Forum Forum podatkoweInne

Podróże a podatki

Podróże a podatki

dim / 2009-03-19 21:39
Za kilka miesięcy wybieram się w podróż która potrwa ok 36 miesięcy (odwiedzę wiele państw).
Przed wyjazdem wymelduje się ze miejsca zamieszkania w Polsce (mieszkam z rodzicami). Dotychczas nie rozliczałem się jeszcze z podaktów (świeżo po szkole).

Problem który mam to strona internetowa którą planuje stworzyć , będzie to blog z podróży, w języku angielskim i na serwerze w USA. Na stronie pojawią się także reklamy adsense, możliwość dotacji przez PayPal, licencje na zdjęcia itp. Następnie przychody z zagranicy trafią na konto bankowe w Polsce.

I jestem totalnie zielony co w tej sytuacji zrobić. Jedynym związkiem pomiędzy tymi dochodami a Polską, będzie polski bank i polskie obywatelstwo.

Wysłać oficjalne zapytanie, szukać księgowej i dać jej wszystkie upoważnienia (nie będę latał z końca świata składać pity itp.), czy po prostu nic z tym nie robić?
dim / 2009-03-19 21:47
Dodam jeszcze że miejscem zamieszkania będzie namiot w różnnych miejscach różnych kontynentów.
I jak zwykle czuję że nie pasuję do "systemu" i zapewne nie ma jednej odpowiedzi na mój problem.

Najnowsze wpisy