Forum Polityka, aktualnościKraj

Poczta polska najdroższa w Unii

Poczta polska najdroższa w Unii

Money.pl / 2007-01-15 12:37
Komentarze do wiadomości: Poczta polska najdroższa w Unii.
Wyświetlaj:
Ivv / 84.10.78.* / 2008-01-31 18:06
Takie ceny hamują rozwój handlu elektronicznego. Ile to juz razy rezygnowałam z zakupu jakiejś rzeczy, bo doliczyłam koszty przesyłki i wyszło, że nie warto. Powiesić sukinsyna, który zapewnił poczcie monopol do 2013. Cholerny łapówkarz!.
Renifan / 213.238.109.* / 2007-01-16 08:02
Po prostu fatalna organizacja, ostoja komunizmu w Polsce. Sprzedaż znaczka wiąże się z rejestracją w systemie komputerowym, a oprócz tego z jakimiś notatkami w zeszycikach. No a poza tym... Jak chcesz plastelinę, obrus albo majtki, to tylko na poczcie. Po koperty, książeczki na abonament TV czy też kartki pocztowe musisz się natomiast udać gdzie indziej...
Pocztex / 83.11.159.* / 2007-01-15 19:09
Zgadzam się w całości .Jak mam nadać paczkę PR na Poczcie za 7,5 zł to idę do kuriera np. DHL i płacę 46 zł tylko nie przychodzi w terminie i nie chcą wypłacac reklamacji ,nie to co Poczta .Ta zaraz płaci i jeszcze ją można nabić w bambuko i na tym zarobić
H** / 87.205.187.* / 2007-12-20 15:02
P********* jak zdolisz chyba cię po k******
waz(usa) / 64.21.123.* / 2007-01-15 18:35
Zawsze twierdzilem, ze PP to bastion komunizmu i gdy jestem w Polsce to unikam poczty jak ognia. Owszem poprawiono wystroj urzedow, ale obsluga jak w socjalizmie. Kazda usluga w innym okienku, znaczki pod nr.4, przekazy w okienku 6, paczki nr. 1, awizo 9, itd. Przy kazdym okienku stoj w osobnej kolejce, do tego przerwy na sniadania. Ceny za przekazy pocztowe wielokrotnie wyzsze niz w USA, gdzie za 1 dolara moge przeslac do 1000 dolcow.

Pozatym tutejszy urzednik potrafi zalatwic kazda usluge w jednym i tym samym okienku, a jak idzie na przerwe, to zastepuje go nastepny.

Po prostu Polak nie potrafi!
Fik / 83.238.68.* / 2008-05-05 19:44
Przy okienkach pracuje 90 % "pociotek " ze wsi i miasteczek, którzy mają cioteczki i innych krewniaków na kierowniczych stanowiskach. Ci ludzie nie nadają się do pracy ale są nie do ruszenia, bo mają plecy i popracie kadry kierowniczej. Niech sobie biedna kuzynka z Koziej Wólki zarobi przy takim wysokim bezrobociu, kto ja do pracy przyjmie ?? I tak trafiają niedouczone i nie gramotne panienki do okienek.....
Zocha / 212.122.223.* / 2007-01-15 20:29
Czy wiesz "Kochanie" ile zarabia pracownica UP pracująca przy okienku ( asystent - wykształcenie średnie lub wyższe) ? ?? Z reguły można ją zatrudnić tylko na 0,5 etatu w okresie - na czas określony ( czytaj na 3 m-ce). Wynagrodzenie 550 zł brutto, co po odliczeniu podatku i zadeklarowanego ubezpieczenia na życie PZU - daje 380 zł na rękę. Proszę przelicz to na dolary :) Rodziny za te pieniądze napewno nie utrzymasz ! Na pełen etat nie zatrudniają, bo firmie się nie opłaca ( pazerność pracodawcy).
To nie jest 4 godziny pracy, jakby się wydawało. To jest praca do komisyjnego rozliczenia dnia, tzw. służby ( np. 6 - 8 godzin na zmianie) .
Polak potrafi bardzo dobrze pracować. Tylko muszą być spełnione 2 podstawowe warunki: dobra organizacja pracy i godne wynagrodzenie. Zagranica bardzo chwali sobie moich rodaków !!! i świetnie ich wynagradza ( 5 x więcej jak w Polsce !).
Dlaczego okienka w UP w Polsce są nieczynne ??? Ponieważ inne pracownice w tym czasie wybierają dni wolne za przepracowane nadgodziny ( a chciałyby pieniądze :)

P.S. Nie będę już nic pisać, co ta asystentka musi codziennie wysłuchać od wściekłych klientów - niezadowolonych z codziennego życia w kraju ???
o wyzwiskach i wulgaryzmach nie wspomnę.
jaki_kwaki / 83.30.135.* / 2007-01-15 17:14
Ta nasza poczta to jedno wielkie BAGNO!!! Przesyłki priorytetowe dochodzą po 3 tygodniach, a list np z wyciągiem bankowym karty kredytowej przychodzi tydzień po terminie albo nigdy. Gdzieś mają dziurę i im, co niektóre listy umukają, albo trafiają na Berdyczów. Jest XXI wiek, a oni funkcjonują jak by kursowały jedynie dyliżanse i to na Dzikim Zachodzie. Za to ceny? Ceny są przewspaniałe. Tylko pytanie, za co? Wierzchem na kocie było by szybciej. Za to na poczcie można zakupić mydło i powidło. Chyba się komuś coś pomieszało. Od sprzedaży gadżetów są sklepy typu "wszystko po 4 zł" i super markety, anie placówki pocztowe.
NdR / 83.31.219.* / 2007-01-15 17:09
Do mnie dzis dotarla kartka wyslana 200km stad ... Data 29.12.2006 :)

Co do cen... Tajemnica poliszynela... Tak samo jest z paliwem, sprzętem RTV/AGD i z niemal każdym towarem i usługą (dostęp do Internetu np)...
Ivv / 84.10.78.* / 2008-01-31 17:57
Moja paczka priorytetowa z listopada dotarła grubo po świętach Bożego Narodzenia! Jeśli tak wygląda priorytet, to jak zwykły? Niech pocztę cholera weżmie i to szybko. Co za s******* załatwił nam przesuniecie liberalizacji rynku pocztowego na 2013? Niech podadzą nazwisko tego łapówkarza!!!
anuskag / 2008-02-12 22:30
wysłałam paczkę 29 grudnia 2007 roku. po ponad miesiącu poszłam złożyć reklamacje na pocztę, zrobiłam to, a po 2 dniach roboczych dostałam paczkę z powrotem, paczka miała trafić ze stargardu szczecinskiego do gdańska. nawet nie dotarła do miasta swojego przeznaczenia.(żadnych pieczątek, ze w ogóle była w gdańsku, a tym bardziej ze była awizowana, a adresat nie odebrał). zapłaciłam za priorytet, paczka przyszła dzisiaj do mnie z powrotem, i co? musiałam znowu zapłacić za przesyłkę powrotna? i co teraz mam zrobić? mogę złożyć jakąś reklamacje, za to ze przesyłka nie dotarła w terminie do adresata?
lciesiel / 2007-01-15 14:32 / Bywalec forum
Ceny to jedno, a jakość usług to drugie. mam do czynienia z usługami Poczty Polskiej na co dzień i np. nie ma tygodnia, aby w naszej pocie firmowej nie było korespondencji, kierowanych na zupełnie inny adres, ostatni rekord, to kartki świąteczne. Z okolic Warszawy do okolic Gdańska - kilka "szło" równy miesiąc...
Ivv / 84.10.78.* / 2008-01-31 17:59
Moja paczka priorytetowa z listopada dotarła grubo po świętach Bożego Narodzenia! Jeśli tak wygląda priorytet, to jak zwykły? Niech pocztę cholera weżmie i to szybko. Co za s******* załatwił nam przesuniecie liberalizacji rynku pocztowego na 2013? Niech podadzą nazwisko tego łapówkarza!!!
lciesiel / 2007-01-15 14:32 / Bywalec forum
Ceny to jedno, a jakość usług to drugie. mam do czynienia z usługami Poczty Polskiej na co dzień i np. nie ma tygodnia, aby w naszej pocie firmowej nie było korespondencji, kierowanych na zupełnie inny adres, ostatni rekord, to kartki świąteczne. Z okolic Warszawy do okolic Gdańska - kilka "szło" równy miesiąc...
antyPiSuar / 198.155.189.* / 2007-01-15 12:39
W końcu spółka skarbu państwa, ciepłe niezagrożone posadki, pensyjnki, monopolistyczne praktyki i w razie czego dotacyjki na które zrzuca się podatnik. Jak długo będzie się socjalizm wtłaczać ludzom do głowy? Ano dopóty PiSiorki się nie ustawią, żeby też się zacząć uwłaszczać. Potem sprywatyzują z ochotą.
czater / 2007-01-15 12:37 / Tysiącznik na forum
To czemu Premier kaczynski w roku 2006 domagal sie od Unii przesuniecia daty otworzenia polskiego rynku pocztowego dla wszystkich rodzajow przesylek juz w 2008 roku tak jak to zapisalismy przystepujac do unii
ivv / 84.10.73.* / 2007-01-15 18:28
Jeszcze nikt nie poruszył problemu kilometrowych kolejek wijących się wiele metrów pod drzwiami szacownego urzędu. Na mojej poczcie (Praga Pd., Warszawa, ul. Łukowska) to norma. Nie ma dnia ani godziny, żeby nie trafić na taką kolejkę. Nawet na 5 minut przed zamknięciem! Godzinne stanie psuje ludziom krew, sarkają głośno, piszą petycje, zbierają podpisy i zero efektu. Dwa okienka puste, jedno pracuje, a 5 pań snuje się po zapleczu i zagaduje jeszcze tę, która niespiesznie nas obsługuje. Poczta ma nas głęboko gdzieś. Wszyscy dosłownie marzymy o tym, by zmienić ją jak bank, w którym są kolejki i po prostu iść do konkurencji. Droga potencjalna konkurencjo, wyglądamy Cię jak zbawienia. Uruchom swoje usługi dla zwykłego człowieka, a nie tylko dla firm. Nie zawiedziesz się, bo mamy przewagę liczebną. A ta zaraza naszego kraju niech szczeźnie!!!
Mirka / 212.122.223.* / 2007-01-15 20:36
Jak masz dostęp do internetu to dlaczego z niego nie korzystasz , tylko stoisz w kolejce w Urzędzie Pocztowym ??? Załuż sobie konto bankowe i płać przelewem zaoszczędzisz nie tylko czas ale i pieniądze :)
Oj Gapcio jesteś :)
Trycek / 79.186.251.* / 2007-12-12 10:57
Przez internet możesz wysyłać też przesyłki listowe za pośrednictwem strony www.interPOCZTA.pl
Od czasu jak odkryłem ten portal bywam na poczcie tylko jak to konieczne.
jamajka / 194.242.62.* / 2007-01-16 15:33
No tak, tylko zawsze zostaje problem paczek

Najnowsze wpisy