Forum Polityka, aktualnościKraj

Podwyżki dla nauczycieli w 2015 roku? Premier dostał list z żądaniami

Podwyżki dla nauczycieli w 2015 roku? Premier dostał list z żądaniami

Wyświetlaj:
ździcho / 213.195.161.* / 2015-08-25 19:54
Proszę, wystarczył jeden komentarz LILA773 a to stado wpisujące poniżej to by zadziobało na śmierć. Uderz w stół, a nożyce się odezwą. Przy tym jad żmijowy leje się cysternami. Tacy oto ludzie uczą i wychowują nasze dzieci.
LILA773 / 178.36.249.* / 2015-06-18 23:22
A CO TE NIEROBY BY CHCIAŁY!18 godzin w tygodniu! 2 miesiące wakacji, weekendy, niedziele i święta!13 pensja!dodatki motywacyjne!NAUCZYCIEL PO STUDIACH ZARABIA 2500 ZŁ! PO 25 LATACH 4000 ZŁ O ILE MA JEDNĄ PRACĘ A WIELU PRACUJE JESZCZE W INNYCH SZKOŁACH. KTO TYLE ZARABIA!5 LAT TEMU KOLEŻANKA PRACOWAŁA W 3 SZKOŁACH I ZARABIAŁA 6000ZŁ. MAŁO?!?GODZINA 12.00 LUB 13.00 I SĄ W DOMU!A JA SŁYSZĘ ŻE SĄ ZMĘCZONE! DZWONEK ZADZWONI A ONI SĄ JUŻ W AUTACH I JADA DO DOMU! NAUCZYCIELE NA WSIACH JEŻDŻĄ NOWYMI AUTAMI audi LUB TERENOWYMI HIUNDIAI,MERCEDESAMI,BMW. WYSTROJONE JAK BIZNESMENKI. DZIECIOM KUPUJĄ SAMOCHODY I JEŻDŻĄ NA WAKACJE DO EGIPTU WŁOCH TURCJI! ALE MAJĄ MAŁO!!!!!!!!!!!!!!!
gra2 / 83.24.26.* / 2015-08-24 22:56
A gdzie ta koleżanka mieszka, że w 3 szkołach pracowała? Od dwóch lat szukam pracy w szkole i nawet pół etatu nie znalazłam. Mając przygotowanie do kilku przedmiotów i staż pracy 20 lat, nigdzie nie ma dla mnie pracy w promieniu 30 km od domu. Ciekawi mnie gdzie jest tak dużo pracy w szkole, w którym rejonie Polski. A może ta koleżanka w 3 szkołach jeden etat miała, to nie ma czego jej zazdrościć(według przysłowia TRZEM PANOM SŁUŻYŁA).
baska389 / 109.241.7.* / 2015-07-15 13:10
Oj wstyd sie tak kompromitowac brakiem wiedzy!
A gdzie ciut rozumku?

Na wsi maja dodatkow kilka,a w miescie uzeraja sie z kompletnie niewychowana dzicza,ktorej nikt nie umie wychowac w domku.
Zapraszam Pania do szkolki ,wrzask,stres huuuk administracyjnych prac,nieuki bez ksiazek przez caly rok ,nauczyciel kseruje im kazdy temat na swoim papierze(szkola nie ma pieniedzy).

Kto ma meza zamoznego ,ma i auto ,a nauczyciel ubozszy musi lapac 5 etatow ,by z 2000 zl.netto oplacic rachunki....
KTO WAM TAKIE BZDURY PRZEKAZUJE .

PROSZE WEJSC NA STRONE :PENSJE NAUCZYCIELI>>>>>
ździcho / 213.195.161.* / 2015-08-25 19:58

Kto ma meza zamoznego ,ma i auto

Kto ma meza zamoznego ,niech nie blokuje etatu. do garów!
brenda / 83.27.33.* / 2015-07-07 11:40
hej, a gdzie tyle płacą nauczycielkom? Gościu, ty chyba z księżyca spadłeś i piszesz te brednie.... No chyba, że nauczycielki o których wspominasz sa żonami mafii narkotykowych he he he
n-l / 46.238.120.* / 2015-08-20 10:18
masakra jakie ludzie mają pojęcie o zarobkach i pracy nauczyciela. Pójdz najpierw na studia, wyucz się tyle co my a potem dodawaj te brednie! początkujący nauczyciel ma mniej niż sprzątaczka szkolna! i nie pracujemy 18 godz tygodniowo tylko 40! etat wynosi 20godz. a dochodzi praca w domu! Sprawdzanie zeszytów, sprawdzianów, zadań domowych, przygotowywanie pomocy dydaktycznych, dekoracji klasy i wiele innych rzeczy o których nawet pojęcia nie masz!
AnnaGS / 83.6.207.* / 2015-05-07 19:11
Mój drugi syn zdaje właśnie maturę. I jestem szczęśliwa, że kończy szkołę i kontakty z nauczycielami. Na palcach mogę policzyć dobrych nauczycieli... Kiedyś tylko matoły chodziły na korepetycje, teraz wszyscy, których stać, żeby zdać db maturę, czy inny egzamin. A nauczyciel 2 m-ce przed maturą robi klasówkę, stawia 90% jedynek i jest z siebie zadowolony. A może te jedynkę powinien postawić sobie?... Wywalić ten relikt - Kartę Nauczyciela, wprowadzić system motywacyjny dla najlepszych (ocena przez cele, metoda 360', inne), a nie kto dłużej pracuje.... Drodzy nauczyciele - nie ośmieszajcie się kolejnym żądaniem podwyżki, bo na nią nie zasługujecie.
oburzona! / 79.184.202.* / 2015-05-14 13:55
Jestem oburzona! Nie można wrzucać wszystkich do jednego worka. Wie Pani dlaczego nie można dobrze nauczyć dzieci na lekcjach?
1. Ponieważ nie słuchają się, przeszkadzają, używają wulgarnych słów
2. Ponieważ,tacy jak Pani przychodzą do szkoły i bronią swoich maminsynków, a nauczyciel nie ma żadnych praw.
3. Ponieważ nie odrabiają domowych zadań i się nie uczą, bo mają zapewnione przez rodziców komórki z internetem, gry komputerowe itd, a potem narzekają, że nauczyciel zły.
4.Ponieważ rodzice teraz mało się interesują dziećmi, bo są zajęte zarabianiem kasy na prawko dla córeczki lub synusia, albo kupna autka na 18 urodziny, lub na air maxy, bo przecież "siara" chodzić w innych adidasach.
Można by dalej wymieniać, tylko po co? Właśnie z powodu takich pyskatych rodziców, nie mających zielonego pojęcia jak to jest naprawdę w szkole w dzisiejszych czasach cierpią nauczyciele,którzy nie mają dużo do powiedzenia, którzy nie mogą nawet krzyknąć w klasie, bo za chwilę przyjdzie rodzic ze swoimi roszczeniami wobec nauczyciela.
Dzieci ogólnie są fajni, tylko niektórzy rodzice nie wiedzą czego chcą. Chcą aby szkoła wychowywała,tylko pytam się jak???
W czerwcu cieszę się że mogę przez 1,5 miesiąca odpocząć psychicznie. Życzę wszystkim zazdrośnikom albo niezadowolonym zmienić zawód i iść za 2000zł na rękę pracować ze zbuntowanymi " aniołkami".
johny13 / 5.172.188.* / 2014-06-24 19:26
A ja mam gdzies te wpisy, zmienilem prace zeby miex wiecej wolnego. jak pracowalem w sluzbie zdrowia nikt mnie nie zalowal jak szedlem do pracy w boze narodzenie. Nie chce mi sie nawet poprawiac bledow bo pisze na smartfonie.Bedzie nast. powod do szkalowania nauczycieli. jesli chodzi o zarobki to powiem tak, moze byc, bez rewelacji, ale nie powinno sie narzekac. pozdrawiam szystkich ciezko pracujacych, biedaczkow i malutko zarabiajacych, zazdroszczacych nieudacznikow.
sliwka846 / 78.30.119.* / 2014-08-28 17:58
Pozdrawiam wszystkich. Zawsze marzylam o pracy z dziecmi i po 11 latach studiow udalo się:). Jestem nauczycielem i powiem ze zawód nauczyciela jest najbardziej a raczej najczęsciej ocenianym zawodem od zawsze, wiec prosze nie denerwujcie się, w koncu ludzie oddaja nam swoje dzieci na wychowanie. To zaszczyt!!! Ja też bym sie zainteresowala jaki nauczyciel uczy moje dziecko:). Nigdy nie pracowałam w panstwowej placowce, bo tam mam za niskie uprawnienia:).
Mam 26 dni urlopu, ale i tak uważam że mam lepiej niz nauczyciel w szkole. Bo cóż ze ma np 2 miesiace wakacji, (choć 19 sierpnia wraca sie do pracy już) skoro np wyjedzie z dziecmi na wymiane na 2 tyg i pracuje 24h/dobe i to w czasie 1-3 maj i weekendy,a tygodniowy wyjazd to ok 3 tygodnie po 8 godzin do odebrania, bo nikt nie zaplaci. Nauczyciel niestety nie wykorzystuje swojego urlopu w calosci, bo nie ma kiedy. Ja pracowalam rok w szkole, ale bylam zlym nauczycielem, bo studiowalam 10-ty rok wiec "mi sie ksztalcic nie che" i odmowilam 2 studiow rownoczesnie bo nie dawalam rady, wiec pracowalm 7 dni w tygodniu, jak mialam praktyki to bralam bezplatny urlop, bo nauczuciel "Nie ma urlopu" przeciez, a w tygodniu zawsze opk raz w tygodniu byla rada do ok 22.00, gdzie bylo dyktowane co mamy zrobic, a w nocy przy kompie jakby "drugi etat" bo papiery musza byc. Ale nie chce narzekac, wszystko zalezy z kim sie pracuje.
Jesli chodzi o wynagrodzenie to za ta charowke poniewaz juz jednego mgr mialam dostawalam ok 1300zl. Ale to nic bo jak mi brakowalo to w sumie bez pytania mialam dodatkowe godziny i to z projektu unijnego i placone naprawde ekstra. Wiec ludzie fajnie isc do pracy na 8 godzin i zarabiac np 3000, ale prawie niogdzie tak nie ma. Kazdy z nas wybieral zawod. Ja wybralam zawod nauczyciela, choc wiedzialam ze malo zarabia, a jestem zadowolona.
Zreszta nie zarabiam ani 2000zl, ale jak jestem chora to ide na L4, mam platny urlop i przede wszystkim mam prace. Te inne rzeczy, nie pensja czynia mnie bogatą, bo znam czlowieka ze jak mial wypadek w pracy i prawie kregoslup polamal, to mu kazali nie przychodzic, bo chorych im nie trza, oczywiscie umowy nie ma, nie ma nawet na leki, albo kaza przyjsc jak jest praca np na 2 godz na dzien i mozna zarobic az 150zl/tydzien, tu jest prawdziwy koszmar, nieuczciwosc i nie wiem jak mozna tak traktowac ludzi. To o czym pisze to nie pojedynczy przypadek, idzie sie do innej pracy i jest powtorka, brak umowy, dbania o bezpieczenstwo, nigdy nie wiadomo czy sie pracuje, a o urlopie, L4, wypadkowym itp. to mozna pomarzyc. Kiedys jak sie dowiedzial pozniej pewna osoba pracowala dla ludzi z mafii, oczywiscie uczciwie, bez umowy bo to za granica i nie w unnii wtedy, ale jak byl wypadek to za lezenie i dochodzenie do siebie dostala pensje 100%. Zastanowcie sie wiec co dzieje sie w Polsce z ludzmi. Zreszta musze powiedziec ze nawet mafia wykorzystuje bogatych, a nie biednych ludzi.
Wiec wszyscy ktorzy macie prace z umowa to sie cieszcie i tyle. A jak znajdziecie lepsza to idzie chociazby sprobowac na rok.
asdfsdfsdf / 83.238.13.* / 2014-05-23 15:08
Średnia krajowa (zawyżona przez prezesów) około 3700.

dyplomowany nauczyciel 5000zł za 20godzin lekcyjnych czyli 15roboczych/tydzień + liczne benefity i przywileje.
Dla szarego magistra, który dokształcać się nie musi i klepie co roku to samo mało?

Zatem statystycznemu polakowi (45h tygodniowo) ppłacić 15tysięcy. Mało wam pasożyci nauczyciele! Zmieńcie pracę ktoś was trzyma? I tak jest was za dużo.
magda.zadowolona.z.pracy / 62.141.196.* / 2015-01-04 00:12
Żółć trzeba gdzies wylać ... Ludzie durni jak buty wierza we wszystko co uslysza w Tv...Nauczyciel mianowany ma na rękę 2000 a dyplomowany 2400 nie znam żadnego belfra co siedziałby w pracy tylko 20h musiałby mieć niezłe chody w kadrach.... Plan lekcji nauczyciela przesiany jest okienkami na wypadek zastępst koleżeńskich ( darmowych 😄 ku uciesze zazdrosnych internautów którzy za własne niepowodzenia obwiniaja cały świat) dodam również ze okienko to nie czas na zakupy tylko czas ktory nalezy spedzic na terenie zakladu pracy = szkoly będąc do dyspozycji - za darmo. Wypowiedzi nieszczęśliwych zielonych z zazdrości czytelników odbieram jako najwyższą formę uznania dla zawodu nauczyciela.
kasia622 / 87.205.154.* / 2014-10-22 23:23
A czy Ty wiesz, że ci pasożyci pracują średnio 46,5 godziny tygodniowo. Ale o ty się nie mówi,bo i po co. Aha ci pasożyci opiekują się ty co jest najcenniejsze, czyli dziećmi. Ja na twoim miejscu dzieci by do szkoły nie posyłała, a bo nuż się wykształcą i zostaną nauczycielami, sory pasożytai
hiya / 81.190.231.* / 2014-10-11 00:26
dodaj ze te 5000 to brutto i po 20 latach pracy
kasia563 / 109.243.201.* / 2014-08-29 19:00
praca nauczyciela to nie tylko godziny przy tablicy. Wymiar pracy nauczyciela to 40 godzin tygodniowo!!! (K.N)
Ksawry 321 / 37.8.229.* / 2014-08-14 16:49
Jeśli dyplomowany nauczyciel z 30-letnim stażem może zarabiać 5000, to je dyplomowany też tak chcę. Autora wysyła do analizy tabeli wynagrodzeń. (ale się zdziwi)
JSTN777 / 83.20.49.* / 2014-09-03 21:25
Takie teksty można włożyć między bajki - moja mama jest nauczycielem dyplomowanym z 27-tenim stażem, ja jako nauczyciel pracuję drugi rok - jestem kontraktowym.

Zarówno ona jak i ja (oraz tysiący innych nauczycieli w Polsce) spędzamy godziny przygotowując zajęcia, wypełniając dokumenatację, w którą nikt nie zajrzy, a potem próbujemy uczyć dzieci, który z domu wyniosły tylko niedorzeczne podejście do rzeczywistości - nie wiedzą co chcą robić w życiu, nie mają pasji ani planów.

Mamy też społeczne godziny do odpracowania...

Nie ma pan (-i) pojęcia o pracy nauczyciela i raczej nie sądze, że poznawszy ten biznes chciałby (-ałaby) się pan/-i zamienić.

Ani ja, ani moja mama, ani chyba żaden nauczyciel (od stażysty po dyplomowanych i od licencjatów po profesorów) nie zarabia w PAństwowej szkole (mam na myśli od podstawówki do ponadgimnazjalnych) pieniędzy, o których mowa nawet jak mają półtora etatu.

Nie mogę narzekać - lubię swoją pracę - ale równie dobrze mógłbym powiedzieć, że to co pan/pani robi powinno spłynąć w rynsztoku, bo jest zwykłą bzdurą.
belfrzyca! / 31.61.136.* / 2014-08-13 20:04
zostań nauczycielem i pij ten miód!
a nie obrażaj ludzi, którzy naprawdę ciężko pracują, chętnie oddam część wakacji za możliwość wyjazdu gdy moja pensja na niego wystarczy, w maju Włochy kosztują o 30-40% mniej niż w lipcu lub sierpniu, do tego brak upałów...ucz cudze dzieci, wysłuchuj połajanek rodziców, którzy mają mniej wiadomości o swoich dzieciach niż przeciętny wychowawca, poprawiaj kilogramy sprawdzianów! Nie jestem niedouczona, mam skończone studia magisterskie, podyplomowe z 2 przedmiotów, lubię swoją pracę ale jak pomyślę o takich ignorantch, którzy nie mają pojęcia o naszej pracy to mnie szlag trafia!
Gość1427 / 78.157.183.* / 2014-07-03 20:48
Jak tobie żal to zapraszamy do pracy w szkole. Ciekawe jak długo wytrzymasz?
dddsss / 77.253.43.* / 2014-06-18 21:51
Święta racja. Pracuję w Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej i płace kształtują się tak:
Pracownik merytoryczny(czyli nauczyciel oddelegowany ze szkoły do pracy do OKE) w dziale oragizacji egzaminów zarabia średnio ok 3500-do 4000 na ręke (co nijak ma się jego wykształcenie do danego stanowiska) a praconik administracyjny (nie mjący stażu pracy nauczyciela) wykonujący taą samą pracę a nawet więcej zarabia tak jak ja 1350 zł. na rękę, a wspomnę że mam wykształcenie odpowiednie do wykonywanej pracy(mgr z zarządzanie administracją publiczną) i ktoś mi powie że te łajzdy zarabiają mało??????????g..no prawda. przez ostatnie siedem lat dostali prawie 1000 zł podwyższki a ja nie dostałam nic przez ten czas( zaznaczam ze wykonujemy tą samo pracę) jeśłi dostajemy nagrodę roczną oni oczywyście dostają o wiele wiecej niz administracja. Może w koncu ktos sie za to wezmie. Szukaja oszczedności to niech zaczna od merytoryczxnych.
Maria.glog.naucz.pl / 83.4.75.* / 2015-02-08 11:13
Nie dziwię się, przecież nie jesteś nawet na poziomie szkoły podstawowej, gdzie powinieneś nauczyć się przynajmniej pisać poprawnie ortograficznie. Takie błędy nie przystoją nauczycielowi. I za co Ci mają płacić?
EduN / 87.116.207.* / 2014-07-29 22:28
Jetem nauczycielem od 23 lat w życiu nie otrzymałem więcej niż 2300 na rękę i nie zazdroszczę nikomu. Mogłem przecież zostać przedstawicielem każdego zawodu. Każdy z Was również mógł zostać kim tylko chciał więc czego narzekacie ?
asdfdfs / 83.238.13.* / 2014-05-23 14:39
Ja pier.. niecała połowa etatu pracy. Przywileje, wolne, wakacje, coraz mniej dzieci do uczenia. A święte krowy chcą więcej! co z tą g. wartą konstytucją? Jestem równy czy są nauczyciel równiejszy i może mieć emeryturę po przepracowaniu połowy tego co ja?
maciej400 / 79.188.183.* / 2014-07-26 19:01
Pogięło cię i to nawet widać między literkami zapraszam do szkoły to się zawiniesz szybciej niż myślisz i kokosów nie ma. Zazdrościsz pracy, hałasu, ciągłej pracy na bombie. Gości nie masz pojęcia co to znaczy praca w szkole.
Monique717 / 79.190.156.* / 2014-05-22 10:07
owszem, jestem za podwyżką ale tylko dla nauczycieli z prawdziwego zdarzenia, którzy rzeczywiście pracują z powołaniem i uczą nasze dzieci także życia. Nie dla tych leniuchów, dla których męczarnią jest przebywanie w szkole z dziećmi, którzy nic nie wnoszą w edukację.
I niech pomyślą, że są ludzie, którzy od lat nie mają podwyżek a nawet godzą się na obniżenie pensji, byle tylko utrzymać pracę.
mika / 212.33.86.* / 2014-07-10 10:07
Jak wyłonić te ideały spośród masy miernot? Może metodą "palca wskazującego" jakiegoś również "ideału"
aga731 / 89.229.193.* / 2014-06-21 12:02
to po co się godzisz?? Masz to na co sobie pozwalasz!
Akra / 88.156.226.* / 2014-05-17 13:48
Ja ostatnią podwyżkę miałem w 2008. Nie chcą nauczyciele pracować, za to co mogą obecnie dostać, to niech nie pracują, droga wolna.
Roth / 194.181.155.* / 2014-05-15 15:16
Jakie podwyżki, jak ujemny przyrost naturalny. A i jakośc kształcenia kijowa. Podatników za 1500 zł wychowujecie. Niech płacą, ale rodzice. Ja nie mam dzieci i nie mam zamiaru z własnych pieniędzy dokładać się do nauczycielstwa.
Ewa210 / 83.29.88.* / 2014-07-13 18:32
Skoro nie masz dzieci, to może czas o nich pomyśleć, bo w przeciwnym razie kto dołoży się do Twojej emerytury?
illuminti / 77.255.69.* / 2014-05-14 16:25
ja od 5lat i jakoś nie pisze do Tuska ,pracuje u prywaciarza!!!
aga731 / 89.229.193.* / 2014-06-21 12:03
Bo prywaciarz to nie budżetówka- skrob do jego kieszeni.
stefan851 / 80.103.49.* / 2014-05-14 15:37
W polsce juz i tak nie ma kogo uczyc za dwa lata zawod nauczyciel odejdzie do lamusa ,lepiej niech nauczyciele pomysla o zmywaku na emigracji
rysiek640 / 80.103.49.* / 2014-05-14 15:33
Dam gratis rade nauczyciela ,niech porzuca swoj zawod i wyjada na emigracje na zmywak,lepsze to niz dreczyc sie z Tuskiem
tomek261290 / 193.22.252.* / 2014-05-13 17:47
w dodatku wychowują wasze dzieci, bo wy na to nie macie czasu albo wam się po prostu nie chce, gdyby dzieci były wychowywane do dorosłego życia w społeczeństwie i w domu i w szkole, rodzice nie mieliby takich problemów że nie sluchają ich lub odnoszą się do nich bez szacunku, sami sa sobie winni, dziecko w szkole nie spędza 2/3 czasu lecz w domu, to co widzi w domu wynosi to do szkoły, taka prawda a jeśli chodzi o podwyżki to się należą jak nikomu innemu i wszyscy którzy są rodzicami powinni to rozumieć
DGJKI / 77.253.43.* / 2014-06-18 21:54
jestem rodzicem i nie rozumie dlaczego znowu maja dostac podwyższe.STOP PODWYŻKĄ DLA NAUCZYCIELI
zxc12 / 178.42.165.* / 2014-05-13 18:49
co do jakości pracy to widać na ulicy, w tramwaju, w autobusie, itd

odnoszą się do nich bez szacunku

może niech większą uwagę przywiązują do organizacji szkoły i zasad w niej panujących niż do wysokości pensji.
Kto ma wiedzieć jak nie nauczyciel jakie zasady wychowawcze powinny panować w szkole?
Dlaczego nie uczestniczą czynnie przy tworzeniu prawa w tym zakresie?
Jak o pensje to szum, taki przykład wychowankom?
tomek261290 / 193.22.252.* / 2014-05-13 19:10
ale tak jak wspominałem szkoła wychowuje ale to w domu dziecko spędza 2/3 czasu więc to z domu wynosi najwięcej, wina rodziców, rodzeństwa i otoczenia
pio1234 / 193.22.252.* / 2014-05-14 10:58
z jakiego tytułu należą im się podwyżki? nauczyciele nie zarabiają źle i nie mają złej pracy.
tomek261290 / 193.22.252.* / 2014-05-13 17:38
ludzie, słuchać się was nie chce, myślicie że praca nauczyciela jest łatwa,że nic się nie robi itd, przeciwnie, nauczyciel tak na prawde nie ma żadnych praw w stosunku do ucznia nic nie może mu zrobić przez co uczniowie traktują ich sobie jak śmieci, lekceważą, znieważają, poniżają i jednocześnie nie wolno im nic powiedzieć na ucznia bo zaraz będzie afera o molestowanie albo zastraszanie.
policjant1111 / 81.161.200.* / 2014-05-13 17:45
to zmień pracę ... ja będąc policjantem też nie mam łatwej pracy a wręcz cięższą i bardziej stresującą niż twoja mimo, że zarabiam mniej niż ty - mając takie samo a nawet lepsze wykształcenie niż ty.
rodzic / 78.157.183.* / 2014-05-16 18:08
przesadziłeś.Mój mąż też pracował w służbach mundurowych - więc wiem ile zarabiał i jaką teraz ma emeryturę po 15 latach służby + lata pracy w cywilu ja jako nauczycielka o takiej pensji jaka on ma emeryturę mogę pomarzyć ( o mojej przyszłej emeryturze już nawet nie wspomnę)
tomek261290 / 193.22.252.* / 2014-05-13 17:53
co do dochodu to nie masz racji, jest na podobnym poziomie, średnia pensia netto nauczyciela wynosi około 2500zł a policjant zarabia nawet troche więcej obaj o tym wiemy, nikt nie kazał iść do policji, no ale dziadek był tata no to wkręcili do pracy
policjant1111 / 81.161.200.* / 2014-05-13 20:26
po pierwsze to nie ja żalę się jak to mało zarabiam i jaka to niesprawiedliwość mnie spotkała.
Do policji przyszedłem z własnej woli nieprzymuszonej ze skończonymi studiami prawniczymi, podyplomowymi z zakresu rachunkowości oraz bdb znajomością języka niemieckiego i angielskiego.
Ja nie narzekam, bo robię to co lubię i pieniądze są na drugim planie, bo wolę tępić przestępczość gospodarczą niż ją tworzyć.
Co do wkręcenia do policji to nic takiego nie miało miejsca, wystarczyło się odpowiednio zaprezentować na rozmowie i przejść kilka banalnych w moim mniemaniu testów.
Netto mam 2150 zł. po odciągnięciu składek na ubezpieczenia. Emerytura po osiągnięciu 55 roku życia i to o ile jej doczekam. Nie mam rocznego płatnego urlopu zdrowotnego, wakacji 2 miesięcznych, no i od czerwca 100% L4 znika więc argumenty, że mam jakieś dziwne przywileje też są nieuzasadnione.
zxc12 / 178.42.165.* / 2014-05-13 18:24
średnie pensje nauczycieli 2013r.:
stażysta 2717
kontraktowy 3016
mianowany 3913
dyplomowany 5000
Nel857 / 213.155.191.* / 2015-08-23 13:20
Skąd te kwoty ??????????????
Jestem nauczycielem mianowanym z magistrem
i mam zasadniczą 2900 z groszami . Stażysta nigdy nie widział takich kwot!!!!!!!!!!!
fox685 / 94.40.99.* / 2014-07-25 19:15
trzeba dodać, że są to kwoty brutto
tomek261290 / 193.22.252.* / 2014-05-13 18:30
brutto, czyli średnia pensja netto wynosi 2563,05zł
tomek261290 / 193.22.252.* / 2014-05-13 18:47
komendant główny policji 18482zl brutto
z-ca komendanta głównego 16092zł brutto
komendant wojewódzki 11485zł brutto
komendant powiatowy 8789zł brutto
kierownik referatów 5258zł brutto
dyżurny, specjalista 5060zł brutto
asystent, detektyw 4383zł brutto
dzielnicowy, kontroler ruchu 4079zł brutto
referent 3672 zł brutto
i zwykły policjant w prewencji 3156 brutto
więc z czym porównania i po 15 latach emerytura
zxc12 / 178.42.165.* / 2014-05-13 18:50
to racja ale to nauczyciele krzyczą, więc ...........
zxc12 / 178.42.165.* / 2014-05-13 18:43
to były pensje zasadnicze do tego dodatki:
motywacyjny do 50%
funkcyjny do 100%
funkcyjny wychowawcy do 20%
wysługa lat 1% za każdy rok
za pracę na wsi 10%
Gość 1427 / 78.157.183.* / 2014-07-03 20:55
Motywacyjny u nas w szkole to 130 zł brutto (nadmienię, że normalnie wynosi 90 zł brutto) no to w tym układzie skoro piszą, że wynosi 50% zasadniczej pensji policz ile zarabia nauczyciel.
Gość 325 / 79.187.9.* / 2014-05-23 21:59
Absolutnie nieprawda w naszej szkole maksymalny motywacyjny 5% funkcyjny ma dyrektor, około 600 zł na rękę, wychowawstwo 60 zł i to wszystko wliczone w te 5000 brutto zł, bo stawka zasadnicza brutto 3080 zł dla dyplomowanego, Ja jestem dyplomowany 34 lata stażu pracy i na rękę mam 2700.
tomek261290 / 193.22.252.* / 2014-05-13 18:49
ja nie wspomnę o nagrodach za rzekome sukcesy czyli mandaty tak na prawde które rozdają jak dzieci ulotki w miastach, łatając dziurę w budzecie
policjant1111 / 81.161.200.* / 2014-05-13 20:29
nie ja tworzę statystykę i nie ja narzucam odgórnie jakieś dziwne wyniki do zrobienia.
Nie miejcie pretensji, że policja daje mandaty bo to jest odgórnie narzucone z KGP - pretensje do nich. Swoją drogą, żeby nie dostać mandatu wystarczy stosować się do przepisów tj. nie łamać prawa. Jeżeli uważacie, że prawo jest głupie to pretensje do tych co je ustanawiają anie do tych co muszą je respektować.
mark109 / 213.77.92.* / 2014-07-18 23:20
spisz w polonezie na służbie i za to Ci płacą!
zxc12 / 178.42.165.* / 2014-05-13 17:09
Czy nauczycielom mieści się w głowach że są tacy którym w ciągu 3 lat zmniejszyła się pensja??
za 18 godzin tygodniowo o wakacjach nie wspomnę to pensja nauczyciela dyplomowanego w wysokości 5000zł to chyba pensja ...............
gija / 94.232.150.* / 2014-07-31 08:55
Jeśli nauczyciel pracuje 18 godzin tygodniowo, to kto poprawia zeszyty, wypracowania, klasówki?. Kto przygotowuje materiały potrzebne na zajęcia? Kto prowadzi wywiadówki, jeździ na szkolenia, konferencje? To wszystko i wiele innych rzeczy robi w ciągu 18 godzin?.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy