Forum Spółki giełdowe Intersport Polska SA

Poczta Polska szykuje się do debiutu na giełdzie w 2016 r.

Poczta Polska szykuje się do debiutu na giełdzie w 2016 r.

Wyświetlaj:
Pracownik PP / 178.235.194.* / 2015-09-15 11:53
Kto tam pracował ten wie, ostatnia podwyżka tak naprawdę była po strajku listonoszy w 2007 roku bodajże kiedy zdecydowali o podwyżce po 500 złotych brutto ( a i tak nie wszyscy dostali jednakową... )
Gdyby PP miała takich związkowców jak PKP Cargo, czy w górnictwie, to w PP strajki byłyby co roku! Ostatnia pseudo podwyżka 3% była w 2013 roku i na tym się skończyło! Ze 100 tys pracowników zostało około 75 i jeszcze muszą zejść z zatrudnieniem około 15 tys pracowników. Gdyby PP zatrudniała około 80-90 tys ludzi, notowałby wielomilionowe straty. Dzięki cieciom finansowym i redukcji etatów tylko dlatego jednostka dominująca wychodzi z zyskiem. A PP wchodząc na GPW, jeszcze bardzie dojedzie pracowników szczebli niższych, bo muszą się pochwalić zyskami przed opinia publiczną-inwestorami.
Jazda w tej firmie dopiero się zacznie, bo wszystko będzie podporządkowane budżetowi aby się pokazać na rynku akcji. Ale nawet te inwestycje i cięcia nie zagwarantują sukcesu PP, to będzie zależało od globalnej gospodarki i zamówień paczek i listów poleconych przez klientów.
Niedawno premie w PP były od wypracowanego zysku firmy, a teraz lekko to zmienili za przyzwoleniem związków kiedy premie otrzymuje sie nie od zysku tylko wyrobienia planu, wiedzą, że plany ciezko realizować tak więc pracownicy którzy pracują na PP więcej jak 10 lat stracili średnio od 200 do 400 i wiecej brutto, z tytułu premiowania oraz dot. funkcyjne. Nie mówiąc o premiach dodatkowych za czas Świąt Wielkanocnych i Bozego Narodzenia, za opanowanie ruchu świątecznego. Dlatego starty roczne dla pracowników w skali makro, długodystansowych idą średnio od 500 do 1000 brutto miesięcznie. Wypada się pochylic na tym i zastanowić jak sie płaciło na PP jeszcze 8-15-20 lat temu, no i zawsze były zyski, poza latami 2008-09 ale wtedy budowali WER-y w Polsce i koszty inwestycji zjadły im roczne zyski.
Pracownicy PP boją się GPW, zysk na papierach to duży znak zapytania, a nowe obowiązki i ucisk raczej chyba zagwarantowany, a to wszystko w imie zysku ponad wszelką cenę!
mac420 / 95.48.153.* / 2015-03-24 17:36
wejda na giełdę ,bede miec wiecej kasy do p......, tyle bedzie z pp na giełdzie.
dla mnie zwykłe złodziejstwo
the / 94.240.34.* / 2015-03-24 16:09
Życzę im żeby stanęli na nogi, wyrugowali z rynku te hochsztaplerskie inposty i inne NIEPOLSKIE firmy kurierskie. Dają pracę etatową, odprowadzają podatki TU w Polsce, tworzą dochód narodowy. Wszystkie pozostałe firmy to franczyzy zachodnie, zatrudniające bezetatowo (własna działalność) podatki idą do państw zachodnich, nie zostawiają ani grosza w kraju, korzystaja z nadzwyczajnych umorzeń lub nie płacą żadnych podatków, wykańczają ludzi fizycznie i psychicznie Trzymajcie kciuki za powodzenie Poczty Polskiej.
xxx579 / 46.113.115.* / 2015-03-24 11:55
Poczta oszalała. 2-3 lata temu sprzedawałem setki kg towaru na całą Europę i wysyłałem w listach po 1-2kg. Kilkadziesiąt listów miesięcznie. Od 2014 list 2kg kosztuje 2,5x drożej. Skończył się mój interes, skończył się interes dla Poczty. Poczta należy do Państwa i działa jak Państwo Polskie. Zarżnąć kurę i zjeść, a co będzie potem to się zobaczy. Może jakiś idiota kupi kilka akcji i znów będzie na obiad.
dedede / 89.75.60.* / 2015-03-24 11:20
jeśli nie zmieni się podejście a nie zmienia od lat i chcąc załatwić coś na poczcie trzeba tkwić w 20 minutowych kolejkach to raczej nie podbiją niczego jedynie stracą a kupno akcji firmy która się nie rozwija jest dużym ryzykiem nie będę czekał 100 lat na zyski ))))))))))))))))
POLAK417 / 37.128.11.* / 2015-03-24 10:43
Ja tylko w przesyłkach korzystam z usług poczty. Innym firmom kurierskim bije na umysł. Na poczcie za przesyłkę płacę od 6 do 10 zł a pozostali od 15 do nawet 30 zł i to mimo, że paliwo w ostatnim okresie znacznie potaniało. Zresztą jestem Polakiem i nie będę nabijał kabzy zagranicznym firmom.
POLAK417 / 37.128.11.* / 2015-03-24 10:38
Ja tylko w przesyłkach korzystam z usług poczty. Innym firmom kurierskim bije na umysł. Na poczcie za przesyłkę płacę od 6 do 10 zł a pozostali od 15 do nawet 30 zł i to mimo, że paliwo w ostatnim okresie znacznie potaniało. Zresztą jestem Polakiem i nie będę nabijał kabzy zagranicznym firmom.
W672 / 91.216.160.* / 2015-03-24 06:37
Poczta Polska? A na co komu ten dziwny twór? Przesyłek nie doręcza, a zakupy mogę sobie lepsze zrobić w pierwszym lepszym markecie. Szkoda publicznych pieniędzy na ten relikt niesławnej przeszłości.
sweetpostgirl:-) / 89.65.167.* / 2015-03-24 21:29
już nie musisz korzystać z usług poczty polskiej więc nie płacz, rób zakupy w markecie a listy wysyłaj przez konkurencję. tylko nie przyłaź i nie jęcz na poczcie że ci cośtam nie doszło bo my na poczcie ten twój list co leży w kiosku za rogiem też mamy w głębokim poważaniu.
ja 753 / 37.128.16.* / 2015-03-24 14:18
Jakich publicznych pieniędzy. Widziałeś w budżecie pozycję Poczta Polska. Taka sama firma jak inne nastawiona na zysk.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Wojciech Ch. / 78.8.127.* / 2015-03-23 20:36
Ja im życzę również powodzenia - Poczta polska to polska firma , odprowadza podatki do polskiego budżetu , dzięki takim firmą mamy jeszcze na szkoły , szpitale , socjal .....praktycznie wszyscy kurierzy działający na terenie Polski , to zachodnie firmy , które tylko doją z nas kasę . A za co Polaku chcesz budować przyszłość dla swoich dzieci skoro oddajesz kasę wypracowaną w Polsce w ręce obcego kapitału ? POZDRAWIAM ŚWIADOMĄ MŁODZIEŻ :)
Zakk85 / 31.61.138.* / 2015-03-23 21:31
Masz odemnie piwo stary.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Krogi / 79.186.255.* / 2015-03-23 20:05
Trzymam kciuki, byle tylko zniszczyć InPost - to najgorsze dziadostwo jakie znam!!!!!!!
kicia171 / 89.69.199.* / 2015-03-23 20:01
z całego serca życzę powodzenia Poczcie Polskiej !!!
kolodar / 83.23.100.* / 2015-03-23 19:02
PP to stary pokomunistyczny relikt który juz dawno powinien być zamknięty.tyle lat blokowali małe przesyłki ze innym firmom opłacało sie kupić kawał blachy włożyc do koperty i jeszcze było taniej śmiech na sali.prosty przykład małe pudełko z butami waga około 1 kg odstałem na poczcie 50 minut i zapłaciłem 17.60 za zwykłą przesyłkę musiałem dopłacić 4 pln za podanie wartości wspomnianych butków , przesyłkę wysłałem we wtorek i usłyszałem że powinna być w piątek.dotarła w piątek babka czekała cały dzień w domu i znalazła awizo w skrzynce z napisem że nie zastano odbiorcy. oczywiscie w piatek nie mogła odebrać bo listonosz jeszcze nie wrocił z rejonu , jej mąż przypilnował listonosza jak wracał na koniec pracy ani w torbie ani na rowerze nie było wspomnianego pudełka ONO NAWET NIE OPUŚCIŁA BUDYNKU POCZTY
ta sama przesyłka za pomocą portalu furgonetka.pl i kuriera dpd przesyłka nadana we wtorek dostarczona byłaby na środe zarówno odbiór przesyłki od nadawcy i dostarczenie do odbiorcy poprzedzone jest telefonem.jako nadawca dostaję nazajutrz emaila ze przesyłke odebrano i całkowity koszt tej usługi to 13pln O CZYM TU MÓWIMY POCZTA POLSKA TO NADAL ZBIÓRKA KOLESI PO LINII POLITYCZNEJ PRZECHOWALNIA NYGUSÓW MYSLĄCYCH ZE ZAROBIA NA SPRZEDAŻY GAZET I KARTEK ŚWIATECZNYCH KTÓRE DOCHODZĄ PO ŚWIĘTACH
babcia Lucynka / 77.255.80.* / 2015-03-23 23:07
A kto kazal Panu podawac wartosc? Trzeba bylo wyslac paczka koszt 9,5 priorytet 11zl Pan oczywiscie chcialby listem jak najtaniej. Paczke dostala by Pani do domku list gabaryt B ( czytaj nie wymiarowa przesylka) niestety listonosz nie dostarczy trzeba sie pofatygowac. Ps ma Pan cennik na internecie trzeba przeczytac a pretensje do siebie.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Marek558 / 79.191.93.* / 2015-03-24 12:50
Ja mam codziennie listy gabaryt B dostarczane przez listonosza więc to ze zawsze jest awizo to nie prawda, wszystko zależny od listonosza, jak mu się nie chce to nawet zwykłego listu nie dostarczy.
Janka1034 / 213.146.54.* / 2015-03-23 18:27
Poczta Polska powinna jak najszybciej przystapić do e-fakturomatów, te kolejki u nich i bałagan w papierach odstraszają klientów. Tak by pokazali, ze mając e-fakturomat licza się z ludźmi i firmami z nimi współpracującymi
mikilauda / 31.61.136.* / 2015-03-23 18:24
Poczta to dno drogie usługi i długi czas oczekiwania na przesyłkę prywatne firmy kurierskie potrafią w 24h dostarczyć i taniej niż poczta
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Ania- / 87.206.52.* / 2015-03-23 18:23
Wolę zapłacić trzy razy drożej w firmie kurierskiej i nie korzystać z usług poczty ponieważ i tak zawsze wkładają awizo (nawet jak jestem w domu) i trzeba po przesyłkę iść na pocztę i odstać z pół godziny. To zakrawa na kpinę że takie podejście jest do klienta w tej firmie a później się dziwią że wszyscy no nich narzekają.
do początku nowsze
1 2
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy