Forum Forum podatkoweInne

podatek adiacencki i planistyczny - walka z UM

podatek adiacencki i planistyczny - walka z UM

maje0 / 193.201.167.* / 2008-06-26 16:00
Witajcie
Mam poważny problem z Urzedem Miasta. Po kolei. Uchwalono plan zagospodarowania przestrzennego - mojoa dwu hektarowa działka rolna mogła zostac przekształcona w budowlane, geodeta zrobił podział, decyzja sie uprawomocniła. Poszedłem do notariusza - 3 działki darowałem po rodzinie i 3 sprzedałem. Teraz UM przysyła mi pismo z informacją że naliczył mi 10% podatek od wzrost wartość (rolna / budowlane) zgodnie z ustawą o podatku planistycznym oraz 30% podatku od wzrost wartości zgodnie z ust o podatku adiacenckim - w sumie mam podnad 50 tys do zapłaty. Jak sie przedc tym bronić - przeciez to jest zwykła kradzież i niemozliwe dla mnie do zorganizowania pieniądze.
prosze o pomoc - mail maje0@wp.pl lub na tutejszym formu
z góry serdecznie dziekuję
maje0
memic / 83.16.125.* / 2009-07-01 16:12
Witam,
mam podobny problem:
osoba w wieku prawie 80 lat przez zasiedzenie otrzymała działkę rolną którą darowała swojej córce. Po podpisaniu aktu notarialnego córka dowiaduje się że będzie musiała zapłacić 30% od przyrostu wartości działki bo był uchwalony plan w 2006 roku. Wcześniej był uchwalony jeszcze inny plan ale on wygasł w roku 2003. Ciekawe skąd starsza Pani - wdowa 80lat wyczaruje ponad 10 tys. na tę opłatę planistyczną.

Najnowsze wpisy