Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Policzyliśmy, ile zarabia Kościół. Z budżetu 1,6 miliarda, taca 1,2 miliarda...

Policzyliśmy, ile zarabia Kościół. Z budżetu 1,6 miliarda, taca 1,2 miliarda...

Wyświetlaj:
7praw / 89.65.103.* / 2018-05-23 16:53
Data publikacji: 11.04.2016, 08:04 --Trzy lata temu metropolita warszawski Kazimierz Nycz oszacował, że w całym kraju co roku trafia na tacę jakieś 6 mld zł. http://www.newsweek.pl/
s.Kinga / 178.37.181.* / 2018-03-28 20:06
Umiłowani, nie każdemu duchowi wierzcie, lecz badajcie duchy, czy są z Boga, gdyż wielu fałszywych proroków wyszło na ten świat (1J.4:1).

Zaprawdę powiadam Wam Najdostojniejsi Siostry i Bracia,
- godne to i sprawiedliwe, słuszne i zbawienne obnażać prawdziwe oblicza kościelnych szamanów, zbrodniarzy, oszustów, seksualnych dewiantów, społecznych pasożytów, specjalistów od interpretowania życzeń Pana Stwórcy Wszechrzeczy, znawców niepokalanych poczęć i wiecznych dziewictw, którzy na twarzach noszą od wieków faryzejską maskę pokory oraz pobożności, w ustach świętobliwie pieszczą słowa miłości, miłosierdzia i przebaczenia, ale serca zawsze mają kamienne i zimne, dusze pychą i rozpustą, zaś usta obłudą i hipokryzją wypełnione a dłonie wiecznie głodne mamony. Rzymski katolicyzm jest szkołą szalbierstwa, hipokryzji i cynizmu. Toż to ten ewangeliczny „Wielki Babilon, matka wszetecznic i obrzydliwości ziemi. Tej ziemi! Nie ma kłamstwa, na które nie byliby gotowi, gdy chodzi o zwalczanie przeciwnika; nie ma bredni, której by w swoje owieczki (i baranki) nie spodziewali się wmówić. Sprowadzają walkę do tumanienia i terroryzowania najciemniejszych w nadziei, że w ten sposób zawsze będą mieli większość.
Czyż jego wyznawcy nie słyszą „głosu z nieba mówiącego: „Wyjdźcie z niego, ludu mój, abyście nie byli uczestnikami jego grzechów i aby was nie dotknęły plagi na niego spadające. Bo grzechy jego narosły aż do nieba i Bóg przywołał na pamięć jego niesprawiedliwe uczynki" (Ap 18. 4).
protestant / 188.146.178.* / 2017-11-22 13:56
Obrzydliwa organizacja. Zrozumiałem to dopiero w wieku 50 lat, od kiedy zacząłem czytać historię kościoła rzymskiego. Aż trudno zrozumieć, jak można oddawać się w niewolę klerowi.
Janusz666 / 83.11.34.* / 2017-04-01 16:24
Kościół Katolicki w Polsce Nie jest potrzebny ponieważ umiem czytać i rozumiem co czytam a nie lubię jak ktoś mnie nabija w butelkę. Każda religia ma na celu manipulacje ludźmi a kościół katolicki robi to od wieków skrupulatnie i wytrwale i ma najlepszy wywiad na świecie ( ucho prezesa).
Ada300 / 87.105.140.* / 2016-11-15 11:12
Chytrzy i pazerni na cudze ...... odtentegucie się od tego co dajemy na tacę ... To jest sprawa moja i Kościoła - nie , nie wasza i fiskusa . Ja pozyskując środki, których drobną część oddaję na Kościół..... już od tych środków (wynagrodzenie za pracę) oddałam daninę (podatek) fiskusowi i nie życzę sobie aby na tym co daję / dajemy na potrzeby naszych parafii paśli się "senatory i p...osły- bo by się wam się to podobało ???????? Wara od naszych datków. Powtarzam - moje datki to jest sprawa moja i Kościoła.
maci123456 / 176.116.202.* / 2016-12-04 20:59
kasy fiskalne dla księży i tyle w temacie. a to co dajesz na tace darmozjadowi lepiej dziecku daj
wiwan / 2016-11-15 11:35
Jakoś w przypadku darowizny do Kowalskiego dla Nowaka danina podatkowa Kowalskiego jest bez związku z podatkiem, jaki Nowak MA co do zasady do zapłaty.


Zresztą artykuł traktuje o całokształcie przychodów KK, a więc w znacznej mierze nie o 'cudzym', ale ...budżetowym.
Zdzisław 65 / 83.238.238.* / 2016-11-08 21:08
Artykuł niby to obiektywny bo podaje koszty innych wyznań, a tak praktycznie jest tendencyjny, ponieważ nie przedstawia tych wyliczeniach ile wynoszą te "dotacje" z budżetu na jednego członka danego kościoła. Dalej jeżeli zakon otrzymuje dotację np. na utrzymanie szpitala czy hospicjum, albo na uczelnię na którego kierunkach studiują nawet ateiści - to to tez jest "zarobek" kościoła? I jeszcze jedno: przecież przy 6000 zł na miesiąc księdza proboszcza czy 2300 ks wikariusza to seminaria powinny pękać w szwach. Przy takich pieniądzach to tylko idioci by nie chcieli być księżmi - duchownymi. No chyba że z tymi wynagrodzeniami to pic na wodę i z tego powodu młodzi ludzie nie szturmują seminaria! Co nie jest tak?
adam_kosecki / 2016-01-27 20:57
opodatkowac nierobow oni wierzo w Boga ,ale uczynkami so daleko od Niego ich bogiem jest Bogactwo
Marian4444 / 193.19.167.* / 2015-09-28 20:21
A napisał ktoś że kościół płaci za prąd 2 razy tyle co normalnie kosztuje za ogrzewanie tak samo za wszystko płaci 2 razy tyle ale o tym nie napiszecie tylko o tym ile bierze z budżetu bo to jest ważne .
Jest mi was żal . Wcale się nie zdziwię jak Bóg na waszym sądzie zapyta czemu walczyłeś z kościołem czemu chciałeś go upodlić a wy nie będziecie wiedzieli co odpowiedzieć . Nawróćcie się teraz bo potem będzie za późno .
Antykatol / 81.154.208.* / 2016-10-02 21:06
Nie panie Marianie. Bóg stojąc u bram królestwa niebieskiego, każdego z tych bezbożnych darmozjadów (mówimy tutaj o polskich klechach) odeśle do bram piekieł, a dam odpowiedzą za kradzieże, kłamstwa, chciwość, brak powściągliwości, bluźnierstwo, pedofilie i inne równie ohydne zbrodnie. Ja rozumiem iż może pan tego nie zauważyć, kler w Polsce to największa sekta, idealnie robiąca ludziom z mózgu wodę i pan jest tego przykładem, ale Boga nie da się oszukać, on widzi wszystko i widzi jak tym katolickim faryzeuszom coraz bliżej do Judasza aniżeli do Piotra.
Kler to tylko doktryna przez ludzi napisana, Boga się ma w sercu i on nie potrzebuje pozłacanej świątyni, siły politycznej ani też drogich samochodów. Niestety to pan musi się nawrócić, bo kler w Polsce idzie ku przepaści i degradacji moralnej.
zygmunt44 / 89.64.62.* / 2016-04-17 20:39

"2 razy tyle co normalnie kosztuje ====wy nie będziecie wiedzieli co odpowiedzieć" .
będę wiedzieć co odpowiedzieć ,piećdziesiąt lat temu zapłaciłem za swój ślub podwójnie (dwa razy)
sam i drugi raz starosta ,ksiądz bez zmrugnięcia wziął KASĘ.
belzebub torunski / 176.97.24.* / 2015-11-22 00:13
Marian..pipczysz okropnie...Jak sie ktos chce modlic to niepotrzebny mu pan w sukience czy kosciol...Moze to zrobis u siebie w stodole..
balbinka_1234 / 176.97.24.* / 2015-11-22 00:09
Czyli kosciol za tone wegla do ogrzania swiatyni placi 1200 zl.. ?
pani 2016 / 178.159.141.* / 2015-10-12 14:17
to dlaczego fryzjer czy taksówkarz musi mieć kase a ksiądz idzie po kolędzie zbiera pieniądze i nikt go z tego nie rozlicza wydaje mi sie że wszystkich powinno obowiązywać to samo prawo i żeby nie było jestem osobą wierzącą i chyba dlatego mnie to bulwersuje
Lewak kradnie co popadnie i krzyczy: łapać złodzieja / 176.221.120.* / 2015-08-13 03:40
Liczenie wpływów z tzw tacy to tak samo jak wliczanie do PKB nielegalnego obrotu bronią i prostytucji . Ktoś kto wysmarował ten tekst popełnia błąd logiczny na samym początku, więc i wnioski są błędne.
Leon pierwszy / 91.240.107.* / 2015-07-22 20:15
PIC NA WODĘ,SAMA NAUKA PACIORKÓW W SZKOŁACH KOSZTUJE PODATNIKA 1,2 MILIARDA ROCZNIE, A GDZIE RESZTA?
dosc chamy syjonistyczne / 84.175.208.* / 2015-07-07 16:50
Bezczelnosc tychzydowskich chciwcow przekracza ludzkie granice.przyjdzie taki czas gdy i ich rozliczymy z czynow wobec ich ofiar.i moze sie okazac ze to oni sa nam winni miliardy rowniez za cierpienia i zbrodnie popelnione przez nich na nas a nie my im...
Nie dosc ze bylismy jak i oni ofiarami ludobojstwa hitlerowskiego nie dosc ze distali kase za majatki po wojnie to teraz znow cos chca...wiadra bez dna..moze raz na azwsze jakby ktos rozwiazal problem z ich nadmierna chciwoscia na cudze i sklonnosciami do intryg to byc moze by zapanowal wzgledny spokoj na calym swiecie.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
kjidfsifd / 178.42.109.* / 2015-06-20 14:57
kościół głównie utrzymują stare babcie i dziadki.
Andzia220 / 62.227.247.* / 2015-06-20 14:07
Szkoda że nie policzyliście ile zarabiają nasi politycy w Polsce,ile wydzierają z ludzkich kieszeni i to nie dobrowolnie bo poprzez uchwały,ile państwo wydaje na ich pociotków pozatrudnianych w różnych spółkach ile pobrali dotacji unijnych na różne przedsięwzięcia bo oni wiedzą jak obejść przepisy.Ponad to skoro jest w Polsce tylu katolików to pytam czemu opluwacie kościół katolicki.W Niemczech jest więcej ewangelików są też katolicy ale nie spotkałam się żeby ktoś tutaj szukał na tej niwie sensacji wręcz przeciwnie ludzie tutaj szanują swoją wiarę swoje kościoły swoich kapłanów a w Polsce wszyscy łącznie z dziennikarzami szukają sensacji wszędzie tylko nie w swoim otoczeniu i nie w otoczeniu polityków.A może tak dla odmiany napiszcie ile państwo wydaje na utrzymanie telewizji ile telewizja ma z reklam ile ma z abonamentów które ludzie płacą za oglądanie głównie reklam bo po 10 minutach emisji filmu jest 20 minut reklam to było by znacznie ciekawsze i podejrzewam że kwoty były by znacznie większe.
Znawca telewizji / 31.183.24.* / 2016-01-07 21:22
Akurat ilość reklam w telewizji jest prawnie uregulowana i nie może być ich tak dużo jak w podanym przez Ciebie przykładzie
Pyclik / 2015-06-27 22:01 / Tysiącznik na forum
Co za porównywanie kościoła z Państwem! Państwo jest dla wszystkich swoich obywateli, stąd jest utrzymywane przez wszystkich, natomiast każdy kościół jest utrzymywany przez swoich wiernych.
Każde wymuszanie pieniędzy czy przywilejów przez każdy kościół jest zwyczajnym złodziejstwem, które winno być karalne.
jerula233 / 164.126.134.* / 2015-04-30 20:33
Trudno cokolwiek komentować. O ile jestem za tacą i każdym dobrowolnym datkiem dla kościoła, o tyle kategorycznie jestem przeciw przekazywaniu kościołowi pieniędzy publicznych.
+++++++ / 89.65.100.* / 2015-04-13 21:28
Takie coś jest sprzeczne z konstytucją. Państwo powinno się całkowicie odciąć od wszystkich spraw związane z religią, a wszystkie wiary powinny same się utrzymywać, jak zwyczajna firma.
sova / 46.175.238.* / 2015-06-20 08:13
Pod warunkiem, że i wszystkie partie polityczne będa sie utrzymywać ze składek swoich członków.
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy