Forum Forum podatkowePIT

Podatek od nieruchomości

Podatek od nieruchomości

lazanek / 2014-11-29 15:04
Witam serdecznie

Prośba o potwierdzenie prawidlowości rozumowania.

1. Sprzedałem dom w 2014 r. za 833 tys zł wybudowany w roku 2011, działka kupiona w 2010 roku.
2. W marcu 2014 roku zaciągnałem kredyt w wysokości 500 tys zł na zakup mieszkania na rynku pierwotnym.
3. W pozycji koszty w PIT 39 mogę ujać koszty zakupu działki i budowy domu. Mam fvat ogolne od firmy która budowała dom, np: roboty budowlane w budynku jednorodzinnym, czy to wystarcza do odliczenia?

Niestety nie mam wszystkich fvat, czy przelewy bankowe mogą byc wystarczającym dowodem uznania kosztów?

Część fvat brała na siebie firma budowlana, nastepnie te faktury dostałem od nich, mam umowe z ta firma na postawienie budynku i wykonczenie domu pod klucz?Jak podejsc do powyzszego tematu?

Dziękuje z góry za okazałą pomoc.

Pzdr
Wyświetlaj:
lazanek / 2014-12-01 10:55
Dziekuje za informacje. Czyli tych faktur ktore byly wziete na wykonawce nie odlicze?
wiwan / 2014-12-01 10:52
- jeśli ów kredyt ma stanowić "inne cele mieszkaniowe" musi być zaciągnięty przed sprzedażą nieruchomości.
- KUP- na podstawie faktur VAT, rachunku (od wykonawcy, który nie był czynnym podtanikiem VAT). Sam przelew w przypadku robót budowlanych- to za mało.

Najnowsze wpisy