Forum Forum prawneCywilne

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

Naciągnięta? / 195.42.249.* / 2009-06-17 10:17
Zarejestrowałam się na stronie pobieraczek.pl, by przetestować usługę ściągania plików. Po 15 dniach dostałam maila, że 10 dniowy okres testowania minął i w związku z tym, że przy rejestracji zaakceptowałam Regulamin automatycznie wyraziłam zgodę na zawarcie Umowy na okres 12 miesięcy oraz mam zapłacić 94,80 złotych za cały okres z góry.
Czy fakt, że zaakceptowałam regulamin,a nie podpisałam Umowy powoduje, ze mam obowiązek zapłacić za usługę z której nie korzystałam ? (w rezultacie nie testowalam nic, nie ściągnęłam żadnego pliku) Czy nie przysługuje mi prawo wypowiedzenia Umowy? (w Regulaminie jest tylko mowa o prawie odstąpienia w ciągu 10 dni). CZy Regulamin może być Umową? Przy rejestracji nie wpisałam konkretnych danych, czy to jest karalne? Czy wezwania do zapłaty, które otrzymuję drogą mailową mają moc prawną? Nie ma tam moich danych, a także jest napisane, że wzywa się mnie do "dobrowolnej" wpłaty, bo jak nie to sprawa skierowana będzie do sądu, na podstawie mojego numeru IP. Za interpretację wdzięcznych będzie wielu :)
Wyświetlaj:
giez33680 / 2010-03-23 12:21
Nie jest to łatwa sprawa z tym "naciągaczkiem"! Ani organy ścigania ani Urząd Ochrony Konsumentów od wielu miesięcy nie może /albo nie chce!/ zlikwidować tego draństwa. Dzieje się tak, gdyż obecny ustrój -KAPITALIZM - w imię odzyskanej wolności broni oszukujących a nie oszukanych !!! "Nabieraczki" to biznesmeni, a nabrani to tłum, pospólstwo, proletariat, lud, motłoch...Styropianowi patrioci opozycyjni dla korzystnej sytuacji "nabieraczków" obalili PRL ! Przekręt Pobieraczka, być może nie naruszający obecnego kapitalistycznego prawa, to "pestka" w porównaniu z przekrętem dokonanym przez twórców obecnej rzeczywistości. Przypomnijmy sobie postulaty, hasła "Solidarności" i przez ich pryzmat proszę spojrzeć na obecną sytuację większości polskiego społeczeństwa spoza elit styropianowych. Obawiam się, że w obecnej sytuacji Pobieraczek będzie na wygranej a tacy jak ja i mnie podobni poniosą koszty transformacji.
sssssssw / 95.41.250.* / 2010-03-24 09:36
Proszę nie patrzeć tak pesymistycznie na zaistniałą sytuację!!!
Proponuję dokładnie przegłądnąć forum http://nocne-rozmowy-przy-kominku.bloog.pl

Decyzje proszę podjąć samemu, ale warto skorzystać z porad osób, które nie mają w tym żadnego interesu i robią to z potrzeby dobrego serca!

Serdecznie pozdrawiam wszystkich zakłopotanych tym problemem!!
sztanderski / 91.94.173.* / 2010-03-28 06:35
to apsurd pobieraczek to naciagacze przyszło imailem do zapłaty wezwanie przed sadowe na kwote 94.80 nawet o pobieraczek nie było spomniuane ze to jest płatne to sa oszusci i naciaGACZE NAPISAŁEM IMAILEM O REZYGNACJI POBIERACZEK A ONI SWOJE PISZA CO INNEGO NIESTAC MNIE NA OPŁACANIE POBIERACZKA NA KWOTE 94.80 POZDRAWIAM PIOTREK
zrozpatrzona / 94.101.16.* / 2010-04-05 11:51
Witam! Ja też jak zobaczyłam moją pocztę i te maile od tych oszustów to aż mi oko zbielało.Długo nie przeglądałam poczty.Dzisiaj zobaczyłam że w styczniu wysłali mi wezwonie przedsądowe,no i po kaczaku bo to było dwa miesiące temu.Nie wiem czy do nich pisać czy poprostu olać.Zapomniałam nawet że kiedyś taką stronę przeglądałam,szału nie było więc więcej nie wchodziłam.Przesież 10dni było darmowe i nie miało być żadnychzobowiązań.Szczyt bezczelnościi hamstwa.Tak jak kolegę mnie też nie stać żeby komuś dawać pieniądze za nic.
guma1 / 83.24.255.* / 2010-04-05 13:07
I dlatego nie należy nic płacic bo adres email nie jest podstawą do zawarcia umowy lecz dane adresowe - właśnie dla takich sytuacji umowa musi być potwierdzona forma papierową .
Kto zapłacił - to stracił . Tylko dlaczego ktoś płaci na podstawie emaila ??????????
Sorry ale czegoś tu nie rozumiem .
Adres email podstawą do zawarcia umowy okresowej , płatnej z góry za cały rok i w dodatku uruchomionej PO zapłacie / wszystko niezgodnie z prawem / .
WIĘKSZEJ GŁUPOTY W ŻYCIU NIE SPOTKAŁEM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tylko dlaczego ktoś na to sie łapie ???????? Kolejny fenomen !!!!!!!!!!!
MARTA555555 / 82.177.171.* / 2010-03-29 12:34
ja tez tak mam . i taka wiadomość otrzymałam co mam zrobic pomózcie
Isiek / 83.6.75.* / 2010-03-23 09:45
Mam proglem z pobieraczkom niewiem co mam robici czy zapłacieć może mi ktosi doradzici
MXJS / 95.41.173.* / 2010-03-25 12:03
OBOWIĄZUJĄ 3 ZASADY:
-NIE PŁACIĆ
-NIE DAĆ SIĘ ZASTRASZYĆ I ZMANIPULOWAĆ
-NIE STRESOWAĆ SIE BO NIE MA CZYM
nsjeyr / 95.41.250.* / 2010-03-24 09:45
Proszę wejść na poniżej zamieszczone forum i dokładnie przeczytać i wówczas nie będzie tego problemu.
Proszę się nie denerwować i nie stresować bo nie ma czym!!!

Przedewszystkum nie dać się zastraszyć i rozsądnie spojrzeć na zaistniałą sytuację!!
X,ZI / 95.41.186.* / 2010-03-20 13:00
UWAGA!!! KONIECZNIE CZYTAĆ INFORMACJE NA STRONIE:
http://nocne-rozmowy-przy-kominku.bloog.pl

I STOSOWAĆ SIĘ DO ZAWARTYCH TAM ZALECEŃ!!!

1. Dla rodziców małoletnich dzieci, które zarejstrowały sie na pobieraczku.pl:
pisać emaile lub listy polecone do nich: Sprzeciwiam się zawarciu umowy z osobą o nazwisku... ......... jako osobą niepełnoletnią....... (dalsza część na tej stronie)

2. Dla osób, które podały fikcyjne dane:
,, Podanie fikcyjnych danych nie jest karane, chyba że zrobiło się to w celu osiągnięcia korzyści finansowych.
Jednak w tym wypadku wysyłanie oświadczenia o odstąpieniu od umowy, oraz zaświadczenia do UOKIK nie ma sensu, z uwagi na to, że podane zostały niewłaściwe dane.
3. Rozwiązania innego typu też znajdziecie na tym forum!!!

POBIERACZEK NIKOMU NIE ZAŁOŻYŁ SPRAWY W SĄDZIE!!!!
NIKT NIE JEST WPISANY W REJESTŻE DŁUŻNIKÓW!!!

NIE BÓJCIE SIĘ I NIE DAJCIE ZASTRASZYĆ!!!

UWAGA NA WPISY I KOMENTARZE STRASZĄCE I PODJUDZAJĄCE NA RÓŻNYCH FORACH!!!


WAŻNE:

WYPOWIEDŹ PRZEDSTAWICIELA UOKIK W WARSZAWIE:

,,...WPŁYNĘŁO DO NICH OK. 30 TYSIĘCY SKARG NA TĘ FIRMĘ, I ŻE JEST TO NAJWIĘKSZA ILOŚĆ SKARG W HISTORII POLSKICH URZĘDÓW!!!!...."

JESZCZE RAZ NIE PŁACIĆ I NIE DAĆ SIĘ ZASTRASZYĆ!!!
MoMynia / 83.7.79.* / 2010-03-19 18:00
Wydaje mi sie, że najlepiej w ogóle nie odp im na żadne meile. ja tez juz dostałam od nich pierwszego z przedsadowym wezwaniem do zapłaty na co odp im ze odstępuje od owej rzekomej umowy chociaz nic nie podpisywalam a oni ze mnie to nie obowiazuje i placic musze ehhh no strasznie sie przejelam poprostu nie moglam spac, bo tez mam 21 lat i studiuje i poprostu na zane mnie sady nie stac bo jestem na utrzymaniu rodzicow jeszcze. Wydaje mi się po tym jak czytałam na tym i innych forach ze to jest tylko pic na wodę z tym sadem. No nie wiem, ja nie place. Dopiero jak owy sad mnie skarze to wtedy zapłacę. ja uważam ze jestem niewinna, ponieważ nawet jak załatwia się konto w banku przez internet i zawiera się wtedy umowę to musi przyjechać ktoś z banku lub wysyłają kuriera abym osobiście podpisała umowę a nie jakiś cholera wie jaki regulamin.....najgorsze jest to ze po prostu ludziom psuja nerwy i ja na przykład się stresuje bardzo takimi rzeczami. ja nie mam zamiaru już odpisywać im na te meile. podobno jednemu chłopakowi na meila przyszło zawiadomienie o sprawie w sadzie co akurat jest śmieszne, bo na adres domowy nic mu nie przyszło mimo że podał prawdziwy hahaha to dopiero hahaha śmiech na sali
derety / 83.22.50.* / 2010-03-19 00:41
http://w500.wrzuta.pl/film/3WvDqrmKOju/pobieraczek_parodia
cccc56 / 95.40.92.* / 2010-03-18 13:04
CZYTAJCIE WYPOWIEDZ OD 15-18. 03. 2010 r. na tym forum:)
etrthgd / 62.152.137.* / 2010-03-19 11:33
Witam
Problem z pobieraczkiem mam od dwóch tygoni Zarejestrowałam się na ich stronie Nie mama zamiaru niczego płacić i nie boje sie ich meili Dzisiaj dostałam wiadomość o wezwaniu przedsądowym i w treści był mój prawdziwy adres na podstawie adresu IP Przyznam że trochę się przestraszyłam Zadzwoniłam do od razu nich i facet cały czas zasłaniał się tym ich regulaminem Powiedział że po 12 miesiącach umowa wygasa ale i tak trzeba płacić ale nie może udzielić informacji czy komuś już wytoczyli sprawę i czy ją wygrali ale po jego wypowiedzi wnioskuję że nie Powiedziałam mu co o nich myślę i że mogą sobie pisać ja nic nie zapłacę i że czekam na prawdziwe wezwanie od sądu a nie ich meile Nic na ten temat nie powiedział
Cały czas piszę im obraźliwe meile ilekroć coś mi wyślą na pocztę Mam już tego dosyć Wysłałam pare razy ostąpienie od umowy i wszystkie możliwe powody prawne na podstawie których nie mają prawa wzywać mnie do zapłaty ale nic nie pomaga Ciągle piszą Już nie wiem co robić Mam 21 lat, studiuję ,nie chcę mieć kłopotów z prawem przez to gówno
Piszesz że Masz z nimi problem od września ale teraz masz już spokój i nic Ci nie wysyłają i żadno wezwanie do sądu nie przyszło Może oni jednym dają spokój a innym nie bo nie zanosi się na to żeby ze mną tak było Nie wiem już co o tym myśleć Wiem tylko jedno że im nie zapłacę złamanego grosza Nie dlatego że to jest jakaś wielka suma której nie jestem w stanie zapłacić bo gdyby to nie było oszustwo i faktycznie zamówiłabym jakiś pakiet w ten sam dzień zapłaciłabym Chodzi o to że to zwykli oszuści i nie można dać im się zastraszyć Może ryzykuję ale nie zapłacę mimo tego że trochę się tego obawiam
BABUSZKA / 193.109.225.* / 2010-03-29 22:29
USUŃ ADRES MAILOWY, ZAŁÓŻ SOBIE INNĄ POCZTĘ, PRZESTANĄ DO CIEBIE PISAĆ:) jEŚLI KTOŚ ZAPLACIŁ IM COKOLWIEK KARTĄ PŁATNICZĄ - TRZEBA KARTĘ ZASTRZEC.
I PO KŁOPOCIE.
NIE MA SIĘ CO BAĆ ROZPOZNANIA PO IP. PRZECIEZ NIE USTALĄ, KTO W DANYM MOMENCIE SIEDZIAŁ PRZY KOMPIE, SZCZEGÓLNIE W KAFEJCE CZY NA UCZELNI. DAJCIE SE LUDZIE SPOKÓJ, WYPNIJCIE SIE NA TYCH ZŁODZIEI I TYLE.
Tomek43 / 94.101.16.* / 2010-03-23 16:30
połowa wpisow tutaj to ci pajace z pobieraczka , JESLI JESTES FRAJEREM TO ZAPŁACISZ , jesli jestes normalny to olejesz ich meile, jeden pajac napisał ze namierzyli go po adresie IP co jest totalną bzdurą takie namierzanie to tylko przez policje na pismie od prokuratora .Sprawa wygląda tak że kazdy z was moze im założyc sprawe o wyłudzenie ale nie dacie rady bo serwery nie są w Polsce Zwyczajnie szukają łosi co przestrasza sie meili i zapłacą . Jeszcze raz powtarzam NICZEGO NIE PŁACIC a na idiotyczne meile odpisac ze kierujecie zawiadomienie do prokuraturyo próbie wyłudzenia
głodzilka / 81.219.84.* / 2010-04-21 21:32
ja założyłam konto z ip szwagra. w poniedziałek miał telefon od swojego usługodawcy, że ktoś do nich dzwonił i prosił o podanie danych osobowych dotyczącego tego ip, ale odmówili nie chce im płacić, ale nie wiem czy nie dojdą do szwagra po ip. co byś mi na to poradził?
nvjus / 95.41.250.* / 2010-03-24 09:51
Też tak przypuszczam, że niektóre komentarze są z pobieraczka i w ten sposób chcą zastraszyć dzieci, młodzież i dorosłych, którzy są zestresowani tym problemem.

NIEDAJCIE SIĘ ZMANIPULOWAĆ!!!

SŁUCHAJCIE TYLKO TYCH PORAD OD OSÓB, KTÓRE NIE MAJĄ W TYM ŻADNEGO INTERESU FINANSOWEGO I PISZĄ ORAZ RADZĄ Z POCZUCIA DOBREGO SERCA!!!
XMZJSG / 95.41.186.* / 2010-03-20 12:12
Piszcie do nich emaile o: żądanie unieważnienia umowy (rzekomej akceptacji regulaminu i rejestracj) oraz usunięcia konta z tego podanego emaila.

Czytajcie wypowiedźi na www.GoldenLine.pl Pana Waldemara A. cyt:... Wysyłanie takiej informacji do użytkowników to przekreślenie całego biznesu, tu chodzi o to aby użytkownik zapomniał o tym terminie, nie wypowiedźiał i automatycznie umowa była przedłużona na kolejne, ale już dłuższy termin nie 10 dni i to na dodatek płatny..."

Inny cyt: ,,....formularz rejestracyjny jest błędnie i nie jasno skonstruowany. Mogą tu mieć zastosowania: Art. 84 paragraf 1 i 2 ; Art. 86 paragraf 1 i 2..."

Oraz wypowiedź Krystiana L. cyt.: ,,... złożyli za mnie, nawet aktywowali je za mnie - nie musiałem nigdzie klikać..."

Domniemam, że jest coś nie tak z tą rejestracją, czy przypadkiem podczas czytania i przesuwania stron z regulaminem i ich informacją nie dochodzi do samoczynnego rejestrowania?
Tym tematem powinni zająć się specjaliści!!!

Pozdrawiam wszystkich serdecznie!!! NIe denerwujcie się i nie stresujcie!!!
Bak / 193.243.147.* / 2010-03-19 12:00
a to jest takie trudne dosjc po Ip do prawdziwego adresu ? Podaj IP a adres Ci przesle ;] Duzo ludzi napisalo mi na meila i cierpliwie odpisuje ;] Nie bylo jeszcze zadnej sprawy sadowej jesli chodzi o pobieraczka. Dziennikarze z ekspresu i innych tylko czekaja na pierwsza rozprawe ;] A takiej napewno nie bedzie ;] Kiedy to w koncu zrozumiecie ;] Nie placic i juz ;] Jednym dawaja spokoj drugim nie ? takich ludzi jak ja jest mnostwo. Wystarczy poszukac w sieci. Mial ktos rozprawe ? heh. No jak pozwanie na meila przychodzi to nie sadze :P Bardzo duzo jest for gdzie jest porusdzany ten temat. I nigdzie nie jest udowodnione ze byla rozprawa. ;] Pozdrawiam. i nie daj sie ;]
narada / 95.40.92.* / 2010-03-18 12:41
KONIECZNIE OGLĄDNIJCIE:
-Ekspres Reporterów o pobieraczku .pl
www.youtube.com/watch?v-ddXR7SofFIE
-reportaż na internecie RADIA WROCŁAW I RAMPA
-You Tube -pobieraczek.pl oszuści.wmy
-You Tube -pobieraczek
www.youtube.com/watch?v-764PHuISdG8
-koniecznie czytajcie poniższe komentarze
-szukajcie wypowiedzi rzeczników Ochrony Konkurencji i Konsumentów m.in. Pani rzecznik Małgorzty Cieloch

NIE PŁACIĆ!!! NIEPŁACIĆ!!!! NIE PŁACIĆ!!! NIE DAĆ SIĘ ZASTRASZYĆ!!!

PISAĆ IM ŻĄDANIE UNIEWAŻNIENIA UMOWY (REJESTRACJI I AKCEPTACJ REGULAMINU)!!!!

ZGŁASZAĆ PROBLEM Z TYM SERWISEM DO FEDERACJI KONSUMENTÓW!!!
VVVDE / 95.40.255.* / 2010-03-19 10:07
UWAGA!!!
Serwis ten oferuje 10 dni pobierania za darmo!!!
Pobierz odrazu 1 GB
Najlepsze i najszybsze pobieranie ......

ANALIZA TEJ REKLAMY!!!!:

NA KILKANAŚCIE WYPOWIEDZI W INTERNECIE JEST TYLKO JEDNA,ŻE UDAŁO SIĘ POBRAĆ PLIK ODRAZU W OKRESIE 10 DNIOWEGO BEZPŁATNEGO TESTOWANIA. OPINIA TEJ OSOBY: ,,JAKOŚĆ NIE DO PRZYJĘCIA I NIE JEST ZADOWOLONA Z USŁUGI!!! "
RESZTA OSÓB NIE MIAŁA TAKIEJ MOŻLIWOŚCI I TU NASUWAJĄ MI SIĘ NASTĘPUJĄCE PYTANIA:
1. CZY TO NIE JEST PODSTĘPNY CHWYT ABY UZYSKAĆ DANE OSOBOWE?
2. CZY WOGÓLE JEST AKTYWNY OKRES BEZPŁATNEGO TESTOWANIA?
3. CZY WOGÓLE MOŻNA COŚ POBRAĆ Z TEGO SERWISU?
4. CZY TO NIE JEST TYLKO REKLAMA DLA PRZYCIĄGNIĘCIA KONSUMENTA-OFIARY?
5. CZY TO NIE JEST BARDZO SPRYTNA PRZYNĘTA?

ITD...

Z OPINII INTERNAUTÓW MOŻNA WYWNIOSKOWAĆ, ŻE USŁUGA USENET W OKRESIE 10 DNIOWEGO BEZPŁATNEGO TESTOWANIA NIE ISTNIEJE!!!

CZY JEST TO SERWER DO KTÓREGO MOŻNA MIEĆ ZAUFANIE?

PO PRZECZYTANIU TEGO FORUM DOBRZE ZASTANÓWCIE SIĘ NAD ODPOWIEDZIĄ NA TO PYTANIE!!!

W STOSUNKU DO NICH WSZCZĘTE JEST POSTĘPOWANIE WYJASNIAJĄCE W UOKIK!!!!
JEDEN KONSUMENT/KLIENT ZAŁOŻYŁ IM SPRAWĘ W SĄDZIE, SŁUCHAJCIE RAD TAK MĄDRYCH LUDZI!!!

1.
Bak / 193.243.147.* / 2010-03-18 08:20
Czy ktoś w końcu może dokładnie odpowiedzieć na proste pytanie .
1.Czy zapłacić za to czy nie.??
2.Wysłać do nich e-mail z rozwiązaniem umowy ??
3. Czy zrobić coś innego ,jeśli tak to co ??
4.Więcej pomysłów nie mam ??


a Czy Ty moglbys poczytac troche forum, poszukac a nie od razu piszesz pytania ? Duzo razy mam wam to wszystko tlumaczyc ? Ciezko jest zjechac na dol badz na druga strone i poczytac ? Jesli tak bardzo panikujecie to chyba powinniscie sie tym bardziej zainteresowac. Nie rozumiem was ludzie na jakim wy swiecie zyjecie. W Sieci pelno informacji na temat tego serwisu a wy ciagle jedno i to samo.. "zaplacic czy nie ? " "matko co zrobic ? " "dostalam dzis pierwszego meila i niewiem co poczac" "Ja tez dalam/em sie oszukac :( " ehh przegladam te forum juz jakies 5 miesiecy i nic sie nie zmienia kompletnie. Bo niektorzy ludzie maja problemy z czytaniem ze zrozumieniem. A teraz odpowiedzi na Twoje pytania.

1.Czy zapłacić za to czy nie.?? ; ODP. Nie placic w zadnym wypadku.
2.Wysłać do nich e-mail z rozwiązaniem umowy ?? ODP: Ja wyslalem jednego meila na poczatku swojej przygody z pobieraczkiem i wiem z doswiadczenia i opowiadan ludzi ze to nie ma najmniejszego sensu. Najlepiej nie pisac. Ale jak juz musisz to mozesz napisac byle co. heh.
3. Czy zrobić coś innego ,jeśli tak to co ?? ODP: Tak miec to wszystko w czterech literach :]
4.Więcej pomysłów nie mam ?? ODP: hehe. ;] Jesli chodzi o moja osobe to ten ktory czyta uwaznie wie, ze pierwszego meila dostalem we wrzesniu ;] i sie zaczelo. Ponaglywania do zaplaty itp itd. Ja na nic nie odpisywalem, ogladalem programy w TV, radiowe i wiedzialem ze to oszusci. 15 grudnia 2009 roku. Dostalem "NA MEILA" :P (pozwanie do sadu na meila, to juz naprawde przegiecie ;]) informacje o terminie rozprawy. Miala sie odbyc w styczniu ;] Przypominam ze podalem prawdziwe dane, adres nazwisko IP wszystko prawdziwe z mojego malego mieszkanka ;] Nic a nic nie dostalem od tamtego czasu ani na meila ani na adres domowy. Wniosek jeden to naciagacze i oszusci. Kto zaplacil badz ma zamiar zaplacic to naiwniak. Tyle z mojej strony. I zacznijcie czytac wreszcie forum. Pozdrawiam. w razie pytan zapraszam na dawid.bak@gmail.com
Oli123 / 86.63.124.* / 2010-03-28 15:41

ze pierwszego meila dostalem we wrzesniu ;] i sie zaczelo. Ponaglywania do
zaplaty itp itd. Ja na nic nie odpisywalem, ogladalem programy w TV, radiowe i wiedzialem
ze to oszusci. 15 grudnia 2009 roku. Dostalem "NA MEILA" :P (pozwanie do sadu na meila,
to juz naprawde przegiecie ;]) informacje o terminie rozprawy. Miala sie odbyc w styczniu
;] Przypominam ze podalem prawdziwe dane, adres nazwisko IP wszystko prawdziwe z mojego
malego mieszkanka ;] Nic a nic nie dostalem od tamtego czasu ani na meila ani na adres
domowy. Wniosek jeden to naciagacze i oszusci.

Ja dałam się im złapać w tym miesiącu (marzec 2010) i jeżeli ty we wrześniu i przez pół roku nie masz żadnych konsekwencji, to znaczy żę POBIERACZEK TO OSZUŚCI! Wreszcie wypowiedział się ktoś, kto od dawna ma podobny problem - to mnie przekonuje, zgadzam się z twoim zdaniem.
.Czy zapłacić za to czy nie.?? ; ODP. Nie placic w zadnym wy / 83.18.170.* / 2010-03-22 20:08
i tego sie trzymajcie,ja tez mam zamiar,moga nas cmoknac najwyzej w 4 litery
qwedry / 83.7.87.* / 2010-03-31 00:25
Polecam każdemu komu się chce i kto może zrobić w całkowicie bezpieczny sposób tak:
1. starter z jakiejś sieci gdzie dają pakiety internetowe np plus
2. włożyć go w tel
3. wykupić jakiś pakiet np 25Mb
4. można podłaczyć fona do laptopa
5. uruchomić inernet na laptopie przez fona (działa to jak iplus (tyle że iplusa mamy pod umową z plusem gdzie podaliśmy swoje dane)
6. zarejstrować się 10000000000 razy na pobieraczku (komu by się chciało?:)
7. dla bezpieczeństwa niszczymy świeżo kupionego startera :)
A TERAZ SIĘ PYTAM W JAKI SPOSÓB DO CIEBIE TRAFIĄ?
JAKIM IP?
W mailach piszą że "Do identyfikacji posłuży nam adres IP, z którego nastąpiło zawarcie umowy oraz jej dokładny czas i data" ahhahahahahahahahaha jajcarze
Czyli że teraz łącząc się przez internet stacjonarny logujemy się na nasze 1000000000 kont kolejno i ściągamy setki plików?
NIE
BO POBIERACZEK TO JAKIEŚ GÓWNO I NIC TAM NIE MA (tak myślę)
to samo pobiorę na darkwarez, peb, dvhk.............

a pomysł z internetem nie głupi jak chcemy trochę pokręcić
yo
go111bbzas / 89.78.169.* / 2010-03-17 21:47
no ja rejestrowałam się 28 lutego a dzisiaj dostałam pierwszego e maila
poza tym podałam nie prawdziwe dane przy rejestracji , inne imię i nazwisko, inny adres w takim razie jak mam zrezygnować? Skoro mają tylko mój IP?Poza tym ja nic nie podpisałam żadnej umowy ja tylko zaakceptowałam regulamin a to różnica!
Mam problem z tymi danymi bo nie mam zielonego pojęcia co z tym zrobić a zapłacę w ostateczności!
cccc56 / 95.40.92.* / 2010-03-18 12:56
Napisz im email z ządaniem unieważnienia umowu (rejstracji i akceptacji regulaminu) oraz usunięcia konta z tego podanego emaila
Treść znajdziesz na tym forum lub www.wieszjak.pl Problem z serwerem pobieraczek.pl
kornel25wawa / 83.1.17.* / 2010-03-17 22:19
go111bbzas kobito nie plac a to ze dane wpisalas jakie wpisalas olej to beda cie straszyc ze po adresie ip dojda tez mnie straszyli tz podalem zmyslone dane i nic wyslalem im wypowiedzenie umowy i narazie spokój mam
GREG40 / 2010-03-17 19:41
Czy ktoś w końcu może dokładnie odpowiedzieć na proste pytanie .
1.Czy zapłacić za to czy nie.??
2.Wysłać do nich e-mail z rozwiązaniem umowy ??
3. Czy zrobić coś innego ,jeśli tak to co ??
4.Więcej pomysłów nie mam ??
cccc56 / 95.40.92.* / 2010-03-18 12:58
napisz im emailem żądanie unieważnienia umowy oraz usunięcia konta z podanego emaila.
Treść znajdziesz na tym forum lub www.wieszjak.pl Problem z serwisem pobieraczek.pl
kornel25wawa / 83.1.17.* / 2010-03-17 19:44
GREG40 nie plac wyslij im e-maila z rozwiazaniem umowy jak to zrobic masz tu link

http://www.pcworld.pl/news/349142/Jak.wyrejestrowac.sie.z.serwisu.Pobieraczek.pl.html ja wyslalem i narazie cisza jak cos beda jęczec daj znac poradzimy
GREG40 / 2010-03-17 19:51
Ten link coś nie tak jest ,zajrzałem do niego i tak jak by coś y tym adresie brakowało.
Podaj dokładnego lina jeszcze raz.
Czekam na szybką odpowiedz
kornel25wawa / 83.1.17.* / 2010-03-17 22:17
http://www.pcworld.pl/news/349142/Jak.wyrejestrowac.sie.z.serwisu.Pobieraczek.pl.html
go8sia / 89.78.169.* / 2010-03-17 19:25
no i tutaj jest problem bo zasięgałam samych wiarygodnych źródeł i niestety wszyscy są jednogłośni że lepiej zapłacić, ale takie coś nie powinno mieć miejsca. To parszywi ludzie, żerujący na ludzkiej niewiedzy i naiwności. No ale cóż mam nauczkę na przyszłość żeby czytać wszystko dokładnie szkoda tylko że takim kosztem
No ale jak mówiłam sam Pan Z UOKiK mówił że postępowanie trwa nadal i nie ma decyzji w tej sprawie, a jak będzie to zamieszczą na stronie internetowej!
ja tam zapłaciłam dzisiaj, wiem że głupia jestem ale nie mogłabym spać spokojnie, boje się że coś przyjdzie mi potem przez to, jakieś wezwanie z odsetkami do zapłaty a tak mam z głowy ale jeszcze pomyśle jak starać się o odszkodowanie i zwrot kosztów! Bo przecież jeśli dokonamy zapłaty to można z niej zrezygnować prawda???
kid / 89.230.91.* / 2010-03-29 23:16
a toś głupiutaka jest ,wywaliłaś 100 w błoto nie lepiej było dać na fundację polsat
jakie odsetki raptem 12 zł za rok ale żeby żądać odsetek to najpierw musi być faktura vat sprawa w sądzie itp gdzie ty masz rozum to właśnie na takich naiwniakach jak ty zarabiaja
wwwawa / 95.40.255.* / 2010-03-19 10:41
A ja znam opinię Pani rzecznik UOKIK Małgorzty Cieloch i jest zupełnie innego zdania!!!
A jej argumenty przemawiają za tym, żeby nie płacić!!!!
xxxx1 / 95.41.115.* / 2010-03-17 17:22
Wszyscy radzą nie płacić, tzn. że nie wolno im płacić!!!!
Dlaczego oto argumenty:
1. Po pierwsze możesz działać pod wpływem błędu, spowodowanego reklamą (dokładne wyjaśnienie jest w wypowiedzi Rzecznika Federacji Konsumentów na informacji internetowej Radio Wrocław)
2. Przedsiębiorca nie dopełnił wszystkich obowiązków informacyjnych m.in.:
-informacje o charakterze techniczno-organizacyjnym:
~~art.6 pkt 1 u.ś.d.e.
~~ art. 6 pkt 2 u.ś. d.e.
~~art. 66 paragraf 2 pkt 3 k.c.
~~art. 66 paragraf 2 pkt 4 k.c.
~~kodeks etyczny art. 66 paragraf 2 pkt 6 k.c.
3. informacje dotyczące postępowania reklamacyjnego art.9 ust. 3 pkt 4 u.ś. d.e. są niepełne, niejasne
4. Brak polskich wersji instrukcji obsługi uniemożliwia właściwe korzystanie z produktu/usługi USENET.
5. Możesz złożyć 3 miesięczne odstąpienie od umowy lub roczne informując o działaniu pod wpływem błędu lub przedsiębiorca nie dopełnił wszystkich obowiązujących informacji.... i w tym momencie żadasz zaprzestania wzywania do zapłaty.
6. Możesz rownież napisać żądanie unieważnienia zawartej umowy (akceptacji i rejestracji regulaminu) podanego z tego emaila..... przykład podałam w kolejnych odpowiedziach.
UWAGA!!! JEŚLI KTOŚ DOSTANIE OD NICH WEZWANIE DO SĄDU< CZYLI ZŁOŻĄ NA WAS POZEW DO SĄDU TO NATYCHMIAST MUSICIE ZGŁOSIĆ TO W FEDERACJI KONSUMENTÓW!!!!
TO PRZECIWKO NIM WSZCZETE JEST POSTĘPOWANIE WYJAŚNIAJĄCE PRZEZ UOKIK!!!!
Co to za ludzie, którzy prowadzą taki biznes bez sumienia!!!!
kornel25wawa / 83.1.17.* / 2010-03-17 19:21
Bardzo ładnie XXXX1 masz świeta racje pozwole sobie jescze dodac od siebie co powinna zawierac taka umowa z pobieraczkiem.pl.

Usługodawca podaje w sposób wyrazny.jednoznaczny i bezposrednio dostepny po przez system telinformatyczny ,którym posługuje sie usługobiorca,informacje podstawowe t.j

USŁUGODAWCA PODAJE
1-ADRESY ELEKTRONICZNE
2-IMIE,NAZWISKO,MIEJSCE ZAMIESZKANIA I ADRES ALBO NAZWE LUB FIRME ORAZ SIEDZIBE I ADRES.

ORAZ REGULAMIN ŚWIADCZENIE USŁUG DROGĄ ELEKTRONICZNĄ,ZWANY DALEJ REGULAMINEM A NIE UMOWĄ!!!!!!!!!!!!!! OD KIEDY REGULAMIN JEST UMOWĄ????????????

Aby umowa miała moc prawną (więc aby coś znaczyła w sądzie itp.)
musi być podpisana własnoręcznie bądź przy użyciu podpisu elektronicznego.

Sama akceptacja regulaminu nie wystarczy..

Na pobieraczku niby akceptacja rególaminu jest zawarciem umowy co jest totalną bzdurą.
Podam choćby kilka przykładów dlaczego taka umowa jest nie ważna:
1) Rejestruje się osoba niepełnoletnia - brak kontroli ze strony pobieraczka,

2) Chcę mieć konto aby móc pobierać więc na uczelni, w szkole, w kafetejce czy w jakimś punkcie dostępowym rejestruję się podając dane osobowe kolegi, e-mail świeżo założony po za domem (bo przecież nie jestem idiotą i nie podam im na tacy mojego IP wykorzystanego do rejestracji)

Rozchodzi się tutaj o to że aby umowa była ważna muszą być potwierdzone autentyczność danych oraz wiek, bo tylko osoba pełnoletnia może zawierać umowy lojalnościowe.

Dodatkowo pobieraczek nie ma prawa narzucić pakietu jaki udostępnia skoro reklamuje że jest ich kilka to usługobiorca musi mieć prawo wyboru. Jeśli ktoś w ciągu określonego czasu nie wybrał pakietu pobieraczek narzucając nam pakiet łamie prawa zawarte w ustawie którą się broni próbując wyłudzić, powtarzam wyłudzić a nie odzyskać pieniądze których im nie przesłaliśmy.

Osobiście im wytknąłem parę błędów którymi się bardziej wkopią w sądzie niż cokolwiek zrobią i przestali do mnie pisać.

1) Brak sprawdzenia autentyczności danych osobowych oraz pełnoletności.
(Aby umowa lojalnościowa mogła być zawarta usługodawca potrzebuje ksero dowodu osobistego oraz własnoręcznego podpisu, bądź podpisu elektronicznego którego nie używam gdyż jest to u nas nieopłacalne i drogie)

2) Narzucanie mi z góry pakietu co jest nie zgodne z prawem, w regulaminie jak i w reklamach (bo przecież jeśli by podali nie prawdziwą reklamę to od razu możemy wystąpić o odszkodowanie za oszustwo oraz unieważnienie umowy o ile była prawidłowo zawarta - akceptacja regulaminu tutaj nie wystarczy)

3) Nie zgodne z prawem przechowywanie mojego adresu IP (tylko usługodawca internetowy ma do tego prawo)

4) Zaakceptowałem regulamin choć go nie czytałem ale mają pecha bo nie jestem właścicielem lini do której internet jest podłączony a oni zapomnieli się zabezpieczyć przed tym.

5) To oni będą musieli mi udowodnić że to ja się zarejestrowałem a nie ja im że tego nie zrobiłem (Jeśli ktoś umie kłamać zawsze może stwierdzić że miał włamanie do komputera, dla hakerów włamać się do prywatnego komputera to żaden wysiłek)
sibul666 / 83.7.103.* / 2010-03-17 15:11
Witam jeśli ktoś ma jakieś kłopoty z pobieraczkiem to proszę pisać na numer gg 12409676 pomogę wszystkim kto tylko napisze w ciągu godziny będzie po sprawie

Pozdrawiam
Sebastian Nowacki
Greg 40 / 83.4.82.* / 2010-03-23 11:08
Witam jeśli ktoś ma jakieś kłopoty z pobieraczkiem to proszę pisać na numer gg 12409676
pomogę wszystkim kto tylko napisze w ciągu godziny będzie po sprawie

Pozdrawiam
Sebastian Nowacki

TEN GOŚĆ OD TEGO NUMERU GG 12409676 TO CHOLERNY OSZUST NIE PISZCIE DO NIEGO ON NIC NIE ZAŁATWIA.
NACIĄGA INNYCH TEZ NA KASE .
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
go8sia / 62.69.206.* / 2010-03-17 13:56
witam wszystkich!
Ja dzisiaj też otrzymałam takiego e maila!
Zadzwoniłam do urzędu obsługi konsumenta do warszawy ( tamjest nawet specjalna infolinia darmowa w tej sprawie) no i postępowanie w tej sprawie trwa od ubiegłego roku a decyzji żadnej nie ma jeszcze! Pan poradził mi abym zapłaciła należną kwotę!
Zadzwoniłam również do samego pobieraczka.pl no i Pan z biura również upierał się że nie robią nic niezgodnego z prawem! Że trzeba było przeczytać regulamin!! Powiedziałam co myślę w tej sprawie no ale cóż tak czy siak trzeba zapłacić!! Oszukańcy!!!!!
Wole spać spokojnie i mieć to za sobą, bo jeśli UOKiK nic z tym nie zrobi to nie mam zamiaru płacić żadnych odsetek!
Poprostu koszmar co się dzieję w tym kraju i że nikt nic z tym zrobić nie może!!
Podłość ludzka nie zna granic, że Ci ludzie mogą spać z takim sumieniem!!! Bo a\oni go w cale nie mają!!
bogos / 83.19.150.* / 2010-03-24 08:11
Ludzie!!!! Nie wolno pozwolić na to, aby w imię "prawa" nabijali w butelkę internautów tylko dlatego, że organy ścigania i sądy w Polsce są nieudolne i mają wszystko w d...e. Jak będzie trzeba to się opiketuje, są fora można skrzyknąć całkiem niezłą grupę, która urządzi taką demonstrację przed siedzibą firmy, że media zaczną głośno o tym trąbić, a wtedy może ktoś odpowiedzialny w tym kraju zrobi z tym porządek. NIE PŁACIĆ - ONI TYLKO NA TO LICZĄ, ŻE NAIWNI W STRACHU POPEŁNIĄ TEN BŁĄD.
cccc56 / 95.40.92.* / 2010-03-18 12:52
Pisać do nich żadanie uniewaznienia umowy!!!!

KONIECZNIE OGLĄDNIJCIE INFORMACJE NA INTERNECIE:
-Ekspres Reporterów o Pobieraczku .pl

-reportaż RADIA WROCŁA I RAMPA

-YouTube-pobieraczek

www.youtube.com/watch?v-764PHuISdG8

-YouTube-pobieraczk.pl oszuści wmy

-znajdzcie wypowiedż Pani rzecznik UOKIK Małgorzty Cieloch

cytuję jedną wypowiedż: ,,Pobieraczek pozwala pobierać, ale nie pliki tylko pieniądze z kieszeni nabranych interesantów"
Załamana;( / 83.7.103.* / 2010-03-17 08:14
dzień dobry, pisze do pani w związku z pobieraczkiem.pl, bo to co się z tym portalem dzieje to koszmar...wysyłają do mnie cały czas jakieś meile, że mam płacić itp bo inaczej sprawa w sądzie itp.. ja nie korzystam z usług pirackich typu pobieraczek i tak im odp ze nie zapłacę za piractwo, nawet dobrze nie pamiętam czy się zalogowałam na tym, a jeżeli już to był czysty przypadek. Po prostu strasznie się boję, to jest bardzo nie sprawiedliwe, bo jak firma piracka która na swojej str ma nielegalne oprogramowanie i filmy erotyczne może mnie pozwać do sądu za rzekome podpisanie umowy. której nigdy własnoręcznie nie podpisałam.....!!!! po prostu przeżywam horror teraz, może to głupie, ale jestem osoba nerwową i dosłownie nie sypiam w nocy ;(
ddddd11 / 95.40.255.* / 2010-03-19 10:37
Czytajcie wcześniejsze komentarze i koniecznie piszcie do nich: żądanie unieważnienia umowy (rzekomej akceptacji regulaminu i rejestracji) oraz usunięcia konta z podanego adresu emailowego.
Treść i argumenty znajdziecie na tej stronie i forum.
Nie bójcie się, jeśli dalej będą pisać swoje to wy do nich to samo piszcie co wczesniej.
Bradz ich na wytrzymałość!!!
I nie kasować tych wiadomości trzymać w razie czego jako dowód.
W nagłówku piszcie do nich: żądanie uniewaznienia i usunięcia konta.

Dla wszystkich nerwowych i zestresowanych dobra rada: tylko spokój i rozsądek!!
Nie dać się im zastraszyć!!!

Na miejscu tych co zapłacili zgłosiła bym to na policję jako wyłudzenie świadczenia nienależnego i do Fedracji Konsumentów!!! Biorą pieniądze, a nic w zamian nie ma usługi USENET, nic się nie da pobrać!!!!

Najnowsze wpisy