Forum Forum podatkoweOdliczenia

Podatek na Paypal?

Podatek na Paypal?

tja / 193.59.56.* / 2016-12-25 15:48
Witam,
w czerwcu skończyłem szkołę i postanowiłem pohandlować przedmiotami w internecie, uzbierałem pewną kwotę i chciałbym przelać te pieniądze na Paypal i w związku z tym mam kilka pytań:
1)czy jeśli przeleję na Paypal kwotę powyżej 3100zł to muszę odprowadzić od tego podatek?
a) jeśli tak to czy mogę np przelać na Paypal do końca roku 3000zł, a w styczniu resztę by nie płacić podatku?
2)jeśli muszę odprowadzić podatek to do kiedy należy to zrobić i jaki rodzaj podatku należy odprowadzić?
Pytam ponieważ nigdy nie miałem styczności z podatkami i jestem w tym "zielony"

Dodam jeszcze się handlowałem przedmiotami wirtualnymi(zmiany wyglądu postaci w grze itp.)
Wyświetlaj:
tja / 193.59.56.* / 2017-01-05 14:28
Przepraszam, że tak późno odpisuję ale miałem awarię komputera.

Nie, sprzedawane przedmioty nie miały 6 miesięcy(często po 7 dniach od zakupu sprzedawałem) ale nie da się tego sprawdzić czy miałem je 6 miesięcy czy 6 dni ponieważ wątpię aby sprawdzali steama(platforma gdzie można kupować gry)

Uzbierałem 3k zł w portfelu na stronie gdzie sprzedawałem te przedmioty i sprzelałem je na Paypala

Czyli jak z tym podatkiem w takiej sytuacji?
wiwan / 2017-01-05 17:58
Wielu kradzieży też nie da się sprawdzić, to żaden argument.

Uzyskany zatem łączny roczny (2016) przychód z tego handlu w internecie jest przychodem ze źródła 'odpłatne zbycie innych rzeczy' w rozumieniu Ustawy o PIT (art. 10, ust. 1, pkt. 8 d), a dochód podlega opodatkowaniu.

Należy go wykazać w PIT 36, w cz. D1, w wierszu 8. Jako przychód- suma uzyskanych wpłat od kupujących, jako koszt- dające się udowodnić koszty zakupu sprzedanych przedmiotów, koszt konta/dostępu do platformy sprzedażowej, jeśli taki był i da się go wykazać.

Rozliczenie do 2 maja 2017 r., taki sam termin na zapłatę wyliczonego podatku do swojego US.

W zeznaniu również inne źródła opodatkowane wg. skali jeśli były w 2016 r.- stypendia, renta rodzinna, zlecenie itd.
tja / 193.59.56.* / 2017-01-06 12:58
Dziękuję za szybką odpowiedź,
ostatnie już pytanie:)
Tak wygląda przelew:
screen: http://scr.hu/0r86/bqz6r
więc po tym nie da się wykazać czy sprzedawany przedmiot miałem 6 dni czy 6 miesięcy bo raczej nie napiszą do administratora tej strony by podali moja historię zakupów?
wiwan / 2017-01-08 18:36
Nie wiem co zrobisz. Napisałem co w świetle przepisów podatkowych powinieneś.
wiwan / 2016-12-28 08:11
Paypal nie ma nic do tego.

Liczy się to, czy jest dochód (jakikolwiek, nie ma tu żadnej granicy 3100 zł) podlegający PIT, czy nie.

Kluczowe jest to, czy sprzedane przedmioty były posiadane min. pełne 6 miesięcy kalendarzowych od nabycia czy nie.

Najnowsze wpisy