Forum Polityka, aktualnościGospodarka

"Polityka prorodzinna najlepsza w historii Polski". Prezydent się chwali

"Polityka prorodzinna najlepsza w historii Polski". Prezydent się chwali

Wyświetlaj:
koko33 / 91.224.217.* / 2015-05-04 19:00
Jeżeli ojciec rodziny zarabia miesięcznie 1500 zł to z czego ma utrzymać rodzinę...???? Tu jest pole do popisu dla każdego polityka, a każda polityka prorodzinna jest g...no warta i oszukańcza.
Andrew769 / 178.181.237.* / 2015-05-04 11:55
Każden jeden będzie rodził 5 dzieci.
JORG678 / 88.199.45.* / 2015-05-04 11:47
Podziękujmy Komorowskiemu w pierwszej turze.
stara i smutna / 93.157.75.* / 2015-05-04 11:40
Niż demograficzny- wręcz zapaść - to najlepszy wskaźnik tej polityki prorodzinnej. A moja prawie 40-letnia córka nawet nie chce słyszeć o dziecku; niby mąż też ulotnił się błyskawicznie, jak tylko były "napomknienia" o rodzinie- ich wspólnej!Nie sadzę, że kiedykolwiek "sparują" się z innymi; za dużo widzieli prawie tragedii TYCH odważnych z dziećmi. Widziałam w Anglii rok temu samotne Polki; miały się dobrze, mimo że prowadziły obok siebie maluchy.
stara i smutna / 93.157.75.* / 2015-05-04 11:39
Niż demograficzny- wręcz zapaść - to najlepszy wskaźnik tej polityki prorodzinnej. A moja prawie 40-letnia córka nawet nie chce słyszeć o dziecku; niby mąż też ulotnił się błyskawicznie, jak tylko były "napomknienia" o rodzinie- ich wspólnej!Nie sadzę, że kiedykolwiek "sparują" się z innymi; za dużo widzieli prawie tragedii TYCH odważnych z dziećmi. Widziałam w Anglii rok temu samotne Polki; miały się dobrze, mimo że prowadziły obok siebie maluchy.
stara i smutna / 93.157.75.* / 2015-05-04 11:38
Niż demograficzny- wręcz zapaść - to najlepszy wskaźnik tej polityki prorodzinnej. A moja prawie 40-letnia córka nawet nie chce słyszeć o dziecku; niby mąż też ulotnił się błyskawicznie, jak tylko były "napomknienia" o rodzinie- ich wspólnej!Nie sadzę, że kiedykolwiek "sparują" się z innymi; za dużo widzieli prawie tragedii TYCH odważnych z dziećmi. Widziałam w Anglii rok temu samotne Polki; miały się dobrze, mimo że prowadziły obok siebie maluchy.
stara i smutna / 93.157.75.* / 2015-05-04 11:36
Niż demograficzny- wręcz zapaść - to najlepszy wskaźnik tej polityki prorodzinnej. A moja prawie 40-letnia córka nawet nie chce słyszeć o dziecku; niby mąż też ulotnił się błyskawicznie, jak tylko były "napomknienia" o rodzinie- ich wspólnej!Nie sadzę, że kiedykolwiek "sparują" się z innymi; za dużo widzieli prawie tragedii TYCH odważnych z dziećmi. Widziałam w Anglii rok temu samotne Polki; miały się dobrze, mimo że prowadziły obok siebie maluchy.
zlobki Niepubliczne / 77.255.235.* / 2015-04-30 23:44
Temat + Żłobki które realizują zadania za gminy bez dotacji gmin.

To osoby fizyczne które wspierają Państwo Polskie i Gminy w POLITYCE PRORODZINNEJ.

mamy Nadzieje ze Prezydent ustali dotacje na dzieci w tych żłobkach lub zobowiąże Gminy do respektowania prawa nie wymigiwania się od dotacji celowych dla dzieci w żłobkach niepublicznych.

Obecnie w Polsce pomimo wniosków niektóre Gminy nie udzielają dotacji do dzieci w żłobkach.Nie przejmują sie losem dzieci i rodzin.


Zgodnie z Ustawa art. 60 ustawy z dnia 4 lutego 2011 roku o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 (Dz. U. Nr 45, poz. 235 z poźn. Zm.). Zgodnie z tą ustawą niepubliczne podmioty prowadzące żłobek lub klub dziecięcy mogą otrzymać na każde dziecko objęte opieką dotację celową z budżetu gminy.

Niektóre Gminy nie realizują polityki prorodzinnej pomimo iz w statucie ich jest to zadanie obowiązkowe by wspierać dzieci rodziny. Od urodzenia ( obywateli najmłodszych ) w edukacji i wychowaniu do 18 roku życia. Pomimo wniosków Żłobków o dotacje celowe nie ustalają żadnej dotacji co jest to niezgodne z Konwencją Praw dziecka i Konstytucją Rzeczypospolitej i Polityką prorodzinną Państwa demokratycznego.
Art. 82
Obowiązkiem obywatela polskiego jest wierność Rzeczypospolitej Polskiej oraz troska o dobro wspólne.
Art. 83
Każdy ma obowiązek przestrzegania prawa Rzeczypospolitej Polskiej.
Art. 70
1. Każdy ma prawo do nauki. Nauka do 18 roku życia jest obowiązkowa. Sposób wykonywania obowiązku szkolnego określa ustawa.
Art. 72
1. Rzeczpospolita Polska zapewnia ochronę praw dziecka. Każdy ma prawo żądać od organów władzy publicznej ochrony dziecka przed przemocą,okrucieństwem, wyzyskiem i demoralizacją.
Art. 70.
3. Rodzice mają wolność wyboru dla swoich dzieci szkół innych niż publiczne. Obywatele i instytucje mają prawo zakładania szkół podstawowych, ponadpodstawowych i wyższych oraz zakładów wychowawczych (...).
4. Władze publiczne zapewniają obywatelom powszechny i równy dostęp do wykształcenia. W tym celu tworzą i wspierają systemy indywidualnej pomocy finansowej i organizacyjnej dla uczniów i studentów (...).
Art. 71.
1. Państwo w swojej polityce społecznej i gospodarczej uwzględnia dobro rodziny.
Rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej i społecznej, zwłaszcza wielodzietne i niepełne, mają prawo do szczególnej pomocy ze strony władz publicznych.
Dzieci posiadają prawo do nauki, do informacji, do ochrony przed poniżającym traktowaniem i karaniem, do życia prywatnego i rodzinnego, do swobody wypowiedzi - oczywiście stosownie do ich wieku, dojrzałości i rozeznania własnej sytuacji.
Obowiązkiem państwa jest więc zagwarantować, aby dzieci mogły z tego prawa korzystać.

Konstytucja ma szczególną moc
Oznacza to, że wszystkie inne akty prawne, np. ustanawiane przez parlament lub rząd, muszą być zgodne z konstytucją.

LICZYMY NA PREZYDENTA POMOC.
zlobki Niepubliczne / 77.255.235.* / 2015-04-30 23:30
Temat + Żłobki które realizują zadania za gminy bez dotacji gmin.

To osoby fizyczne które wspierają Państwo Polskie i Gminy w POLITYCE PRORODZINNEJ.

mamy Nadzieje ze Prezydent ustali dotacje na dzieci w tych żłobkach lub zobowiąże Gminy do respektowania prawa nie wymigiwania się od dotacji celowych dla dzieci w żłobkach niepublicznych.

Obecnie w Polsce pomimo wniosków niektóre Gminy nie udzielają dotacji do dzieci w żłobkach.Nie przejmują sie losem dzieci i rodzin.


Zgodnie z Ustawa art. 60 ustawy z dnia 4 lutego 2011 roku o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 (Dz. U. Nr 45, poz. 235 z poźn. Zm.). Zgodnie z tą ustawą niepubliczne podmioty prowadzące żłobek lub klub dziecięcy mogą otrzymać na każde dziecko objęte opieką dotację celową z budżetu gminy.

Niektóre Gminy nie realizują polityki prorodzinnej pomimo iz w statucie ich jest to zadanie obowiązkowe by wspierać dzieci rodziny. Od urodzenia ( obywateli najmłodszych ) w edukacji i wychowaniu do 18 roku życia. Pomimo wniosków Żłobków o dotacje celowe nie ustalają żadnej dotacji co jest to niezgodne z Konwencją Praw dziecka i Konstytucją Rzeczypospolitej i Polityką prorodzinną Państwa demokratycznego.
Art. 82
Obowiązkiem obywatela polskiego jest wierność Rzeczypospolitej Polskiej oraz troska o dobro wspólne.
Art. 83
Każdy ma obowiązek przestrzegania prawa Rzeczypospolitej Polskiej.
Art. 70
1. Każdy ma prawo do nauki. Nauka do 18 roku życia jest obowiązkowa. Sposób wykonywania obowiązku szkolnego określa ustawa.
Art. 72
1. Rzeczpospolita Polska zapewnia ochronę praw dziecka. Każdy ma prawo żądać od organów władzy publicznej ochrony dziecka przed przemocą,okrucieństwem, wyzyskiem i demoralizacją.
Art. 70.
3. Rodzice mają wolność wyboru dla swoich dzieci szkół innych niż publiczne. Obywatele i instytucje mają prawo zakładania szkół podstawowych, ponadpodstawowych i wyższych oraz zakładów wychowawczych (...).
4. Władze publiczne zapewniają obywatelom powszechny i równy dostęp do wykształcenia. W tym celu tworzą i wspierają systemy indywidualnej pomocy finansowej i organizacyjnej dla uczniów i studentów (...).
Art. 71.
1. Państwo w swojej polityce społecznej i gospodarczej uwzględnia dobro rodziny.
Rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej i społecznej, zwłaszcza wielodzietne i niepełne, mają prawo do szczególnej pomocy ze strony władz publicznych.
Dzieci posiadają prawo do nauki, do informacji, do ochrony przed poniżającym traktowaniem i karaniem, do życia prywatnego i rodzinnego, do swobody wypowiedzi - oczywiście stosownie do ich wieku, dojrzałości i rozeznania własnej sytuacji.
Obowiązkiem państwa jest więc zagwarantować, aby dzieci mogły z tego prawa korzystać.

Konstytucja ma szczególną moc
Oznacza to, że wszystkie inne akty prawne, np. ustanawiane przez parlament lub rząd, muszą być zgodne z konstytucją.

LICZYMY NA PREZYDENTA POMOC.
Kololo / 89.77.142.* / 2015-04-08 23:38
Oj Bronku ze wsi nos masz coraz dłuższy ... :-/
Rodzic dwójki dzieci / 89.171.204.* / 2015-04-15 22:02
Polityka prorodzinna POdzielbiedy
Mam dwoje dzieci do tej pory co rok odliczałem ulgę na każde dziecko. W zeszłym roku starszy syn na koniec roku zarobił jednorazowo niewiele ponad kwotę wolną od podatku – 25 grudnia otrzymał pieniążki i jako uczciwy obywatel w ty roku wypełnił PIT.
Konsekwencją jego dochodu zgodnie z nową POlityką prorodzinną jest to że dla państwa zamiast dwójki dzieci posiadam tylko jedno dziecko a skoro jedno to moje i mojej żony dochody razem nie mogą przekraczać wyznaczonego limitu. Oczywiście przekroczyliśmy limit też o kilka złotych i w ten sposób straciliśmy obie ulgi.
HRABIA SZCZYKUNOWICZ / 164.126.236.* / 2015-04-08 18:29
Dieki tej polityce prorodzinnej , mamy największy niż demograficzny i najwieksza fale samobójstw,a przywileje w postaci darmowego biletu do muzeum na czwarte dziecko to smieszne i zenujace ,tak naprawdę to jedyna pomocą dla rodziny jest ulga prorodzinna około 1200 zl na jedno dziecko wprowadzona przez premiera Jaroslawa Kaczynskiego za rzadow PIS
H Szatkowski / 2015-04-09 15:42
Jedyną ?

Co ze znacznym zwiększeniem zakresu tej ulgi w ostatnich latach na kolejne dzieci, i najświeższą możliwością jej wykorzystania mimo braku pokrycia w PIT ?

Co z urlopem rodzicielskim ?
Co z "urlopem" wychowawczym dla osób innych niż pracownicy ?
anska2014 / 185.26.182.* / 2015-04-08 18:00
Też chce w Euro zarabiać ,zazdrości temu w Brukseli...
leming idiota / 89.65.242.* / 2015-04-08 16:31
Polityka prorodzinna najlepsza ale dla rodziny Bronka i to od pięciu lat.
BronHit / 37.128.2.* / 2015-04-08 15:55
476 pozytywnych ocen i tylko 270 negatywnych . Bronkopropaganda więc jak widać działa. Swoją drogę tyle lat po prostu kłamać , to już trudno samemu zorientować się co jest prawdą , a co nonsensem . Nosek długi , już niedługo karton okularów zmieści się :D
lutek12 / 31.0.0.* / 2015-04-24 08:40
Jakie dobrze? Mam 1 dziecko, nie pracuje, mąż ma niewiele więcej jak średnia krajowa, i nie mam rodzinnego, bo za bogata jestem. I co tu jest dobrze.
misiek153 / 37.128.31.* / 2015-04-08 15:33
Ma rację tak jeszcze nie było,wczoraj chciałem zarejestrować córkę do endokrynologa dziecęcego i już do końca roku brak terminów,jest tak dobrze ,że dobrze nam tak!
do początku nowsze
1 2 3 4 5 +25 +50

Najnowsze wpisy