Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Polskie podatki są archaiczne, władza nie działa w interesie publicznym. Mocne oskarżenia byłego wiceministra finansów

Polskie podatki są archaiczne, władza nie działa w interesie publicznym. Mocne oskarżenia byłego wiceministra finansów

Wyświetlaj:
filtz / 77.254.197.* / 2015-10-23 18:01
jak sie ten facet dobierze do tego , to podatki beda jeszcze bardziej archaiczne , kiedy byl ministrem spieprzyl robote , teraz bedzie podobnie , idz bracie juz na ta emeryture za 800 stow , wynocha
mik486 / 79.185.138.* / 2015-07-16 07:21
Wielki szacunek dla Tego Pana choćby za informację o darowiznach kilka lat temu. W/g mnie to uczciwy Człowiek.
Krzywy gzyms / 90.156.16.* / 2015-06-10 23:01
Ja wiem jak to wszystko poprawić , tylko nikt tego nie chce , będzie ciężko .
ryskur / 78.8.113.* / 2015-06-07 23:25
Doradco Podatkowy 001, sam pan tworzył niespójny system podatkowy tj. ustawę VAT, z której czerpał Pan korzyści jako główny interpretator jej założeń i wykładni w ramach prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej (wykłady, doradztwo). O jej jakości świadczy ilość interpretacji do niej wydanych przez urzędy skarbowe - ponad 100 tys. Proszę milczeć, gdyż do tego "zakłamania" sam Pan się przyczynił.
Karol pietkiewicz / 83.15.49.* / 2015-05-31 10:07
Modzelewski rżnie głupa to on wprowadzał 22% vat ciesząc się ,że w pierwszym miesiącu obowiązywania podatku z obywateli wyszlamowano wówczas 170 mld starych złotych. Należy za panem red. Michalkiewiczem spytać czy to dobrze czy to żle?.
Broń nas Panie Boże przed takimi ekspertami podatkowymi jak pan Modzelewski
as440 / 88.156.139.* / 2015-05-31 00:54
Pamiętam jak ten typ razem ze swoim kolegą Misiągiem w telewizji zachwycali swoimi sukcesami po wprowadzeniu VAT-u. Ile to pieniędzy nagle pojawiło się w budżecie. Najlepiej podsumowała to pijaczka, sprzedawczyni w warzywniaku, w którym kupuję owoce. Co się ciu..e cieszą, obrotowy był płacony z dołu, a VAT jest z góry to daje 20% wartości całej produkcji i usług w Polsce za 60 dni dostali natychmiast do łapy. Dodając zwrot vatu za kolejne 60 dni dokłada prawie drugie tyle. Siadała na skrzynce z jabłkami, zaciągała się podłym papierosem, pociągała z piersiówki i prawiła dalej: ciekawe ilu ludzi wykończy ten ich sukces, bo pieniądze się z du.. nie biorą. To panie profesorze był lepszy kurs ekonomii niż pana doktorat i habilitacja. Zniszczyłeś pan wszystko co dała reforma Wilczka i wpędziłeś tysiące ludzi problemy finansowe. To zabiło entuzjazm w tysiącach przedsiębiorców, którzy na chwilę uwierzyli, że w naszym kraju można uczciwą pracą do czegoś dojść.
as440 / 88.156.139.* / 2015-05-31 00:25
Ten facet z niejakim Misiągiem majstrując przy wprowadzaniu VAT-u doprowadzili mnie do ruiny. Importowałem towar, który miał vat 19% ale pobór ponad 7% był zawieszony. Efekt był taki, że na granicy płaciłem 19% vat a sprzedawać musiałem z 7 % vat. Nie było by problemu gdyby zwracali różnicę naliczonego nad należnym. Problem w tym, że te cymbały w przepisach napisały, że zwrot przysługuje tylko wtedy jeżeli vat na towar sprzedawany WYNOSI mniej niż 19%. A tu wynosił 19%, ale pobór ponad 7% był zawieszony i nie chcieli zwracać. Zanim zauważyli, że to absurd to minęły cztery miesiące, a moja nadpłata przekroczyła 400 milionów.Jak w końcu zauważyli swój debilizm to po 90 dniach wypłacili mi pieniądze netto. dostałem je po pół roku przy inflacji wówczas sięgającej 70%. I tu numer największy. Bez odsetek, bo to ja składałem deklarację z krzyżykiem w miejscu do przeniesienia na następny okres. Cały numer polegał na tym, że jak zakreśliłem do zwrotu to nie chcieli (fizycznie)przyjąć deklaracji, kazali poprawić bo jest błąd. Jak wysłałem pocztą to mnie wezwali, zwrócili mi deklarację i kazali wypełnić z zaznaczeniem do przeniesienia. Straszyli mnie przy tym karą za nie złożenie prawidłowej deklaracji w terminie. Ja zbankrutowałem. Pięciu ludzi poszło na bruk. Długi spłacam przez 15 lat i to nie koniec. Dziękuję panie profesorze ale może niech pan już żadnych reform nie robi. Nie pan.
muzuł-man / 5.172.252.* / 2015-05-30 23:27
teraz wyczuł skąd wieje wiatr i podlizuje się się nowej władzy. autorytet od siedmiu boleści...
iskra nadziei / 31.63.172.* / 2015-05-30 18:46
to nie była władza tylko klika i Polacy już się przekonali na własnej skórze, a ja mogę tylko polecić na YouTube '' To ja Polka a ja oligarcha '' bo dobrze to przedstawia.
jeszcze raz powodzenia / 37.30.217.* / 2015-05-30 10:21
Panie profesorze doceniam to, co Pan ostatnio głosi i w jaki sposób opisuje Pan rzeczywistość oraz podaje fakty, które rzeczywiście wzbudzają przerażenie. Życzę Panu powodzenia w propagowaniu tego, o czym większość społeczeństwa dotąd nie miała zielonego pojęcia, a co konsekwentnie potwierdza, zrujnowany wizerunek tej władzy.
Kasjer20 / 87.207.62.* / 2015-05-30 08:17
Podatek Belki!Od pieniędzy na koncie ROR bank nalicza mi odsetki w wysokości 0,01proc. w stosunku rocznym,co daje kwotę 5 groszy.Od tej kwoty bank nalicza mi podatek Belki w wysokości 1grosz!!!Czy to jest głupota,czy bezmyślność!Jakie są koszty tej operacji?
przedsiębiorca989 / 37.8.251.* / 2015-05-28 22:45
Modzelewski - wielki fachowiec. Zapomniał jak ścigał podatników za głupie błędy, jak majstrował przy leasingu. Pamiętam go z okresu, kiedy zaczynałem działalność gospodarczą i nie życzę nikomu jego powrotu na stanowisko. Rozwalenie ustawy Wilczka to jego dzieło.
as440 / 88.156.139.* / 2015-05-31 00:22
Dokładnie. Ten facet z niejakim Misiągiem majstrując przy wprowadzaniu VAT-u doprowadzili mnie do ruiny. Importowałem towar, który miał vat 19% ale pobór ponad 7% był zawieszony. Efekt był taki, że na granicy płaciłem 19% vat a sprzedawać musiałem z 7 % vat. Nie było by problemu gdyby zwracali różnicę naliczonego nad należnym. Problem w tym, że te cymbały w przepisach napisały, że zwrot przysługuje tylko wtedy jeżeli vat na towar sprzedawany WYNOSI mniej niż 19%. A tu wynosił 19%, ale pobór ponad 7% był zawieszony i nie chcieli zwracać. Zanim zauważyli, że to absurd to minęły cztery miesiące, a moja nadpłata przekroczyła 400 milionów.Jak w końcu zauważyli swój debilizm to po 90 dniach wypłacili mi pieniądze netto. dostałem je po pół roku przy inflacji wówczas sięgającej 70%. I tu numer największy. Bez odsetek, bo to ja składałem deklarację z krzyżykiem w miejscu do przeniesienia na następny okres. Cały numer polegał na tym, że jak zakreśliłem do zwrotu to nie chcieli (fizycznie)przyjąć deklaracji, kazali poprawić bo jest błąd. Jak wysłałem pocztą to mnie wezwali, zwrócili mi deklarację i kazali wypełnić z zaznaczeniem do przeniesienia. Straszyli mnie przy tym karą za nie złożenie prawidłowej deklaracji w terminie. Ja zbankrutowałem. Pięciu ludzi poszło na bruk. Długi spłacam przez 15 lat i to nie koniec. Dziękuję panie profesorze ale może niech pan już żadnych reform nie robi. Nie pan.
były czł. S 80 / 94.254.198.* / 2015-05-28 20:42
Cyt.:"- W wyborach prezydenckich wyborcy zdecydowali: mają dość zakłamanego świata, w którym udaje się troskę o interes publiczny. Rządzący tworzyli prawo podatkowe służące lobbystom. Tracimy w ten sposób ogromne pieniądze – mówi Money.pl prof. Witold Modzelewski z Instytutu Studiów Podatkowych, były wiceminister finansów." I co ta menda(czyt.belka)ze składu drewna mówi!!!!!
Wyborca267 / 77.45.26.* / 2015-05-28 18:57
Urzedasy i siłowi zarabiają fortuny kiedy będzie to zweryfikowane.
B72 / 31.61.129.* / 2015-05-31 16:21
Zanim ktokolwiek wyleje pomyje na innego Człowieka, niech sam zastanowi się, co pozytywnego zrobił dla kraju. Przy okazji: tak się składa, że podatek VAT jest neutralny dla przedsiębiorcy z uwagi na system odliczenia VAT naliczonego. Konsumenci mogą mieć pretensje do owych wymienionych w postach sprzedawców, którzy określają ceny towarów zgodnie z wywalczonymi regułami wolnego rynku. Podatek obrotowy to nie jest żadne dziwo występujące jedynie w Polsce. Krytyce należy poddawać zasady opodatkowania niekorzystne dla gospodarki, m.in. narzucone przez UE, co P. Prof. Witold Modzelewski czyni nie od wczoraj, lecz od wielu lat.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
POLAK1024 / 109.173.154.* / 2015-05-28 16:17
TAKICH PALANTÓW JUŻ NIE POTRZEBUJEMY WIĘC DZIADEK ZACHOWAJ SWOJE PORĄBANE PLATFORMIASTE TEKSTY DLA SIEBIE !
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
piotras123 / 79.189.132.* / 2015-05-30 21:59
do Polak ,,, jesteś debilem czy masz ociężałość umysłowa z IQ 85 ociężałość .
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy