Forum TechnologiePrzemysł

Polski pawilon na EXPO 2015 w Mediolanie. Zobacz go!

Polski pawilon na EXPO 2015 w Mediolanie. Zobacz go!

Wyświetlaj:
Alicja_2015 / 84.38.48.* / 2015-06-03 12:08
Bylam 2 razy w 3- tygodniowym odstepie czasu. Zgadzam sie, pawilon bardzo ciemny, mroczny, sad na gorze owszem, ale nie zawsze chce sie wejsc na gore. Internauci juz wyrazili sie o wygladzie, wiec sie nie powtarzam choc potwierdzam. Za to w mrocznym pawilonie personel powinien nadrabiac te minusy serdecznoscia, otwartoscia, usmiechem!!! Tak jak robi to kazdy inny personel w pawilonach innych narodow. A o zgrozo !! Nasz polski personel jest jedynym nieuprzejmym z ktorym mialam na Expo do czynienia!! Wczoraj bylam tam z grupa wloskich uczniow, ktorzy ochoczo uczestniczyli w rozmowie z "Ustami prawdy". Jasne smiali sie i przekrzykiwali w zadawaniu "ustom" pytan. Przynajmniej troche swiezej krwi w polskim sarkofagu! Az nagle wyskoczyl koles z personelu (nota bene e czarnej koszuli!), wyraznie zdernerwowany i krzyczac zwrocil uwage zeby nie halasowac tylko sluchac w skupieniu!!! Myslalam ze zapadne sie ze wstydu wprowadzajac uczni i nauczycieli do polskiego pawilonu. Codziennie na expo przychodza tabuny uczni z calych Wloch i jak to uczniowie, uczestnicza z entuzjazem w zajeciach. Ostatecznie Expo to nie muzeum, ani teatr ani filcharmonia! Ale w przypadku polskiego pawilonu sa widocznie w zakladzie pogrzebowym. Wloscy nauczyciele byli zdumieni i komentowali to jeszcze w autokarze gdy wracalismy do domu, a prosze mi wierzyc ze nauczyciele dogladali uczni pozwalajac owszem na nieco rozrywki ale w ramach dobrze przez nich okreslonych kryteriow. Absolutna anty-promocja Polski!! Juz lepiej bylo w ogole w Expo nie uczestniczyc. Wczorajszy incydent to nie udzial grupy "rozwydrzonych bachorow" tylko mlodziezy, ktora ochoczo w tym spektaklu uczestniczyla. A inne osoby zwiedzajace ktore w tym momencie byli z nami w padilionie wyraznie cieszyli sie z ich reakcji. Incydent niewybaczalny i mam nadzieje, ze moj email dotrze do personelu i bez niepotrzebnej ich obrazy troche przemowi do wnetrza. Ostatecznie polski personel nie jest tam na wycieczce tylko w PRACY, wiec tak prosze panstwa troche "po amerykansku": usmiech, serdecznosc i otwartosc dla zwiedzajacych w imie interesu kraju!! A warto tez przebiegnac sie po innych pawilonach zeby zobaczyc jak sie zachowuje personel w innych krajach: usmiechniety, goscinny, dziekuja za obecnosc, rowniez grupie mlodziezy ktorej tej email dotyczy!
Oldtimer / 109.243.22.* / 2015-06-07 09:41
Szanowna Pani, jedyne co Pani osiagnela swoimi komentarzami, ktore umieszcza Pani gdzie po padnie to udowodnienie, ze nosi Pani na swoich barkach ciężar kompleksów z bycia Polka. polska jest takim samym krajem peknym ludzi dobrych i tych mniej dobrych, tych spokojnych i tych nerwowych, swietych i zlodzieji jak kazdy inny, a szczegolnie Wlochy. Jesli ktos z personelu w polskim pawilonie musi wyjsc zeby uspokoic grupe uczniow to najwyrazniej kadra nauczycielska nie wypelnia swoich obowiazkow. Prosze sie nie przejmowac tak tym ze Polska musi sie ukazac z najlepszej strony przed obcokrajowcami bo jest to uczucie swiadczace o tym, ze sie wstydzimy, ze myslismy ze jestesmy gorsi. Dopoki ludzi z taka mentalnoscia jak Pani nie pozbeda sie swoich kompleksow wobec cudzoziemcow to rzeczywiscie mamy sie czego wstydzic.
Kasiasz / 192.249.39.* / 2015-05-12 10:03
Odwiedziłam polski pawilon na Expo.
Plusy: konstrukcja i sad.
Minusy: Brak koncepcji. Poza sadem nie ma tak naprawdę nic! Personel w strojach "jak kto chce" i zero spójnej identyfikacji. Sala kinowa to telewizor! Czy nie było nas stać na projekcję w większym formacie? Są flagi UE ale brak ekspozycji polskiej flagi. Przecież jesteśmy w polskim pawilonie i właśnie Polska powinna być eksponowana! Efekt dezorientacji potęgują zdjęcia azjatów w polskich strojach ludowych.
Na parterze tzw: "usta prawdy". Możesz zadawać pytania i prowadzić konwersację z twarzą na ekranie. Ale uwaga!!! Nie PO POLSKU! Bo obsługujący program po polsku nie mówi. I to uznaję już za skandal.
:-(
zbzb / 93.50.121.* / 2015-05-08 11:21
Byłam, widziałam...PLUS: można się dowiedzieć, że Polska jest jednym z najważniejszych producentów i eksporterów żywności w UE i - także na świecie. MINUS: niestety, pawilon jest niedokończony....absolutnie nie zachęca do zostania w nim dłużej.....może za miesiąc będzie jakoś wyglądał, ale teraz - porażka! Gdzie są te pieniądze, OGROMNE pieniądze???? Bo ja ich tam nie widziałam! Wnętrze wygląda BARDZO TANIO. Czarna TANIA farba na ścianach i podłodze sprawia wrażenie, że pawilon wygląda jak SARKOFAG. Salka z filmikiem Bagińskiego o historii Polski i polskiej ekonomii - wygląda jak żywcem wyjęta z Pałacu Kultury i Nauki z lat 80....widziałam wizualizację pawilonu w internecie.....wygląd zewnętrzny się zgadza - ŚRODEK - w 90 % jest zupełnie inny!!! Miał być duży i piękny sad, z ławkami i zadaszeniem......jest jakiś pseodu-sadzik bez ani jednej ławki, bardzo mały, z lustrami naokoło, które już teraz odbijają słońce tak mocno, że człowiek czuje się tam jak w szklarni. Czy nikt nie pomyślał, że we Włoszech słońce operuje silniej???? Szkoda słów....zmarnowany potencjał i jeden wielki chaos organizacyjny....Ps. Ktoś w końcu powinien opisać TEN BURDEL ORGANIZACYJNY jaki się tam dzieje....ludzie, którzy tam pracuja NIC NIE WIEDZĄ i widać, że aż głupio im za stan pawilonu....
Bandera / 83.10.184.* / 2015-02-03 10:47
jak tam budynek expo, ruszyła już budowa , bo otwarcie 1 maja :)))
:D / 89.77.115.* / 2014-12-19 00:29
Noo! Moj prowadzacy ze studiow, jestem dumna!
Jakub Wacławek / 80.55.20.* / 2014-06-07 11:18
Znakomity projekt - trzymam kciuki za równie udaną realizację! Gratuluję Autorom!
Ale dlaczego wystawa prac tylko DWA dni ? I to się nazywa promocja? Panie Majman - wstyd !
bima / 89.71.230.* / 2014-06-06 17:14
Pan Majman gada od rzeczy i jest mocno spóźniony na starcie. Zawalają sprawę na starcie, do otwarcia rok a oni startują w chaotyczny sposób, na miejscu inne kraje już dawno budują!! Mamy szczeście że jest świetny projekt, zobaczymy co dalej zawalą urzędnicy.

Najnowsze wpisy