Forum Forum prawneCywilne

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

Naciągnięta? / 195.42.249.* / 2009-06-17 10:17
Zarejestrowałam się na stronie pobieraczek.pl, by przetestować usługę ściągania plików. Po 15 dniach dostałam maila, że 10 dniowy okres testowania minął i w związku z tym, że przy rejestracji zaakceptowałam Regulamin automatycznie wyraziłam zgodę na zawarcie Umowy na okres 12 miesięcy oraz mam zapłacić 94,80 złotych za cały okres z góry.
Czy fakt, że zaakceptowałam regulamin,a nie podpisałam Umowy powoduje, ze mam obowiązek zapłacić za usługę z której nie korzystałam ? (w rezultacie nie testowalam nic, nie ściągnęłam żadnego pliku) Czy nie przysługuje mi prawo wypowiedzenia Umowy? (w Regulaminie jest tylko mowa o prawie odstąpienia w ciągu 10 dni). CZy Regulamin może być Umową? Przy rejestracji nie wpisałam konkretnych danych, czy to jest karalne? Czy wezwania do zapłaty, które otrzymuję drogą mailową mają moc prawną? Nie ma tam moich danych, a także jest napisane, że wzywa się mnie do "dobrowolnej" wpłaty, bo jak nie to sprawa skierowana będzie do sądu, na podstawie mojego numeru IP. Za interpretację wdzięcznych będzie wielu :)
Wyświetlaj:
jadwisia / 89.78.185.* / 2009-07-28 07:34
Zarejestrowałam się na stronie pobieraczek pl, z ciekawości,by przetestować usługę ściągania plików.po ośmiu dniach dostałam do zapłacenia za 12 miesięcy 94,80złotych z góry za cały rok.Można sprawdzić nic nie ściągałam za co mam płacić.
Wiktiria / 78.28.44.* / 2009-08-31 21:43
Witam! Ja też mam problem z pobieraczkiem.pl i nie wiem co robić i piszą te maile i piszą i straszą i straszą,już nie mam siły do nich.Nie wiem ,czy płacić,czy co robić z tym fantem.Ja w sumie nie podałam faktycznych danych,ale się trochę obawiam co z tego może wyniknąć..pozdrawiam wszystkich..Wiktoria:(
mirosław1 / 95.49.26.* / 2009-07-15 20:55
Drodzy państwo - na czym polega ich oszustwo.
MY akceptowaliśmy REGULAMIN a w świetle Ustawy o świadczeniu usług drogą
elektroniczną na którą oni się powołują Art.8.3 mówi- "regulamin
określa WARUNKI zawierania i rozwiązywania umów " a samą UMOWĄ NIE
JEST!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nas konsumentów obowiązuje UMOWA której nikt na oczy nie widział.
Gwarantuje nam to Ustawa o ochronie niektórych praw konsumentów która
mówi o UMOWIE a nie o regulaminie. Pojemali?
veto dla poieraczka / 81.190.71.* / 2009-10-07 21:20
tak :] :* całus
mirosław1 / 77.253.11.* / 2009-07-17 12:57
Pojemali. niestety większość z nas podała nie własne dane lecz z kosmosu wzięte a wtedy nie można powoływać się na prawo... I tu właśnie moje (myślę, że większości z nas) pytanie: co robić gdy się podało fałszywe dane (właściwie to traktowałam to jako pseudonim). Jaki krok mam teraz zrobić? czy nic nie robić?
katiii / 79.163.202.* / 2009-12-03 12:08
oni wciągają w to dzieci a przecież tam są oferowane do ściągnięcia filmy erotyczne itp.
powinni weryfikować dane a nie ładować tą ich niby rzekomą umowe jak leci każdemu durnie i oszuści naciągacze......jak dostaniecie pozew do sądu to sie wtedy martwcie ale to oni są na przegranej pozycji nie my konsumenci.
Gość forum -oszukany / 79.139.16.* / 2009-10-16 09:14
Dołączam się do opinii osób uznających sprawę za niegodną uwagi w przypadku podania nieprawdziwych danych.W takim wypadku można ich straszne maile wyrzucać przed przeczytaniem.W zyciu nikogo nie znajdą po IP,musiałoby dojść do poważnego przestępstwa,by sąd nakazał podjęcie działań zmierzających do ustalenia użytkownika po IP.Natomiast ja podałem dane prawdziwe i nie zamierzam im płacić.Przeciwnie,za nękanie,zastraszanie oraz jawną próbę wyłudzenia nienależnej opłaty,a także za bezprawne wykorzystanie danych osobowych w celach innych niż marketingowe oddaję sprawę do prokuratury.Radzę wszystkim zainteresowanym uczynić podobnie,co spowoduje rozrost sprawy do skali kraju /co jest zgodne z prawdą/ ,a tym samym szersze zainteresowanie nią organów ścigania /wiele prokuratur-jedna sprawa/.Sprawcami tego zamieszania są; Eller Service s.c. Rafał Peisert,Iwona Kwiatkowska,Gdańsk,ul.Chłopska 72.Pozdrawiam.
Też oszukany / 88.156.147.* / 2013-01-13 05:20
Ogromne dzięki za podanie kto reprezentuje Pobieraczka! dzięki!!
ALUTKA589 / 79.184.81.* / 2012-09-28 18:20
JA TEZ DOSTAŁAM TAKIE PISMO ALE Z TAKIMI SAMYMI DANYMI ALE Z SIEDZIBĄ W SOPOCIE LUDZIE MOZNA COS Z NIMI ZROBIC BO JA JESTEM W STANIE ZAPŁACIC BO ZASTRASZAJA MNIE SĄDEM MAM JUZ NAWET SYGNATURE SPRAWY I GROŻBE O WPISANIE MNIE DO REJESTRU DŁUŻNIKÓW A CHOLERA STARAM SIE O KRETYT
lotos333333 / 213.76.128.* / 2012-10-02 12:46
Alutka - zapłać i przestań pieprzyć trzy po trzy .
Zbigniew556 / 83.21.222.* / 2009-07-15 23:57
nie staję tu w obronie owego serwisu, jednak należy pewne sprawy wyjaśnić, samo nazwanie owego czegoś "regulaminem" nie zmienia faktu że może on spełniać warunki umowy. jeżeli on zawiera essential negoti umowy sprzedaży czy jakiejkolwiek innej (o dzieło czy zlecenia) to nic nie stoi na przeszkodzie uznania tego za umowę, chodzi o treść materialną a nie o samą nazwę. dajmy na to że strony nazwą swoją umowę jako umowę o dzieło, mimo że tak naprawdę jest to np umowa zlecenie i wg przepisów o umowie zlecenia będzie rozpatrywana. tak więc coś nazwane jako regulamin może także spełniać znamiona umowy!
owa ustawa o której Pan wspomina daje Wam możliwość odstąpienia od umowy w terminie 10 dni, chyba że nie zostali Państwo o tym poinformowani
zelenka2 / 89.230.83.* / 2009-09-29 16:01
nie wiedzą co piszą pobieraki to oni działają niezgodnnie z prawem ,wystarczy przeanalizować ich regulamin,i dziwne że nikt tego jeszcze nie zauważył

oni sami się zaplątali w swoim regulaminie odnośnie wypowiedzenia umowy.Można ją wypowiedzieć nawet w 16 dniu od założenia konta a dlaczego ,piszą że umowę można wypowiedzieć w TERMINIE 10 DNI OD JEJ ZAWARCIA ,okres próbny/10 dni/ nie jest umową ponieważ testujemy za darmo dopierp po 10 dniach zawierają z nami umowę i od tej daty mamy 10 dni na wypowiedzenie,czyli umowę można zerwać w łącznym czasie do 20 dni.,i tutaj mamy ewidentne wprowadzenie /świadome/ klienta w błąd.Podpowiedział mi to radca prawny i stwierdził że w razie sprawy sądowej używajac tego argumętu pobierak jest na spalonej pozycji,oraz że w razie jakichś maili od nich napisać im to
kruchyak / 89.74.124.* / 2009-07-13 00:19
Olać ich, ja napisałem że czekam na pozew i że zobaczymy się w sądzie. Przestańcie się przejmować oszustami. NIE PŁACIĆ !!!
brzoza48 / 217.172.247.* / 2009-07-14 16:44
Witam! Zalogowalam sie na tym glupim pobieraku,nic a nic nie pobralam od nich,a one strasza mnie sprawa w sadzie! Jakie to nie mile i nie smaczne!
kris_s / 2009-07-08 23:18 / Bywalec forum
Proponuję śledzić temat również tu: http://www.forum.prawnikow.pl/61656.htm?highlight=pobieraczek.pl
pikolowet / 89.101.246.* / 2009-07-05 16:39
Znalazłem taki post na PrawoSOS.pl
,,Żeby podać kogoś do sądu muszą mieć umowę zawarta pomiędzy firmą a osobą fizyczną. Akceptacja regulaminu oznaczała tylko tyle, że jeśli się nie wyrejestrujecie w ciągu 10 dni, to automatycznie wyrażacie chęć zawarcia umowy. Umowa taka, ponieważ jest to świadczenie okresowe, powinna dokładnie określić warunki płatnośći i możliwości wypowiedzenia. Żądanie zapłaty z góry za całość świadczenia okresowego jest mocno naciągane.
Jeśli takiej umowy nie posiadacie, to nie macie się czy przejmować. Na Waszym miejscu wysłałabym do nich email następującej treści
Dnia przekraczając okres 10 dniowy, zgodnie z Państwa regulaminem wyraziłem chęć zawarcia umowy o świadczenie przez firmę usług okresowych polegających na możliwości korzystania ze strony pobieraczek.pl w zamian za miesięczny abonament. Ponieważ do dnia dzisiejszego umowy nie dostałem a ponadto otrzymuję od firmy emaile z pogróżkami rezygnuję z wyrażonej akceptacją regulaminu chęci podpisania umowy. Informuję również, że jakakolwiek dalsza korespondencja na podany w trakcie rejestracji email będzie zgłaszana odpowiednim organom ścigania jako próba zastrasznia i wymuszania świadczenia nienależnego oraz jako narusznie podlegających ochronie danych osobowych.
I nie przejmujcie się. Nie można skierować sprawy na drogę sądową w przypadku gdy nie macie umowy''
joto / 84.10.144.* / 2009-08-04 23:41
dziękuję za poradę ,skorzystam z proponowanej formy listu,mój mąż też się dał naciągnąć na tą "firmę" teraz go nie ma a ja mam problem aby z tym zrobić porządek,i chyba faktycznie też to zgłoszę na policję
pozdrawiam joto
gosiek 77 / 87.205.95.* / 2009-07-13 13:40
było o tym głośno na TVN24,niby zgodnie z prawem, ale nie do końca. do firmy nie można się dodzwonić, nie odpowiadają na maile. Straszą sądem. Ja zapłaciłam.Nadal otrzymuję wezwania do zapłaty i straszą mnie windykatorem. Wchodząc na ich stronę nie można nic pobrać..jest to jawne oszustwo.Czekam jak daleko sę posuną.
Pozdrawiam / 83.142.120.* / 2009-09-19 08:57
Zapłaciłeś a dalej Cię straszą??? Jesteś w czepku urodzony! Wydrukuj potwierdzenie przelewu i e-maile i idź z tym na policję. Następnie pozwij ich o CIĘŻKĄ kasę za straty moralne (że się boisz otwierać drzwi, że nie możesz spać itd.) Są dwie opcje: albo wygrasz kasę (przeważnie 1/2 żądanej kwoty więc żądaj co najmniej 30000PLN) albo wygrasz święty spokój i pewność siebie a twoi straszacy pójdą siedzieć.
bunia56 / 83.28.34.* / 2009-07-20 20:44

było o tym głośno na TVN24,niby zgodnie z prawem, ale nie do końca. do firmy nie można
się dodzwonić, nie odpowiadają na maile. Straszą sądem. Ja zapłaciłam.Nadal otrzymuję
wezwania do zapłaty i straszą mnie windykatorem. Wchodząc na ich stronę nie można nic
pobrać..jest to jawne oszustwo.Czekam jak daleko sę posuną.

to nawet jak pani zapłacila to moga oni jeszcze straszyc i sa klopoty z pobraniem plikow? a w regulaminie pisalo ze jak sie zaplaci i okres tych12 miesiecy minie i sie nie przedluzy umowy to daja spokoj to prawda?
dora 11 / 79.188.187.* / 2009-08-22 14:47
LUDZIE MNIE TEŻ PRAWIE NACIĄGNĘLI!DOBRZE ŻE WPADŁO MI DO GŁOWY ZAJRZEĆ NA TĘ STRONĘ I ŻE AKURAT DZIŚ KIEDY WCZEŚNIEJ POSZŁAM NA POCZTĘ ŻEBY IM ZAPŁACIĆ .DOBRZE ŻE PRZECZYTAŁAM CO TU PISZECIE I MAM ZNAJOMOŚCI NA POCZCIE I UDAŁO SIĘ COFNĄĆ MOJE ZLECENIE!DZIĘKI URATOWALIŚCIE MOJE 94,80 ZŁ .JUTRO ZGŁASZAM SPRAWĘ NA POLICJE NIECH COŚ ZROBIĄ Z GNIDAMI! ZRÓBCIE TO SAMO! TO ŚWINIE NIE LUDZIE!
skris / 83.23.32.* / 2009-06-30 13:13
Mam ten sam problem, nie wiem kiedy i co zaakceptowałem, jedynie skusiłem się na reklame i testowo chciałem wypróbować serwis, który jest oczywiscie fikcją, samo niby zawieranie umowy na coś czego nie ma jest już przestepstwem, i mysle ze mozna by ich zbiorowo oskarżyć o oszustwo, to banda złodzieii , gdzie jest policja która niby takimi sprawami sie zajmuje
maniche / 193.111.166.* / 2009-06-18 11:17
Kupując marchewke w warzywniaku też nie podpisujesz umowy sprzedaży, wystarczy, że wyrazisz zgode na taka transakcję. Umowa jest wiążąca
POTER99 / 83.9.6.* / 2012-02-13 16:49
W warzywniaku obejrzenie marchewki nie powoduje konieczności jej zakupu. Musisz powiedzieć głośno i wyrażnie - poproszę tą marchewkę - i nikt Ci nie wciska że oglądając marchewkę wyrażasz zgodę na jej zakup bo tak mówi np. regulamin sprzedawcy.
elamotor / 85.237.179.* / 2010-10-18 18:59
tak tylko że płacisz za marchewkę na miejscu jak ci jest za drogo to nie kupujesz . Byłam z tą sprawą na Policji i wiem na pewno ze nie musze płacić!
demok / 83.28.143.* / 2009-08-13 23:03
czy zna ktos moze adres siedziby ...z przyjemnoscia wybiore sie tam ze znajomymi...i zrobimy generalny remanent....gwarantuje ze odechce sie zartow
Poszkodowany / 79.139.16.* / 2009-10-16 10:26
Wspólnicy spółki cywilnej Eller Service Rafał
Peisert, Iwona Kwiatkowska z siedzibą w Gdańsku, ul. Chłopska 72 (pobieraczek.pl).Voila
mikkki / 83.26.3.* / 2009-07-02 23:05
maniche...ty się nie dałeś nabrać na pobieraczka???...to ciekawe co tu robisz??
bacia / 83.12.144.* / 2009-06-23 14:57
Ale marchewkę wezmę do ręki a tam nawet nie można się zalogować po wypełnieniu formularza czyli jest coś nie tak z tym pobieraczkiem naciągacze i nic więcej
EWAMIKI / 93.105.222.* / 2009-07-24 07:04
ALE JEZELI OGLADASZ MARCHEWKE I NIC NIE KUPISZ TO NIE ZNACZY, ZE MUSISZ CODZIENNIE KUPOWAC 2 MARCHEWKI.
kevin 30 / 83.238.23.* / 2009-07-02 22:46
Ja rowniez nie umialem pobrac po zalogowaniu!!! a 2 dni temu dostalem wezwanie do zaplaty... nie wiem.... moze by gdzies w TV to naglosnic oni lubia takie sprawy tak nie moze byc!!!!!
ktossss / 145.237.105.* / 2009-07-02 12:10
Trzeba nagłośnic tą sprawę piszcze gdzie tylko się da a razem poradzimy sobie z tymi oszustami.
pelina2121 / 83.10.116.* / 2009-07-03 08:57
witam wszystkich przeczytałam wasze posty bo mnie samej tez ta sprawa dotyczy doatalam juz maila ze jak do 3 dni nie uiszcze zaplaty to mi groza sadem ale wydaje mi sie ze nie maja podstaw do takich dzialan!!!!!! macie racje nagłosnijmy tą akcje
jendrula / 79.191.59.* / 2012-10-03 20:48
ja niby mam podobny problem ale czekam aż firma krzak 'pobieraczek' wytoczy mi powództwo no i sprawa wsądzie wszystko wyjaśni.znając prawo nie zrobią tego bo sami wpadli by w sidla swojej pulapki. puki co olewam temat oni czekają na naiwniaków ktorzy dadzą się nabrać
czarnooka59 / 87.99.13.* / 2009-07-04 08:53
: POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY? [0]
Mam ten sam problem, nie wiem kiedy i co zaakceptowałam, jedynie skusiłam się na reklame
i testowo chciałam wypróbować serwis, który jest oczywiscie fikcją, samo niby zawieranie
umowy na coś czego nie ma jest już przestepstwem, i mysle ze mozna by ich zbiorowo
oskarżyć o oszustwo, to banda złodzieii , gdzie jest policja która niby takimi sprawami
sie zajmuje . weżmy sie w garsc i nagłosnijmy tą sprawę....za dużo tego oszustwa.../nie wiem za co płacic okolo 100 zł/..
molka / 85.222.71.* / 2009-07-04 02:01
widzę że takich którzy chcieli cos potestowa jest wiecej :/ niestety tez się na nich neciełam a potem naie mając dostepu do usługi bo nie moża sie było zalogować i tak dostałam nakaz zapłaty :/
eva2 / 2009-07-04 18:45
ja też mam ten sam problem - dzisiaj dostałam wiadomość że muszę zapłacić ok. 100 zł - ZŁODZIEJE!!! DLACZEGO MAM PŁACIĆ ZA COŚ Z CZEGO NIGDY NIE SKORZYSTAŁAM.A JEŚLI NIE ZAPŁACĘ TO CO?komornik? hi hi hi I NIE MAM ZAMIARU PŁACIĆ ZA "UMOWĘ" GDZIE NIE MA MOJEGO WŁASNORĘCZNEGO PODPISU.A MYŚLĘ ŻE TAKA UMOWA JEST NIE WAŻNA.
zbykoz69 / 213.158.199.* / 2009-07-05 14:34
Ja też dałem się nabrac,a dziś straszą mnie sądem.CO MAM ROBIC???
JAzda / 62.21.20.* / 2009-07-13 16:05
Witam! Ja też się tam zarejstrowałem, ale podałem nie prawdziwe dane. Czy mogą mi coś zrobić? (oczywiście nic nie zapłaciłem) Gdy udało mi się dodzwonić do nich powiedziałem że ma ta usługa być wyłączona, on mi na to że termin minął i sprawa trafi do sądu. Ale gdy powiedziałem że zapłacę trochę później to już była inna gadka ;) trochę dziwne ale to tak na marginesie ;D
einslive / 85.219.235.* / 2009-07-04 20:42
ja napisalem im ze nie sciaglem zadnego pliku z ich strony wiec nie skorzystalem z uslugi.
odpisali ze maja mój ip i skontaktuja sie z moim operatorem.ale chyba nikt z was nie podawal prawdziwego imienia ani adresu co?tak sie nie robi nigdzie!!zadzwonie do operatora i spytam o zmiane numeru ip,adres wywiedzie ich w pole.pierwsze korzysta sie z uslugi potem placi.osobiście powiem niech s********** nie dostana ani centa.ZA CHAMSTWO NIE PŁACE!
Mrek / 195.205.171.* / 2011-08-11 00:56
Ja zrobiłem ten błąd ze podałem prawdziwe dane os. co mam teraz robić a nie korzystałem z ich strony wg mnie to chamstwo
czytam właśnie regulamin i jak cos znajde to napisze
straznik teksasu / 91.220.225.* / 2011-08-11 23:27
Nie ma umowy takiej jak sobie pobierak wymyślił.Masz dostać umowę do PODPISANIA.Jak chcesz podeśle Ci kilka paragrafów na tych oszustów.Nie ma podpisu nie ma umowy.Pzdr.
wajdzi / 90.156.37.* / 2009-07-06 18:44
hej ja tez sie dałem nabrac,jak dziecko chodzcie z tym cos zrobim razem damy rade w grupie siła!!!!!!moje gg 11960076
zaneta77 / 89.76.51.* / 2009-07-07 13:06
hej !dzisiaj byłąm w tej właśnie sprawie u rzecznika konsumentów i moi drodzy nie mamy niestety racji.Musimy za to zapŁACIĆ ponieważ odhaczając regulamin zawarliśmy umowe wiążącą z operatorem sieci,mieliśmy czas na rezygnacje 10 dni z usługi mimo tego że nic nie pobraliśmy.Zdaniem rzecznika możemy dać tą sprawe do organy ścigania ale i tak przegramy bo on by tego nie robił,trzeba myśleć w co się wchodzi
Na pobieraczka! / 83.142.120.* / 2009-09-19 08:49
zaneta77 = oszust z pobieraczek.pl

Dlaczego żądania pobieraczek.pl są WYŁUDZENIEM:

- Brak weryfikacji klienta - mógł nas zarejestrować nasz "wielbiciel"
- Wadliwa weryfikacja zaptaszkowania przeczytanego regulaminu
- Decydowanie za użytkownika o uruchomieniu umowy (nielegalne)
- Decydowanie za użytkownika o długości umowy i opcji usługi (nielegalne)
- Brak możliwości odstąpienia od umowy (nielegalne)
- Naliczanie opłat z góry (nielegalne)
- Bezpodstawne grożenie komornikiem i sądami (kodeks karny się kłania)
- Przesyłanie wezwań e-mailem jest BEZWARTOŚCIOWE (tylko list polecony potwierdzony przez odbiorcę ma znaczenie)
domika80 / 89.167.53.* / 2009-09-17 14:23
Nawet jeśli wyrazi sie chęć korzystania z Allegro.pl to zostaje wysłany od nich listi dopiero po tym jest się pełonoprawnych urzytkownikiem. Pisemna wersja umowy to podstawa wg. mnie jeśli jej nie ma to regulamin nie może być traktowany jako wiążąca umowa a poza tym dopiero niedawano pojawiła sie na ich stronie informacja o 10 dniowym terminie odstąpienia, wcześniej jej nie było!!!
kaaaa / 77.89.65.* / 2009-07-13 20:20
nie wiem co t za rzecznik takich bzdur ci nagadał marchewkę możesz oddać nawet na bazarku z umowy rezygnujesz i już
Zbigniew5561 / 77.47.118.* / 2009-07-07 13:33
jeżeli w regulaminie czy jak to nazwać, co Państwa wiąże i co Państwo "odhaczyli" nie zostaliście poinformowani o tym 10-dniowym terminie (polecam sprawdzić) to termin na wypowiedzenie "umowy" zostaje przedłużony do 3 miesięcy.
mirosław1 / 95.49.31.* / 2009-07-13 21:14
Od dziś jestem szczęśliwym posiadaczem wezwania do zapłaty za coś, czego nie mam i nie chcę.Wg. mnie jest to bardzo naciągnięte , ludzie piszą różne rzeczy , ale przecież prawo konsumenckie mówi wyrażnie , że / przy podpisaniu na odległość / jeśli nie otrzyma sie pisemnej wersji umowy , to okres wypowiedzenia wynosi 3 miesiące. Już sam fakt podciągnięcia rejestracji pod zawarcie umowy jest mocno naciągane i trochę mnie dziwi , że ta strona tak długo istnieje. Wszak po wypowiedziach są to miesiące.
Ustawa z dnia 2 marca 2000r.rozdział 2,art.9.pkt1."Punkt 3 tego art. mówi "Przedsiębiorca jest obowiązany do potwierdzenia konsumentowi na PIŚMIE informacji, o których mowa w ust. 1/informacje o imieniu i nazwisku (nazwie), adresie zamieszkania (siedziby) przedsiębiorcy oraz organie, który zarejestrował działalność gospodarczą przedsiębiorcy, a także numerze, pod którym przedsiębiorca został zarejestrowany,, najpóźniej w momencie rozpoczęcia spełniania świadczenia/.
Nie wiem jak reszta , dla świętego spokuju wyślę im takie wymówienie.
paul58 / 83.21.235.* / 2009-08-07 18:51
Ja już podałam ich do sądu !! sprawa w grudniu ... odszkodowanie to ponad mln. zł. tyle ludzi to wysłało .mój wuj prowadzi sprawę sam dał sie oszukać więc wygram - wygramy to!! a i jeszcze muszą wysłać do każdego poszkodowanego 95zł.
mirosław1 / 194.69.224.* / 2009-07-15 08:50
Pragnę dodać , że ta ustawa w Art. 17 mówi " NIE MOŻNA w drodze umowy wyłączyć lub ograniczyć praw konsumenta określonych w atr. 1-16 / właśnie cała ta ustawa/, także w razie dokonania wyboru prawa obcego". Innymi słowy twierdzenie tych oszustów że obowiązuje tylko ich umowa jest KŁAMSTWEM I OSZUSTWEM. W ogóle cała ta umowa jest o kant dupy potłuc najrozsądniej jest w ogóle nie ragować i olać całe to towarzystwo. Ja tak zrobie . Pozdrawiam.
dj86 / 83.29.162.* / 2009-07-26 12:15
cześć!!!c ja te z weszłam na pobieraczka i chciałam zapytać jak u Ciebie ta sprawa sie ma???? bo ja się waham czy płacić czy nie :/
Naciągnięta? / 195.42.249.* / 2009-07-27 15:16
odpukać - od 16 czerwca się nie odzywają. Zakończyło się na przedsądowym wezwaniu do zapłaty, które wysłali na dane które podałam przy rejestracji, a podałam jakies bzdury. Napisali w mailu, że jak to przedsądowe wezwanie do nich wróci, to znaczy że ich okłamałam i mogę iść za to do więzienia -czyli ten standardowy mail, który wysyłają wszystkim. Minął miesiąc z hakiem, myślę, że w ogóle tego nie wysłali, bo gdyby tak robili koszty wysyłania takich listów by ich zjadły. Pozdrawiam
Zbigniew55654 / 77.47.118.* / 2009-07-07 15:56
chciałbym jeszcze dodać że powoływanie się na argumenty, że nie skorzystało się z usług (umowa została zawarta, nie ma przymusu korzystania) czy też braku podpisu pod umową (kupując w sklepie internetowym czy pomidory na bazarze też nie ma podpisu a umowa sprzedaży jest ważna - forma jest dowolna) są bez znaczenia. najwyżej w postępowaniu sądowym można powoływać się na błąd, a skuteczne jego wykazanie pozwoli uchylić się od skutków prawnych
Iza..................... / 80.50.128.* / 2009-07-12 21:54
ja też dałam się nabrać tylko jak ja chciałam ściągnąć to pisało ze za 1 zł i to przy wysłaniu esa ale go nie wysłałam bo numer był nie prawidłowyi nie otrzymałam żadnego programu dlatego odpuściłam sobie ten program a terazcoś próbują mi wcisnąć OSZUśCI I KRęTACZE
gosiak123 / 95.49.81.* / 2009-07-07 22:11
ja też dałam sie nabrać ty moszystom:( i niestety zaplacilam te 95 zł. glupia bylam ale mialam juz dosc tych meili z pogróżkami:( zrobmy cos z tym!!
oszukana1234 / 95.49.81.* / 2009-07-07 22:25
zgłośmy to na policje albo do UWAGA, bo ja mysle ze po roku przedluza sobie umowe i beda kazali znowu placic:( ja juz zaplacilam to powinnam miec na rok spokoj, okaze sie...
Monic:( / 83.25.136.* / 2009-07-28 22:15
Ta firma to jakas fikcja stersuja ludzi i sie ciesza masakra jakas ja tez sie nabralam na to jak dziecko rejestrujac sie na tym czyms zastanawiam sie czy dadza spokoj jak sie im zaplaci czy ktos cos o tym wie? Bede wdzieczna za odpowiedz nie wiem co robic....
Ola1619 / 193.239.224.* / 2009-07-29 21:56
Ja tez się tam zalogowałam i dziś dostałam meila z wezwaniem do zapłaty z początku nasrałam w galoty i chciałam płacić ale teraz w dup** ich mam mogą mi naskoczyć bo i tak im nie zapłacę oszustom jednym złodziei niech się wezmą za jakaś porządną uczciwa robotę a nie wyłudzają pieniądze od ludzi... to zwykła kradzież pójdziecie za to do piekła hehe... a w ogole jak ktoś pisze ze musicie zapłacić bo naprawdę was podadzą do sadu i takie tam p******* tak jak zaneta77 to się nie przejmujcie bo to są wysłannicy-szpiedzy z pobieraczka specjalnie tak piszą żeby nas niby wystraszyć... ale my się nie damy!!
Pamiętajcie nie płacie złodziejom pieprzonym ;DDDD

Pozdrawiam ;]]
joto / 84.10.144.* / 2009-08-04 23:54
popieram ,masz świętą rację,to samo przeżyłam czytając tego cholernego maila - ja niewinna to mój małżonek się tam zalogował,teraz on pojechał do pracy a ja dopiero oczy otwieram -to oczywiste chamstwo jutro idę na policję
ROBERTOMAD / 83.28.231.* / 2009-08-05 09:56
Informujemy, iż złożone przez Pana oświadczenie o odstąpieniu od zawartej ze spółką Eller Service umowy jest bezskuteczne, gdyż zostało złożone po terminie.
Proszę przyjąć do wiadomości informację, iż spółka Eller Service działa na podstawie ustawy z dnia 18 lipca o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. nr 144, poz. 1204). Przepisy powyższej ustawy stanowią podstawowe źródło wzajemnych praw i obowiązków stron związanych z wykonywaniem działalności polegających na świadczeniu i odbiorze usług drogą elektroniczną i stanowią lex specialis w stosunku do innych regulujących stosunki polegające na świadczeniu usług ustaw, w tym co wynika z brzmienia art. 11 ustawy w szczególności przepisów kodeksu cywilnego.
Art. 8 ust. 4 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną stanowi, iż usługodawca świadczy usługi drogą elektroniczną w sposób zgodny z regulaminem. Należy nadmienić, iż regulamin jest cały czas dostępny na stronie internetowej i każdy użytkownik przed podjęciem decyzji o zawarciu umowy powinien zapoznać się z jego treścią. Zgodnie z § 4 Regulaminu regulującym sposób zawierania i rozwiązywania umów o świadczenie usług drogą elektroniczną umowa zostaje zawarta poprzez rejestrację danych potencjalnego usługobiorcy oraz faktyczne zlecenie realizacji usługi Usenet na wskazanej na stronie formularzu rejestracyjnym.
Wskazać należy, iż ani powyższy Regulamin, ani ustawa o świadczeniu usług drogą elektroniczną nie zastrzegają dla ważności umowy ani formy pisemnej, ani tym bardziej pisemnego potwierdzenia jej istotnych elementów - zgodnie z treścią art. 2 pkt 4 ustawy świadczenie usługi drogą elektroniczną to wykonanie usługi świadczonej bez jednoczesnej obecności stron (na odległość) poprzez przekaz danych na indywidualne żądanie usługobiorcy, przesyłanej i otrzymywanej za pomocą urządzeń do elektronicznego przetwarzania, włącznie z kompresją cyfrową, i przechowywania danych, która jest w całości nadawana, odbierana lub transmitowana za pomocą sieci telekomunikacyjnej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. - Prawo telekomunikacyjne.
Wobec powyższego podnoszony przez Pana argument dotyczący obowiązku potwierdzenia przez usługodawcę na piśmie informacji, o których mowa w art. 9 ust. 1 ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz.U. 2000, nr 22, poz. 271) jest bezpodstawny i nie znajduje uzasadnienia.
Należy zwrócić uwagę na fakt, iż zadaniem przepisów ustawy z 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz odpowiedzialności za produkt niebezpieczny (Dz.U. Nr 22, poz 271 ze zm.) jest implementacja postanowień Dyrektywy 97/7/WE Parlamentu Europejskiego i Rady o ochronie konsumentów w umowach zawieranych na odległość.
Z godnie z art. 5 Dyrektywy 97/7/WE przedsiębiorca jest zobowiązany dostarczyć potwierdzenie wymaganych informacji w formie pisemnej lub w taki sposób aby były one dostępne na innym trwałym materiale. Stanowi to wyraźne przeciwstawienie ulotnego sposobu przekazania tych samych informacji przed zawarciem umowy (np. telefonicznie) oraz po zawarciu umowy (na materiale trwale przechowującym informacje). Nacisk jest zatem położony na trwałość nośnika informacji, a nie na formę pisemną.
Nowelizacji ustawy z 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za produkt niebezpieczny, dokonała korekty wykładni gramatycznej art. 9 ust. 3, gdyż zgodnie z argumentem a fortiori, skoro dla usług finansowych, przy których poziom ochrony konsumenta jest wyższy, (szerszy zakres informacji, dłuższy termin do odstąpienia od umowy, bezterminowe przedłużenie terminu do odstąpienia w braku potwierdzenia) dopuszcza się potwierdzenie na piśmie oraz innych , trwałych nośnikach, tym bardziej taki sposób potwierdzania jest adekwatny dla umów zawieranych drogą elektroniczną. W myśl postanowień ustawy za trwały nośnik informacji należy uznać twardy dysk komputera, w związku z czym za spełnienie obowiązku potwierdzenia informacji należy uznać udostępnienie informacji w postaci elektronicznej w taki sposób aby było możliwe zapisanie jej na twardym dysku konsumenta.
Ponadto wskazać należy, iż z natury stosunku prawnego, jakim jest świadczenie usług „Usenet”, wynika, że jego byt realizuje się poprzez dostęp do sieci Internet oraz posiadanie stacji roboczej (komputera) wyposażonego w system operacyjny, na którym możliwe jest użytkowanie udostępnianych na rynku programów komputerowych realizujących funkcję czytnika Usenet. Wobec powyższego sprzecznym z właściwością stosunku prawnego byłoby uzależnianie ważności takiej umowy od potwierdzania jej istotnych elementów usługobiorcy w tradycyjnej pisemnej formie. Wskazać należy, iż fakt zawarcia umowy z Eller Service został potwierdzony poprzez rejestrację i akceptację warunków Regulaminu, wobec czego nie było potrzeby ponownego ich przesyłania, tym razem w tradycyjnej formie pisemnej.
W świetle powyższego, zgodnie z § 4 ust. 6 Regulamin
lufer / 213.192.99.* / 2009-08-05 12:16
proponuje panie i panowie pisać pod e-mail blady3city@wp.pl
napiszę wam co i jak odpowiadać na ich e-maile- pobieraczka sraczka
lans / 213.192.99.* / 2009-08-05 17:21
http://proca.pl/pokaz/3391/zamkniecie_pobieraczek_pl
wpisz się na listę lista ta do prezydenta pójdzie jest nas
na razie 750 oszukanych tych co się wpisali
a tych co się nie wpisali?????????????????????????????????????????
darus12345 / 90.141.54.* / 2009-08-12 03:28
a j**** ich!!!!Nie płacie im,bo oszukują!!!!!!!!!!ja mam 12lat i im nigdy k**** nie z************************************************************ ich!!!!!!!!!
Naciągnięta / 83.28.35.* / 2009-08-12 22:52
Mam ważne pytanie!!!!! Czy ktoś poniósł już do tej pory konsekwencje tej śmiesznej umowy i zastraszeń?????? Bo moja nieletnia siostrzenica też tam się zalogowała i też nas straszą :)
SANNY / 195.238.227.* / 2009-08-13 10:53
CZYTAĆ CZYTAĆ CZYTAĆ!!!!!! NA CO SIĘ ZGADZACIE. LUDZIE BOŻE CZY NARÓD POLSKI JEST AŻ TAK GŁUPI!!! NIE MA NIC ZA DARMO. JAK JEST ZA TANIO TO POTEM TRZBA DOPŁACAĆ. POLECAM PODSTAWÓWKĘ I NAUCZENIE SIĘ CZYTANIA ZE ZROZUMIENIEM
han125 / 83.29.160.* / 2009-08-13 15:46
Czytanie też Wam nic nie pomoże, nawet jeśli wykupicie ten ich abonament to nic nie ściągnięcie. NACIĄGACZE i tyle!!!!
z tej stronki nie da się nic ściągnąć, coś piszę tam o pobraniu programu do ściągania, ale nic z tego, nie da rady, nic nie ściągnięcie, a nawet jeśli ten program dziwny trafem da się pobrac to ja bym nie ryzykowała, nie wiadomo co to za syf
ms134 / 77.253.195.* / 2009-08-13 14:02
Ja równierz popełniłem ten błąd zarejestrowałem się na ich oszukanej stronie .
Dostałem wiele mailów na ten temat od nich z pogrużkami o sprawie w sądzie.
Ludzie którzy założyli te strone są raczej zawodowymi legalnymi oszustami.
Jako tako nic nie idze pobrac z ich strony.
Oni dają nam jakieś gówniane instrukcje o ściąganiu z zagranicznej strony któraj jest płatna i trzeba ściągać program do tego.
Wydaje mi się, że oni albo wykupuja od nich dla nas samych jakijs transfer albo nie wiem oszukują tych obcokrajowców.
Byłem tak zdenerwowany tym, że oni wysyłają do mnie te wiadomosci że w końcu zapłaciłem:
Po dostaniu przedsądowego wezwania do zapłaty oni dali mi termin ostatecznej w płaty na kąto. Niestety termin mijał w niedziele a tego dnia banki i inne punkty są zamknięte wiec poprosiłem ich aby przedłużyli mi termin spłaty nikt nie odpisywał az do poniedziałku, az w koncu w płaciłem im kase na kąto. wieczorem gdy wszedłem na maila otrzymałem wiadomośc o przedłużeniu okresu w płaty na kąto przedłużli mi termin az o 1miesiac niestety ja w płaciłęm juz pieniadze.
nakt mi nie powiedział ze to oni mają racje czy tez ja.
od tej pory staram sie unikac nie jasnych strona internetowych uzywam do pobierania darmowych programów P2P
LILILILILI / 95.160.147.* / 2009-08-14 17:00
Witam!! rówi\nież mam ten problem i nie zamierzam płacić!!! podpisalam petycje o ich zamknieciu bo to sa oszusci i tyle!!! po pierwsze to ja zadnej umowy nie mam wiec nic mi zrbic nie moga a po drugie to przeczytalam ze jeśli są to pirackie pliki, to można podważać umowę zawartą z Spółką, a to dlatego, że nieważna jest umowa zawarta w celu wykonania zobowiązania niezgodnego z przepisami (tj. skoro piractwo jest nielegalne, to umowy dotyczące świadczenia usług w zakresie piractwa są nieważne). pozdrawiam zdenerwowanych!! nie płaćmy bandzie złodziei!!!
Just... / 83.11.86.* / 2009-08-15 17:58
witam. ja również dostałam przedterminowe wezwanie do zapłaty. Nie wiem co robić! 95 zł.... pomóżcie!
Youzeq / 83.142.120.* / 2009-09-19 10:13
Wrzucaj maile bez czytania do SPAM - masz czyste sumienie (nic nie wiedziałeś o żadnym powiadomieniu) i nic nie musisz płacić :-)
spx / 83.29.236.* / 2009-08-19 15:00
Mogą Was ugryźć:
http://www.uokik.gov.pl/pl/informacja_i_edukacja/informacja/komunikaty_prasowe/art613.html
No i tyle. Nie dajcie się oszustom.
trouble / 89.76.84.* / 2009-08-26 13:02
mam takie pytanie, czy jeżeli nie zaakceptowałam tego linku, wysłanego na mój adres e-mail po ukończeniu rejestracji, również będą mi kazali wpłacić te pieniądze? Proszę pomóżcie mi!
Youzeq / 83.142.120.* / 2009-09-19 10:18
Czemu nie mieli by próbować WYŁUDZIĆ pieniędzy od każdego kto odwiedził ich portal? Pytanie powinno brzmieć: czy mają prawo żądać jakiejkolwiek opłaty w przypadku: "opis sytuacji". Odpowiedź brzmi NIE
NNN / 79.184.173.* / 2009-08-27 20:29
LUDZIE MÓWIĘ DO TYCH DUPKÓW KTÓRZY WPŁACILI PRZEZ TAKICH JAK WY TA BANDA FUNKCJONUJE I MA SIĘ DOBRZE ZANIM SIĘ DO NICH DOBIORĄ UZBIERAJĄ NIEZŁY SZMAL JA TEŻ DOSTAŁEM WEZWANIE I MAM ICH W DUPIEEEEEEE
karol212 / 87.119.18.* / 2009-08-31 22:36
Jeżeli nie otrzymaliście umowy na piśmie (do czego zobowiązany jest usługodawca przez ustawę) to macie 3 miesiące na zerwanie umowy a nie 10 dni.(art.9 ust.3)
Księżna / 80.51.192.* / 2009-10-20 17:56
Żenada poprostu:P no taki żal że jak tu sie tego bać:P kurde szkoda mi tych 5 zl zeby wysyłać tym naciagaczom wypowiedzenie listowne, zresztą musiałabym sie podpisac jako KSIĘZNICZKA Z MONAKO pod tym wypowiedzeniem a mieszkam w siedmiogrodzie(taka kraina, z jakiegos filmu chyba, może ze shreka?)no bo jak napisze prawdziwe dane to nie beda wiedzieli o kogo chodzi??? bo rejestrowalam sie jako Księzniczka Z MONAKO....to bez sensu:P
PS.No bo po co jeszcze tym chamom prawdziwe dane mam dosyłać?????
Olać TO
adwokat diabła / 87.119.18.* / 2009-08-31 23:17
Przeczytajcie sobie jeszcze raz dokładnie regulamin,znajdujący się na stronie pobieraczka.Regulamin (KTÓRY KAŻDY Z WAS ZAAKCEPTOWAŁ PODCZAS REJESTRACJI)świadczenia usług drogą elektroniczną nie jest równoznaczny z zawarciem umowy o świadczenie takiej usługi.LUDZIE CZY WY NIE UMIECIE CZYTAĆ ZE ZROZUMIENIEM ! NIC NIE WPŁACAJCIE ! ! !
KASZALOTKA / 195.116.70.* / 2009-09-06 19:45
ROWNIEZ JESTEM ZASTRASZANA, A TERAZ NAWET E-MAILE KTORE WYSYLAM SA NIBY MI ZWRACANE,JEST PROBLEM Z DOSTARCZENIEM ICH. JAKIES MAILER DEAMON PISZE MI TAKIE WIADOMOSCI,TO JEST JAKIS ABSURD,W ZYCIU ZLAMANEGO GROSZA IM NIE DAM. CHCA SADU BEDA MIEC SAD! JA IDE NA POLICJE,NIE WIEM JAK WY
MARGARET-ANN / 195.116.70.* / 2009-09-06 19:51
ludzie?! a na jaki adres wypisac ten dokument o zerwaniu umowy ?! przeciez oni maskuja sie jak cholera!!
naiwna157 / 89.230.18.* / 2009-09-12 19:52
ja to mam problem ,podałam dane teściowe
Adzik / 95.49.235.* / 2009-10-28 11:47
Hehe dane teściowej dobre hehe
Księżna / 80.51.192.* / 2009-10-20 17:59
buaha ha ha ha ha XD no bo pękne!!!! XD
Anunanka / 79.162.160.* / 2009-09-16 15:17
hehe...luzik...mi wysyłali ponaglenia i groźby...aż w końcu naskrobałam im maila żeby wysłali mi rzekomo podpisaną przeze mnie umowę lub jej kopię a wpłacę pieniądze. Od tamtej pory (tj. 2 miesiące) brak odzewu :D
Ludzie nie dajcie się naciągnąć :)
Anulka227 / 79.186.160.* / 2009-09-19 12:39
Ze mną podobnie, sama ich nastraszyłam sądem. Odpisali, że w ciągu 7 dni odpiszą.
Zmieniłam adres maila i mam spokój. Nie było umowy ani rachunku. Mogą mnie pocałować w cztery litery. Niech idą do uczciwej pracy, a nie okradają uczciwych ludzi.
widmo 1 / 89.230.83.* / 2009-09-29 15:54
oni sami się zaplątali w swoim regulaminie odnośnie wypowiedzenia umowy.Można ją wypowiedzieć nawet w 16 dniu od założenia konta a dlaczego ,piszą że umowę można wypowiedzieć w TERMINIE 10 DNI OD JEJ ZAWARCIA ,okres próbny/10 dni/ nie jest umową ponieważ testujemy za darmo dopierp po 10 dniach zawierają z nami umowę i od tej daty mamy 10 dni na wypowiedzenie,czyli umowę można zerwać w łącznym czasie do 20 dni.,i tutaj mamy ewidentne wprowadzenie /świadome/ klienta w błąd.Podpowiedział mi to radca prawny i stwierdził że w razie sprawy sądowej używajac tego argumętu pobierak jest na spalonej pozycji,oraz że w razie jakichś maili od nich napisać im to
joujou / 83.31.117.* / 2009-09-30 11:16
do mnie też docierajaą emaile już mam ich dość! strasz i tylko ludzi denerwuja dodzwonić się tam do niech wogóle nie można. Ale zapłacić nie zamierzam!!!!!!!!
Dawid86 / 83.15.28.* / 2009-10-05 13:28
hehe też dałem się w to wrobić, płacić nie zamierzam, naskrobałem i maila co o nich myślę, na poczcie mam adres pobieraczka ustawiony jako spam, i wogóle ogólnie zapomniałem już o tej sprawie. Wam polecam zrobić to samo ;)) pozdrawiam.
Aneeczka / 212.67.151.* / 2009-10-24 16:59
J też dostałam takiego maila i na pierwszego maila od niech odpisałam, że rezygnuje z umowy ponieważ nic nie ściągnęłam z ich portalu i w ogólę. a czas na zerwanie umowy to 10 dni od czasu jje zawarcia jak to napisali a umowa została zawarta po zakończeniu okresu próbnego. czyli teoretycznie umowę rozwiązałam w terminie to mi nic nie odpisali dopiero kilka dni temu znowu dostałam maila, że mam zapłacić niecałe 100 zł. nigdy im tego nie zapłacę bo umowę rozwiązałam i nic nie pobrałam czyli z jakiej racji mam płacić????
gg: 4146154 / 88.199.3.* / 2009-11-12 22:29
UWAGA WSZYSCY! TO JEST TANI BAJER! NIECH NIKT NIE WYSYŁA DO NICH PIENIĘDZY! Do mnie także wysyłali maile typu "pay or die" itd ;d przeprowadziłem z ich przedstawicielami konwersację mailową, niestety moje wszystkie argumenty odpowiadano rzeczami typu "zgodnie z art 100 kodeksu cywilnego nie ma pan prawa podrapać się po jajcach" czy coś w ten deseń.
Ostatni email od nich kończył się słowami :
"Sprawa, więc zostanie w trybie przyspieszonym wyjaśniona, a sprawcy
pociągnięci do odpowiedzialności karnej.

Dziękujemy za współpracę.

Z pozdrowieniami,
Zespół Pobieraczek.pl"

Za taką współpracę to ja też dziękuję ;d a tak swoją drogą ostatnio napisałem do nich, że chyba o mnie zapomnieli bo żaden komornik ani listonosz z wezwaniem do sądu do mnie nie przybył i jest mi z tego powodu bardzo przykro, a tak poza tym to bez ich gróźb czuję się taki samotny...
Także nie ma się co martwić, i co najważniejsze NIE WYSYŁAĆ IM PIENIĘDZY. A jeżeli dalej się boicie że skończycie w sądzie to robicie tak:
-znajdujecie sobie jakiegoś bachora poniżej 13 roku życia i w razie gdyby JAKIMŚ CUDEM przyszło do was wezwanie do sądu, wtedy czytacie to co jest napisane tutaj:
http://www.wykop.pl/ramka/225246/prawnik-odpowiada-w-sprawie-rejestacji-dzieci-na-pobieraczek-pl
i jesteście ustawieni :)
xd / 88.199.3.* / 2009-11-12 22:33
EJ WIE KTOŚ MOŻE JAKI JEST ADRES ZAŁOŻYCIELA TEJ CAŁEJ FIRMY ELLER SERVICE? BO WIECIE MOJA PIĘŚĆ ZAWIĄZAŁA UMOWĘ Z JEGO ZĘBAMI
kamilkakonska / 2009-11-23 16:13
hej mozecie mi podac wzor do zerwania z umowy z ta idiotyczna stronka ??
byłabym badzo wdzieczna, bo tez padłam ich ofiarą
tomson93 / 2009-11-24 18:25
To jak mi też dziś przysłali żebym zapłacił . Zostało mi niby 2 dni na zapłacenie . To jak płacić to czy nie ?? Chyba zrobie tak że zapłace a po zapłaceniu odrazu odstąpie od umowy da się tak ?? Proszę o szybką odpowiedź bo nie wiem co robić . Czy jak zapłace to dadzą mi już spokuj raz na zawsze czy znowu za rok bedą chcieli kase ode mnie ??
Gif / 83.23.204.* / 2009-11-24 22:55
Jedna rada dla wszystkich!
Jakiekolwiek powiadomienia czy rozwiązania umowy NIGDY ale to NIGDY nie załatwia się poprzez adres email.!!!
W opinii sądu wysłanie rozwiązania umowy poprzez adres email jest uznawane jako nie doręczone!!
Na pocztę potwierdzenie nadania z odbiorem, przy 3 takim wysłaniu sąd mimo braku potw. odbioru uzna to za doreczone.
c******** / 83.145.187.* / 2009-11-25 02:37
konkretnie was w********** heeeeeeeeeee
c******** / 83.145.187.* / 2009-11-25 02:40
jak mozna dać sie tak wydymac bez mydła , smierć frajerom heeeeeeeeeeeeee
Nieznany / 85.222.86.* / 2009-12-14 21:20
Moze ich do sadu pozwiemy jak takie problemy sprawiaja??
Nieuzytkujacy / 85.222.86.* / 2009-12-14 21:34
albo idzcie z nimi do sadu. zobaczymy jak nielegalne dane wyjda na jaw.
asikkkk / 195.205.173.* / 2010-01-03 20:10
Witam,
Wszystkim, którzy dali się nabrać wyłudzaczkowi, włacili oraz podali prawdziwe dane proponuję wysłanie im takiego maila:
Eller Service S.C.
ul.Chłopska 72
80-350 Gdańsk

Wezwanie do wystawienia rachunku za świadczoną usługę.


W oparciu o art. 87. § 1 w zw. art. 87. § 3 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa ((Dz. U. Nr 137, poz. 926 ze zm.) wzywam firmę Eller Service S.C. do wystawienia rachunku za świadczoną usługę Usenet na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144 poz. 1204) za którą to usługę firma Eller Service S.C. otrzymała kwotę w wysokości 94.80 zł (dziewięćdziesiąt cztery złote i osiemdziesiąt groszy) w nieprzekraczalnym terminie 7 dni od otrzymania niniejszego wezwania.
Ponadto pragnę wskazać, iż naruszenie powyższego obowiązku, tj. zaniechanie wystawienia rachunku za w/w usługę zgodnie z art. 62. § 1 ustawy z dnia 10 września 1999 r. -Kodeks karny skarbowy (Dz. U.08.66.410) może powodować konieczność zawiadomienia właściwego organu podatkowego, a co za tym idzie wszczęcia postępowania karno - skarbowego.
mopserdak / 83.28.6.* / 2010-01-06 15:48
Koleżanka się dała w to wkręcić i dlatego się zainteresowałem. Mam takie pytanie do wszystkich którzy są nękani przez pobieraczka. Czy ktokolwiek z was do tej pory dostał wezwanie do sądu albo inny papierek (na adres domowy,firmowy itp) nakazujący zapłatę na rzecz pobieraczka?
dzodzo / 83.1.188.* / 2010-01-12 18:46
ja dołączam do grona osób które się dały na to nabrać, ale wszyscy piszą o tym co teraz,
do mnie jakoś przestali pisać, ale nie wiem co będzie, jak nadal nie zapłace i za kilka lat narosną takie odsetki, że głowa mała....i jak wtery naprawde podadzą sprawę do sądu
.X ,CMD / 95.40.255.* / 2010-03-19 11:20
SŁUCHAĆ PORAD NA STRONIE , 1,2 ,3 ,4, OD DNIA 15.03.DO 16.03. 2010 R.
PISAĆ DO NICH: ŻĄDANIE UNIEWAŻNIENIA UMOWY ( RZEKOMEJ AKCEPTACJI REGULAMINU I REJESTRACJI ) ORAZ USUNIĘCIA KONTA Z TEGO EMALILA

ARGUMENTY I TREŚĆ ZNAJDUJE SIE NA TYM FORUM
JAK RÓWNIEŻ NA FORUM WWW.WIESZJAK.PL PROBLEM Z SERWEREM POBIERACZEK.PL

OPRÓCZ TEGO KONIECZNIE OGLĄDAJCIE:

REPORTAŻ EKSPRESU REPORTERÓW
RADIA WROCŁAW TEZ RAMPA
FILMY I WYPOWIEDZI NA YOU TUBE

ADRESY SĄ NA TYM FORUM

PONIEWAŻ ONI SĄ NACHALNI I NAMOLNI TAK SAMO PROSZĘ DO NICH PISAĆ NAWET PO KILKA RAZY ŻADANIE UNIEWAŻNIENIA UMOWY NUMERUJĄC ICH
NIE KASUJCIE TEGO Z POCZTY EMAIL TRZYMAJCIE W RAZIE CZEGO JAKO DOWÓD
kasiaaaaaaa / 83.28.123.* / 2010-01-17 14:28
witam;d mam pytanie jaki jest termin rezygnacji? chodzi mi o to ile po zalozeniu tego konta moge rozwiazac z nimi ta umowe?
gwiazda79 / 188.47.93.* / 2010-01-20 19:43
Jeśli chodzi o rzekome zawarcie umowy drogą internetową, to możemy ją rozwiązać do 3 miesięcy. Ja wpakowałam się w to g... 24.12, a więc minie miesiąc. Zastraszona miałam zapłacić wbrew zakazom męża, ale obejrzałam ekspress reporterów z 24.11 i odechciało mi się zapłaty. Bazują tylko i wyłącznie na strachu ludzi i właśnie na tych, którzy sie boją oni zarabiają. Wyśle im maila, i list polecony i niech mnie ugryzą...
reiki1 / 2010-02-06 11:32
Wreszcie zrozumiałem mechanizm działania Sp-ki „ Eller –Serwice s.c.”Gdańsk.To takie proste.Ta firma jest Sp-ką windykacyjną,która wyłudza,zastrasza naiwnych szczególnie dzieci i młodzież.Szefem tej Sp-ki jest b.windykator,który znalazł możliwość zarobienia wielkiej forsy małym kosztem.
Jak wynika z ich regulaminu to cytuję:
„ Serwis pobieraczek pl. świadcz usługę dostępu do serwerów sieci Usenet.
Zgodnie z naszym regulaminem spółka w ramach realizacji świadczone usługi:
a/ nie jest inicjatorem przekazu danych
b/nie jest wybiera odbiorcy przekazu danych
c/nie wybiera oraz nie modyfikuje informacji zawartych w przekazie danych.
Spółka nie ma żadnego wpływu na to jakie treści znajdują się na serwerach..” Koniec cytatu.
To jest ich działalnośc nic nie robić,za nic nie odpowiadać…a tylko.zbierać ciężką kasę od wystraszonych i naiwnych czyli……CZYSTA WINDYKACJA BEZ PRAWA WYBORU….
Ich działanie to zajmowanie się masowym wysyłaniem przesądowych wezwań,pogróżki i inne. Spółka ma sztab ludzi,który wysyła i…..kasuje ogromną forsę…
Ich pożal się boże „prawnik” pokrętnie stworzył tzw.”Regulamin”,który wspaniale utrudnił
zrozumienie ich prawniczego bełkotu i ot chodziło.
Nie dajmy się zwariować i nic nie płacić…..
reiki1 / 2010-02-12 21:59
alazłam coś takiegoKOSZTOWNE POBIERANIE
Pobieranie gier, filmów, programów „prawie za darmo” – w rzeczywistości może nas słono kosztować. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów radzi, aby przed skorzystaniem z usług portali internetowych dokładnie zapoznać się z regulaminem
[Warszawa, 28 lipca 2009 r.] Blisko 16 milionów polskich internautów, z których każdy spędza w sieci 44 godziny miesięcznie, generuje 3 tysiące odsłon różnych stron (Gemius, 2009). Spędzając tyle czasu w internecie, często korzystamy z usług wielu portali oferujących pobieranie plików z muzyką czy programów komputerowych. Niektóre z nich są darmowe, za inne musimy zapłacić. UOKiK przypomina, że w każdym przypadku powinniśmy upewnić się, czy usługa rzeczywiście nic nie kosztuje i dokładnie zapoznać się z umową bądź regulaminem.
Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów napływają skargi konsumentów na portal pobieraczek.pl, który zachęcał do pobierania plików za darmo. Aby to zrobić, użytkownik musiał zarejestrować się, akceptując regulamin usługi. Wielu konsumentów nie zdawało sobie jednak sprawy z tego, że w tym momencie automatycznie zawierali umowę zobowiązującą do zapłacenia określonej kwoty. Prezes Urzędu wszczęła w tej sprawie postępowanie wyjaśniające, w trakcie którego sprawdzi, czy konsumenci, którzy chcieli skorzystać z takich usług byli wprowadzani w błąd treścią komunikatów reklamowych oraz czy przedsiębiorca stosuje klauzule niedozwolone. Zgodnie z prawem, zamieszczane przez przedsiębiorców informacje o produkcie lub usłudze muszą być prawdziwe. Dodatkowo konsument powinien mieć zawsze jasną i rzetelną informację o cenie danej usługi. UOKiK przypomina o podstawowych zasadach dotyczących nie tylko zakupów w sieci.
Przed zawarciem umowy na odległość konsument powinien zostać poinformowany m.in. o:
 imieniu i nazwisku przedsiębiorcy;
 cenie i zasadach jej zapłaty;
 koszcie, terminie i sposobach dostawy;
 prawie odstąpienia od umowy w terminie 10 dni;
 miejscu i sposobie składania reklamacji;
 prawie wypowiedzenia umowy.
Po zawarciu umowy wszystkie te dane przedsiębiorca powinien potwierdzić na piśmie. Urząd podkreśla, że jednym z podstawowych praw konsumentów korzystających z usług portali oferujących pobieranie plików czy kupujących w Internecie, jest prawo do odstąpienia od umowy w ciągu 10 dni. Warto pamiętać, że jeżeli nie otrzymamy od przedsiębiorcy pisemnego potwierdzenia wszystkich wymaganych przepisami danych, termin ten wydłuża się do trzech miesięcy. Odstępujemy od umowy, składając odpowiednie oświadczenie na piśmie, podając swoje dane - nie musimy przy tym wskazywać powodu. Pamiętajmy, że przedsiębiorca nie ma prawa pobierać od nas opłat za odstąpienie od umowy.
Urząd przypomina, że przedsiębiorca oferujący darmowe produkty lub usługi, za które w rzeczywistości konsument musi zapłacić, wprowadza w błąd, a jego działanie jest nieuczciwą praktyką rynkową. Konsument, który został w ten sposób poszkodowany może dochodzić roszczeń na drodze sądowej. W takim przypadku to przedsiębiorca musi udowodnić, że udzielił jasnej i rzetelnej informacji. Ponadto, zgodnie z prawem, każdy konsument będzie mógł zażądać od przedsiębiorcy: zaniechania praktyki, usunięcia jej skutków oraz naprawienia wyrządzonej szkody – w szczególności żądania unieważnienia umowy.
W przypadku każdej spornej sytuacji z przedsiębiorcą lub wątpliwości związanych z zawarciem umowy konsumenci mogą liczyć na pomoc miejskich i powiatowych rzeczników konsumentów. Bezpłatne porady udzielane są również pod numerem infolinii 0 800 800 008.
Dodatkowe informacje:
Małgorzata Cieloch, Rzecznik prasowy UOKiK
Pl. Powstańców Warszawy 1, 00-950 Warszawa To jest pismo,które wszystko wyjaśnia.

Tel. (22) 827 28 92, 55 60 106, 55 60 430 12/02/2010
Fax (22) 826 11 86
E-mail malgorzata.cieloch@uokik.gov.pl dot.Sp-ki “Eller s.c.” pobieraczek.pl Gdańsk

To jest ostatni komunikat od UOKiK Warszawa..Bardzo aktualny.Bardzo wazny.

~reiki1
78.131.206.*
17:53 12-02-2010


Kilka spraw pogrąża pobieraczka,są to:
1.sprawa tzw.rejestracji-umowy:
2.nie możność wypowiedzenia umowy w terminie do 3 miesięcy;
3.jak ktoś już zapłacił to: a/ nie wiadomo co to za bank ??
b/ Sp-ka nie wystawia pokwitowania - faktury /to jest przestępstwo/
c/ są sygnały,że ludziom wysyłali ponowne monity o konieczności zapłaty
NALEŻY ZDECYDOWANIE NAPISZAĆ DO NICH ABY OTRZYMAĆ POTWIERDZENIE WPŁATY
GDYŻ BRAK TEGO POKWITOWANIA OD SPÓŁKI ELLER S.C. MOŻNA SKIEROWAĆ DO URZĘDU SKARBOWEGO W SWOIM MIEJSCU ZAMIESZKANIA A ONI JUŻ WIEDZĄ CO DALEJ....

~temida
89.230.83.*
21:38 12-02-2010


ci co zapłacili PISAC do nich że żądacie faktury muszą ją wystawić
w moim urzędzie skarbowym powiedzieli mi że będzie dobrze aby wpłynęło kilka zgłoszeń o niedostarczeniu przez pobieraka faktury
to przeprowadzą kontrolę i udupią ich bo już za samą odmowę wystawienia takiej faktury już sie płaci grzywnę .PISAĆ trza sie brać za tą c
reiki1 / 2010-02-12 22:07
O to chodzi aby pisać,że NIE OTRZYMAŁEM OD ...POBIERACZKA FAKTURY ZA WPŁACONĄ KWOTĘ 94.80.- pln TO JEST ..SUPER ARGUMENT....I ONI NA TYM SIĘ POŚLIZGNĄ.
klops / 77.253.93.* / 2010-02-14 11:07
A jesli podałem przy rejestracji zmyślone dane to odzywać sie cos do nich ? Czy olac ich meile poprostu ?
reiki1 / 2010-02-17 20:46
Naprawdę to już jest trudne do zrozumienia i pojęcia.....Jak juz wpadł w te gówno z pobieraczkiem.pl to są tylko DWIE OPCJE:1
1.totalnie ich olać i nie....odbierać e-maili najlepiej zmienić ADRES POCZTY E-MAILOWEJ
2.NIC NIE ODPISYWAĆ....BO TO DAREMNE ....ONI PONOWNIE BĘDĄ STRASZYĆ.
3.jak ktoś nierozważny już zapłacił ...TO ŻĄDAĆ..FAKTURY...to jest sprawa do U.Skarbowego
4.ZAPOMNIEĆ,ŻE .ZROBIŁEŚ GŁUPSTWO ...I ...ZAPOMNIEĆ,ŻE SĄ JESZCZE TAKIE GANGSTERZY.
````````````` / 82.160.54.* / 2010-03-02 12:49
A co mi zrobią jak podałem fałszywe dane a tylko IP mają??? I jeszcze jedno jeśli nie chcecie mieć takich wiadomości to róbcie 10 minutowe e -maile
znawk / 95.40.136.* / 2010-03-24 10:26
NIC CI NIE ZROBIĄ!!!

CZYTAJ FORUM:

http://nocne-rozmowy-przy-kominku.bloog.pl

SŁUCHAJCIE RAD MĄDRYCH LUDZI, KTÓRZY TO ROBIĄ Z POCZUCIA UCZCIWOŚCI I DOBREGO SERCA NIE MAJĄC W TYM ŻADNEGO INTERESU FINANSOWEGO!!
sibul666 / 83.7.103.* / 2010-03-17 15:10
Witam jeśli ktoś ma jakieś kłopoty z pobieraczkiem to proszę pisać na numer gg 12409676 pomogę wszystkim kto tylko napisze w ciągu godziny będzie po sprawie

Pozdrawiam
Sebastian Nowacki
sibul666 / 83.7.113.* / 2010-04-19 17:52
Witam
Jeśli ktoś ma jakiś problem z serwisem pobieraczek proszę kontaktować
się z numerem gg 12409676 w ciągu godziny załatwiam sprawę tak ze
pobieraczek daje wam spokój na zawsze. Sprawdzone już przez nie jedna osobę
agnieszka z bytomia / 91.188.122.* / 2010-03-17 08:22
Witajcie. Ja ajk i większość Was dałam się omaimic pobieraczkoi 10 dniami za darmo. Po tym czasie przysżły meile o zapłacie. Odwołałam sie do rzecznika konsumentów i teraz to już mętlik mam totalny
przekopiuję Wam co napisąła pani rzecznik

Bytom, 15 marca 2010 r.
PK.64620-37/10


Pani
Agnieszka XXXXXX

W odpowiedzi na Pani pisma (e-maile) z dnia 11 marca i 12 marca 2010 r. dotyczące serwisu www.pobieraczek.pl informuję, że akceptując treść regulaminu zawarła Pani umowę na podstawie której firma żąda określonego wynagrodzenia. Nie korzystanie z serwisu nie zwalnia konsumentów, którzy zawarli umowę, z obowiązku zapłacenia za gotowość świadczenia usług.
Istnieją jednak wątpliwości co do legalności praktyk stosowanych przez firmę. Na stronie internetowej www.uokik.gov.pl znajdzie Pani artykuł dotyczący prowadzenia przez Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów postępowania wyjaśniającego czy konsumenci, którzy chcięli skorzystać z takich usług byli wprowadzani w błąd treścią komunikatów reklamowych oraz czy przedsiębiorca stosuje niedozwolone klauzule umowne.
Do czasu wyjaśnienia sprawy, do Pani decyzji należy sposób rozwiązania problemu zapłaty za przesłaną fakturę. Jeżeli Pani zdaniem działanie przedsiębiorcy jest niezgodne z prawem, proponuję pisemne wystąpienie do przedsiębiorcy z żądaniem odstąpienia od dochodzenia roszczeń z uzasadnieniem swojego żądania.
Jednocześnie informuję, że w przypadku naruszenia interesu konsumenta (co można stwierdzić dopiero po przeanalizowaniu wszystkich dokumentów w sprawie) można zwrócić się o pomoc do Rzecznika Konsumentów. Na podstawie posiadanych kompetencji Miejski Rzecznik Konsumentów może wystąpić do przedsiębiorcy i przedstawić swoje stanowisko.
Jednocześnie informuję, że porady z zakresu prawa konsumenckiego znajdują się na stronie internetowej www.bytom.pl (Rzecznik Konsumentów).


Z poważaniem
Oprac. J. Szczawińska
15 marca 2010 r.
mirek966 / 95.49.30.* / 2010-03-19 15:47
"Do czasu wyjaśnienia sprawy, do Pani decyzji należy sposób rozwiązania problemu zapłaty
za przesłaną fakturę. "
Kompetencje niektórych urzędników są wręcz powalające. A gdzie pani rzecznik widziała fakturę za to g... ? No cóż - jaki urzędnik takie państwo.
X,ZI / 95.41.186.* / 2010-03-20 13:10
WEJDZCIE NA FORUM!!!
http://nocne-rozmowy-przy-kominku.bloog.pl

TU MACIE ODPOWIEDZ NA WSZYSTKO, ROZWIĄZANIE NA TEN PROBLEM Z POBIERACZKIEM .PL

NIE DAĆ SIĘ ZASTRASZYĆ!!!

PROSZĘ SIE STOSOWAĆ DO INSTRUKCJI NA TYM FORUM!!!

GORĄCO POZDRAWIAM ZAŁOŻYCIELKĘ TEGO FORUM I ŻYCZĘ WE WSZYSTKICH DZIEDZINACH TAKIEJ UMIEJĘTNOŚCI STRAREGICZNEJ!!

PANI ZA DZIAŁANIE I POMOC BĘDĄ WDZIECZNI WSZYSCY POLACY!!!
sibul666 / 83.7.103.* / 2010-03-17 15:11
Witam jeśli ktoś ma jakieś kłopoty z pobieraczkiem to proszę pisać na numer gg 12409676 pomogę wszystkim kto tylko napisze w ciągu godziny będzie po sprawie

Pozdrawiam
Sebastian Nowacki
rqwasd12 / 83.24.229.* / 2010-05-10 17:52
jestem zarejestrowany na pobieraczku mam 15lat i jestem tam już powyzej 3 miesięcy czy musze wpłacić tam pieniadze ?
czy komuś przyszło wezwanie do sądu poczto?
BeeGee / 213.108.114.* / 2010-06-01 00:11
Jeśli nie chcesz korzystać z usług pobieraczka, to oczywiście nie płać. Pobieraczek nikogo nie pozywa do sądu, straszy tylko zmyśloną kancelarią. Olej sprawę i jak masz słabe nerwy to kasuj mejle od nich bez czytania.
Kamień21 / 87.205.140.* / 2010-05-28 14:33
Też się tam zarejestrowałem
Szczerze mówiąc to mogą mi naskoczyć.
Podaje zawsze fikcyjne dane.
Dowidziałem się że są programy które ukrywają nasze IP.
Żałuję tego że go nie zainstalowałem nim weszłam na tą stronę puszki Pandory.
Nie dorzeczne jest to dla mnie że regulamin jest umową.
W szkole mnie uczono że umowa musi być spisana na papierze przez dwie strony.
Nawet szanujące się firmy z których mamy Internet przesyłają 2 umowy jedną dla siebie a drugą dla nas.
A firma pobieraczek oszukuje ludzi.
Jestem gotów nawet staną przed sądem aby tych ch*** oskarżyć. w razie czego
xazaq / 212.106.20.* / 2010-07-05 17:45
dostałem tego e-maila,a że jestem głupim 16 latkiem zrobilem sobie z nich jaja pisząc że się boję i pieniądze wyśle jeszcze dzisiaj.Już nie odpisali :D
guma1 / 95.49.35.* / 2010-07-05 19:17
Nie jesteś głupim nastolatkiem tylko osobą nieletnią a to ogromna różnica . Całe życie przed Tobą - i kiedyś z czasem tego życiowego doświadczenia nabierzesz . I widzisz - już jesteś cwańszy od nich - szybko się uczysz.
vop1983 / 83.31.56.* / 2010-07-30 16:31
Witam, otrzymałem e-maila z pobieraczka, mam pytanie czy jak podałem bledne dane imie, nazwisko miasto ulice czy cos mi moga zrobic, chca abym zapłacił te 95 zeta??Prosze o szybka odpowiedz
DarkMnich / 89.73.49.* / 2010-08-01 23:13
Chyba większość tutaj osób dała im błędne czy nieprawdziwe dane, zignoruj to jak wszyscy nie zapłacisz to się odczepię oni po prostu wymuszają te pieniądze niby jako "należne im"
woytassie / 217.153.90.* / 2010-11-02 18:58
zlewajcie Pobieraka. To oszuści i złodzieje. Czekaja na takich strachliwych co zanim pomyślą to już im kasę przeleją. Nawet adres IP który podają się nie zgadza z prawdziwym ponieważ oni nie mają skąd go wziąć!!! To wcale nie jest takie proste dowiedzieć się spod jakiego IP przyszedł e-mail!! Mnie tam przysyłają i ich olewam. Do sądu i tak mnie nie mogą podać, bo to przede wszystkim oni łamią prawo.
Misiek102 / 2010-11-12 12:56
Witam wszystkich ja się zarejestrowałem na pobieraczku 24pażdziernika nigdzie nie pisało ze bęnde musiał za to płacić -9go Listopada dostałem odpis z pobieraka-oto co dostałem ja-

Dnia 24.10.2010 z komputera o adresie IP 83.26.158.208 zamówił Pan na stronie Pobieraczek.pl naszą usługę i do dnia dzisiejszego jeszcze nie została ona należycie opłacona.

Z uwagi na to, że poprzez rejestrację na stronie zawarł Pan z nami umowę o świadczenie usług Usenet na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144 poz. 1204), doręczamy Panu niniejsze wezwanie do zapłaty.

Jednocześnie informujemy, iż dalszy brak uiszczenia należnej kwoty spowoduje poważne konsekwencje prawne. Następstwem wszczęcia przez nas przeciwko Panu stosownych czynności prawnych mających na celu wyegzekwowanie należności wraz z ustawowymi odsetkami za każdy dzień opóźnienia - będą dodatkowe koszty postępowania windykacyjnego, sądowego a następnie komorniczego.

W związku z tym wzywamy Pana do dobrowolnej zapłaty należnej kwoty w wysokości 94,80 PLN w ciągu 5 dni od dnia otrzymania niniejszej wiadomości. Istnieją dwa sposoby opłacenia należności:

Jak myślicie zrobią mi coś ja podałem na rejestracji prawdziwe dane.Raz odpisałem wiadomość że nie mam z czego im zapłacić bo nie pracuje to dostałem majla po angielsku :) coś tam coś tam:) wczoraj wysłałem majla do nich o złożeniu rezygnacji z ich usługi kto wie Anulują mi to ? czy bendą się domagać tych pieniędzy? trochę się boje ! Ale jak czytam wasze wypowiedzi że im nie wolno płacić bo są oszustami sami w sobie!
Proszę was o pomoc ?
guma1 / 178.42.251.* / 2010-11-12 13:34
Misiek102 - pewno że Ci zrobią - bo oprócz tych 3 maili dostaniesz jeszcze czwarty mówiący że nie możesz nic wypowiedzieć . I - to będzie miało jakiś sens gdyż UMOWY NIE ISTNIEJĄ .
Nie pisz już do nich nic więcej - mija się to z celem . Ciągle niektórzy zapominają ze - ONI NIE POWSTALI BY ŚWIADCZYĆ USŁUGĘ ZGODNIE Z PRAWEM - ALE BY POD POZOREM LEGALNOŚCI WSZYSTKICH OKRAŚĆ . I proszę - jeśli ktoś chce napisać że my na to się zgodziliśmy - to niech sobie daruje. Bo co innego wydać na coś zgodę a co innego czy ten zapis jest zgodny z prawem .
Misiek102 / 2010-11-12 15:27
No a jeśli im wpłacę za tą usługę dadzą mi spokój ? mam do poniedziałku czas co jeszcze mi napiszą w majlach?
dopiero pierwszy dostałem?
A jesli im nie zapłace znajda mnie? ukarali juz kogoś za nie płacenie?
guma1 / 95.49.31.* / 2010-11-12 15:36
Misiek - nikomu nic nie zrobili i nie zrobią . Poczytaj trochę fora internetowe - a jak im zapłacisz to niestety inteligencją nie błyśniesz.
Misiek102 / 2010-11-12 16:53
Guma1 dzieki ja czytam twoje wypowiedzi na tym forum i innych też widzę ze nikt się nimi nie przejmuje skoro to pobieraczek naciągaczek :) Ja teraz bez wzglęndu na wszystko żałuje że się tam zarejestrowałem! Poco mi to było! Ich powinni za to zamknąć że oszukóją użytkownikuw i zlikwidować ta stronę dobże muwię?
lola999 / 178.212.217.* / 2010-11-12 17:26
czytacie co inni piszą i nadal macie wątpliwości to wejdzcie na str. EKSRPES REPORTEROW o Pobieraczku
Misiek102 / 2010-11-12 18:39
Lola A możesz podać link dokładny chciałbym se przejżeć ten temat!
hardkor / 77.255.201.* / 2010-11-19 19:13
Witam mam taki sam problem jak tutaj wszyscy. 2 miesiące temu sie zarejerstrowałem i w końcu nie wiem co robić. Napewno nie zapłace ale czy pisać to podanie czy nic nie robić?

Dodam jeszcze że mam 14 lat.
hardkor / 77.255.201.* / 2010-11-19 19:14
A i jeszcze jedno. W tym mailu jest inny adres niż ja mam.
Misiek102 / 2010-11-26 18:09
Dostałem znowu majla wezwanie przedsondowe bo nie płace im ! Podaje co dostałem

Ze względu na nie wywiązanie się przez Pana do dzisiaj z zawartej z nami umowy z dnia 24.10.2010 będziemy zmuszeni wystąpić przeciwko Panu na drogę sądową w celu wyegzekwowania przysługujących nam wymagalnych należności. Na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144 poz. 1204) doszło do zawarcia wiążącej obie strony umowy.

Pozew przeciwko Panu zostanie skierowany do właściwego miejscowo sądu przez współpracującą z nami kancelarię prawną na podany przez Pana podczas zawierania umowy adres: Co mam robić bo się boje Zrobią mi to co piszą ?
guma1 / 83.24.67.* / 2010-11-27 08:27
Jeśli coś od nich dostałeś czyli usługa jest świadczona i masz możliwość ściągnięcia1GB danych w okresie 10 dni - to im zapłać . Ale - jeśli nic od nich nie masz dostępu do - niczego - to dlaczego pytasz się co masz zrobić - bo skoro za darmo nic Ci nie dali to skąd przypuszczenie że za kasę coś dostaniesz ???? A może - olać to ??? Idziesz do sklepu - nic nie kupujesz a na wyjściu mówią Ci - dawaj stówę - dasz ?????? Więc daj - powtórzę - " głupich nie sieją - sami się rodzą " - pomyśl i zrób jak uważasz - ale jeśli zapłacisz - okażesz się głupcem . Ale - Twoja wola .
Misiek102 / 2010-11-27 14:49
Jedynie co dostałem to tego majla tylko,nic droga pocztową ! i nic od nich nie śćiągam usunołem ten program.No wiem ze nic nie dostane za kasę to tylko ten ich abonament zasrany nie wiem czy mam im zapłacić żeby się odczepili ! czy nie ? Ale nie chciałbym im płacić bo już wiem ze to oszuści ! Oglądam filmiki na ten temat i mówią że od założenia umowy jest możliwość w okresie 3 miesięcy wypowiedzenia tej umowy ja mam jeszcze 2 miesiące czasu tak na to wskazuje tylko nie wiem na jaki Majl mam to zrobić ? żebym mógł złożyć rezygnacje? ( jeżeli to jest możliwe coś takiego)?
guma1 / 83.9.247.* / 2010-11-27 15:06
miśku - przecież jesteś nieletni a skoro tak - nie zawarłeś żadnej umowy - więc co chcesz wypowiadać ??????
Misiek102 / 2010-11-27 18:54
Ja jestem pełnoletni i wolał bym tak zrobić bo mi nie dadzą spkoju barany bedzie majl za majlem aż dojdą do skutku że mnie zamkna !! ja wole im złożyć ta wypowiedz!
widzisz co mi przysłali jaką treść nie znam ich nie wiem do czego sa zdolni ! Już troche o nich wiem ale ich nie znam! i myślę jak to zrobić to wypowiedzenie czy im wysłać na majla czy tak pocztą?Doradz mi coś? co jest lepsze? Bo tak bendą mnie straszyć:(
jbwicw8 / 83.12.198.* / 2011-02-01 19:27
przestań myślisz że mafiozy sie tam nie zalogowali!!! ta tyle tysięcy osób oni nawet nie wiedzą ile maja wrogów, ale my wiemy!!! hehehhe
Misiek102 / 2010-11-28 02:52
I mam pytanko to forum jest płatne bo coś zmieniali ? pisze płatne.pl oco to chcodzi?
sohana / 87.206.51.* / 2011-01-02 14:43
Witam, dostałam takiego emalia:

Szanowna Pani ¤¤¤¤,
Ze względu na nie wywiązanie się przez Panią do dzisiaj z zawartej z nami umowy z dnia 17.11.2010 będziemy zmuszeni wystąpić przeciwko Pani na drogę sądową w celu wyegzekwowania przysługujących nam wymagalnych należności. Na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144 poz. 1204) doszło do zawarcia wiążącej obie strony umowy.
Pozew przeciwko Pani zostanie skierowany do właściwego miejscowo sądu przez współpracującą z nami kancelarię prawną na podany przez Panią podczas zawierania umowy adres:
Natalia ¤¤¤¤
01-¤¤¤ Warszawa
¤¤¤¤¤¤¤¤¤ 4
Przypominamy, że podawanie fałszywych danych osobowych mających na celu wprowadzenie w błąd drugiej Strony umowy stanowi przestępstwo oszustwa zagrożone karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Jeżeli podczas rejestracji podali nam Państwo fałszywe dane osobowe (otrzymamy wtedy zwrot listu z pozwem) o popełnionym przestępstwie niezwłocznie zawiadomimy właściwe organy ścigania. Do identyfikacji posłuży nam adres IP, z którego nastąpiło zawarcie umowy oraz jej dokładny czas i data. Polscy usługodawcy internetowi mają obowiązek zapisywania, który z klientów o danej porze korzystał z danego adresu IP, właśnie na wypadek ewentualnych przestępstw lub wyłudzeń dokonanych przez klientów.
Pani adres IP użyty podczas zawierania z nami umowy z dnia 17.11.2010 to 87.206.51.140. W związku z powyższym zastrzegamy sobie prawo do wykorzystania zgromadzonych o Pani danych w celu wyegzekwowania należności wynikającej z zawartej umowy oraz ewentualnego przekazania ich właściwym organom ścigania w przypadku podania fałszywych danych.
Niniejszym pragniemy poinformować, że wyznaczamy Pani ostateczny termin na dobrowolną spłatę zaległości. Jeżeli usługa Pobieraczek5 nie zostanie opłacona w przeciągu 3 dni od dnia otrzymania tej wiadomości, wówczas zainicjujemy czynności prawne opisane wyżej, co wiązać się będzie dla Pani z dodatkowymi kosztami (sądowymi i windykacyjnymi) oraz w wypadku podania fałszywych danych zawiadomieniem właściwych organów ścigania i poniesieniem związanych z tym konsekwencji.
Zaległą kwotę w wysokości 94,80 PLN należy zapłacić w ciągu 3 dni od dnia otrzymania niniejszej wiadomości. Istnieją dwa sposoby opłacenia należności:
1. Poprzez usługę Dotpay dostępną pod następującym adresem: https://ssl.dotpay.pl/?pid=CY12NK198LUZH4ZQNER4R48HRUHYK9EZ
Prosimy postępować zgodnie z instrukcją wyświetlaną na ekranie oraz podanie adresu email użytego przy rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl.
2. Poprzez przelew bankowy na następujące dane:
Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.
Numer rachunku: 36 1600 1303 0004 1002 2832 0150
Tytuł przelewu: Pobieraczek5 - sohka@o2.pl
Gotowy blankiet wpłaty możecie Państwo wygenerować pod adresem http://www.pobieraczek.pl/przelew.php?eml=mp13iDiHfpokMLM%3D
W razie pytań prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta pod adresem bok@pobieraczek.pl
Z poważaniem,
Zespół Pobieraczek.pl


Niestety dane s prawdziwe, proszę, pomóżcie, płacić, czy nie?
sohana / 87.206.51.* / 2011-01-03 20:08
hehe, już nieważne, zobaczyła to i przejrzałam na oczy: http://www.youtube.com/watch?v=jfwOZUmjzG0
Utajnione, Utajnione, gównoprawda! Jedyny pozew jaki był związany z pobierakiem-srakiem, to pozewm PRZECIWKO NIEMU! Więc luzie, mogę im nawet google map podać z ardesem mojego domu i ch*j im suta!
orzel099 / 194.153.119.* / 2011-01-22 13:09
Witam Panowie mi coś takiego przysłali I co mam zrobić zapłacic im i jak wziońść sie wyrejstrowac ?? prosze o Pomoc.Dnia 29.12.2010 z komputera o adresie IP 194.153.119. zamówił Pan na stronie Pobieraczek.pl naszą usługę i do dnia dzisiejszego jeszcze nie została ona należycie opłacona.

Z uwagi na to, że poprzez rejestrację na stronie zawarł Pan z nami umowę o świadczenie usług Usenet na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144 poz. 1204), doręczamy Panu niniejsze wezwanie do zapłaty.

Jednocześnie informujemy, iż dalszy brak uiszczenia należnej kwoty spowoduje poważne konsekwencje prawne. Następstwem wszczęcia przez nas przeciwko Panu stosownych czynności prawnych mających na celu wyegzekwowanie należności wraz z ustawowymi odsetkami za każdy dzień opóźnienia - będą dodatkowe koszty postępowania windykacyjnego, sądowego a następnie komorniczego.

W stosunku do osób uchylających się od terminowej zapłaty możliwe są następujące kroki prawne:
- przekazanie sprawy profesjonalnej firmie windykacyjnej,
- przekazanie sprawy profesjonalnej kancelarii prawnej,
- postępowanie sądowe,
- komornicza egzekucja należności,
- Wpis do Rejestru Dłużników Niewypłacalnych, który wiązać się może m.in. z odmową udzielenia kredytu lub leasingu a nawet całkowitą utratą wiarygodności w kontaktach handlowych.

W związku z tym wzywamy Pana do dobrowolnej zapłaty należnej kwoty w wysokości 94,80 PLN w ciągu 5 dni od dnia otrzymania niniejszej wiadomości. Istnieją dwa sposoby opłacenia należności:

1. Poprzez usługę Dotpay dostępną pod następującym adresem: https://ssl.dotpay.pl/?pid=CY12NK198LUZH4ZQNER4R48HRUHYK9EZ
Prosimy postępować zgodnie z instrukcją wyświetlaną na ekranie oraz podanie adresu email użytego przy rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl.

2. Poprzez przelew bankowy na następujące dane:
Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.
Numer rachunku: 36 1600 1303 0004 1002 2832 0150
Tytuł przelewu: Pobieraczek5 - Mojego Emila podali
Gotowy blankiet wpłaty możecie Państwo wygenerować pod adresem http://www.pobieraczek.pl/przelew.php?eml=jZNygjf3IJpKL%2B2EtWI%3D

W razie pytań prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta pod adresem bok@pobieraczek.pl

Z poważaniem,
Zespół Pobieraczek.pl
orzel099 / 194.153.119.* / 2011-01-22 19:43
Co zrobić zeby usunac to złożyć rezygnacje ??
Pox / 83.12.0.* / 2011-02-04 10:44
olej ich! I tak ci nic nie zrobią! Zablokuj możliwość przysyłania od nich e-maili i śpij spokojnie!
Policji by się nie chciało szukać tych wszystkich osób które nie zapłaciły!
tofik316 / 79.186.92.* / 2011-02-08 23:21
Witam też zostałem oszukany ,
Jestem nie pełnoletni podałem nieco fałszywych danych
wysłali mi na mail już drugie upomnienie chciałbym wiedzieć czy ignorując ich będzie lipa?
dodam ze tylko się zarejestrowałem nic nie pobierałem itp i czy trzeba im jakieś wypowiedzenie napisać? zależy mi żeby sie ich pozbyć bo nie mam jak im zapłacić i też nie mam najmniejszego zamiaru im płacić jak ktoś już był za to w sądzie to niech da znać pls :tofik316@wp.pl dzięki z góry
tofik316 / 79.186.92.* / 2011-02-09 00:01
PS. jak już posądzą kogoś to trzeba pokryć koszt tej sprawy?
KOrn / 83.7.235.* / 2011-02-10 14:35
http://proca.pl/pokaz/3391/zamkniecie_pobieraczek_pl

Wejdźcie na tą strone jest to petycja pod którą wszyscy sie podpisują (no oczywiście w sprawie zamknięcia pobieraczka) mamy już ok 18 900 podpisów no i ciągle ich przybywa! więc roześlijcie link tej strony po wszystkich forach w których dyskutujecie nk, facebook, twitter róznorakie blogi itp...zachecam bo myśle że na prawde warto
pozdrawiam Kornelia :)
Arti1111 / 89.78.232.* / 2011-02-14 02:27
Ja mam inne troszkę pytanie. Zarejestrowałem się dzisiaj na pobieraczku, dane fałszywe. Dostałem ostrzeżenie w porę, bo kolega, który był u mnie zauważył, że to pobieraczek i mnie ostrzegł. Nie kliknąłem w link aktywacyjny. Rozumiem, że nie muszę wysyłać żadnego odstąpienia od umowy (danych co podałem oprócz maila nie pamiętam)
Karatekowiec / 46.112.72.* / 2011-02-14 16:55
Lepiej wyślij czytałem już o przypadkach niepotwierdzenia linkiem i przysyłaniu potem pogróżek. Wypowiedzenie masz w regulaminie pobieraczka i wysyłasz mail-em na bok@pobieraczek.pl.
Arti1111 / 89.78.232.* / 2011-02-14 19:25
Ok, dzięki. Wysłałem na wszelki wypadek, napisałem też, że nie było aktywacji konta przez link. Tak w ogóle to mam blisko do nich jak bede przechodził to zajrze co za łeb tam siedzi.
Namysłów / 83.30.219.* / 2011-06-02 09:18
Słuchajcie!!!!!
Dzwoniłam do radcy Prawnego przedstawiłam mu sprawę i kazał mi to olać i się tym nie przejmować!!! Nic nie odpisywać itp. mówił też,że to firma, która działa nieprawnie i wyłudza od ludzi pieniądze!!!!
sonko / 83.15.4.* / 2011-06-10 11:24
No i mamy nowe prawo "stalking"- uporczywe nękanie.

http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/499331,beda_kary_za_stalking_prezydent_podpisal_ustawe.html

http://e-prawnik.pl/wiadomosci/informacje/od-czerwca-nawet-10-lat-za-stalking.html

Mamy teraz podstawę aby zgłaszać sprawę wysyłania do nas e-maili i zastraszania,do odpowiednich instytucji niech dobiorą się do ZABIERACZKA od du..y strony.
6 czerwca 2011 18:25
hadż / 83.15.4.* / 2011-06-10 11:35
Jeżeli ktoś ma cierpliwość i poczucie humoru to niech po każdym ich mailu żąda wykazu co i w jakiej ilości zakupiliśmy bo możliwość ściągania była tylko w okresie testowym (za darmo)teraz 0 więc nie ma za co płacić.
151 152 153 154 155 156
na koniec starsze

Najnowsze wpisy