Forum Forum dla firmZakładanie firmy

podwójne ubezpieczenie OC

podwójne ubezpieczenie OC

Pytanie do eksperta / *.*.*.* / 2010-06-30 10:25
Witam , zakupiłam auto w komisie i otrzymałam polise tymczasową Uniqi. Prawie po roku otrzymałam z PZU wezwanie do zapłaty za polisę. Kupujac samochód z ubezp tymczasowym OC Uniqi nie byłam Swiadoma o jego ubezpieczeniu w PZU, tym bardziej ,ze nie miałam
mpolak / 2010-06-30 10:25 / Marcin Polak, specjalista ds. Produktów Finansowych
Od 1 stycznia 2004 r. sprzedając samochód, sprzedaje się go wraz z polisą. Sprzedający jest obowiązany przekazać polisę OC komunikacyjnego kupującemu. Nowy właściciel, zgodnie z zapisami ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych (Dz. U. z 2003 r. Nr 124 poz. 1152) może korzystać z polisy poprzednika, ale może też wypowiedzieć stare ubezpieczenie i ubezpieczyć się w innej firmie.
Jeżeli nabywca używanego pojazdu ubezpieczy samochód w innej firmie ubezpieczeniowej niż poprzedni właściciel samochodu, a umowy poprzedniego właściciela nie wypowie, będzie musiał płacić dwie składki OC. Umowa OC zawarta przez poprzedniego właściciela auta odnawia się bowiem automatycznie.

Dodam, że opłacanie podwójnej składki OC nie spowoduje podwójnej wypłaty odszkodowania.

Najnowsze wpisy