Forum Forum emerytalneInne

Podwyżki w zamian za wcześniejsze emerytury

Podwyżki w zamian za wcześniejsze emerytury

Money.pl / 2008-05-14 15:42
Komentarze do wiadomości: Podwyżki w zamian za wcześniejsze emerytury.
Wyświetlaj:
Kassiia / 79.188.13.* / 2008-06-22 21:24
a co z nauczycielami pracującymi w tak zwanych warunkach trudnych np szkoły specjalne. Pracuje w takiej i nigdy tu nauczyciele nie pracowali dłużej niż do 50 roku życia,bo praca jest naprawdę obciążająca. Zaczynając tą pracę nie zdawałam sobie sprawy ile trzeba wlożyć, oddać samej siebie aby nie czuć porażki. U nas sami piszemy programy indywidualne dla każdego dziecka, nie mamy gotowych podręczników tylko klecimy co się da, często sama kupuję programy dla pojedyńczych dzieci bo toco jest nijak do nich nie przystaje.
monbak / 2008-06-09 16:41
b e z n a d z i e j a
poza kwestią obiecanek-cacanek i kadzenia o kasie...
nauczyciel to zawód, który zużywa człowieka najszybciej. wie tylko ten, kto uczył.
za pieniądze oferowane w szkołach uczą 2 grupy ludzi:
1. fascynaci swojej pracy - nauczyciele z powołania
2. nieudacznicy, którzy innej fuchy nie znaleźli

uważam że grupa tych drugich to 2/3. dlatego w wielu ludziach tyle złosci na nauczycieli, ich postawę, itd. itp.
z drugiej strony, jest grono naprawdę super ludzi w tym zawodzie, ale praca za takie peiniądze - to zenada!

i jest jescze trzecia strona medalu: wyobrażacie sobie szkołę, w której ponad połowę kadry stanowic będą 65-cio latkowie? tragedia! górnik idzie na emeryturę majac lat 40 czy jakoś tak - niby ta praca "wykańcza" a jednak wielu z nich jest w stanie pracować dalej w innych zawodach. nauczyciele majacy lat 50-60 nie maja zdrowia na podjecie kolejnej pracy...
Jasiu Pupa / 83.175.191.* / 2008-05-15 10:15
Prawo nie działa wstecz.
A zatem kogo do miało by dotyczyć a kogo nie.
Prawa nabyte pozostaną.
A praca - Nie ma pracy, nie ma etatów w szkołach!
Wcześniejsze wybory!!!!
schyziała / 77.112.63.* / 2008-05-16 01:38
WCZESNIEJSZE WYBORY!
Albo Pani Fedakowa ma schizofrenię,albo cały kraj zwariował,bo nie tylko ja nie rozumiem o co chodzi.WIADOMO KASA! Ale Pani Fedakowa daje pieniadze nauczycielom,choć tak naprawdę >>CHCE ZABRAĆ więcej,niż mają teraz.To tak jakby złodziej mówił,że jest darczyńcą...............a może p.F. myśli ..że n-le to banda debili,a może.....
zet / 213.158.196.* / 2008-05-16 23:45
Tak właśnie pani Fedakowa myśli i ma rację.
zadziora / 77.112.63.* / 2008-05-16 01:17
Pracy nie ma dla obecnie pracujących nauczycieli
zahookany / 77.112.63.* / 2008-05-16 01:16
Pracy nie ma dla obecnie pracujących nauczycieli
krzyhoo123i1/2 / 83.26.60.* / 2008-05-14 20:43
No to będzie wreszcie ten cud Tuskowy - z jednej strony deficyt budżetowy będzie obcięty o połowę (vide http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/215,0,341975.html?p=md) a z drugiej PODWYŻKI O 30%!!!!! NIECH ŻYJE DONALD, NIECH ŻYJE LIBERALIZM, NIECH ŻYJE SOCJALIZM!!!!!!!!!
krzyhoo123i1/2 / 83.26.60.* / 2008-05-14 20:49
no i jeszcze główny księgowy kraju pod http://news.money.pl/artykul/rostowski;deficyt;14;5;mld;to;nieporozumienie,240,0,342256.html te wszystkie wypowiedzi podsumowuje jako MISSUNDERSTANDING - ani budżet nie będzie taki cacy w kwestii deficytu, ani podwyżki w budżetówce, jak je opisuje pani minister; ergo, bajzel komunikacyjno-planistyczny w rządzie PO-PSL niczym za czasów nieboszczki AWS. A ja głosowałem na PO :((((
a kaczorek ma motorek / 79.184.22.* / 2008-05-14 19:20
Bajery rowery Jolanty Fedak za dwa lata już nie będzię.Następca jej też będzie chciał czarować by nic nie dać .A ile wynosi w UNI minimum socjalne niech dadzą choć to !!! przecież wchodządz do UNI podpisaliśmy taki zobowiązania nie tylko do cen
zapracowana / 83.25.66.* / 2008-05-14 20:15
Powtarzam !!!!
Z jakiej racji nauczyciele mają w ogóle dostać podwyżki i z
jakiej przyczyny mieli możliwość przejść na wcześniejsze
emerytury - to jest śmieszne - praca w szkole nie jest
zagrażająca ich życiu!!!! jest nawet lżejsza niż praca w
biurze na przykład, a pieniążki takie same !!!!!!!!!!!!a do
tego nauczyciele mają bardzo wiele dni wolnych dwa miesiące
wakacji, pół miesiąca ferii zimowych i kolejne pół miesiąca
ferii świątecznych a praca dziennie po 4-6 h

Kpiny sobie urządzają Ci którzy w ogóle dyskutują z
nauczycielami w tych nauczycielskich wymuszeniach !!!!!!!!!
To kabaret
i to płacony z naszych ciężko zarobionych podatków
- mało zarabiam - mniej niż nauczyciel a mam dwa kierunki studiów i studia podyplomowe pracuję 15 lat po 8-10 h/dziennie i nie mam 3 miesięcy w roku laby
werty / 83.10.195.* / 2008-05-28 01:15
Zostań nauczycielem jak tak dobrze!!!!!
wypoczęta / 77.112.63.* / 2008-05-16 01:50
Zapracowana idz na urlop,bo zmęczenie daje sie tobie zbyt mocno we znaki.Z pewnością też ma to zły wpływ na efekty twojej pracy.
była n-lka / 77.112.63.* / 2008-05-15 23:26
Więc co ty człowieku robisz? Czemu tak się krzywdzisz?Możesz mieć tyle kasy,taka pensja nauczycielska,tyle wolnego.....Masochista jakiś jesteś czy co?Dalej więc do pracy do szkoły...Chłopie !robota na ciebie czeka...kasa ...i tyle wolnego,nawet nadgodzin nie musisz brać..kto by tam brał nadgodziny....proszą się... i nikt nie chce brać...każdy ma przecież wystarczająco kasy....itd...
pen / 153.19.2.* / 2008-05-15 07:40
jesli jestes taki mądry i wykształcony to po holerę pracujesz za marne pieniądze.
niezapracowana / 83.11.236.* / 2008-05-14 22:16
Zrób sobie trzeci kierunek studiów i idź uczyć do szkoły. Kto ci broni?
zapracowana / 83.25.66.* / 2008-05-14 22:35
chętnie chętnie - daj mi namiary - pobyczę się 3 miesiące w roku i popracuje 4-5 h na dzień - wreszcie odpocznę !!!!!!!!!!!!!!!!
Madamme / 83.2.242.* / 2008-05-15 07:56
Zapracowana nie bierze pod uwagę że praca z w szkole z uczniami - pociechami wszystkich zapracowanych rodziców to nie sama rozkosz. Często nauczyciel przejmuje obowiązki wychowawcze za rodzica oczywiście zapracowanego. W mojej praktyce spotkałam się już nieraz z tak trudnymi przypadkami jak chęc odebrania sobie życia przez ucznia. Rodzice nie mieli o tym pojęcia. Jest to ogromne obciążenie i odpowiedzialnośc bo każde nieodpowiednio dobrane słowo czy argument, zła forma pomocy może skończyc się tragedią. Nie każdy ma do tego predyspozycje i rozsądek. Gdyby tak było to wszyscy mieliby świetne, rozumne dzieci nie sprawiające kłopotu. Nie ma czego Pani zazdrościc tych wolnych dni bo okupione są one stresami w roku szkolnym. Byczący się nauczyciel
zapracowana / 83.25.61.* / 2008-05-15 17:52
Widać że nie pracowałeś byczący się nauczycielu gdzie indziej a swoje dziecko sama wychowuję i uczę - bo właśnie na tym rzecz polega że nauczyciele w większości uczą na bardzo niskim poziomie a jeśli chodzi o rozwijanie zainteresować - to już szkoda pisać - brak tego kompletnie w szkołach...natomiast próby samobójcze nie tylko są w szkołach - nauczycielom sie poprzewracało już się chcą uważać za najważniejszą kastę w społeczeństwie !!!!!!
kikamała / 77.112.63.* / 2008-05-15 23:44
A ja pracowałam w kilku zawodach przed pójściem do pracy w szkole....i po kilkunastu latach pracy w ...odeszłam z zawodu ...z żalem....ale i z konieczności....ze względu na niskie pensje......bo... jeśli kocha się ten zawód,człowiek poświęca sie zupełnie......nie myśli o sobie....i zaczyna biednieć powoli:wydarł już zapasy ciuchów,poscieli,zęby mu wypadają/trzeba uzupełnić uzębienie.....................ilu znam n-li ze znacznymi ubytkami/...............wakacje..............jakie wakacje? ..
zapracowana / 83.25.66.* / 2008-05-14 17:15
Z jakiej racji nauczyciele mają w ogóle dostać podwyżki i z jakiej przyczyny mieli możliwość przejść na wcześniejsze emerytury - to jest śmieszne - praca w szkole nie jest zagrażająca ich życiu!!!! jest nawet lżejsza niż praca w biurze na przykład, a pieniążki takie same !!!!!!!!!!!!a do tego nauczyciele mają bardzo wiele dni wolnych dwa miesiące wakacji, pół miesiąca ferii zimowych i kolejne pół miesiąca ferii świątecznych a praca dziennie po 4-6 h

Kpiny sobie urządzają Ci którzy w ogóle dyskutują z nauczycielami w tych nauczycielskich wymuszeniach !!!!!!!!!
ROZLENIWIONA / 77.112.63.* / 2008-05-16 00:19
Chyba jesteś jednak za bardzo zapracowana!Sytuacja twoja w pracy zagraża twojemu życiu>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>Zmień swoje biuro na szkołę...to jedyne wyjście>>>>>>odpoczniesz>>>dwa miesiące ferii>ZMIEń SZYBKO PRACę.........DOSTANIESZ JESZCZE PODWYżKę.........................A JAK NIE ..............TO CIę SZLAG TRAFI,ZMECZENIE I ZAZDROSC ZJE RESZTKI TWOJEGO ROZUMU>>>>>>>>>>>
Madamme / 83.2.242.* / 2008-05-15 08:05
Sters jest główną przyczyną chorób serca a choroby serca zagrażają życiu. Nie nadaje się Pani na nauczyciela bo wiedzę i rozsądek przysłoniła u Pani zwykła zazdrośc i zawiśc.
zapracowana / 83.25.61.* / 2008-05-15 17:46
widać że Pni nie ma pojęcia o czym sama pisze. jaki stres - w szkole ????- Pani jest śmieszna. Praca w szkole jest lżejsza niż inne i ile laby a poza tym widzę że od rana Pani leniuchuje gdy inni dopiero o tej godzinie czyli o 17.43 najwcześniej mogą mieć czas na prywatne pisanie w kompie - a pani co robiła o 08.05 - wszyscy ludzie o tej porze pracują - i to samo mówi za siebie . Poza tym z nauczycielami zawsze były same problemy tyle wolnego mają a rodzice nie mają co wtedy z dziećmi zrobić - przypominam to są 3 miesiące w roku.
obecny nauczyciel / 87.205.176.* / 2008-05-25 19:58
skąd ta idiotka zapracowana wzięła 3 miesiące nie masz zielonego pojęcia o tej pracy. Jako nauczyciel pracuję dopiero teraz wcześniej 20 lat pracowałem w innej pracy obecnie muszę dorabia fizycznie. meże chcesz moją pensję 1000zł i klasówki do poprawienia w czasie wolnym (kiedy to jest) bo takiego nie mam
prac.z 30 letnim stazem / 83.31.52.* / 2008-05-14 18:32
Też tak uwazam- nauczyciele pracuja po 4-5 godzin dziennie a płace w przeliczeniu na cały etat - maja całkiem duze. Jak sie komus nie podoba to idzie uczyć w prywatnych szkołach za jeszcze wieksze pieniadze i tam nie przeszkadza wiek. profesorzy pracuja w wieku po 70 -ce i jakos wytrzymuja- a pracuja na własne życzenie.
mycha10 / 2008-05-14 19:45 / Bywalec forum
kto zrekompensuje wszystkim pracującym w przemyśle i usługach wysokie podatki, które będą musieli zapłacic na wyżssze płace i emerytury budżetowców.Kiedy to wreszcie w naszym kraju będzie normalnie? To budżetówka jest zależna i jest pracownikiem innych, a nie odwrotnie.Dotyczy to też świętych krów górników i nauczycieli- jak nie umią się przebranżowic to znaczy ,że ich wiedza i zdolnośc nauki jest znikoma
starynauczyciel / 77.112.63.* / 2008-05-16 00:03
Mycha nie pleć głupot,bo ktoś musi twoje dzieci wyedukowac.....na nauczycieli...żeby miały tak dobrze...i nie musiały narzekać tak jak ty....,i tak ciężko pracować...JAK TY.......A czemu nauczyciel tak krótko pracuje.................................BO MUSI MYŚLEC NAD TYM ,CO MÓWI,BO MUSI BYĆ TWÓRCZY,BO MUSI BYĆ WYPOCZęty.......BO NIKT NIE CHCE PIEPRZąCEGO BEZ SENSU,ZMęCZONEGO,ZANIEDBANEGO,STAREGO...GłUPIEGO NAUCZYCIELA......ROZUMIECIE WRESZCIE,żE TO DLA DOBRA WASZYCH DZIECI....TWóRCZY,RADOSNY,PEłEN OPTYMIZMU ,Z WYOBRAżNIA NAUCZYCIEL.AMEN!!!!!!
zapracowana / 83.25.100.* / 2008-05-17 13:58
każda osoba na kazdym stanowisku w każdym zawodzie musi być twórcza musi myśleć i nikt nie chce gadającego bez sensu pracownika który by np pisma pisał bez sensu i w bezsensowne miejsca zawozil dokumenty - a jednak wszyscy oprócz NAUCZYCIELI MUSZĄ pracować do 60 roku życia więc skończ starynauczycielu te p********* !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
nierób / 79.186.37.* / 2008-05-14 22:04
Muchy na śmietnik.

Najnowsze wpisy