWW / 89.231.25.* / 2010-08-14 04:57
Co to jest za forum?? ?
PPWW / 89.231.25.* / 2010-08-14 05:06
Bardzo proszę zakończyć tego typu opisów i dyskusji. Forum jest chyba do tego, by wypowiadać się i dyskutować na dany temat. Tu ta dyskusja poszła w złą stronę! Czemu to ma słuzyć? Portal infoverti.pl publikuje zdjęcia, które są jakąś starą historią a inni usiłują robić sobie przyszły grunt? Tylko pod co? Prosze zakończyć tą praktykę!!!
Plan Oszczędnościowy w Złoto SutorGoldDepot - oto jest temat forum i dyskusji!!!
axell26 / 2013-12-30 20:29
Wajda Ty oszuście wszyscy wiedzą, że to Ty piszesz te komentarze, policja się Tobą zajmie, teraz otworzył nową firmę Excellent Broker, ale oferuje to samo, UWAGA
Marek345 / 83.27.126.* / 2010-11-07 16:47
Ja od niedawna kupuję złoto w firmie My Gold (www.my-gold.info). Dostarczają złoto (próba 999,9) na adres klienta po 7 dniach. Tutaj tel. do przedstawiciela, u którego kupuję: 609 378 517
Wielbiciel metali szlachetnych / 46.205.125.* / 2011-11-08 17:54
No to współczuję. Można kupić takie samo z rafinerii Emirates Gold złoto inwestycyjne taniej od 5-10% w detalu lub ok 15% w planach osczędnościowych. W detalu dzisiaj 10 g sztabka jest tańsza na dergoldshop.de o 30 EUR.Wybór sztabek metali na my-gold.info zaskakująco mierny.
Janek86 / 178.180.96.* / 2012-01-10 21:33
Strona dergoldshop.de należy do firmy EVVE e.V z Berlina, która sprzedaje metale szlachetne w 13 krajach w Europie już od 11 lat. W Polsce współpracuje z firmą Ertrag&Sicherheit w zakresie sprzedaży.Kupowanie bezpośrednio na dergoldshop.de wiąże się jednak z wysokimi kosztami transferu metalu do Polski, ale poprzez programy oszczędnościowe niezależnie od gramatury kosztuje to zawsze 29,95 Euro.

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: