Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Polacy w Wielkiej Brytanii. Ekspert: Londyn musi się porozumieć z Warszawą ws. zasiłków

Polacy w Wielkiej Brytanii. Ekspert: Londyn musi się porozumieć z Warszawą ws. zasiłków

Wyświetlaj:
gamoń / 46.112.225.* / 2015-11-08 13:31
Wobec tego policzmy, ile wydałaby na mnie Wielka Brytania od mojego urodzenia się tam, aż do chwili, gdy zaczynam tam pracować. Dużo zyskała, że nie wydała, a mnie ma? Tak, zyskała setki tysięcy funtów. Teraz policzmy, ile zyskuje na mojej pracy i podatkach. Znowu dużo? To teraz od tego odejmijmy koszt zasiłku na moje ewentualne dzieci. Nadal zostaje kilkaset tysięcy funtów po stronie zysków Wielkiej Brytanii.
rabp / 46.112.225.* / 2015-11-08 13:26
Tam, gdzie płacę podatek dochodowy, tam należą mi się świadczenia. Jeśli ktoś nie płacił ani nie płaci podatku dochodowego nie należą mu się świadczenia bez względu na to, czy jest Anglikiem w Anglii czy Polakiem w Polsce czy na odwrót.
Szczery do bolu / 94.1.70.* / 2015-11-08 11:41
Zgadzam sie opinia Camerona i uwazam, ze taka polityk powinna byc wprowadzona w kazdym kraju UE.Kazdy emigrant bedacy w jakims kraju jest tylko gosciem w domu gospodarza w mojej opini do czasu kiedy nie zechce otrzymac obywatelstwa albo spedzi ustawowe minimu 3-5 lat z zamiarem osiedlenia. A jako gosc w czyims domu nie mam prawa - w moim przypadku nawet smialosci i czelnosci - ZADAC od gospodarza goscinnego domu czegokolwiek!!! NIe sadze by ktokolwiek z Was myslacych inaczej chcialby byc w pozycji gospodarza, ktoremu gosc jego domu mowi, ze ma takie samo prawo do uzywania jego domu jak i on czy rodizna gospodarza czytaj obywatele.
Sami powinnismy sie wziasc za swoj kraj i przepedzic odpowiedzialnych za zly stan naszej gospodraki aby moc zyc na takim samym poziomie jak na zachodzie.
W tym momencie emigrujac i biorac zasilki z innych krajach, ktore defakto w wiekszym stopniu sa transferowane do Polski, gdzie rodziny emigrantow wciaz zycja, emigranci wspieraja polskich politykow i ich pseudo ekonomiczne osiagniecia w kwesti malejacego bezrobocia czy dlugu i rosnocego dobrobytu, ktory rosnie ale tylko dla "politykow". Tak to jest fakt, ze emigracja zarobkowa w tym momencie jest wykorzystywana przez politykow jako narzedzie do pompowania pieniedzy z obcych krajow kosztem innych krajow i zycia rodzinnego naszychg obywateli, ktorzy niestety rozdzielaja sie z bliskimi z tego powodu.
Przeciwnicy tego planu blednie zaslaniaja sie stwierdzeniem, ze placa podatki w tym kraju gospodarza czy placa za wynajem rachunki i maja prawa do wszystkiego co nmormalny obywatel.. Owszem robia to, ale mimo wszystko traktuja to w wiekszosci jako tymczasowe rozwiazanie po najnizszych kosztach. Stwierdzenie, ze emigranci buduja gospodarke itp jest tylko w malej czesci prawda, poniewaz na dluzsza mete gospodarka jest niszczona poniewaz chetnych do pracy za jak najmniej jest coraz wieciej co wplywa na standard zycia normlanych obywteli, ktorzy dlugi czas pracowali na to by osiagnac obency standard zycia, poprzez proste stwierdzenie "nie bede praowal za takie pieniadze". W tym momencie poprzez nalot niekontrolowany emigranotw, standard zycia obywateli danaego kraju nie rosnie poniewaz prawcodowca zatrudnia dla wlasnych zyskow tanszego pracownika z emigracji. Anglia nie jest jedynym krajem, ktory otwarcie mowi DOSC. kilka lat temu mielismy podobna sytuacje w Hollandi, Niemcy takze chca sie wziasc za plityke zasilkow w ich kraju poniewaz zauwazyli to samo zjawisko pompowania pieniedzy na polskie rodziny nie mieszkajace w ich kraju.

Jakiekolwiek roszczeia emigrantow wzgledem kraju, w ktorym przebywaja w celach zarobkowych, krocej niz ustawoe 5 lat bez obywatelstawa czy chociaz zamiaru osiedlenia sie sa objawem chamastwa i beszczelnosci.
Ja jako wlasciciel mojego domu takiego goscia wywalibym na zbity pysk jezeli zadal by w taki sposob takich rzeczy odemnie.

Tu juz nie chodzi o ekonomie troche kultury ludzie!!!
cycu77 / 195.159.155.* / 2015-08-02 18:39
matolstwo a pracując odprowadzasz jeden z drugim wszystkie podatki i płacisz na socjale to czemu ci się na dziecko nie należy , zastanówcie sie k..a głąby co wam proponują
prawda w oczy kole / 94.1.70.* / 2015-11-08 11:48
jak bedziesz obywatelem tego kraju, ktorego dziecko mieszka w tym kraju to oczywiscie nalezy cie sie i masz prawo. Do momentu kiedy pracujesz, mieszkasz za minimum w barakach jedzac zarcie z puszek a pieniadze przesylasz do PL gdzie sa wydawane czytaj wspierasz gospodarke PL nie Angli nie masz zadnego prawa zadac od kraju, w ktorym jestes gosciem niczego poza podstawowym ludzkim traktowaniem,
fdg43 ds / 5.226.64.* / 2015-05-28 11:26
a czy chcielibyście aby Polska płaciła zasiłki na dzieci imigrantów, które mieszkają w Tadżykistanie, Armenii, Kongo........ ???
aaaeee / 89.174.21.* / 2015-05-28 09:12
Popieram, jeśli sprawa obejmie wszystkich emigrantów przebywających w UK, których dzieci nie przebywają na terenie Anglii.
Kolo z Pikolo / 46.112.163.* / 2015-05-28 08:15
Nie piszcie bzdur - bo ten problem dotyczy wszystkich nacji nie tylko Polaków !
gosc868 / 109.200.82.* / 2015-05-28 06:55
A Muzulmanom tez zasilki obetnie?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
wqrw / 78.11.14.* / 2015-05-28 07:56
no co ty, oni nie są z krajów bałtyckich. Im akurat podniesie :)

Najnowsze wpisy