Forum Forum finansoweInne

Polacy coraz chętniej płacą kartami i smartfonami. Zniknęły obawy o bezpieczeństwo transakcji?

Polacy coraz chętniej płacą kartami i smartfonami. Zniknęły obawy o bezpieczeństwo transakcji?

Wyświetlaj:
sssfhgfhjj,b / 89.66.76.* / 2016-05-06 11:25
Co za głupota. Karty i inne formy elektroniczne formy płatności nie wyprą pieniędzy, gdyż ludzie cenią sobie prywatność, a co za idzie nie każdy chce żeby inni wiedzieli co, gdzie i za ile człowiek kupił sobie towar czy usługę!
M59 / 212.109.137.* / 2016-05-06 10:05
Szybko...................hej............
tyranozaurusrex / 178.42.154.* / 2016-05-06 10:04
Pracodawcy zmuszają do zakładania kont bankowych ,natomiast banki w swojej dobroci "proponują " karty bank. "bez dodatkowych opłat".Przecież to jest działanie na krawędzi prawa.
ja924 / 82.160.42.* / 2016-05-06 07:18

Średnia kwota płatności bezgotówkowej jest coraz niższa, co oznacza, że ta forma staje się coraz bardziej powszechna i ma szansę stopniowo zacząć wypierać z rynku gotówkę.

Że co?? CHyba ktoś tu się pogubił.
jazoo3 / 83.29.1.* / 2016-05-06 09:31
Nie wiem czego tutaj nie rozumiesz? To oznacza, że coraz częściej Polacy płacą kartami, za rachunek wynoszący np: 10zł.
ala313 / 89.78.211.* / 2016-05-05 20:02
Bierzemy pod uwagę jakiś promil korzystający z transakcji bezgotówkowych, twierdzimy, że reszta jest tak samo zadowolona, tylko ''przypadkowo'' płaci gotówką i kreujemy rzeczywistość. Ale Polacy potrafią już łączyć informacje o obrocie bezgotówkowym z informacjami o ujemnych stopach procentowych i znają konsekwencje tej zależności, czyli kolejną odsłonę "kiwania" zwykłych ludzi przez bank-sterów.
jazoo3 / 83.29.1.* / 2016-05-06 09:47
Jakiś promil korzysta z transakcji bezgotówkowych? Ja nie wiem, gdzie ty żyjesz. Stojąc przy kasie w dowolnym sklepie, jedna na trzy osoby płaci kartą. Kolejnym przykładem masz przelewy bankowe. Za transakcje w internecie nie płacisz gotówką tylko kartą, bądź wykonujesz przelew. To są tysiące operacji dziennie. Proszę nie gadaj głupot. Tylko starsi ludzie boją się używać karty lub wykonywać przelewy. To jest naturalny strach postępu cywilizacyjnego. Nasze dzieci może będą mogły płacić chipami zainstalowanymi w dłoni. My do tego będziemy podchodzić sceptycznie. Nie jesteśmy w stanie, przeciwstawić się postępowi cywilizacji. Popatrz na ostatnie 30 lat. Można to porównać do lądowania na Marsie. Kolejne 10 lat przyniesie zmiany w technologi, którą każdy będzie musiał zaakceptować. Potem następne 10 i następne. Zwykły człowiek będzie się musiał do tego dostosować a rządzić będą korporacje.

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: