Forum Forum prawneCywilne

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

Naciągnięta? / 195.42.249.* / 2009-06-17 10:17
Zarejestrowałam się na stronie pobieraczek.pl, by przetestować usługę ściągania plików. Po 15 dniach dostałam maila, że 10 dniowy okres testowania minął i w związku z tym, że przy rejestracji zaakceptowałam Regulamin automatycznie wyraziłam zgodę na zawarcie Umowy na okres 12 miesięcy oraz mam zapłacić 94,80 złotych za cały okres z góry.
Czy fakt, że zaakceptowałam regulamin,a nie podpisałam Umowy powoduje, ze mam obowiązek zapłacić za usługę z której nie korzystałam ? (w rezultacie nie testowalam nic, nie ściągnęłam żadnego pliku) Czy nie przysługuje mi prawo wypowiedzenia Umowy? (w Regulaminie jest tylko mowa o prawie odstąpienia w ciągu 10 dni). CZy Regulamin może być Umową? Przy rejestracji nie wpisałam konkretnych danych, czy to jest karalne? Czy wezwania do zapłaty, które otrzymuję drogą mailową mają moc prawną? Nie ma tam moich danych, a także jest napisane, że wzywa się mnie do "dobrowolnej" wpłaty, bo jak nie to sprawa skierowana będzie do sądu, na podstawie mojego numeru IP. Za interpretację wdzięcznych będzie wielu :)
Wyświetlaj:
pppppppp / 178.37.126.* / 2011-03-16 19:11
Czytajcie poprzednie wpisy i dowiecie sie wszystkiego.
Rozumiem, że nowi chcą sie dowiedzieć czy aby w miedzyczasie sie coś nie zmieniło. Nic sie nie zmieni, bo pobierak nic nikomu nie zrobił, nie robi i nic może zrobić. Wystarczy poprostu nie płacic a maile z pogróżkami wyrzucać do kosza, firma umrze smiercią naturalna.
hkiopo / 213.76.128.* / 2011-03-16 13:31
Ten post trwa od 2009-06-17 , na innych forach jeszcze wcześniej. Tysiące takich samych pytań , tysiące takich samych wpisów. Jak myślicie - ile trzeba czasu by kogoś o coś pozwać do sądu ???? Ci " nowi " - czy zastanowiliście się nad tym że - gdyby chcieli Was pozwać - najpierw musieli by pozwać prawie pół Polski ???? Przyszło to Wam do głowy ??? A jeśli nie - to niech przyjdzie - NIE MA MOŻLIWOŚCI BY KOGOKOLWIEK POZWAĆ DO SĄDU - tych " starych " - bo gdyby mogli / mieli prawne podstawy / to już dawno by to zrobili. I tych " nowych " - bo po prostu jest to niewykonalne - bo nawet gdyby wszystkie sądy tylko tym się zajęły - i tak jest to NIEWYKONALNE.
bik / 95.40.212.* / 2011-03-17 21:15
I jeszcze jedno : moje doświadczenia z wymiarem sprawiedliwości sprawiły, że mam świadomość tego, iż w TYM kraju wszystko jest możliwe, więc lepiej nie przesądzać....
kjhhj / 87.205.29.* / 2011-03-18 10:47
w przypadku tego oszustwa to z wymiarem sprtawiedliwości moze mieć do czynienia tylko pobierak. Wiec jak sie nie orientujesz w sprawie to nie porównuj innych doswiadczeń z tym
bik / 95.40.212.* / 2011-03-17 21:10
Ale skąd w TYM poście TYLE agresji??? Chyba jesteśmy BARDZO nerwowym społeczeństwem.....
wichura / 80.239.242.* / 2011-03-16 20:13
pezd chwilom dostałem mail że mam do zapłaty za jakomsi umowe . od syna uszłyszałem że on weszdł na ich strone na promocje 10 dni a oni że mam zopłacici , amail dostałem chyba trzy wszystkie były w formie straszenia i tak sobie myssile że ja chyba wezme te popierki i pujde do prokuratury.
CORPSE13 / 213.146.53.* / 2011-03-28 01:24
WITAM PROPONUJE ZMASOWANY ATAK NA STRONE POBIIRACZEK MOZEMY ZBLOKOWAC TE STRONE
PRZEZ ZMASOWANE ODSWIERZANIE STROMY JEST NASZ PONAD 60000 WYSTARCZY ZE SIE
SKRZYKNIEMY I WSZYSCY BEDZIEMY ODŚWIERZAC TE STRONE W TYM SAMYM CZASIE WTEDY ICH
SERVER PADNIE
PROSZE OBEJRZEC TEN FILM OD 33 MINUTY
http://www.ekino.tv/film,Hakerzy,4790.html
PRZY TYM WCALE NIE ŁAMIEMY PRAWA
TAK JAK ONI TO ROBIĄ
PROSZE ROZESŁAC DALEJ
completas / 78.88.247.* / 2011-03-16 14:22
dobrze, że ciągle jesteś ( a wiem kto jesteś) i że piszesz. Bo to są głąby i ciągle to samo.
Ale trzeba im pomagać. A Ty to dobrze robisz.
mosfet2010 / 2011-03-16 12:33
Również mam ten sam problem co poprzednicy z tym że jestem pełnoletni nie podałem prawdziwych danych na ich stronie ale mój mail zawiera prawdziwe dane czy powinienem się
obawiać konsekwencji? Oni nie odpowiadają ani na maile ani telefonicznie.
andromeda / 178.180.141.* / 2011-03-15 11:14
Ja przelałam te pieniądze dla świętego spokoju, a oni dalej mnie zastraszają mailami. Napisałam im, żeby dokładnie sprawdzili czy pieniądze wpłynęły na konto i zero odzewu. To są jakieś kpiny! Wydaje mi się, że te maile są wysyłane automatycznie do każdego zarejestrowanego użytkownika, bez względu na to czy zapłacił czy nie. Mimo tego, (jestem pełnoletnia i podałam fałszywe dane przy rejestracji) myślicie, że mogą mi coś zrobić?
co zrobic / 81.219.122.* / 2011-03-15 14:15
tych umów nie ma, bo takiej umowy w ten sposób się zawrzeć nie da. koniec kropka !!!!!!!!!!!
Przejrzyjcie w końcu na oczy
co zrobic / 81.219.122.* / 2011-03-15 14:11
Brawo. Dałaś się naciągnąć. Rozumiem, że dla niektórych stówka to nic. Tylko tu chodzi o to aby w koncu ci złodzieje zakończyli działalność. Dzięki takim osobom jak ty firma bedzie działać w nieskończoność.
Dalej cię zastraszają. to teraz juz wiesz z kim masz do czynienia tylko już po ptokach.
Czy mogą ci coś zrobić? Głupszego pytania jeszcze w tej sprawie nie słyszałem. osoba która zapłaciła pyta sie czy mogą jej coś zrobić? Tak mogą śmiać się i czekać aż kolejny frajer im zapłaci, a ciebie podadzą do sądu za to, że im zapłaciłaś i za to, że nie mogą odnotować tej kwoty, bo przy rejestracji podałaś inne dane. Zastanów się dobrze zanim coś napiszesz
Nikomu nic nie mogą zrobić, tym co nie zapłacą też.
Arek1982 / 193.59.115.* / 2011-03-17 08:18
Ja tez ich wzywam do zaplaty haha Jaja sobie znich robie bo to oszusci
andromeda / 188.146.26.* / 2011-03-15 17:25
Jestem okropną panikarą, nic na to nie poradzę i dla spokoju sumienia to napisałam. Na taka odpowiedz miałam nadzieję, dziękuję co zrobic :)
co zrobic / 81.219.122.* / 2011-03-15 18:18
he he. w sumie dość ostro zareagowałem a ty mi dziękujesz. rozbawiło mnie to trochę :)
Na przyszłość nie panikuj i nie daj sie rolować bo za niedługo możesz natrafić na kilka takich pobieraczków i co wtedy też tak łatwo im oddasz pieniadze? Lepiej przeznaczyć to na cele charytatywne. Wiadomo stówka nie aż tak wielki pieniądz, ale ja nie lubie być oszukiwany.
Następnym razem się nie daj
andromeda / 178.182.9.* / 2011-03-15 20:19
Lepsze ostre słowa niż głaskanie. Jestem świadoma, że postąpiłam bardzo naiwnie i bezmyślnie, musiałam ponieść tego konsekwencje. Teraz już będę uważać. Człowiek uczy się na błędach. Pozdrawiam:)
co zrobic / 77.254.212.* / 2011-03-15 21:10
Mimo wszystko, że dałaś się oszukać masz bardzo racjonalne podejście do tej sytuacji i przynajmniej zdajesz sobie sprawę, ze zrobili Cię w bambuko. Poza tym umiesz przyznać się do błędu i umiesz przyjąć słowa krytyki. Dzisiaj rzadko spotykane. Nie jest jeszcze z tobą tak źle jaka w pierwszej chwili myślałem tylko mniej panikowania :)
Ja również pozdrawiam
co zrobic / 77.254.212.* / 2011-03-15 22:45
A i tak jeszcze na marginesie. Twoja szczerość i dystans do siebie jest rozbrajający. Ja Ci pisze w dosyć ostrym tonie, a ty odpisujesz, ze takiej odpowiedzi oczekiwałaś. Rozumiem, że potrzebowałaś "kopniaka" tak na otrząśniecie :)
andromeda / 213.158.216.* / 2011-03-16 09:52
Nie ma co ukrywać, że postąpiłam bardzo głupio i musiałam za to zapłacić, zarówno w metaforyczny jak i dosłowny sposób... Cóż, takie życie. A kopniak na otrzeźwienie jest jak najbardziej wskazany w takich sytuacjach. Słowa pocieszenia nic nie wnoszą, a krytyka daje do myślenia.
co zrobic / 77.254.213.* / 2011-03-16 10:25
Oczywiście "rozbrajające" w pozytywnym sensie. Nie znam nikogo kto by mnie tak rozbawił wypowiadając się :). Również chodzi mi o pozytywne znaczenie tego słowa.
ruda05s / 85.202.214.* / 2011-03-15 22:57
Witam, mam podobny problem i z tego co przeczytałam to mam nie płacić tak? Tzn nie mam zamiaru płacić ale powiem szczerze że od kiedy dostałam te maile trochę się wystraszyłam. A prawdopodobnie może być tak że oni naprawdę wysyłają te maile automatycznie gdyż odpisałam do nich raz i nie odpowiedzieli... przynajmniej nie w takiej formie jak oczekiwałam, a bardziej na zasadzie kopiuj, wklej, wyślij...
antypobieraczka / 95.48.61.* / 2011-03-23 09:37
Ja oczywiście też się zalogowałam u nich przypadkowo podając nieprawdziwe dane.
Po 10 dniach otrzymałam maila wzywającego do załtaty itd. dokładnie jak piszecie. Na wszelki wypadek wysłałam do nich rezygnację powołując się na możliwość 3 miesięcznego okresu wypowiedzenia. Odsyłali mi na maila te same bzdury co każdemu.
Wkurzyło mnie jednak straszenie o podawaniu fałszywych danych osobowych: więc im odpisałam, że osobą do której należy komputer o IP ... jest ... i na to nazwisko proszę przesyłać korespondencję i tu była najlepsza odpowiedź: prawo zmiany danych osobowych przysługuje dopiero po opłaceniu należnej kwoty.
Rozśmieszyli mnie na maksa, oczywiście im nie zapłacę, bo za co?
Tylko po tygodniu przysłali mi ponownie treść 1 maila, ale już na nowe dane.
Sami sobie przeczą, zmienić nie można, ale sami przysyłają.
Teraz mam już spokojne sumienie, bo jedyne co było nie tak, to podawanie fałszywych danych osobowych. Pozdrawiam wszystkich poszkodowanych.
hmmmmm / 77.255.120.* / 2011-03-16 08:13
Podstawowe pytanie jesteś pełnoletnia? Jezeli nie to nieletni umów zawierać nie mogą, dalej nie ma sensu tłumaczyć, dlaczego taka umowa jest nie ważna.
Natomiast jeżeli jesteś pełnoletnia to zapraszam do dokładnego przeczytania forum. Znajdziesz tam wszystkie odpowiedzi z powołaniami na przepisy. Mi się juz nie chce pisać tego ponownie, bo było to pisane setki razy. Mogę tylko w skrócie powiedzieć, żeby nie płacic bo nic nikomu nie grozi.
Co do tych maili to własnie to mają one na celu: przestraszyć, aby skłonic ludzi do płacenia. Znacie jeszcze jakąś firme, która działa w ten sposób. Ja nie bo podstawowym celem działalności normalnych firm jest zadowolenie klienta. W tym przypadku jest tylko nastawienie na załapanie (nieważne za pomocą jakich metod), straszenie aby wyłudzic pieniadze, a później nastepny do golenia
żywy człowiek / 83.1.72.* / 2011-03-16 09:10
Ludzie, zauważcie, że jeśli piszecie do nich maila, obojętnie czy jest tam prośba o wypisanie, czy pocałuj mnie w doopę, albo jakaś inna doopa s r aka, odpowiedż zawsze będzie ta sama. Gadacie z automatem, a automat nie podas was raczej do sądu
fjdhfkfsjal / 83.12.38.* / 2011-03-16 13:04
Sam właśnie napisałeś "raczej" czyli mam rozumieć że pewności nie masz???
kj;jio / 77.255.98.* / 2011-03-17 13:51
Żeby kogos podać do sądu to najpierw sami musieliby uwierzyć w te brednie, które wypisują. Aż tacy głupi to oni nie są. Im nie zależy na tym żeby kogoś podawać do sądu, bo cały ich misterny proceder szlag by trafił. Podejrzewam, że musieliby zakończyć działalność. Im zależy na tym aby ludzie dali się przestraszyć i zapłacili
BeeGee / 213.108.114.* / 2011-03-16 23:05
Ja mam 100 % pewność. Pobieraczek nikogo do sądu nie poda.
catlin / 178.36.129.* / 2011-03-14 20:10
http://www.youtube.com/watch?v=BShXwlzLVhs

to jest reportaż na temat portalu pobieraczek.pl
popil / 79.163.217.* / 2011-03-24 11:08
Trzeba napisać do Uwagi, Sprawy dla reportera :D skoro cała Polska jest w to zamieszana więc to idealna sprawa dla reporterów :D heheh Hmmmm tylko cały czas się zastanawiam jak zakończyć tą ich pseudo działalość raz na zawsze!!! i jaki prawem ta firma jeszcze istnieje !!! Mój chłopak szukał pracy i znalazł ogłoszenie o filmie (potrzebowali stażystów)...
Zarejestrował się ("przeglądając regulamin") a po kilku dniach przyszło mu wezwanie do zapłaty... toczył z nimi długą rozmowę mailową, też go sądem straszyli, więc sie zdenerwował... napisał tam gdzie trzeba i odstał pozytywną odpowiedź i nie zapłacił:D przy okazji mojej sprawy z pobieraczkiem sprawdził tą agencje i jak sie okazało firma była zarejestrowana w Anglii :D i już nie istnieje!!! Więc dziwi mnie to, że ten cały pobieraczek jeszcze prosperuje skoro juz było to nagłaśniane i byli w sądzie... powinni to rudere zamknąć i po sprawie !!! hehhe Pozdrawiam POSRACZKA !!!
diana_94_maja / 83.1.15.* / 2011-03-14 20:02
Mam pytanie chodzi o to ze ten cały pobieraczek miał sprawe w sądzie to był rok 09\10 nie wiem dokładnie . Czy po tej sprawie nie zmienili oni regulaminu ? i jesli załozyłam konto miesiac temu czy jest ta sama sytuacja co ludzie mieli rok temu ? Czy teraz oni sie zabezpieczyli i lepiej im płacic czy to olać . Pytam ponieważ jestem niepełnoletnia i jeszcze podałam fałszywe dane. Dziękuje za odpowiedz
jhhu / 81.219.150.* / 2011-03-14 20:24
Jesteś nieletnia a więc umów nie możesz zawierać. więc nie zawracaj sobie tym głowy.
A jeżeli chodzi o zmiany w regulaminie to nic sie nie zmieniło pozatym, że ujmuja to samo tylko przy uzyciu innych słów. Wyrok dotyczyl tylko reklamy wprowadzającej w błąd i wprowadzania w błąd co do okresu wypowiedzenia.
A jeżeli chodzi o przyszłość to nic konkretnego nie może sie zmienić tak aby to wszystko było zgodne z prawem, bo ta cała ich działalność jest opłacalna tylko ze wzgledu na zastraszanie i polega na bezprawnym wyłudzeniu pieniedzy, natomiast ich żądania nic wspólnego z prawem nie maja.
m..... / 62.244.145.* / 2011-03-13 17:43
mam pytanie ze strachu napisałem im że zapłacę a oni przysłali mi ze związku z tym że zawarłem z nimi umowę (ble ble ble )i na końcu że zalęgłą opłatę należy zapłacić to mam się bać ?
dsgd / 95.49.29.* / 2011-03-13 18:53
m..... A czego ??? Coś napisałeś - i co z tego ??? Skoro zawarłeś z nimi umowę to niech Ci powiedzą z kim ją zawarli ???? Z komputerem o jakimś adresie IP ??? Ha ha ha - dobre - to niech komputer im zapłaci - tylko za co ???? By zawrzeć umowę - do tego trzeba dwojga - i każde musi wiedzieć z kim ją zawiera . A czy można wiedzieć z kim się zawiera umowę skoro druga strona podała się za np. klfjklsd;fjsdfh - i jedyną formą korespondencji jest mail - zakładany na dane np. fjhjksdfhjkds ???? Uf - każdy może czuć się do czegoś zobligowany - ale od myślenia nikt nikogo nie zwolnił . Więc ????????
jarex1111 / 178.212.48.* / 2011-03-13 23:59
Nie dalej jak wczoraj dostałem od nich mail-a,próbują wyłudzić kasę.
Jutro idę z tym listem do prokuratury i zgłaszam podejrzenie o popełnieni....
poiu / 90.156.57.* / 2011-03-13 14:03
502 Bad Gateway
nginx

Strona pobieraczka już nie istnieje. Chyba ci oszuści zakończyli działalność albo zmieniają taktykę :)
kdyt / 81.219.150.* / 2011-03-14 17:59
jakos nie zauwazyłem zeby znikneli. przed chwila widzialem, ze strona dziala
poiu / 90.156.57.* / 2011-03-14 22:46
no niestety mieli tylko jakąś chwilową awarię...
e??..x / 79.185.168.* / 2011-03-13 11:56
Nocami spie... ale dniami mysli... mnie przechodza ze nadejdzie list od sądu ... chociaz nie jestem pelnoletni :/
B. / 89.76.166.* / 2011-03-14 23:08
Ja również jestem niepełnoletnia i zawarłam z nimi umowę. Niby nie mam 18 lat, ale podałam nieprawdziwe dane, aby miec dostęp do tego,żeby się zarejestrowac. W dodatku podałam fałszywe dane dotyczące adresu zamieszkania. Zastanawiam się czy mam zapłacic i miec spokój czy ciągle o tym myślec i czekac na jakiślist z sądu.
jkfkkf / 77.254.148.* / 2011-03-13 22:49
Skoro jestes niepełnoletni to tym bardziej nie masz sie czym przejmować. Osoby niepełnoletnie nie mogą zawierać umów!!!!!!!!!!!! tylko osoby które skończyły 18 lat mogą zawierać umowy.
dsgd / 83.31.57.* / 2011-03-13 13:44
Jesteś osobą nieletnią - i dlatego to jest kierowane do osób nieletnich bo myślą jak Ty . Dlatego ta gra słów - sąd , komornik - bo działa na wyobrażnię . Dlatego niektórzy płacą - a że to jest bez sensu - to już inna sprawa.
e??..x / 79.185.168.* / 2011-03-13 11:54
Ale to juz jest 2011r a nie 2009-10 wkoncu moga pozwać ... kogos... znajac pecha .. moge byc nawet ja...
kolejna / 91.150.222.* / 2011-03-21 16:30
czyli po zmianie regulaminu mogą juz pozwać do sądu...
BeeGee / 213.108.114.* / 2011-03-22 16:36
Pobieraczek nigdy nikogo nie pozwie do sądu. Nie ma takiej możliwości.
darek_44 / 77.253.32.* / 2011-03-13 08:49
Nie przejmujcie się i ich olejcie sam założyłem 2 konta kilka lat temu trochę straszyli i nic do dziś mi nie zrobili. To jest rozbój w biały dzień za przyzwoleniem naszej kochanej władzy. Ja to zlekceważyłem i nic do dziś mi nie zrobili bo z nimi żadnej umowy na papierku nie podpisywałem
e??..x / 79.185.175.* / 2011-03-12 18:37
Dzieki tobie doznalem olsnienia...
Jak przyjdzie cos od sadu... to co Powiem.. ze nie aktywowalem konta.. nie zalozylem.. i kto moze mi to udowodnic? nikt nie widzial.. tez moge powiedziec plac albo siedz...
Bez aktywacji to se moga..
sfkl / 83.9.247.* / 2011-03-12 16:48
Wiecie co ??? Trochę powagi i rozwagi !!!!! Jeśli ktoś pisze że ma jakieś myśli - jakiekolwiek - to czas iść do psychiatry a nie na fora . Tu każdy może napisać co chce ale tylko ktoś niezbyt sprawny umysłowo nie dostrzeże jak sprawa wygląda.
.......... / 178.37.66.* / 2011-03-12 18:16
popieram i zapomniałem dodać że należy również udać sie do psychologa. tam trzeba szukać pomocy w takich sprawach
e??..x / 79.185.175.* / 2011-03-12 14:52
Wiesz.. moze jestem glupi..czemu?
Bo jestem chory od ponad tyg... od czasu tego e-maila... Zaczeło mnie brać dreszcze inne rzeczy.. az wkoncu sie dorobilem .. leze.. ledwo sie ruszam.. zle mysle.. nie kontaktuje.. A co gorsza nie potrafie nic zrozumiec...
Caly czas przechodzi mnie mysl zabicia sie dla swietego spokoju.. rodziny i mnie :/
Dlatego tak bredzie nie wiem czemu.. :/
do zostałemoszukany / 178.37.90.* / 2011-03-12 16:01
nie przesadzaj gościu, masz myśli samobójcze to ja ci odpowiem, że nie warto tego robić choćby z powodu rodziny.
moze dość ostro cie potraktowałem, ale tłumacze ci od dłuższego czasu, że nic ci nie mogą zrobić, a ty ciagle to samo. napisałes że zlikwidowales tego maila więc dalej cie dreczyc nie bedą.
co do tego, że dostałes od nich maila. oni bez wzgledu na to czy aktywowales konto czy nie wysylaja te maile bo robi to automat. bez wzgledu na to czy zrezygnowalo się w ciagu tych 10 dni i tak pisza bo robi to automat. bez wzgledu na to czy zarejestrowales sie jako smerfetka czy jan kowalski i tak piszą kazdemu to samo. oni tam niczego nie weryfikują. nic nikomu nie moga zrobić bo żadania ich sa bezprawne (nie mozna w ten sposób zawrzeć takiej umowy), a ich działalność opiera się tylko na zastraszaniu. Tak więc możesz spokojnie spać, a jak pozwią cię do sądu i przegrasz to mogę smiało ci zagwarantować, że pokryje wszelkie koszta z tym związane. może to cie uspokoi. mogę to ci zagwarantować bo wiem że nikogo do sadu nie podadzą (nigdy jeszcze nie podali bo nie mają do tego zadnych podstaw prawnych)a nawet jeśli to sprawę i tak przegraja
To już moja ostatnia odpowiedz
e??..x / 79.185.175.* / 2011-03-12 16:19
Moze narazie sie uspokoilem.. ale nadale troche dygam..strachem
do zostałemoszukany / 178.37.90.* / 2011-03-12 14:45
ty tam nizej: e??..x albo zostalemoszukany. robisz to specjalnie czy naprawde jestes tak głupi. napisalem ci juz ze dostales odpowiedz nie raz na swoje pytania i żebys juz wiecej nie pisal i pytal ciagle o to samo, a ty jak na zlosc piszesz jeszcze wiecej. to ostania moja odpowiedz na twoje durne wpisy i innym radze zeby nie odpisywali temu gosciowi bo do niego i tak nic nie dociera.
napisałeś: "Czemu nic nie pisze na temat nie aktywowanego Konta...?" bo tak jak sam sobie na to odpowiedziales: konto jest nieaktywne wiec go nie ma. koniec kropka a jak dalej nic nie rozumiesz to nikt nigdy ci tego nie wytłumaczy.
Zamilcz wreszcie, bawi cie to baranie pytania o durne rzeczy, czy naprawde jestes tak głupi, albo jestes z pobieraka co potwierdzałoby to, że jestes głupi

Najnowsze wpisy