Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Podatek od kopalin. KGHM apeluje do rządu o łagodniejsze prawo

Podatek od kopalin. KGHM apeluje do rządu o łagodniejsze prawo

Wyświetlaj:
Gruby Misiek / 198.208.240.* / 2014-10-02 11:31
Moze po prostu oszczednosci trzeba poszukac np w funduszu plac pana Prezesa oraz zalogi.. (naleza one do najwyzszych w kraju)
MK2 / 31.61.138.* / 2014-10-02 08:52
zbyt duże zyski dla akcjonariuszy, spowodowały,
że narzucono gangsterski podatek, jednocześnie kładąc wydobycie w Polsce,
trzeba przecież zachować złoża dla przyszłych pokoleń, patrz myślenie strategiczne!

eksploatujmy za granicą!!! firma od zysku w Chile nie zapłaci podatku od kopalin, będzie tylko CIT.
a zakłady w Polsce, skoro nieopłacalne? a kogo to obchodzi? ważniejszy wpływ do budżetu.
ile jeszcze? / 170.64.128.* / 2014-10-02 10:04
naprawdę uważasz, że taki był misterny i niesamowicie wyrafinowany plan litościwie nam panujących? Czy po prostu łatanie swojej niekompetencji w postaci dziury budżetowej?
europa 490 / 77.255.6.* / 2014-10-02 16:58
Po prostu mam 31 % akcji , decyzją małego właściciela do większości biorę podatek zmniejszam zysk netto mając swoje i dzielę jeszcze dywidendę 33 % z zysku netto oszukując akcjonariuszy to wbrew zasadom wolnego rynku a pozostały zysk netto to Skarb Państwa sobie zagospodaruje jako właściciel mniejszościowy , dla ludu najważniejsze co państwo ma a on biedak dalej , podatek zaklepali posłowie rządzących i opozycji bo to ich interes być posłem a nie narodu
ile jeszcze? / 170.64.128.* / 2014-10-02 08:43
przypomina się to co czasami mówi Pan w muszce:
Po pierwsze forsowana jest polityka "zero growth", a po drugie ten kraj został tak skonstruowany żeby kraść. Widocznie na zachodzie KGHM komuś zalazł za skórę, wiec Donald T. wykonał zadanie.
Waniek / 2014-10-02 08:47 / Bywalec forum
Ja bym przeciwników kghm szukał bliżej. Chociaż się oni do tego pewnie nie będą przyznawać to zwyczajnie przeciwnikiem kghm jest polski rząd!!! Bo chce on kasy za wszelką cenę nawet za cenę położenia na łopatki firmy. Przecież z czegoś musi finansować kiełbasę wyborczą!!!!
Słaby / 89.68.134.* / 2014-10-02 11:51
podatek od kopalin jest w wielu krajach. ja nie widzę nic dziwnego w tym żeby na wydobyciu kopalin (które zgodnie z prawem należą do Skarbu Państwa) zarabiała tylko prywatna firma. bo oczywiście koszty emerytur górniczych to już ponosi Skarb Państwa, czyli nacjonalizacja kosztów a prywatyzacja zysków

Najnowsze wpisy