Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Podatek VAT do zmiany. Szałamacha: zależy nam na wyeliminowaniu patologii

Podatek VAT do zmiany. Szałamacha: zależy nam na wyeliminowaniu patologii

Wyświetlaj:
Alpacz42 / 37.47.161.* / 2016-01-16 19:19
Prof. Modzelewski napisal ustawe, a ktorej nie potrafil znalezc funkcji uszczelniajacej rozliczenia VAT. Dlaczego, z prostego powodu, sieroty szukaly nawet groszy, ale doradca bogatych wiedzial jak" zaoszczedzic" dla siebie.
OMFG / 89.69.2.* / 2016-01-16 18:11
Ogłośmy upadłość narodową. Zmieńmy nazwę na "V Rzeczpospolitą Polską", ustalmy nowe prostsze prawo i będzie ok. Ja rozumiem, że markety pokazały jak wciąż i wciąż, i wciąż, i wciąż nie płacić podatków. Nie oszukujmy się każdy z Was drodzy obywatele, jeśli nie sami odpisujecie niesłusznie VAT to przynajmniej znacie kogoś kto to robi. Nie sztuką jest wprowadzić przepis skoro nikt go nie respektuje. Rozumiem, że lata okupacji i niewoli zrobiły swoje ale w pierwszej kolejności należałoby zmienić Naszą mentalność. Polska jest mistrzem w obchodzeniu przepisów. Póki nie zrozumiecie, że nie płacąc podatków w określonej wysokości, okradacie samych SIEBIE.
POLak1 / 37.7.53.* / 2016-01-12 20:57
A dlaczego nie zlikwidować by PIT i CIT oraz ZUS,KRES i Zakład Emerytalny Uprzywilejowanych i pozostawić tylko podwyższony do 35%VAT z którego wypłacane byłyby wszystkim równe godne emerytury obywatelskie/które nie móglby zająć żaden komornik!/ a jak ktoś chcę mieć większą emeryturę niech sobie uzbiera? Byłoby prosto ,taniej i bardziej uczciwie!!!POLAk1
Walerian322 / 217.99.252.* / 2016-01-12 20:02
Obiecywali w kampani.Kto moze przypomni czego nie obiecywali.Zrobimy,zalatwimy,damy,pomozemy.Takie hasla nic nie kosztuja a jak mowil pseudo klasyk-ciemny lud to kupi.Nie mial racji?Kupil .Przynajmniej jakas czesc naiwniakow.Teraz nie mysla co i jak zrobic,ale jak odkrecic,zeby ciemny lud przyjal-kupil.
OMFG / 89.69.2.* / 2016-01-16 17:58
Ciekawe ile by zajęło to tobie? Ach przepraszam jesteś leniem i hipokrytą, który siedzi w domu i tylko krytykuje.
andrzej49510 / 176.105.135.* / 2016-01-12 20:27
praktycznie na swoje konto minister finansów żadnych ważniejszych ustaw nie zaliczył , bo albo wymyśla niedopinający się budżet po stronie wpływów/ za 2015r/ albo ciągle tylko nowelizuje wcześniejsze ustawy, widać najłatwiej jest krytykować lub wymyślać 50 mld luki w budżecie przez VAT
Captain Morgan / 212.14.54.* / 2016-01-12 19:32
wyeliminowanie patologii w VAT wymaga by ustawę napisać od nowa. Ale nowy minister finansów jest po 3 miesięcznym kursie w Anglii i po tym stał się przodującym finansistą i ministrem finansów. To żenada, bo po 3 miesięcznym kursie to można być słabym spawaczem i to bez jakichkolwiek uprawnień, a nie ministrem finansów. Tylko tego to te kacze móżdżki nigdy nie zrozumieją
GFH / 62.133.137.* / 2016-01-12 12:11
SAM PODATEK WAT JEST PATOLOGJĄ !!!!!!! . JEŚLI PODATEK MA ZASILIĆ BUDRZET RZĄDU I ZARAZEM NABIJAĆ KABZĘ POLITYKOM ? . TO NIECH RZĄD ( POLITYCY) PIERWSZE ZWRUCI PIENIĄDZE ZA KASY FISKALNE !
Alpacz42 / 37.47.161.* / 2016-01-16 19:24
Kurcze, gdzie Was uczono j. polskiego?
WALERY OBLUDA / 188.112.39.* / 2016-01-12 10:32
PRZESTANCIE Z TYM WIEJKIEM EMERYTALNYM KASZDY SAM POWQINIEN DECYDOWAC -INNE ;PODEJSCIE BEDZIE MIAL PRACOWNIK FIZYCZNY NA BUDOWIE A INNE PAN RZEPINSKI,KTOREGO SILA NIE MOZNA ODERWAC OD KORYTA
Ciekawy491 / 217.99.252.* / 2016-01-12 20:11
Walery-dopadla cie i obluda i glupota.Jeszce napisz gdzie zyjesz,/czy w podkarpackiem/ i jaka funkcje pelnisz.Z takim wyksztalceniem to chyba prezes kola.
we3geg / 178.37.240.* / 2016-01-12 12:20
walery obłuda sama nazwa to wskazuje rzepliński ma czas do konca kadencji i rzadnego sedziego tk nie mozna usunac inaczej niz poprzez wygasnięcie kadencji dlatego sa nie zawistni. jesli baliby sie o utrate stołków to właziliby w dup[e politykom. zastanów sie najpierw co piszesz bo jak narazie to bez sensu nieznajomośc prawa szkodzi.
Ste-Fan / 83.3.104.* / 2016-01-12 11:35
Pan Rzepiński (pisownia oryginalna za WALERYm PBŁUDą )jak go nazywasz więcej pracował (co prawda głową) niż ten tfuj prezes, co nawet stan wojenny przespał
DVS / 79.187.240.* / 2016-01-12 10:08
NBP TO BANK POLSKI I NIEMA MOWY O PREZENCIE ZNOWU MANIPULACJA
jatylkopytam / 83.12.158.* / 2016-01-12 08:50
jeśli chcecie się brać za podatki to zacznijcie od podstaw - od wyeliminowania kolidujących ze sobą przepisów, od wyeliminowania szarogęsienia się naczelników USów i Izb Skarbowych, dla których decyzja naczelnika z innego USu jest niczym, bo on ma inną wizję przepisu.... zróbcie z tym porządek. A nasze prawo trzeba uprościć - dzisiaj ustawy są pisane tak debilnym językiem, że do zrozumienia przepisu potrzebna jest armia prawników, doradców podatkowych i biegłych rewidentów. A może o to własnie chodzi ?????
Jan601 / 148.81.137.* / 2016-01-11 21:38
Znam Michała od wielu lat. Zawsze uważałem go za dobrego i mądrego człowieka. Lubiłem go za jego szczerość i naturalność. Zawsze wesoły i pogodny. Nawet jeżeli spotykaliśmy się po długim czasie, był zawsze kumplem z którym mogłem po prostu normalnie, „po ludzku” szczerze porozmawiać. Nie bałem się powiedzieć mu o moich problemach i wiedziałem że mogę liczyć na dobrą radę. Jednak teraz, kiedy patrzę na Michała, widzę jak bardzo się zmienił. Wręcz go nie poznaję. Elegancko ubrany, elokwentny, pewny siebie. Tak jakby z plakatów wyborczych patrzył na mnie inny człowiek. Ostatnio spotkałem się z Michałem. Na szczęcie okazało się, że poza zmianą wizerunku, to wciąż ten sam dobry „kumpel” którego znałem wcześniej. Bardzo cieszę się że zdecydował się na udział w tych wyborach, bo wiem, że kieruje nim przede wszystkim chęć wprowadzenia zmian na lepsze. Nie jest kolejnym kandydatem którego skusiły łatwe państwowe pieniądze. Jest człowiekiem który chce działać. Jestem przekonany, że jeżeli mu się uda, podejdzie do tego poważnie i dołoży wszelkich starań aby odwdzięczyć się ludziom za oddane głosy uczciwą pracą. Mówię to jako jego znajomy, ale też jako zwykły wyborca. Jest jeszcze jeden ważny powód dla którego ucieszyłem się kiedy dowiedziałem się że Michał wystartuje w wyborach. Mianowicie w tym momencie nie miałem już żadnych wątpliwości na kogo oddam swój głos. Mam nadzieję, że państwo też wybierzecie mądrze.
Znk121 / 212.160.172.* / 2016-01-12 10:55
Kogo to obchodzi ? Ile płacą ci za takie durne komentarze ? Napisz jeszcze, że fajnie z nim na piwo wyskoczyć i zna najlepsze kawały (takie jak np. obietnice podwyższenia kwoty wolnej od podatku itd). W Pis sami żartownisie...
rex765 / 178.43.165.* / 2016-01-11 21:04
Jeśli zarobił ponad 30 ml a zostało mu w majątku 10 ml to marny z niego inwestor i gospodarz. Jeśli tak będzie zarządzał polską gospodarką to pójdziemy z torbami.
TEZA / 79.184.242.* / 2016-01-11 20:58
To nie chodzi o zazdrość. Jak to możliwe.że biedne banki tak wynagradzają Prezesów. a jak chcesz wziąć kredyt to nic nie mogą obniżyć. Czy WZB to w 100 % Polski Bank, bo taki patriota w innym nie powinien pracować.

Najnowsze wpisy