Forum Forum podatkoweInne

Podatki we Francji?

Podatki we Francji?

celtica / 2010-06-27 17:15
WItam,
Od marca tego roku jestem zatrudniona we Francji jako niania na 10h tygodniowo. Na poczatku suerpnia jednak wracam do Polski i nie wiem w jaki sposob powiadomic francuski US o zmianie mojego miejsca zamieszkania. Nie wiem rowniez w jaki sposob bede sie rozliczac z podatku (czy we Francji czy w Polsce)?

Czy nie jest tak, ze podatki place w kraju w ktorym dluzej przez ostatni rok pracowalam?

Bede niezmiernie wdzieczna za pomoc.
Wyświetlaj:
belladonna / 2010-06-28 21:23 / Tysiącznik profesjonalny
Podatki płacisz tam gdzie jest źródło przychodu, a ze wszystkich dochodów rozliczasz się tam gdzie masz miejsce zamieszkania do celów podatkowych, natomiast w innych krajach tylko z dochodów danego kraju.
Miejsce zamieszkania dla celów podatkowych nie jest tożsame z fizycznym przebywaniem. Wg tego co piszesz Twoje miejsce zamieszkania dla celów podatkowych to ciągle Polska, wiec we Francji jeśli już, rozliczysz się tylko z dochodów francuskich, a w Polsce ze wszystkich z uwzględnieniem umów o unikaniu podwójnego opodatkowania :-)
celtica / 2010-06-29 09:01
Belladonna! Dzieki wielkie!
Teraz tylko powinnam pewnie powiadomic odpowiedni urzad francuski o zmianie mojego miejsca zamieszkania i napisac prosbe o przeslanie korespondencji na adres polski, zgadza sie?
We Francji nie przekrocze pierwszego progu, wiec nic nie zaplace, ale wole miec to zalatwione od poczatku do konca poprawnie.

Jesli sie myle, prosze o poprawke :)

Pozdrawiam!

Najnowsze wpisy