Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Podatki to haracz? Kapitał nie ma narodowości? Morawiecki: to fałszywa filozofia

Podatki to haracz? Kapitał nie ma narodowości? Morawiecki: to fałszywa filozofia

Wyświetlaj:
realistka / 109.173.213.* / 2016-04-24 15:28
Nie mam nic do p. Morawieckiego, ale mam za to dużo do Państwa. Płaciłam uczciwie podatki, ZUS i wszystkie przewidziane prawem " haracze " typu opłata za TV i radio. Radia nie posiadam. Na emeryturze państwo mnie oszukało, zmieniając przepisy emerytalne, przez 41 lat nie dostałam mieszkania pomimo pełnego wkładu, a dzisiaj oferuje mi kilka tysięcy rekompensaty. Miałam pełen wkład na przedpłatach na samochód, a odbierając auto musiałam dopłacić kilkanaście milionów ( 91 r.)
Płacę na fundusz zdrowia, a do lekarza nie mogę się dostać, Jeśli jestem chora to lekarza specjalistę potrzebuję natychmiast, a nie za dwa lata. Kiedy potrzebowałam specjalnych odżywek dla chorego dziecka i nie było mnie na nie stać, pomimo niezłych zarobków, państwo też nie pomogło, ale w tym czasie dopłacało przez lata, do mieszkania sąsiadom, którzy nie hańbili się pracą bo stale chlali. Nieważne jaki ustrój i jaka partia rządzi, państwo zawsze miało mnie gdzieś.
To państwo nauczyło mnie nie wierzyć w żadne szczytne zapewnienia dotyczące ogółu. Mam państwo tam , gdzie ono mnie ma. Pomagam jedynie konkretnym jednostkom, bo to kiedyś pojedyńczy ludzie mi pomogli.
racjonalista776 / 213.238.77.* / 2016-04-24 14:55
Widać mnóstwo negatywnych komentarzy do osoby p. M. Morawieckiego, że to też bankster, że jako prezes BZ WBK zarabiał 300 tys./msc. i takiemu to łatwo mówić o szczytnych ideach na rzecz całej wspólnoty ludzi, której najwyższą emanacją jest państwo czyli dobro wspólne. Jednak wg mnie gdyby to był zły człowiek i nie chciał pomóc w naprawie Rzeczpospolitej, to nie rezygnowałby ze swojej "wygodnej" posady, nie narażał na krytykę środowiska z którego wyszedł i przeszedł do rządu mającego ogromną krytykę wśród środowisk bankowo-finansowych. Chciałbym też zauważyć, że p. Morawiecki wskazuje, że faktycznie powstał wręcz swego rodzaju "rów mariański" między dwiema częściami społeczeństwa polskiego - bogatą i czerpiącą korzyści ze zmian po 89 i rozwoju kraju (zwolennicy PO) oraz - tą która nie została uwzględniona przy sprawiedliwym podziale środków wynikającego z sukcesu gospodarczego Polski po transformacji (zwolennicy PiS). Największy problem jaki przez to utrudnia dalszy rozwój naszego kraju to brak dialogu między tymi grupami zmierzający do znalezienia porozumienia i sprawiedliwszego zorganizowania życia społeczno w Polsce. (wyższe pensje dla pracowników, likwidacja pewnych zbyt licznych przywilejów np. w górnictwie itp.). Wskazuje też, że to zła i fałszywa filozofia mówić, że podatki to haracz na państwo, a kapitał nie ma narodowości. Ma tu pełną rację gdyż nie jest prawdą jak niektórzy tu piszą, że podatki to haracz na rzecz rządzących aby mogli żyć w luksusie i spokojnie rządzić dotując z podatków te sektory, które grożą strajkami i zagrażają stabilności i trwałości rządów. To uproszczony pogląd, używany przez populistów dla podburzenia i zaostrzenia nastrojów wśród prostego ludu (społeczeństwa). Potrzeba zrozumienia i dialogu aby te różnice między obiema grupami polskiego społeczeństwa sobie wyjaśnić i w końcu rozwiązać. Ciągłe kłótnie, nie słuchanie się na wzajem bo on jest za PiS a on za PO, bezwzględne trwanie tylko przy swoich racjach uniemożliwiają rozwiązanie problemu sprawiedliwego ułożenia życia społecznego w Polsce i dalszy jej równomierny rozwój, bo o to tu przecież głównie chodzić powinno, a nie o to kto w tej kadencji jest przy władzy. "Na tym paliwie polska gospodarka (i społeczeństwo) już dalej nie pojedzie".
Komuś zależy aby Polacy się ciągle ze sobą kłócili, dlatego ponownie zamieszczam swój tekst. Potrzebna jest współpraca i zgoda a nie kłótnie, walka i niszczenie Polski przez te swary. Zacznijmy się nawzajem słuchać i szanować odmienne poglądy, szukając konstruktywnego kompromisu bo z walki i uznawania tylko swoich racji nic konstruktywnego nie wyniknie. "Zapamiętajże narodzie..."
dscet4tfvf / 160.83.30.* / 2016-04-25 11:50
Ok, zgodzić się można, że podział środków wytwarzania mógł być wypaczony w czasie transformacji, co więksi cwaniacy na tym skorzystali zostawiając resztę z kwitkiem i to ich ustawiło na lata. Nie zgadzam się jednak, co do tego rowu mariańskiego pomiędzy bogatą i biedną częścią społeczeństwa. Należę właśnie do grupy osób, która nie została uwzględniona przy podziale środków, ale nikt też ani mi ani mojej rodzinie nie zabronił dążyć do tego by znaleźć się w tej troche wygodniej życącej grupie społecznej i w zasadzie mogę powiedzieć, że się w niej znalazłem- bez pomocy ze strony urzędowych notabli, znanych biznesmenów itd. Po prostu trzeba zwrócić uwagę, że o niesprawiedliwościach mówią często ci, którym zwyczajnie nie chce się nic ze sobą zrobić i to jest duży problem naszego społeczeństwa. Oczywiście, że podatki to nie haracz na rzecz rządzących, żeby mogli żyć w luksusie, relatywnie niewielki odsetek pobieranych podatków jest wykorzystywany w taki sposób. Podatki w tej chwili to raczej opłata na rzecz biednych. Nie mówię, że niepotrzebna, ale wywołująca wiele wypaczeń system, demotywująca najniższe sfery do pracy. Co do kapitału, to owszem ma narodowość i bardzo dobrze, choc nie zmienia to faktu, że dobrze jak jest go więcej niż mniej niezależnie od kraju pochodzenia, tylko trzeba pamiętać, że jak inwestor wykłada w Polsce kasę, to nie na wieczne nieoddanie, to nie jest dobry wujek, on chce mieć zysk i to jest naturalne. Polski kapitał jaki by nie był też przecież chce mieć zysk, niezależnie od tego gdzie jest... ja inwestując w niemczech na giełdzie, nie robię tego z sympatii do Niemców, robię to po to, żeby mieć zysk, a dokładniej stabilnie generowane przepływy pienięzne mające być przeciwwagą do przepływów pieniężnych z dużo bardziej zmiennej Polski, a jeśli w Polsce nie będzie atomosfery do inwestowania, to i wszystkie swoje polskie środki stąd wyprowadzę, choc to nadal będzie Polski kapitał, tyle, że umiejscowiony tam gdzie przynosi najwięcej korzyści.
jot / 83.30.88.* / 2016-04-24 15:29
Nie obchodzi mnie, ile Morawiecki nakradł w przeszłości, co ukradł, to jego. Chodzi o to, że ten człowiek pluje Polakom w twarz - wciska ciemnemu ludowi, że chce odbudowywać polski przemysł, a po cichu (jak cały PiS) popiera umowę TTIP, która doprowadzi do kompletnej kolonizacji i zniszczenia polskiej gospodarki. W dodatku Morawiecki pracuje nad ustawą, która skaże Polskę na najbardziej szkodliwą dla kraju wersję tej umowy. Morawiecki to prostytutka na usługach zachodniego kapitału .
Tomek777 / 83.6.152.* / 2016-04-24 14:21
Panie Premierze, oczekujemy faktów - konkretnego planu.... Dotychczas słyszymy tylko wysokiego poziomu oczywiste slogany. Minęło już prawie 6 miesięcy i ciągle słyszymy, że będzie plan....?!!! Najwyższy czas!

Pozdrowienia
DeBLAN / 83.10.140.* / 2016-04-24 14:20
Stek łgarstw! Uwierzyłbym, gdyby:
1. był już wprowadzony obniżony wiek emerytalny;
2. byłaby już wprowadzona wyższa kwota wolna od podatku;
3. kredyty frankowe były już uczciwie przeliczone;
itd. A tu widzę jedynie chęć nachapania się. I niestety twarde na to dowody.
Bosman445 / 5.172.237.* / 2016-04-24 14:16
Wczoraj robiąc zakupy w hipermarkecie przeżyłem szok cenowy, ceny poszybowały w górę od 10 do 20% . OC samochodu zdrożało w banku podnieśli opłaty, a słyszałem, że szykują nam opłatę audiowizualną , podatek od deszczówki i podatek katastralny oraz dodatkowy podatek (6-10 gr /l. ) w paliwie. Co nam jeszcze PiS przygotuje, żeby zrealizować swoje przedwyborcze obietnice?
liop889 / 188.125.131.* / 2016-04-24 14:11
zapomniał dodać,dbamy o państwo i wyciskamy podatki-nawet za śnieg i deszcz-PARANOJA
bogdan19734 / 80.60.177.* / 2016-04-24 13:54
Skoro komuna ukradła ta zła i brzydka komuna .To nic nie jest wasze.Nic nie nalezy sie wam
Andrzej55555555 / 83.14.52.* / 2016-04-24 13:47
Panie Morawiecki o tym mówił już Sekretarz Gierek lecz Pana Ojciec to zburzył. Czyżby tylko powrót Komuny był Waszym PISOWSKIM programem ?????
bogdan19734 / 80.60.177.* / 2016-04-24 13:37
Pamiętacie czasy komuny? A może pamiętacie co posiadali wasi dziadkowie przed wojną? Każdy powinien znać historie swoją i rodziny.Co wasz dziadek babcia posiadał przed wojną? Zacznijmy kim jestem co posiadam i od kogo to mam?
Jaki taki / 83.30.18.* / 2016-04-24 13:30
Panie Morawiecki - polskie państwo to nie pański bank. Tam można było sobie eksperymentować, rządzić, zwalniać z pracy i przyjmować. Jeszcze Pan nic nie pokazał co potrafi zrobić, tylko słowa, słowa i słowa. Już widać te DOBRE ZMIANY - każdą ustawę PIS trzeba po miesiącu poprawiać nawet szumne"500+".
jarek 555 / 89.67.194.* / 2016-04-24 13:51
Bo cwaniak alimenciarz sobie wymyślił ze 500+ go wyręczy. No niestety takich cwaniaków w tym kraju jest sporo nawet w byłym rządzie.
as600 / 80.53.145.* / 2016-04-24 13:29
Już było kilku kretynów co próbowali z pustego nalać.
stalin 178 / 77.91.26.* / 2016-04-24 13:28
Skoro podatki i opłaty to nie haracz to dlaczego, w ministerstwie środowiska z pazernością na niespotykaną skalę kombinują podnoszenie opłat o 100% i więcej, a nie myśli się aby zrównać dochody nasze z dochodami w całej unii. Nie mówię tutaj o dochodach posłów i senatorów, którzy na każdym kroku nas okradają, mając dochód wolny od podatku na poziomie 27 tysięcy a Obywatel RP na poziomie 3 tysięcy. Czy to jest normalne i czy to ma być jednym z elementów dobrej zmiany według jednej osoby praktycznie dyktującej co ma być i jak ma być?
Przykłady pazerności i podatków wspomnianego proszę bardzo :
- za korzystanie z wody - podwyżki opłat o 100%,
- za wody roztopowe i opadowe - 1,05PLN / m3, to że deszcz pada czy śnieg Obywatel płaci,
- za wycinkę drzew po uzyskaniu zgody - np. drzewa zagrażające bezpieczeństwu - to już gorzej niż kara od 85zł/cm obwodu do 343 zł/ cm obwodu w zależności gdzie drzewo rośnie. To tylko malutki wycinek niszczenia nas.
jot / 83.30.88.* / 2016-04-24 13:52
Chcieliście pińcet, to zapłacicie dziewińcet. Było nie głosować na POPiS.
Anka47 / 83.168.75.* / 2016-04-24 13:26
Dziwi mnie facet który wychodzi z takimi tekstami zarabiając miliony w banku.
eraa / 46.151.16.* / 2016-04-24 13:07
ma racje i widać to PO 11 latach w wielkiej UNI co nas zamiast rozwijać zrobiła z naszego kraju . kraj starych ludzi i,hipermarketów
Zwiastun76 / 92.40.5.* / 2016-04-24 12:57
Popieram, wreszcie ktos sie opamietal.
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy